Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25299 odpowiedzi na ten temat

#19581 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:30

Pszenica Ozima i jara

a u mnie skagen siany po kukurydzy 6.11 kłos wielkości zapałki jeszcze długo długo zanim wyjdzie a pieterek miedzy 11 a 14 oby nie zredukował,pszenzyto siane w połowie wrzesnia miedzy 16 a 19 pieterek i juz sie zaczyna kłosic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:32
  •  

#19582 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 maj 2016 - 19:39

Pszenica Ozima i jara

Ponawiam pytanie.Co dodać na miotłę do antywylegacza,aby obyć się jednym przejazdem?Pszenica w fazie 1 kolanka.

#19583 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 23 maj 2016 - 19:56

Pszenica Ozima i jara Wiem ze temat o pszenicy ale tu zagląda więcej osób .Czym polecacie skracać jęczmień jary myślałam dać modus 0,4l ale morze lepiej i taniej dać modus 0,3 + ccc jak myślicie ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19584 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 23 maj 2016 - 19:57

Pszenica Ozima i jara
@turbomatiq

Przejechać osobno. W jarej pszenicy masz miotłę????? Jesteś pewny, że to miotła a nie jakieś inne dziadostwo typu wyczyńce czy życice? Chyba, że likwidowałeś zimówkę tylko agregatem i nie zniszczyłeś jej całkowicie i odbiła, bo takie przypadki też bywają w tym roku.

Raczej w jarce tylko axial, puma raz że wyjdzie drożej a dwa mi delikatnie przyjarała pszenice, a attribut niby się sprawdzał ale następstwo roślin nieciekawe. Axial osobno dawaj, ja zmieszałem z galaperem i gdyby nie to że miotła osłabiona była po "Toto" to byłoby chyba kiepsko.

Edytowany przez koczas, 23 maj 2016 - 20:03.

#19585 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2045 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:39

Pszenica Ozima i jara

czy w tej fazie czyli t2 stosowanie mikroelementów ma sens. Tzn. ma do dyspozycji Wuxal mikro NP+mikro. Literatura różnie o tym traktuje, jedni piszą na T1 i na T2 dawać inni, że na T1 i potem na T3 z potasem w celu poprawy białka i glutenu.

#19586 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1602 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:53

Pszenica Ozima i jara

Zaoszczędzisz całe 11 zł. CCC nie działa na jęczmień. Jak nie jedziesz nad Bałtyk to "morze" piszemy przez Ż. 

#19587 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:59

Pszenica Ozima i jara

Ile dawałeś boogie i fandango ? Tez planuje tym pojechać. Co na t3 ? Jest potrzeba ?
Bi 58 dać teraz czy z t3 ? Tylko co jak nie będzie t 3 ...

Boogie 1,2 litra a fandango1lit./ha z T2 dawałem BI58, ważne aby chronić lisc flagowy i podflagowy od robacta a te T3 to już faza powoli zasychania i będzie za późno lub mniej uzasadnione. T3 to  jakis tebukonazol i cos do tego(nie wiem jeszcze co, zobaczymy czy bedzie mokro, czy sucho), kupuje środki po obserwacjach. Po tamtym suchym roku widze sens i tak stosowania T3, tam gdzie nie było stosowane plon był gorszy.

#19588 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:07

Pszenica Ozima i jara Jaka może być maksymalna temperatura podczas pryskania modusem ??
I co mogę dodać na skrzynkę do modusa w jęczmieńu jarym ?

Edytowany przez Seba42, 23 maj 2016 - 21:22.

#19589 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 23 maj 2016 - 22:00

Pszenica Ozima i jara

10-14 pięterek , ale przy jakiej obsadzie kłosów na m2 ? jak 300 to nawet 16 pięterek cudu nie zdziała.. mówią , że zboże samo redukuje pięterka jak gęste i sucho...

#19590 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:pszczoły,konie,rolnictwo.

Napisany 23 maj 2016 - 22:38

Pszenica Ozima i jara

Czy jest sens dodawanie prochlorazu do tilt turbo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19591 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 maj 2016 - 23:20

Pszenica Ozima i jara

Boogie 1,2 litra a fandango1lit./ha z T2 dawałem BI58, ważne aby chronić lisc flagowy i podflagowy od robacta a te T3 to już faza powoli zasychania i będzie za późno lub mniej uzasadnione. T3 to jakis tebukonazol i cos do tego(nie wiem jeszcze co, zobaczymy czy bedzie mokro, czy sucho), kupuje środki po obserwacjach. Po tamtym suchym roku widze sens i tak stosowania T3, tam gdzie nie było stosowane plon był gorszy.

Ja dałem 0.65 boogie i 0.5 fandango w jednym zabiegu jako t2. Działa 5 substancji dawki zaniżone ale siły univo xpro połączone.zobaczymy co będzie.
Bi58 podane w t2 będzie do "kkońca? " działa kontaktowe czy jakoś krąży w roślinie ?

Edytowany przez NowyRolnik2, 23 maj 2016 - 23:21.

#19592 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 23 maj 2016 - 23:57

Pszenica Ozima i jara Fajnie to brzmi... Univo Xpro.. Musi być dobrze. :)

#19593 Share S0krates_

S0krates_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 maj 2016 - 06:14

Pszenica Ozima i jara

Ja dałem 0.65 boogie i 0.5 fandango w jednym zabiegu jako t2. Działa 5 substancji dawki zaniżone ale siły univo xpro połączone.zobaczymy co będzie.
Bi58 podane w t2 będzie do "kkońca? " działa kontaktowe czy jakoś krąży w roślinie ?

Nie 5 tylko 4 substancje. W obu środkach główną substancją jest Protiokonazol. Tej substancji dałeś pełną dawkę. Pozostałych 3 zaniżyłeś o połowę.  Więcej rodzaji substancji aktywnych wcale nie znaczy lepiej. Jak dla mnie dużo lepiej było dać pełną dawkę Boogie i mieć święty spokój.

Jak widzę jakie mikstury niektórzy tworzą to strach pomyśleć. Na jednym ze szkoleń bardzo fajnie podsumował takich ''chemików'' pewien profesor, cytuje " Lepiej wypić 2 oryginalne piwa czy 5 rozcieńczonych wodą? Ani to dobre, ani dłużej nie trzyma"

#19594 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 maj 2016 - 06:52

Pszenica Ozima i jara

Nie 5 tylko 4 substancje. W obu środkach główną substancją jest Protiokonazol. Tej substancji dałeś pełną dawkę. Pozostałych 3 zaniżyłeś o połowę. Więcej rodzaji substancji aktywnych wcale nie znaczy lepiej. Jak dla mnie dużo lepiej było dać pełną dawkę Boogie i mieć święty spokój.

Jak widzę jakie mikstury niektórzy tworzą to strach pomyśleć. Na jednym ze szkoleń bardzo fajnie podsumował takich ''chemików'' pewien profesor, cytuje " Lepiej wypić 2 oryginalne piwa czy 5 rozcieńczonych wodą? Ani to dobre, ani dłużej nie trzyma"

Widzisz żeby to wymieszać to tez pomysł profesora. Także z nimi to tez rożnie jest i każdy będzie mówił co innego w zależności jaki maja punkt widzenia. Ja zrobiłem tak zobaczymy jaki będzie efekt.

#19595 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 24 maj 2016 - 07:11

Pszenica Ozima i jara Mieszanie Boogie z Fandango w obnizonbych dawkach to nie tylko pomysl jakiegos profesora na emeryturze. W moim rejonie gosć z Bayera zajmujący się doswiadczeniami polowymi w tej firmie równiez prowadzi takie eksperymenty.

#19596 Share S0krates_

S0krates_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 maj 2016 - 08:22

Pszenica Ozima i jara

Przedstawiciela z Bayera rozumiem. Sprzedają paki Boogie + Fandango i coś z tym nieszczęsnym Fandango trzeba zrobić. Boogie jest środkiem z najwyższej półki ale jak dla mnie na T2 a nie na T1 bo nie radzi sobie z mączniakiem na poziomie topowych produktów z konkurencji, a dodawanie Taliusa czy Keno winduje i tak wysokie koszty. A fandango ?? Do jęczmienia bardzo dobre, ale na pszenice w cenie 160-180 za ha można wykonać zdecydowanie wyższej klasy zabieg. Gdybym miał wycenić "wartość" fandango to na pewno nie przekroczyła by 150 zł. Dlatego też przedstawiciele po dwóch latach sprzedawania Univo w tej formuje zaczynają kombinować bo nawet oni widzą że można ułożyć lepszą ochronę w tych samych pieniądzach i nawet ich wszędobylskie reklamy nie wiele pomagają. Sami robiliśmy różne kombinacje w zeszłym roku dla gospodarstwa 200 ha pszenicy i najlepiej w ochronie 2 zabiegowej wyszedł wariant T1 Capallo a T2 Boogie a nieznaczenie gorzej  T1 Capallo T2 Adexar 

#19597 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 maj 2016 - 08:26

Pszenica Ozima i jara do jakiej fazy można stosować axial w ozimej bo huzar przepuscił troche miotły, pszenią jest w fazie liścia flagowego?

#19598 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:08

Pszenica Ozima i jara

Czy do modusa mogę dodać insektycyd karate zeon w jęczmieniu jarym ??

#19599 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:33

Pszenica Ozima i jara Boogie nie jest kosą na mączniaka, ale istnieje jeszcze coś takiego jak choroby podstawy źdźbła, które stanowią wieksze zagrozenie niz ten ustawowy mączniak.. A ograniczamy je w zabiegu T1, a nie T2. Dodam ze koszt Fandango oscyluje wlasnie w okolicach 150 zl. Dodam jeszcze ze formulacja przypadkowych produktow stosowanych do tworzenia ekonomicznych mikstur nawet nie moze rownac sie produktom takim jak Boogie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19600 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:44

Pszenica Ozima i jara

widzieliście wyniki przezimowania? http://www.coboru.pl... ozime_2016.pdf

Hondia najlepsze przezimowanie a miała na skali 4,5 teraz 5,5.  Kilka odmian spadło z mrozodp. np sailor z 5,5 na starą pozycje 4,5