Polecane posty

jahooo    9113

A to moja pszenica ozima - odmiana Natula, kwalfikat, około 165kg/ha, wysiana około 10 października.

4 marca dostała pierwszą dawkę saletry, miała wówczas po 3 liście, tak wygląda dziś

post-39274-0-83336100-1490629594_thumb.jpg

post-39274-0-73806800-1490629626_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Tak to wygląda
To też natula

post-186700-0-08826400-1490631035_thumb.jpg

post-186700-0-07187700-1490631302_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Próbowałem dziś z 1 dawką nawozu na pszenice porażka 2 przejazd C360 utopiona. Jak jechałem Fendem wyciągnąć kolein narobiłem że ho ho.. dlatego nadal czekam:(  i tak chodziłem po polu to gdzieś za tydzień dopiero chyba wjadę. a pole na którym jest żyto to wchodzę w gumkach i się topie masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

ravoj, kiedy siałeś swoją ?

dokładnie 25 września

Nie mogę uwierzyć jak w 3 dni jej przybyło, miała trzy rozkrzewienia, teraz bez trudnu liczę po 4, może cholera niepotrzebnie dałem CCC. Trudno zobaczymy. Będę szedł na rekord jak Kula. (żart)


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dokrzewiać czy nie? Ostroga siana 15.10. Jeśli tak to 1l ccc czy coś jeszcze do tego dorzuciś np siarczan? Druga kwestia taka, że muszę jechać herbicydem, czy mogę pojechać dzień po ew dokrzewianiu? Ta sama sytuacja dotyczy Arkadii sianej w tym samym dniu. Za odpowiedź będę wdzięczny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ładne macie te pszenice. Moja wygląda gorzej ale poprawia się z dnia na dzień od sypania saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

dokładnie 25 września

Nie mogę uwierzyć jak w 3 dni jej przybyło, miała trzy rozkrzewienia, teraz bez trudnu liczę po 4, może cholera niepotrzebnie dałem CCC. Trudno zobaczymy. Będę szedł na rekord jak Kula. (żart)

 

Ravoj gęstą masz te pszenice albo tak fotka wyszła.Jak ją nie skrócisz z 2x to położy się przy pierwszym większym deszczu.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

 

Dokrzewiać czy nie? Ostroga siana 15.10. Jeśli tak to 1l ccc czy coś jeszcze do tego dorzuciś np siarczan? Druga kwestia taka, że muszę jechać herbicydem, czy mogę pojechać dzień po ew dokrzewianiu? Ta sama sytuacja dotyczy Arkadii sianej w tym samym dniu. Za odpowiedź będę wdzięczny.

 

 

Mi nie wolno udzielać rad bo głównie piszę bzdury się nie znam. :)

Ja  bym sprawdził obsadę a później ile jest rozkrzewień i obserwował, jeżeli od kilku dni miałbym  słabo rozkrzewioną, po 2-3 rozkrzewienia to dałbym taki zestaw jak wcześniej albo mocniejszy, a jak przybywa rozkrzewień i obsada dobra to ok.

Ostatnią lustrację Natuli robiłem w czwartek i podjąłem decyzję o dokrzewieniu. Dziś jak wjechałem z opryskiwaczem stwierdziłem, że jest całkiem dobrze, ale co miałem zrobić, opróżniłem zbiornik.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Czy izoproturon zwalczy miotłę w fazie krzewienia? Bo pogoda niepewna, a działa on w niskich temperaturach i zastosowałbym go jutro. Proszę o opinię na ten temat.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Ravoj gęstą masz te pszenice albo tak fotka wyszła.Jak ją nie skrócisz z 2x to położy się przy pierwszym większym deszczu.

odpowiadałem Ci na posta jak go zmodyfikowałeś i wyjebaoooo mnie z forum razem z moimi wypocinami.

Dziś pszenica wygląda całkiem inaczej niż w czwartek, wygląda jakby dostała kopa, Pierwszy azot poszedł 7 marca ale było zimno i nie było widać efektu, potem RSM rozlany 17 marca i faktycznie widzę dziś, że się rozkrzewiła. Nie wymagała chyba dokrzewienia, na szczęście nie posłuchałem kogoś z forum, co kazał 2l Antywylegacza dać na 1 ha i dałem tylko 600ml chlorku chloromekwatu, także może jej nie zaszkodzi. (ty Kulawa Kozo nie kazałeś dać 2 litry? :ph34r:, bo zamopniłem kto)

Osada wyszła mi 328na m.kw więc chyba nie jest gęsto,

W planie mam na T1 CCC 1 litr plus Modus i na flagowy sam Modus 0,4,L/ha, to może jej nie położy. Byłoby głupio, bo ona rośnie przy drodze wojewódzkiej Chełm-Hrubieszów i w cholerę ludzi wie, że to moje.

Raz jak miałem tam fasolę, to o komosie dowiedziałem jak byłem na wakacjach, bo zaczęli dzwonić, że jakieś świerki mi rosną.

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Siema  mam posianą pszeniczke na dwóch kawałkach jeden kawałek 2ha jest pod lasem i troszkę sie sarenki pojadły a na reszta obstała dałem 4  marca  I dawke saletry 34% 200kg i  tam gdzie była troszke podjedzona nie umie sie jakość zabrać reszta idzie jak szalone 4 rozkrzewienia i sie ciemna zrobiła a reszta troche słabawo  teraz nie wiem czy  na podgryzione dać jeszcze saletry 100kg czy dać roztwór moncznika 15% i siarczan 5%  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Zakupiłem dzis opryski już. Nomad plus Mustang forte powinno zadziałać, a do skracania zaproponowano mi Shorti 725 SL. Stosował ktoś może taki środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

W jakiej fazie można jechać dokrzewiać CCC?

 

W fazie krzewienia sama nazwa zabiegu odpowiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Ja zakupiłem axial 50 ec i sekator 125 od  ktoś stosuje ?? jakie są wasze opinie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Axial z Secatorem, będzie git. 

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Nawet ja wiem, gdzie to pole masz :D

To już się nic nie ukryje.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Ja w tym roku lecę Axial 50 plus Mustang Frote trochę drogo ale mam nadzieje że będzie skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

losktos, Tomazi3p, milanreal - Jakie są Wasze doświadczenia w wiosenny stosowaniu izoproturonu? Czy zwalcza miotłę w fazie krzewienia, oczywiście w maksymalnej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Gęsto to ma Kula jak on miał 6-8 rozkrzewień na początku marca.Teraz pewnie 12 :) każdy kłos na kiju jak fasola tyczna.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Jeśli trafi w fazę wrostu i pogodę, samo CCC też wystarczy. Kwestia, w jaki plon celuje

Stosowałem Izoproturon, na wiosnę średnio , za wysokie temperatury i za szybki wzrost chwastów. Myślę, że już z tydzień za późno na niego.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj