Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27315 odpowiedzi na ten temat

#19041 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 03 maj 2016 - 16:47

Pszenica Ozima i jara Dokładne tak jak piszesz kolego Marian2011 u mnie ta sama sytuacja kto poszedł z nawozami wcześniej utrafil w odpowiedni czas z siewem i całą resztą to pszenice piękne a obok potrafia być takie że żal na to patrzeć tak że nie liczylbym w tym roku na dobrą cenę szczególnie w żniwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:02
  •  

#19042 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2339 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 03 maj 2016 - 19:27

Pszenica Ozima i jara

W tym roku okres do siewu pszenica będzie bardzo poszukiwana i droga.

#19043 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:53

Pszenica Ozima i jara

mam taki dylemat:

pierwsza dawka azotu poszla juz jakis miesiac temu , przed swietami troche

na pol sa miejsca gdzie pszenica jest ladna i juz ma gdzies 1 kolanko, a na ciezszej ziemi dopiero zaczyna strzelac w zdzblo

czy bledem byloby zaraz na dniach, powiedzmy za tydzien  podac druga dawke saletry mimo ze nie ma jeszcze 2 kolanka ? planuje 250 kg saletry 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19044 Share LUBandrzej

LUBandrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i hodowla trzody

Napisany 03 maj 2016 - 21:02

Pszenica Ozima i jara

Pryskał ktoś taki środkiem YOMATO pszenice od grzyba na druga dawkę 

straszny grzyb jest :(

#19045 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 03 maj 2016 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Albo ja się nie znam albo mam zdrową pszenicę bo żadnych przebarwień nic nie ma,Liście szerokie zielone jutro jadę z ccc i odżywki bo łapie kolanko 1cm.

#19046 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 03 maj 2016 - 22:22

Pszenica Ozima i jara

moze i nie ma na lisciach/ładygach oznak chorób, ale juz moze sie "coś" dziac, jak masz juz okres skracania i jest juz maj to T1 wg mnie koniecznie jezeli oczekujesz dobrych plonów

#19047 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 04 maj 2016 - 09:30

Pszenica Ozima i jara Panowie ostatnio jak sialem qq to podjechalem na pszenicę i okazało się że strasznie żółknie od dołu i końcówki liści.Czy to możliwe żeby oprysk tak spalił czy raczej jakaś choroba.

#19048 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1993 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 maj 2016 - 10:03

Pszenica Ozima i jara

podono wszedzie tak jest. Nawet w mojej okolicy. Przypalenia to nie są napewno bo wiele osob w mojej okolicy jeszcze nic robiła przy pszenicach i tez mają żółte końcówki

#19049 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 04 maj 2016 - 11:18

Pszenica Ozima i jara

Posiadam dwie odm pszenic barryton i skagen(pierwszy raz ja siałem) ale jakoś mocno blade w szczególnosci skagen mimo ze dostały 1 i 2 dawke saletry (razem 450 kg ha) po ruszeniu wegetacji zastosowałem elvita start 2l ha+siarczen mg 16proc 10kg ha.Teraz zamierzam sie do zabiegu t1(dopiero bo pszenica po kukurydzy) tj.Dominic(tebukonazol)0,5l,Propizol(propikonazol)0,5l,lotus(fenpropidyna)0,25l na ha.Czy mozna do tego dodac siarczan mg+mocznik?.Czy jechać oddzielnie i ile proc tego mocznika z siarczanem mg (250l wody na ha)no i kolejnosc wlewania,bo co sie spotkam i pytam to kazdy inaczej mówi.Prosze o porade bardziej doswiadczonych

#19050 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 04 maj 2016 - 11:56

Pszenica Ozima i jara

Specem w tym temacie nie jestem, ale jak robisz opryski na grzyba to nie wolno nic już dodawać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19051 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 maj 2016 - 11:57

Pszenica Ozima i jara

Panowie, ile kg siarczanu magnezu i mocznika polecacie rozwodnić w 100 litrach? I ile dać tego na ha? + można dać do tego coś od grzybówki? 

#19052 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 04 maj 2016 - 12:51

Pszenica Ozima i jara

Ja do oprysków grzybowych nie dodaję mocznika, poza tym wszystko co się da i się miesza ze sobą. Dzisiaj siarczan plus odżywka plus ccc plus fungi

#19053 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 maj 2016 - 12:53

Pszenica Ozima i jara

Czyli sam siarczan, mocznik i odżywka? Można coś jeszcze dodać? Ja nigdy nie dokrzewiam i nie skracam, więc CCC, moddus czy coś takiego to jest u mnie zbędne :)

#19054 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 04 maj 2016 - 13:42

Pszenica Ozima i jara

Myślałem, że te końcówki to od przymrozków ale teraz coraz bardziej mi to pasuję na septoriozę.  

#19055 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:09

Pszenica Ozima i jara Stawiam na przymrozki jednak u mnie było to samo tam gdzie pszenica słabsza była, dostała azotu i problem się rozwiązał a ochrony grzybowej wtedy tam żadnej nie było bo za zimno żeby z czym kolwiek jeździć

#19056 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 899 postów

Napisany 04 maj 2016 - 14:53

Pszenica Ozima i jara

No właśnie te przypalone końcówki na których liściach macie? Bo u mnie na starszych, ten najmłodszy jest idealny. Ni to septorioza ni to przypalenia.

Mam dwa pola obok siebie i nie wiem co o tym myśleć. Jedno dostało 0,7 galapera, później bbch 30/31 capalo 1,5 litra z medaxem i ccc, a potem na prawie drugie kolanko 0,2 Medax+cyperkill i niby jest wszystko ok.

Drugie pole przedzielone tylko drogą, pszenica dostała w fazie 30/31 medax z ccc i tilt turbo z atakiem, później na prawie drugie kolanko 0,2 medax+opti zboża 3,3 kg+ cyperkill, i jak kolanko nr 2 było ok 2-2,5 cm nad pierwszym poleciałem trimax na oko 10 gram na hektar bo się przestraszyłem trochę rzepaku, który niby się zwijał ale rósł po chyba za małej dawce gleanu(teraz już się dobił) no i obecnie na tym polu liście poza pierwszym mają żółte końcówki. Możliwe żeby tilt+atak wypadł tak dużo gorzej od capalo i była to septorioza? Czy bardziej efekt większej ilości zabiegów w krótkim odstępie na polu nr 2 i przypaleń?

Edytowany przez koczas, 04 maj 2016 - 14:56.

#19057 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 maj 2016 - 15:00

Pszenica Ozima i jara

Z tego co zauwazylem lacznie z moim agronomem, te "popalenia" w pszenicy zolkniecie koncowek itd, spowodowane jest za duzym stresem jaki w ostatnim czasie miala. po 1 oprysk na grzyba i regulatorem wzrostu to juz jest duzy stres ,a pozniej przymrozki po kilku dniach a na sam koniec jeszcze susza juz ja troche meczyla, niewiem jak u was ale u nas pszenice maja bardzo slaby system korzeniowy, gdyz miala od poczatku wegetacji dostep do wody a teraz 2 tyg nie padalo i juz ja troche palilo. dlatego nie przejmujcie sie za pare dni bedzie wszystko zielone tylko trzeba ciepla, bo nowe liscie ktore wypuszcza sa zdrowiutkie. A najelepszy pomyslem zeby pomoc tej pszenicy jest siadnac i siedziec na d*pie, a nie jezdzic po polach i tylko sie wkurzac :P 

#19058 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 899 postów

Napisany 04 maj 2016 - 16:37

Pszenica Ozima i jara no u mnie nowe liście sa zdrowe. Tak mi pasuje na stres niby, bo jedna odmiana jedno pole ochrona sredniodobra na obu. Różnica tylko w daniu odżywki i herbicydu jeszcze dodatkowo w krótkim czasie

#19059 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 04 maj 2016 - 17:39

Pszenica Ozima i jara

U mnie przypalone końcówki tam, gdzie poszedł lancet, po innych herbicydach nie ma tego efektu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19060 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:28

Pszenica Ozima i jara U mnie tez Sa zolte koncowki jak I dolne liscie I uwazam, ze to poczatek septriozy. Mimo, ze bylo pryskane na grzyba to oprysk nie zadzialal przez Te kilka dni niskich temperatur które były..niektóre odmiany widac tez bardziej pozolkniete a drugie mniej mimo, ze wszystko dawane tak samo..pozdrawiam