Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#19061 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 04 maj 2016 - 13:42

Pszenica Ozima i jara

Myślałem, że te końcówki to od przymrozków ale teraz coraz bardziej mi to pasuję na septoriozę.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:39
  •  

#19062 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:09

Pszenica Ozima i jara Stawiam na przymrozki jednak u mnie było to samo tam gdzie pszenica słabsza była, dostała azotu i problem się rozwiązał a ochrony grzybowej wtedy tam żadnej nie było bo za zimno żeby z czym kolwiek jeździć

#19063 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:53

Pszenica Ozima i jara

No właśnie te przypalone końcówki na których liściach macie? Bo u mnie na starszych, ten najmłodszy jest idealny. Ni to septorioza ni to przypalenia.

Mam dwa pola obok siebie i nie wiem co o tym myśleć. Jedno dostało 0,7 galapera, później bbch 30/31 capalo 1,5 litra z medaxem i ccc, a potem na prawie drugie kolanko 0,2 Medax+cyperkill i niby jest wszystko ok.

Drugie pole przedzielone tylko drogą, pszenica dostała w fazie 30/31 medax z ccc i tilt turbo z atakiem, później na prawie drugie kolanko 0,2 medax+opti zboża 3,3 kg+ cyperkill, i jak kolanko nr 2 było ok 2-2,5 cm nad pierwszym poleciałem trimax na oko 10 gram na hektar bo się przestraszyłem trochę rzepaku, który niby się zwijał ale rósł po chyba za małej dawce gleanu(teraz już się dobił) no i obecnie na tym polu liście poza pierwszym mają żółte końcówki. Możliwe żeby tilt+atak wypadł tak dużo gorzej od capalo i była to septorioza? Czy bardziej efekt większej ilości zabiegów w krótkim odstępie na polu nr 2 i przypaleń?

Edytowany przez koczas, 04 maj 2016 - 14:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19064 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 maj 2016 - 15:00

Pszenica Ozima i jara

Z tego co zauwazylem lacznie z moim agronomem, te "popalenia" w pszenicy zolkniecie koncowek itd, spowodowane jest za duzym stresem jaki w ostatnim czasie miala. po 1 oprysk na grzyba i regulatorem wzrostu to juz jest duzy stres ,a pozniej przymrozki po kilku dniach a na sam koniec jeszcze susza juz ja troche meczyla, niewiem jak u was ale u nas pszenice maja bardzo slaby system korzeniowy, gdyz miala od poczatku wegetacji dostep do wody a teraz 2 tyg nie padalo i juz ja troche palilo. dlatego nie przejmujcie sie za pare dni bedzie wszystko zielone tylko trzeba ciepla, bo nowe liscie ktore wypuszcza sa zdrowiutkie. A najelepszy pomyslem zeby pomoc tej pszenicy jest siadnac i siedziec na d*pie, a nie jezdzic po polach i tylko sie wkurzac :P 

#19065 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 maj 2016 - 16:37

Pszenica Ozima i jara no u mnie nowe liście sa zdrowe. Tak mi pasuje na stres niby, bo jedna odmiana jedno pole ochrona sredniodobra na obu. Różnica tylko w daniu odżywki i herbicydu jeszcze dodatkowo w krótkim czasie

#19066 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 04 maj 2016 - 17:39

Pszenica Ozima i jara

U mnie przypalone końcówki tam, gdzie poszedł lancet, po innych herbicydach nie ma tego efektu.

#19067 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:28

Pszenica Ozima i jara U mnie tez Sa zolte koncowki jak I dolne liscie I uwazam, ze to poczatek septriozy. Mimo, ze bylo pryskane na grzyba to oprysk nie zadzialal przez Te kilka dni niskich temperatur które były..niektóre odmiany widac tez bardziej pozolkniete a drugie mniej mimo, ze wszystko dawane tak samo..pozdrawiam

#19068 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:22

Pszenica Ozima i jara

Septorioza? było pryskane na T1 Duet starr 0.9 + prochloraz 0.7, ale po zabiegu w ciągu 1h spadł deszcz. Na poprawkę spasuje Topsin 0.7 + intizam 497 0.7 + lotus 0.3 ? czy lepiej jeszcze raz tym samym? Co lepsze na T2/T3 Soligor 0.9 czy Opera Max 0.4 +   intizam 497 0.4 ??

Załączone miniaturki

• 13162226_1051559841578663_661115863_n.jpg

#19069 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 maj 2016 - 22:51

Pszenica Ozima i jara

Panowie jedno pytanie Czy jest możliwe żeby pogoda skróciła rosliny czyli zimno i pszenica nie rośnie a dni uciekają mam drugie kolanko około centymetra nad węzłem krzewienia  a pszenica ma może 15 cm  dostała 3 x razy po 150 litów rsm 32 co dwa  tygodnie kolor pasuje ładny ciemno zielony tylko wysokość nie ta  to samo na jęczmieniu ozimym praktycznie już wychodzi liść pod flagowy a rośliny  mają po 25-30 cm .Jest to możliwe ze przez niskie temperatury rośliny  nie będą wysokie.

#19070 Share morethanagriculture

morethanagriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 maj 2016 - 23:13

Pszenica Ozima i jara

a widzisz na  tych lisciach jakiekolwiek piknidia? na pewno masz uszkodzenia przez oulema

Panowie jedno pytanie Czy jest możliwe żeby pogoda skróciła rosliny czyli zimno i pszenica nie rośnie a dni uciekają mam drugie kolanko około centymetra nad węzłem krzewienia  a pszenica ma może 15 cm  dostała 3 x razy po 150 litów rsm 32 co dwa  tygodnie kolor pasuje ładny ciemno zielony tylko wysokość nie ta  to samo na jęczmieniu ozimym praktycznie już wychodzi liść pod flagowy a rośliny  mają po 25-30 cm .Jest to możliwe ze przez niskie temperatury rośliny  nie będą wysokie.

na pewno sprawa z hormonami leży w roślinie, co stosowałeś i kiedy i jakie przymrozki i kiedy byly. przypuszczam że za dnia powinna ruszyć do góry. spokojnie, Sofija za 10dni kłosy rozwija :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19071 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 maj 2016 - 06:44

Pszenica Ozima i jara

wczesna faza pierwszego kolanka poszedł ccc w ilości 670 g na ha w połączeniu z mustangiem i axialem plus odzywki amino micro 0,5 kg ekolist z 1,5 l  nitro speed 2 litry i tyle tego było zabieg zrobiony dosyć wcześnie jakies 10 dni przed przymrozkami może być tak ze ccc przytrzymało i i przymrozki  też .Pytanie  czy skracać na falagówce  czy nie

#19072 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 05 maj 2016 - 09:37

Pszenica Ozima i jara

Czy stosował ktoś z Was dolistnie siarczan potasu oraz saletrę magnezową (nie łącznie), jak tak to w jakich dawkach, w jakim stężeniu i czy były fajne efekty po takim zabiegu?

Edytowany przez loquito, 05 maj 2016 - 09:39.

#19073 Share morethanagriculture

morethanagriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 maj 2016 - 13:23

Pszenica Ozima i jara

wczesna faza pierwszego kolanka poszedł ccc w ilości 670 g na ha w połączeniu z mustangiem i axialem plus odzywki amino micro 0,5 kg ekolist z 1,5 l  nitro speed 2 litry i tyle tego było zabieg zrobiony dosyć wcześnie jakies 10 dni przed przymrozkami może być tak ze ccc przytrzymało i i przymrozki  też .Pytanie  czy skracać na falagówce  czy nie

nic Ci nie pozostało jak obserwacja w każdym dniu ale myślę, że będzie dobrze. Co to w ogóle za odmiana? 

#19074 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:48

Pszenica Ozima i jara Niestety dzisiaj ok godziny po zabiegu medaxem + ccc przeszedł dosyć mocny, nieprzewidziany deszcz. Zostanie coś z tego zabiegu?

#19075 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 maj 2016 - 19:48

Pszenica Ozima i jara

nic Ci nie pozostało jak obserwacja w każdym dniu ale myślę, że będzie dobrze. Co to w ogóle za odmiana? 

Arkadia  to samo jest na natuli  ja wiem że bedzię ok  tylko ciekawe co jest powodem pogoda czy coś innego  w latach ubiegłych tak samo robiłem tylko azotu dużo mniej dawałem jakieś 500 kg saletry  i pszenice nigdy nie poległy 

#19076 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 maj 2016 - 19:54

Pszenica Ozima i jara

Panowie na T1 dałem 1L Tilt Turbo + 0,5L Mondatak powiem tak że efekt  nie napawa optymizmem na T2 miałem zakupiony Adexar Plus ale pszenica nie wygląda za ciekawie i stwierdziłem że  "nie jest warta" tego środka możecie koledzy podrzucić jakiś inny środek na T2 w granicy 150zł ha? z góry dzieki

#19077 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 05 maj 2016 - 19:59

Pszenica Ozima i jara

Granstar 20g + Grodyl 20g + 0.4 Atlantis 

Granstar od 3 liści 

Grodyl od 5 liści

Pszenice mam od 2 do 5 liści w zależności od działki. 

Zabieg zrobiony bo ostra presja chwastów. Jakieś skutki uboczne mogą wystąpić?? 

#19078 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 maj 2016 - 08:10

Pszenica Ozima i jara

Specem w tym temacie nie jestem, ale jak robisz opryski na grzyba to nie wolno nic już dodawać.

Jakbyś miał działki po 13-17km od domu to byś fungicydy z herbicydami nawet mieszał.

Ja do zabiegu na grzyba zawsze dodaje 7-10% mocznika, 5% siarczanu mg, odżywki, ccc + modus/optimus i nic się złego nie dzieje, pszenica nabiera ciemnego koloru.

Skracanie w tym roku robiłem oddzielnie ale tylko koło domu

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#19079 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 06 maj 2016 - 11:08

Pszenica Ozima i jara panowie kiedy dac 3 ostatnia dawkeN w lpostaci saletry dadam ze. 5 03 2016 szla 1 w postaci saletrosanu 270 kg ha 2 dawka 14 04 2016 275 kg saletry. za odp z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19080 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 06 maj 2016 - 11:40

Pszenica Ozima i jara

Panowie dicurex (tolurex) zostawił miejscami miotłe i pytanie co by było lepsze na poprawki axial czy puma czy fantom . Miotła była przypalona a teraz znów odbiła , jeszcze dicurex  zboże przypalił a miotłe zostawił .