Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#19441 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 18 maj 2016 - 20:13

Pszenica Ozima i jara Danie teraz azotj kiedy ma sie klosic za 2_3 tyg moze pobudzic do rosniecia pedy ktore nie wydadza plonu. Wiec lepiej czekac na pelna flage i dac jak jest sucho albo gdy sie klosi jak jest wilgoc. U mnie saletra stoi na przyczepie, rozsiewacz w garazu i czekamy. Ktos pisal na tym forum bardzo madrze ze najwiekszy problem rolnikow to nie pogoda lecz sraczka. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:11
  •  

#19442 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 18 maj 2016 - 20:38

Pszenica Ozima i jara

Czy ja wiem, czy za wcześnie na 3 dawkę- u mnie liść flagowy w pełni rozwinięty, zrobione t2 i skracanie dzisiaj. Na później sianej faza 37, może ciut później.

Jak sprawa mieszania moddusa z zabiegiem t2? Bo z t1 to było tu 100 stron, a o t2 średnio. Zostało mi trochę z pszenżyta tego specyfiku i tak myślę dać z 0,15 na Sailor-a (ok.190 N). Fungicydy difenokonazol+azoksystorbina+chlorotalonil(notabene chyba za dużo osób czyta agrofoto, bo Safir się rozszedł w tym roku jak nigdy:) )

#19443 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:02

Pszenica Ozima i jara

Zastosowałem na pszenicę medax top w dawce 1l/ha na drugie kolanko i mam teraz pytanie czy mogę teraz po upływie dwóch tygodni od zabiegu potraktować pszenicę jeszcze dawką medaxa 0,25l/ha tak jak jest napisane na ulotce? Liść flagowy jeszcze nie jest w pełni wysunięty. Nie zaszkodzi jej to?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19444 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:07

Pszenica Ozima i jara

Kiedy dokładnie wykonujecie T2? Na liść flagowy który dopiero się pokazuje, czy gdy jest w pełni rozwinięty, a może coś pomiędzy?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#19445 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:44

Pszenica Ozima i jara

Samo Cerone nie zaszkodzi tylko mieszanie z siarczan magnezu i Suploflo nie wiem ?? Próbowałem 0,3l/ha  z siarczanem amonu po CCC na pszenicę bezpośrednio przed kłoszeniem w ubiegłym roku. W miejscu gdzie tylko CCC bardziej gorą się pochyliła.

Baba w sklepie z SOR twierdziła ze mieszają odżywkę z Cerone wiec mam nadzieje ze szkód z tego nie bedzie. Siarczanu magnezu nie było dużo ok 2-2,5%.  Co może się stać? Ile teraz odczekać na T2? Pójdzie Zamir 400

#19446 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:23

Pszenica Ozima i jara

Bez przesady pszenica bedzie się kłosić za 2-3 tygodnie

to niech sie kłoś za 2 -3 tygodnie 

w tamtym roku pojechalem jak juz byl kłos lub wychodził i co sie okazało że ta co dopiero wychodzil miała lepsze parametry a sąsiad dał tak ja w tym roku i jego miala takie że dostawal max ceny na skupie takie miała parametry i tony a jakie mial paramety to widziałem na własne oczy bo mi pokazał na skupię jak tylko je dostał a jeszcze niewiadomo jak będzie a że akurat wczoraj było troche deszczyku to go wykorzystałem ale i tak za malo bo jeszcze leży saletra czensciowo

#19447 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:37

Pszenica Ozima i jara panowie doradzcie pszenica dostaje juz flagowego powoli mam kupiony medax top chce go zastoswac 0 .5 l /ha i czy moge polonczyc t2 adaxer 1.3 l /ha i cos na skrzypionke tylko niebardzo wiem co doradzcie cos

#19448 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:44

Pszenica Ozima i jara

panowie doradzcie pszenica dostaje juz flagowego powoli mam kupiony medax top chce go zastoswac 0 .5 l /ha i czy moge polonczyc t2 adaxer 1.3 l /ha i cos na skrzypionke tylko niebardzo wiem co doradzcie cos

dodaj do tego bi lub jakis zamiennik i bedzie gitara

#19449 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:57

Pszenica Ozima i jara

przypalenie opryskiem ? 2po8swg.jpgezhm2t.jpg

#19450 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisany 18 maj 2016 - 23:39

Pszenica Ozima i jara Wygląda na przyjaranie azotem.. szczególnie saletrą. Dawałeś w ostatnim czasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19451 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 maj 2016 - 05:23

Pszenica Ozima i jara

waldek a w jakich temperaturach pryskałeś i jakie były potem ,jak już pisałem kiedyś też po zastosowaniu kilka lat temu praktycznie nie zadziałał i go skreśliłem , jednak trafiłem na przymrozki wtedy ,jednak sąsiad w tym roku pryskał nim kilkadzieści ha i rewelacja, chwasty były bardzo wyrośnięte już, a po 3 dniach już było widać działanie ,teraz pole czyściutkie ale temperatury były wtedy idealne przez kilka dni bo wtedy też pryskałem innymi środkami

Gdy wykonałem oprysk temp, przez dwie nocki były bardzo ciepłe. Tam gdzie jest bardzo ładna pszenica to miotłę zadusiła a gdzie miejscami słaba to miotła odżyła i ma się dobrze. Ale dziś kupię oprysk i miejscami potraktuje ją. 

#19452 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 maj 2016 - 06:34

Pszenica Ozima i jara

Wygląda na przyjaranie azotem.. szczególnie saletrą. Dawałeś w ostatnim czasie?

tak ! rozsiewałem z tydzień temu.. i nie padało  4-5 dni to przez pogode ? myślałem , że to przez dodanie w dolistnych mocznika do chelatów manganu , molibdenu , cynku , wieloskładnika fosforowego i s.magnezu albo 2 opcja dodanie miedzi w formie stałej nie chleat do tilta i mondataku... ale te opryski robiłem wcześniej początek maja , koniec kwietnia.

#19453 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisany 19 maj 2016 - 07:28

Pszenica Ozima i jara No nie wiem jak zachowuje sie mocznik stosowany dolistnie z tyloma mikroelementami, ale wedlug mnie to typowy objaw dzialania saletry rozsianej na wilgotne rosliny.. Wystarczy rosa, niejednokrotnie tez mi sie to zdarzało.

#19454 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 19 maj 2016 - 08:09

Pszenica Ozima i jara

Kiedy dokładnie wykonujecie T2? Na liść flagowy który dopiero się pokazuje, czy gdy jest w pełni rozwinięty, a może coś pomiędzy?

To zależy od presji chorób i do tego czy planujesz T3, bo jeżeli nie planujesz T3 i jest dosyć mała presja chorób to można troszkę opóźnić T3 ale kiedy choroby szaleją i planujesz T3 to można by było troszkę przyspieszyć T2 na nie do końca rozwinięty liści flagowy 

#19455 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 19 maj 2016 - 08:15

Pszenica Ozima i jara Czy mogę dać na jarkę tilt+mondatak+plonovit 20-20-20+siarczan magnezu + stabilan zostały mi te opryski z zimówki. Pszenica fazie żdzbła no i po tym za dwa dni rozsianie saletry.dobrze będzie.dziekuję.

#19456 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 maj 2016 - 08:34

Pszenica Ozima i jara Panowie co polecacie na maczniaka? Tilt+atak dalby radę? Czy moze coś innego? Ile wyniesie mnie ten grzybek na hektar??

#19457 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 19 maj 2016 - 16:03

Pszenica Ozima i jara Panowie mam problem w ozimej. Pryskane bylo mustang i atribut zawsze zdawalo to u mnie egzamin. Jednak w tym roku widze ze odbija przytulia. Pszenica lada dzien bedzie puszczec lisc flagowy. Czy moge jeszcze czyms opryskac?

#19458 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 19 maj 2016 - 17:26

Pszenica Ozima i jara

Witam. Można stosowac Cerone razem z Siarczanem Magnezu 3,5kg i mocznika 5 kg .200 L wody.?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#19459 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 maj 2016 - 18:14

Pszenica Ozima i jara witam co polecacie na 2 oprysk na grzyba na pszenice czy areta330ec moze byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19460 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 19 maj 2016 - 18:43

Pszenica Ozima i jara

Witam. Można stosowac Cerone razem z Siarczanem Magnezu 3,5kg i mocznika 5 kg .200 L wody.?

Cerone nie lubi mieszania,a z mocznika dolistnie to juz sie wyleczyłem kilka lat temu i do tego nie wróce ,co innego rzepak