Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25303 odpowiedzi na ten temat

#19201 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:56

Pszenica Ozima i jara

Pryskał ktoś już Foxtrot + adiuwant Atoplan + Chwastox trio w jednej mieszaninie? Może ktoś coś doradzi? Mam zamiar prysnąc tym pszenicę jarą w dawkach 0,5l + 1l + 1,5 l i pytanie czy mi się ta mieszanka nie "zważy" w zbiorniku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:27
  •  

#19202 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:12

Pszenica Ozima i jara

@Renault85-15TX u mnie jak miotła jeszcze była mniejszych rozmiarów to skutecznie pomógł ją zwalczyć Axial 50 w dawce 0 9l/ha do tej pory czysto. W tej fazie rozwojowej to już chyba tylko modlitwa. Lancet stracił formę najwyraźniej...

#19203 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1384 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:19

Pszenica Ozima i jara

Miałem własnie zwalczać axialem ale jakoś skusiłem się na poprawkę Atlantisem i to był błąd. Co do Lancetu to ja sam nie wiem po co go kupiłem, każdy na niego narzekał a ja się skusiłem i teraz trzeba się modlić żeby chociaż w części zahamowało tą miotłę. Od teraz tylko zabiegi jesienne będę robił na chwasty. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19204 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 11 maj 2016 - 06:06

Pszenica Ozima i jara

U mnie lancet działa - miotła pożółkła i powoli zamiera, od oprysku minęło 3 tygodnie. Na fragmentach gdzie jest piach działa ciut słabiej, ale tez miotła zamiera.

#19205 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 maj 2016 - 08:33

Pszenica Ozima i jara Panowie co proponujecie na grzyba w pszenicy ozimej? A później jakąś odżywkę? Jakieś porpozycje? W jakim odstępie czasu?

Czym jechać na przenice jarą od chwastów? Już ładnie się rozkrzewiła, aż sam się zdziwiłem, że aż tyle roślin z jednego nasiona. Co polecacie od chwasta?

#19206 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 maj 2016 - 08:41

Pszenica Ozima i jara

w pasie oko 10m pojawiła się taka ,,trawka" w pszenicy- miejscami prawie zupełnie zdominowała zboże, co to może być i czym to teraz zwalczyć?

Załączone miniaturki

• CAM00317.jpg
  • CAM00318.jpg
  • CAM00319.jpg

#19207 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 maj 2016 - 09:04

Pszenica Ozima i jara

Panowie, przypaliłem dość mocno pszenice. Widać to zwłaszcza na słabszych miejscach pól. Mieszanina jaka poszła to Tilt turbo 1l, Monadatak 0,7 l, CCC 1l, Midas 0,25, miedź 1 l, 13 kg mocznika i 6 kg mikrokompleksu. Podejrzewam miedź, albo któryś z antywylegaczy. Doradzi ktoś, coś?

Dodam, że wilgoci nie brakuje.

Edytowany przez master20002, 11 maj 2016 - 09:10.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#19208 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 11 maj 2016 - 09:08

Pszenica Ozima i jara

gdzies czytałem ze miedzi nie wolno mieszac

#19209 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 maj 2016 - 09:26

Pszenica Ozima i jara

jeśli było zimno to po moddusie (midasie) są takie przypalenia. Poczekaj parę dni i będzie zielono. U nas każdy co pryskał modusem czy mieszanką z ccc i innymi fungicydami czy też samym modusem to właśnie są takie przypalenia.

#19210 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 11 maj 2016 - 09:30

Pszenica Ozima i jara

Panowie, przypaliłem dość mocno pszenice. Widać to zwłaszcza na słabszych miejscach pól. Mieszanina jaka poszła to Tilt turbo 1l, Monadatak 0,7 l, CCC 1l, Midas 0,25, miedź 1 l, 13 kg mocznika i 6 kg mikrokompleksu. Podejrzewam miedź, albo któryś z antywylegaczy. Doradzi ktoś, coś?

Dodam, że wilgoci nie brakuje.

Teraz juz po ptakach. Jak do zniw ci urosnie do kolan to bedziesz wiedzial co bylo przyczyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19211 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 maj 2016 - 09:37

Pszenica Ozima i jara

Ona już jest na lepszych miejscach do kolan i tam nie ma przypaleń. Nie powiem żeby mnie to nie przestraszyło. Na początku myślałem, że to grzyb jakiś się rzucił. Wiem, że wszystko opóźnione ale wcześniej było albo zimno, albo lało bez przerwy. W czasie oprysku na na jednej części pól było 12-13 stopni pod wieczór, a na drugiej ok 20 stopni i kropiłem od 11 do 17-18.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#19212 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 maj 2016 - 10:40

Pszenica Ozima i jara

te trawki to wyczyniec polny albo wiechlina na nie działa puma lub axial

#19213 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 maj 2016 - 10:52

Pszenica Ozima i jara

te trawki to wyczyniec polny albo wiechlina na nie działa puma lub axial

dzięki

#19214 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 maj 2016 - 12:49

Pszenica Ozima i jara Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

#19215 Share konio1011

konio1011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 maj 2016 - 13:08

Pszenica Ozima i jara Panowie ma pszenice przesiana jeczmieniem jarym ale jednak troche jej zostalo i mam problem ze skracaniem.. Planuje w tym tygodniu opryskac modusem wiec tu jeszcze jest ok bo pszenica ma dopiero lisc przedflagowy ale problem pojawi sie gdy bede chcialpryskac cereone.. Co zrobic teraz na pierwsze kolano jeczmienia modusa i na drugie juz cereone zeby zdazyc przed kloszeniem pszenicy( nie za mocno przychamuje jeczmienia) czy czekac i dopiero na przedflagowy jeczmienia cereone tylko wtedy co z pszenica ktora juz pewnie sie bedzie klosila?? Jakienegatywne skutki beda w pszenicy?? Jeczmien rosnie jak szalony a i dostal duzo azotu wiec 2 razy skracanie raczej musowo..dodam ze tej pszenicy nie jest az tak duzo ale szkoda by bylo ja uszkodzic.. w ostatecznosc zastosuje tylko jeden zabieg ale pewnie mi sie jeczmien wylozy wtedy..

#19216 Share Mlynek_Kawowy

Mlynek_Kawowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 maj 2016 - 15:25

Pszenica Ozima i jara

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Axiala można używać do widocznego liścia flagowego więc ja bym pryskał, ale już spieszyłbym się z opryskiem.

#19217 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 11 maj 2016 - 15:36

Pszenica Ozima i jara Pryskaj smialo ja pryskalem jak pojawialy sie juz klosy i nie widzialem skutkow ubocznych.

#19218 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1767 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 11 maj 2016 - 17:24

Pszenica Ozima i jara

Podpowiedzcie w sprawie T2 - Topsin M 500SC będzie dobrym rozwiązaniem żeby dobić resztki mączniaka i zabezpieczyć flagówkę w Arkadii? Czy może dodać dla pewności trochę tebu? Nigdzie w okolicy niestety nie mogę znaleźć czystego epoksykonazolu, a chciałem na nim opierać mieszaninę.

#19219 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 maj 2016 - 19:11

Pszenica Ozima i jara

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Mozesz smialo pryskac. Praktykowane ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19220 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 maj 2016 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

Panowie z jakiej firmy polecacie Bor w formie stałej? , bo chciałbym jeszcze opryskac pszenice ozima.

Ktora forma jest lepsza, stała czy w płynie Boru, bo słyszałem roznie jednia mowia tak zas drudzy inaczej.