Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#19521 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 21 maj 2016 - 09:21

Pszenica Ozima i jara

później był juwel tt też świetny środek to tak jakby do tocaty dodać fenpropimorf , ale to dość stare środki

na septoriozę i rdzę tocata to  dobre rozwiązanie , może stare ale epoksykonazol cały czas jest  na topie , do tego jest to markowy produkt i na pewno ma bardzo dobre nośniki substancji aktywnej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:54
  •  

#19522 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 21 maj 2016 - 11:07

Pszenica Ozima i jara

Planuje jechać jeszcze z rana na jęczmień jary 5kg saletry wapniowej na 400 l wody i to na 1,5 hektara a wieczorem 20kg mocznika 10 kg siarczanu i 1 litr micro to też na 400 l wody i na 1,5 hektara, będzie ok ?

Jeczmien Ci zolknie ? ze probujesz odzywiac, u mnie w tym roku juz na straty w mieszance najpierw zolkl teraz widze czerwony i wokolicy wszedzie to samo jare pszenice widze juz zaczyna tez atakowac wirus

#19523 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 21 maj 2016 - 11:52

Pszenica Ozima i jara Też śmiem twierdzić, że Tocata ( Juwel 250, Allegro 250) to skuteczne preparaty, zwłaszcza że Tocata nie ma wygórowanej ceny.. Sam zastanawiam się, czy nie polecieć tym środkiem w jęczmieniu jarym...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19524 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 maj 2016 - 12:08

Pszenica Ozima i jara

cena przystępna ponieważ strobiluryna najsłabsza

#19525 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 21 maj 2016 - 12:09

Pszenica Ozima i jara Koledzy stosował ktoś z was kristalon do oprysku pszenicy ozimej jako odżywka ?
Podobno można podać kristalon zielony i jest super efekt .

#19526 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 21 maj 2016 - 13:21

Pszenica Ozima i jara Fakt, krezoksym nie jest najsilniejszą substancją, ale w połączeniu z oryginalnym epoksy z BASF'u napewno przynosi lepsze rezultaty niz jakies podróby innych strobiluryn rozprowadzanych przez firemki typowo handlowe.

#19527 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 21 maj 2016 - 13:25

Pszenica Ozima i jara

smiało 5 kg/ha mozesz sypac go 

#19528 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 maj 2016 - 15:27

Pszenica Ozima i jara

czy modus skraca korzenie jak ccc ?

#19529 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 21 maj 2016 - 16:19

Pszenica Ozima i jara

do epoksykonazolu + azoksystrobiny + cholorotalonilu moge dodać s.magnezu + mangan + molibden + cynk ? z mocznika chyba zrezygnuje bo cieżko go mieszać z czymkowiek i chyba choroby wchodzą po nim łatwiej zauważyłem.... w ogóle ma ktoś wykres jakie mikro w jakiej fazie pszenicy są potrzebne ?

#19530 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 21 maj 2016 - 16:58

Pszenica Ozima i jara

ccc skraca korzenie jak zmyje go z liścia i przedostanie się do nich, tak czytałem wypociny ekspertów. modus myślę że bezpieczniejszy bo tu słonce ma dużo do powiedzenia jeszcze :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19531 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 21 maj 2016 - 17:16

Pszenica Ozima i jara

Kolego pomiot czy obornik bo to jest bardzo duza roznica ;)

Kiedy dajecie na kłosa na ozima ?

Przecież pisze że pomiot kurzy, czesto trafią się same odchody z pod rusztów i nigdy niema problemu

#19532 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 21 maj 2016 - 19:40

Pszenica Ozima i jara

Jeczmien Ci zolknie ? ze probujesz odzywiac, u mnie w tym roku juz na straty w mieszance najpierw zolkl teraz widze czerwony i wokolicy wszedzie to samo jare pszenice widze juz zaczyna tez atakowac wirus

U mnie mocznik+siarczan+micro to standard a saletrą lecę po to ponieważ w paru miejscach zrobił się troszkę żółtawy i na 100% to wina niskiego pH także chce go troszkę "podratować" żeby nie odstawał do reszty :D

ccc skraca korzenie jak zmyje go z liścia i przedostanie się do nich, tak czytałem wypociny ekspertów. modus myślę że bezpieczniejszy bo tu słonce ma dużo do powiedzenia jeszcze :)

Kiedyś rozmawiałem z jednym przedstawicielem i on mówił że aby CCC skróciło korzenie to trzeba podać ponad 4 litry CCC i niby dopiero wtedy skróci korzenie. 

#19533 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 21 maj 2016 - 19:42

Pszenica Ozima i jara Jak ph .ujowe, to choćbyś nie wiem co cudował, to zawsze w tych miejscach będzie słabsze, tymbardziej taka roslina jak jęczmien!

#19534 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 21 maj 2016 - 19:49

Pszenica Ozima i jara

To ja rozumiem, ale to na pewno nie zaszkodzi jęczmieniowi a może pomóc ;)

smiało 5 kg/ha mozesz sypac go 

Mówisz o saletrze wapniowej? Tam gdzie kupowałem tą saletrę sprzedawca poradził mi 6kg/ha, no nic skoro tak mówicie to w poniedziałek jadę z opryskiem 

#19535 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 21 maj 2016 - 20:00

Pszenica Ozima i jara

Możesz dac i 50 i g.. da ludzie tonami sypią i dopiero jakieś efekty widać a Ty 5 kg chcesz coś zdziałać wypij piwo lepiej za tą kase.

#19536 Share AdamNowik

AdamNowik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:00

Pszenica Ozima i jara

Witam, kolegów Rolników

Chciałbym zapytać Was czy na pszenicę JARĄ mogę zastosować Lancet plus + adiuwant?  Jaką polecacie dawkę? Wiem, że to drogi oprysk, ale został mi od oprysku złoża ozimego (wymarzło).

#19537 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

Mam problem zboże wykształciło mi już pylnik początek kłosa . Czy w takiej fazie mogę jeszcze zrobić poprawkę na chwasty fiołka polnego który kwitnie i przytulie ? Robiłem dwa opryski i mimo to przepuścił jesienny i wiosenny trochę z mojej winy bo do atlantisa dałem A Sekator i on ma fiołka w średnio wrażliwych lintur sobie poradzi? A druga sprawa mam tak u wujka pole że wylazło pełno wyczyńca polnego da się coś z tym zrobić jak on się już prawie obsypuje czy d*pa zbita a może próbować Atlantis albo ten drugi co jest do wyczyńca proszę o poradę

#19538 Share kisek123

kisek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 maj 2016 - 22:52

Pszenica Ozima i jara

Witam wszystkich mam problem ponieważ za późno zorientowałem się że powinienem skrócić pszenice. Na jesien pszenica dostala 300kg lubofoski na wiosne 100kg saletrosanu oraz 100kg saletry. W drugim zabiegu doszło 100kg saletry oraz 50 kg mocznika. Pszenica wygladała słabo lecz teraz ruszyła mocno do przodu obawiam się że może ją położyć. I moje pytanie czy mogę jeszcze zastosować jakiś antywylegacz czy już jest za późno?? W tamtym roku po burakach pszenica dostała 120kg czystego N i jej nie położyło lecz była o wiele słabsza niż w tym roku. Dołączam zdjecie pszenicy 

Załączone miniaturki

• 20160521_234405.jpg

#19539 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 maj 2016 - 23:06

Pszenica Ozima i jara Witam
Panowie czy taki zabieg na T2 bedzie skuteczny
chlorotalonil 1l + azoksystrobina 0,5+ propikonazol 0,5 dam jeszcze w zabiegu siarczan magnezu i Opti zboże 2kg i jak będzie skrzypionka pójdzie markiz 0,5l tylko myślę nad tym propikonazolem na ile jest skuteczny na septoriozy a chcę jego wykorzystać bo mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19540 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 maj 2016 - 03:53

Pszenica Ozima i jara

Mam problem zboże wykształciło mi już pylnik początek kłosa . Czy w takiej fazie mogę jeszcze zrobić poprawkę na chwasty fiołka polnego który kwitnie i przytulie ? Robiłem dwa opryski i mimo to przepuścił jesienny i wiosenny trochę z mojej winy bo do atlantisa dałem A Sekator i on ma fiołka w średnio wrażliwych lintur sobie poradzi? A druga sprawa mam tak u wujka pole że wylazło pełno wyczyńca polnego da się coś z tym zrobić jak on się już prawie obsypuje czy d*pa zbita a może próbować Atlantis albo ten drugi co jest do wyczyńca proszę o poradę

na wyczyńca Axial, a na fiołka Aloksypyr czy inny tańszy zamiennik Starane i chyba nic innego w tej fazie pszenicy. Oba środki w wyższych dawkach, czyli ok 0,7-0,8 l/ha i niestety raczej osobno trzeba by je zastosować.

Edytowany przez Kamilmkm, 22 maj 2016 - 03:54.