Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#19221 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 11 maj 2016 - 12:49

Pszenica Ozima i jara Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 10:51
  •  

#19222 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 maj 2016 - 13:08

Pszenica Ozima i jara Panowie ma pszenice przesiana jeczmieniem jarym ale jednak troche jej zostalo i mam problem ze skracaniem.. Planuje w tym tygodniu opryskac modusem wiec tu jeszcze jest ok bo pszenica ma dopiero lisc przedflagowy ale problem pojawi sie gdy bede chcialpryskac cereone.. Co zrobic teraz na pierwsze kolano jeczmienia modusa i na drugie juz cereone zeby zdazyc przed kloszeniem pszenicy( nie za mocno przychamuje jeczmienia) czy czekac i dopiero na przedflagowy jeczmienia cereone tylko wtedy co z pszenica ktora juz pewnie sie bedzie klosila?? Jakienegatywne skutki beda w pszenicy?? Jeczmien rosnie jak szalony a i dostal duzo azotu wiec 2 razy skracanie raczej musowo..dodam ze tej pszenicy nie jest az tak duzo ale szkoda by bylo ja uszkodzic.. w ostatecznosc zastosuje tylko jeden zabieg ale pewnie mi sie jeczmien wylozy wtedy..

#19223 Share Mlynek_Kawowy

Mlynek_Kawowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 maj 2016 - 15:25

Pszenica Ozima i jara

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Axiala można używać do widocznego liścia flagowego więc ja bym pryskał, ale już spieszyłbym się z opryskiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19224 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 11 maj 2016 - 15:36

Pszenica Ozima i jara Pryskaj smialo ja pryskalem jak pojawialy sie juz klosy i nie widzialem skutkow ubocznych.

#19225 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 11 maj 2016 - 17:24

Pszenica Ozima i jara

Podpowiedzcie w sprawie T2 - Topsin M 500SC będzie dobrym rozwiązaniem żeby dobić resztki mączniaka i zabezpieczyć flagówkę w Arkadii? Czy może dodać dla pewności trochę tebu? Nigdzie w okolicy niestety nie mogę znaleźć czystego epoksykonazolu, a chciałem na nim opierać mieszaninę.

#19226 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 11 maj 2016 - 19:11

Pszenica Ozima i jara

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Mozesz smialo pryskac. Praktykowane ;)

#19227 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 maj 2016 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

Panowie z jakiej firmy polecacie Bor w formie stałej? , bo chciałbym jeszcze opryskac pszenice ozima.

Ktora forma jest lepsza, stała czy w płynie Boru, bo słyszałem roznie jednia mowia tak zas drudzy inaczej.

#19228 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 11 maj 2016 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

Kiedy jedziecie z T2? Ja jutro planuje jechac dolistnie z mocznikiem i sierczanem a po niedzieli T2. W tamtym roku pryskałem T2 19.05 i troszke był ten zabieg opozniony. W tym roku pszenice raczej są trosze opóźnione wiec bede pryskał gdzies zaraz po niedzieli. Jutro obczaję w jakiej jest fazie bo kawałeczek do niej mam. No co dzien jej nie widze.

#19229 Share mareksko37

mareksko37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:56

Pszenica Ozima i jara

Podpowiedzcie w sprawie T2 - Topsin M 500SC będzie dobrym rozwiązaniem żeby dobić resztki mączniaka i zabezpieczyć flagówkę w Arkadii? Czy może dodać dla pewności trochę tebu? Nigdzie w okolicy niestety nie mogę znaleźć czystego epoksykonazolu, a chciałem na nim opierać mieszanin

Zamów  przez internet na  stronie  http://www.ampol-merol.pl/  epoksykonazol  jest u nich rubric 125sc zawiera epoksykonazol - związek z grupy triazoli - 125 g w 1 litrze środka w cenie 80zl za 1 L

przesyłka jest darmowa

Ja tam zamawiałem śor.

#19230 Share kafus

kafus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 maj 2016 - 21:11

Pszenica Ozima i jara

Witam. Czy jeśli dzisiaj prykałem odżywka ( opti zboża+ siarczan magnezu) to jutro mogę pryskać od grzyba pszenica oraz pszenżyto. Mam reztki mączniaka w pszenżycie a w pszenicy rdza oraz septorioza tak na szybko zauważone w kilku miejscach cop polecacie myślałem żeby dać tilt turbo...  wystarczy czy coś dodac jeszcze nie wiem czy T3 będę wykonywał na pszenicy pewnie tak a na pszenżycie zależy od formy w jakiej będzie.  I czy na gryba można wyjechać np od 14 jak jest gorąco...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19231 Share golf23

golf23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 maj 2016 - 21:29

Pszenica Ozima i jara

Witam! spóżniłem śię ze skracaniem pszenicy z braku czasu a był do tego zakupiony stabilan więc co teraz robić? pszenica ponad 30cm wysokości  

#19232 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 11 maj 2016 - 21:41

Pszenica Ozima i jara Dzięki Panowie jutro jak pogoda dopisze to jade z axialem na całego bo troche za dużo zostało tej miotły..

#19233 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 maj 2016 - 06:11

Pszenica Ozima i jara

Witam! spóżniłem śię ze skracaniem pszenicy z braku czasu a był do tego zakupiony stabilan więc co teraz robić? pszenica ponad 30cm wysokości  

Nie stosuj już w  tej fazie stabilanu.Kup cerone które ma rejestracje do liścia flagowego

#19234 Share piterboss

piterboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 maj 2016 - 07:19

Pszenica Ozima i jara

Witam. Mam taki dylemat kiedy ? mogę prysnąć pszenicę jarą od ziela(mustang+atrribut) jeśli pryskałem ją we wtorek wieczorem odżywką(2,5kg intermag phospho+15kgmocznika+5kg siarczanu mg+0,2l tytanitu /// na hektar) ??

#19235 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 maj 2016 - 07:42

Pszenica Ozima i jara

Witam. Mam taki dylemat kiedy ? mogę prysnąć pszenicę jarą od ziela(mustang+atrribut) jeśli pryskałem ją we wtorek wieczorem odżywką(2,5kg intermag phospho+15kgmocznika+5kg siarczanu mg+0,2l tytanitu /// na hektar) ??

Kolego mogłeś najpierw od chwastów, bo po co nawozić chwasty? Ale teraz jest juz po ptokach ;D
Ja na Twoim miejscu odczekałbym 2-3 dni z nastawieniem na to drugie. Niektórzy mówią, że już na drugi dzień można, ale ja bym tak nie robił :)

#19236 Share greg91

greg91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 maj 2016 - 08:25

Pszenica Ozima i jara <p>Czy pospieszył em się jak dałem trzecią dawkę N saletrę czy raczej za wcześnie&nbsp;</p>

#19237 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 maj 2016 - 10:01

Pszenica Ozima i jara

@mareksko37

a gdzie na stronie ampolu jest ten sklep ?

#19238 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 maj 2016 - 10:16

Pszenica Ozima i jara Dzień dobry mam pytanie. 2 maja pryskalem na perz apyros z atpolanem następnie 6 mają oprysk na grzyba+mocznik+siarczan magnezu+ odżywka. Był to 1 oprysk na grzyba, czy mogę powtórzyć ten sam oprysk na grzyba + zasilenie jeśli objawy nie ustapia po 14 dniach od 1 oprysk.

#19239 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 maj 2016 - 10:24

Pszenica Ozima i jara

Pytanie, po co chcesz podawać pacjentowi lek który nie pomaga? Czym pryskałeś?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19240 Share mareksko37

mareksko37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 maj 2016 - 10:34

Pszenica Ozima i jara

@mareksko37

a gdzie na stronie ampolu jest ten sklep ?

w  zakładkach znajdziesz   środki ochrony roślin 

W zakładce kontakt  zadzwonić pod numer  przedstawiciela handlowego  do tego który jest  z twojego regionu  i zamówić u niego