Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#19581 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 22 maj 2016 - 22:24

Pszenica Ozima i jara

Goldem w tej fazie? Masz juz kłos skrócony...

niby czemu ?

ma te same substancje czynne co Mustang forte a mustanga u nas walą nawet do flagowego i nic złego się nie dzieje.

Ja dawałem w fazie początek podflagowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:55
  •  

#19582 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 23 maj 2016 - 10:50

Pszenica Ozima i jara

dając trzecią dawkę N widzę, że trochę po przypalałem końcówki roślin saletrą. Pewnie już rosa zaczynała się pojawiać...

#19583 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:konie hucuły,pszczoły

Napisany 23 maj 2016 - 10:50

Pszenica Ozima i jara

Witam,proszę o rade,pszenica jest w fazie 2 kolanka do tej pory nie było żadnego oprysku na grzyba pojawił się mączniak rdza i septerioza co polecacie duett ultra czy artea może tilt albo jakąś mieszanke w miarę tanio i ewentualnie w jakiej kolejnośći, podejrzewam że nie obędzie się na jednym zabiegu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19584 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:14

Pszenica Ozima i jara

Z tego co wymieniłeś na mączniaka tylko tilt turbo a na septorioze wrzuć gwaranta litr-ale on już nie wyleczy tego co chore, że tak powiem. W jarej masz taką presję chorób już? Bo na zimową dopiero 2 kolanko ni jak nie pasuje:) U mnie jak będzie tak sucho jak do tej pory to skończy się na duecie star na t1 i koniec, tak jak w zeszłym roku.

#19585 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:18

Pszenica Ozima i jara

W zeszłym roku było u mnie naprawdę sucho a nasilenie chorób bardzo duże u tych co nic nie pryskają, fakt że płodozmian wadliwy ale nadzwyczaj szybko im zżółkły zboża, grzyby + susza.

#19586 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 maj 2016 - 15:21

Pszenica Ozima i jara

u mnie PREMIO siana 23.09 ości już jutro będą wychodzić.(Boogie i Fandango w tym roku idzie i jest super) W tym tygodniu wykłoszenie 10-12 pięterek. Po zimie była rzadka.0,8CCC na rozkrzewienie poszło potem z T1 0,3modus...mikro 180N już 3 dawka wysiana. Zabieg na kłosa T3 i jak grad nie wywali lub słońce nie przysuszy to czekamy na żniwa.

nie łączy się herbicydów z regulatorami. a po drugie zabiegi regulacyjne robi się najlepiej na 1 kolanko, aby usztywnić dół, teraz samą górę to jedynie Cerone

Ile dawałeś boogie i fandango ? Tez planuje tym pojechać. Co na t3 ? Jest potrzeba ?
Bi 58 dać teraz czy z t3 ? Tylko co jak nie będzie t 3 ...

#19587 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:22

Pszenica Ozima i jara

U mnie tez pszenica redukuje pierwsze dwa pietra ale oprócz nich zostaje od 8 do 12 pieter, więc chyba nie jest źle. Jutro jeszcze dam 100 kg/ha saletry, a w piątek lub sobotę Bastfoliar, plonvit i mocznik wraz z siarczanem pójdą (to będzie druga dawka takiej mieszanki). W pszenżycie również z półtora tygodnia temu taką mieszankę stosowałem to raczej nie ma kłosa poniżej 14 pięter. Redukcje dolnych pieter w pszenicy oceniam na brak wody niestety....

#19588 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:30

Pszenica Ozima i jara

a u mnie skagen siany po kukurydzy 6.11 kłos wielkości zapałki jeszcze długo długo zanim wyjdzie a pieterek miedzy 11 a 14 oby nie zredukował,pszenzyto siane w połowie wrzesnia miedzy 16 a 19 pieterek i juz sie zaczyna kłosic

#19589 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 maj 2016 - 19:39

Pszenica Ozima i jara

Ponawiam pytanie.Co dodać na miotłę do antywylegacza,aby obyć się jednym przejazdem?Pszenica w fazie 1 kolanka.

#19590 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 23 maj 2016 - 19:56

Pszenica Ozima i jara Wiem ze temat o pszenicy ale tu zagląda więcej osób .Czym polecacie skracać jęczmień jary myślałam dać modus 0,4l ale morze lepiej i taniej dać modus 0,3 + ccc jak myślicie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19591 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 23 maj 2016 - 19:57

Pszenica Ozima i jara
@turbomatiq

Przejechać osobno. W jarej pszenicy masz miotłę????? Jesteś pewny, że to miotła a nie jakieś inne dziadostwo typu wyczyńce czy życice? Chyba, że likwidowałeś zimówkę tylko agregatem i nie zniszczyłeś jej całkowicie i odbiła, bo takie przypadki też bywają w tym roku.

Raczej w jarce tylko axial, puma raz że wyjdzie drożej a dwa mi delikatnie przyjarała pszenice, a attribut niby się sprawdzał ale następstwo roślin nieciekawe. Axial osobno dawaj, ja zmieszałem z galaperem i gdyby nie to że miotła osłabiona była po "Toto" to byłoby chyba kiepsko.

Edytowany przez koczas, 23 maj 2016 - 20:03.

#19592 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:39

Pszenica Ozima i jara

czy w tej fazie czyli t2 stosowanie mikroelementów ma sens. Tzn. ma do dyspozycji Wuxal mikro NP+mikro. Literatura różnie o tym traktuje, jedni piszą na T1 i na T2 dawać inni, że na T1 i potem na T3 z potasem w celu poprawy białka i glutenu.

#19593 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:53

Pszenica Ozima i jara

Zaoszczędzisz całe 11 zł. CCC nie działa na jęczmień. Jak nie jedziesz nad Bałtyk to "morze" piszemy przez Ż. 

#19594 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:59

Pszenica Ozima i jara

Ile dawałeś boogie i fandango ? Tez planuje tym pojechać. Co na t3 ? Jest potrzeba ?
Bi 58 dać teraz czy z t3 ? Tylko co jak nie będzie t 3 ...

Boogie 1,2 litra a fandango1lit./ha z T2 dawałem BI58, ważne aby chronić lisc flagowy i podflagowy od robacta a te T3 to już faza powoli zasychania i będzie za późno lub mniej uzasadnione. T3 to  jakis tebukonazol i cos do tego(nie wiem jeszcze co, zobaczymy czy bedzie mokro, czy sucho), kupuje środki po obserwacjach. Po tamtym suchym roku widze sens i tak stosowania T3, tam gdzie nie było stosowane plon był gorszy.

#19595 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 23 maj 2016 - 21:07

Pszenica Ozima i jara Jaka może być maksymalna temperatura podczas pryskania modusem ??
I co mogę dodać na skrzynkę do modusa w jęczmieńu jarym ?

Edytowany przez Seba42, 23 maj 2016 - 21:22.

#19596 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 maj 2016 - 22:00

Pszenica Ozima i jara

10-14 pięterek , ale przy jakiej obsadzie kłosów na m2 ? jak 300 to nawet 16 pięterek cudu nie zdziała.. mówią , że zboże samo redukuje pięterka jak gęste i sucho...

#19597 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:konie hucuły,pszczoły

Napisany 23 maj 2016 - 22:38

Pszenica Ozima i jara

Czy jest sens dodawanie prochlorazu do tilt turbo ?

#19598 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 maj 2016 - 23:20

Pszenica Ozima i jara

Boogie 1,2 litra a fandango1lit./ha z T2 dawałem BI58, ważne aby chronić lisc flagowy i podflagowy od robacta a te T3 to już faza powoli zasychania i będzie za późno lub mniej uzasadnione. T3 to jakis tebukonazol i cos do tego(nie wiem jeszcze co, zobaczymy czy bedzie mokro, czy sucho), kupuje środki po obserwacjach. Po tamtym suchym roku widze sens i tak stosowania T3, tam gdzie nie było stosowane plon był gorszy.

Ja dałem 0.65 boogie i 0.5 fandango w jednym zabiegu jako t2. Działa 5 substancji dawki zaniżone ale siły univo xpro połączone.zobaczymy co będzie.
Bi58 podane w t2 będzie do "kkońca? " działa kontaktowe czy jakoś krąży w roślinie ?

Edytowany przez NowyRolnik2, 23 maj 2016 - 23:21.

#19599 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 23 maj 2016 - 23:57

Pszenica Ozima i jara Fajnie to brzmi... Univo Xpro.. Musi być dobrze. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19600 Share S0krates_

S0krates_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 maj 2016 - 06:14

Pszenica Ozima i jara

Ja dałem 0.65 boogie i 0.5 fandango w jednym zabiegu jako t2. Działa 5 substancji dawki zaniżone ale siły univo xpro połączone.zobaczymy co będzie.
Bi58 podane w t2 będzie do "kkońca? " działa kontaktowe czy jakoś krąży w roślinie ?

Nie 5 tylko 4 substancje. W obu środkach główną substancją jest Protiokonazol. Tej substancji dałeś pełną dawkę. Pozostałych 3 zaniżyłeś o połowę.  Więcej rodzaji substancji aktywnych wcale nie znaczy lepiej. Jak dla mnie dużo lepiej było dać pełną dawkę Boogie i mieć święty spokój.

Jak widzę jakie mikstury niektórzy tworzą to strach pomyśleć. Na jednym ze szkoleń bardzo fajnie podsumował takich ''chemików'' pewien profesor, cytuje " Lepiej wypić 2 oryginalne piwa czy 5 rozcieńczonych wodą? Ani to dobre, ani dłużej nie trzyma"