Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22588 odpowiedzi na ten temat

#18901 Share m-93

m-93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 16:06

Pszenica Ozima i jara Ja na pszenice dawalem herbaflex 2l i mustang 195 1l pryskalem tydzień temu teraz były przymrozki ciekawe czy to cos dało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:10
  •  

#18902 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 16:54

Pszenica Ozima i jara

Ja na jarą Starane plus Chwastox Turbo. Może jeszcze coś na jednoliścienne, jak będzie potrzeba. Na ozimą poszedł Apyros plus Starane, zobaczę, co  się po tym uchowa, ale u mnie problemem jest głównie miotła, przytulia i skrzyp, a to ostatnie zwalcza tylko starane i generyki.

Edytowany przez jahooo, 27 kwiecień 2016 - 16:55.

#18903 Share Yankess

Yankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 17:01

Pszenica Ozima i jara

Co polecacie dać na T1 w pszenżycie faza bbch 32-33 głównie chodzi o mączniaka .
Myślałem dać duet star 1l/ha + plonvit z 1,5l/ha + siarczan magnezu 5% co otym myślicie ? Morze dodać do tego jeszcze z 1-2% mocznika dla obniżenia PH ?

Ja stosowałem Mondatak 0,6 + Bumper 0,5 + Corbel 0,4 myślę że będzie dobrym rozwiązaniem i na pewno tańszym, bo taki pakiet ok 90zł a do Duettu musiałbyś dołożyć Mondatak 0,5 i koszt już w granicach 130zł.  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18904 Share cuba

cuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 17:46

Pszenica Ozima i jara

Witam,

Co brakuje pszenicy ozimej, że końcówki liści robią się fioletowo-czerwone. U sąsiada za miedzą tego zjawiska nie zauważyłem w pszenicy więc to nie jest wina niskich temperatur( tak mi się wydaje). Jakieś sugestie?

Pozdrawiam,

Qba

#18905 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 18:38

Pszenica Ozima i jara

Dziś opryskałem pszenicę Tern premium dawce 1l/ha i za pól godziny Chwastoxem Extra 3l/ha + mocznikiem w ilości 10 kg/ha.Jak myślicie nie przypali jej taka kombinacja?

Edytowany przez Turbomatiq, 27 kwiecień 2016 - 18:39.

#18906 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 19:02

Pszenica Ozima i jara

Witam,

Co brakuje pszenicy ozimej, że końcówki liści robią się fioletowo-czerwone. U sąsiada za miedzą tego zjawiska nie zauważyłem w pszenicy więc to nie jest wina niskich temperatur( tak mi się wydaje). Jakieś sugestie?

Pozdrawiam,

Qba

niedobór fosforu

#18907 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 19:37

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam kawałek pszenicy która z dnia na dzień zaczyna ginąć. Dostała już 170kg N do tego odżywki z mocznika + siarczanu + plonovitu 2 razy i nic jej nie pomaga. Czym ratować żeby całkiem z pola nie zginęła. Jakieś jeszcze odżywki jej dać? Co byście polecili, doradzili? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#18908 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam kawałek pszenicy która z dnia na dzień zaczyna ginąć. Dostała już 170kg N do tego odżywki z mocznika + siarczanu + plonovitu 2 razy i nic jej nie pomaga. Czym ratować żeby całkiem z pola nie zginęła. Jakieś jeszcze odżywki jej dać? Co byście polecili, doradzili?

a w jakiej była kondcjii? u mnie tez była lipa i niknęła w oczach ale pierwsza porzadna dawka azotu poprawiła sytuaacje. niskie temperatury wstrzymały nieco wegetacje a przynajmniej pobieranie fosforu i rośliny się przebarwiały. teraz się juz zazieleniła i dzisiaj poszło ccc 0.7 + odżywka fosforowa i mam nadzieje że się dokrzewi trochę. najbardziej rozwinięty ped zaczyna już iść w zdzbło. na razie tyle czekam na wyższe temperatury. odchwaszczać nie musze bo jesienn oprysk jeszcze działa mieszanka boxera legato i gleanu pojawiają się siewki rzepaku i rumianu ale pożółkły od razu i giną. myśle że mieszanka nawet za dobra bo pszenica to tez odczuła. u ciebie te zabiegi myśle że zestresowały jeszcze bardziej rośliny bo wegetacja pełza przez pogode którą mamy i nie sa wstanie przerobić tego co im podałes a nie było tego maalo- przedobrzyłeś moim skromnym zdaniem.

#18909 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:14

Pszenica Ozima i jara

niedobór fosforu

Bardziej pasuje moim zdaniem żółta karłowatość

#18910 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:22

Pszenica Ozima i jara Być może i przedobrzylem ale czym ją ratować. Zima mi mocno tą odmianę zniszczyła i dlatego tak w nią ładowałem. Pomóżcie coś Panowie bo całkiem mi zginie z pola.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18911 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

a w jakiej była kondcjii? u mnie tez była lipa i niknęła w oczach ale pierwsza porzadna dawka azotu poprawiła sytuaacje. niskie temperatury wstrzymały nieco wegetacje a przynajmniej pobieranie fosforu i rośliny się przebarwiały. teraz się juz zazieleniła i dzisiaj poszło ccc 0.7 + odżywka fosforowa i mam nadzieje że się dokrzewi trochę. najbardziej rozwinięty ped zaczyna już iść w zdzbło. na razie tyle czekam na wyższe temperatury. odchwaszczać nie musze bo jesienn oprysk jeszcze działa mieszanka boxera legato i gleanu pojawiają się siewki rzepaku i rumianu ale pożółkły od razu i giną. myśle że mieszanka nawet za dobra bo pszenica to tez odczuła. u ciebie te zabiegi myśle że zestresowały jeszcze bardziej rośliny bo wegetacja pełza przez pogode którą mamy i nie sa wstanie przerobić tego co im podałes a nie było tego maalo- przedobrzyłeś moim skromnym zdaniem.

Dopiero dziś dokrzewiałeś ? :o

#18912 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

to nie niska temperatura, przebarwienia robią się z powodu żółtej karłowatości. powodem jest wczesno siana pszenica i ciepła jesien, wirus przenoszony jest przez mszyce jesienią. nic nie pomoze na to az do zbiorów, sypie około 2 ton słabiej i nastepnym stadium po przebarwieniach jest zasychanie liści i zboże to dojrzewa przez to z tydzien wczesniej. choroba nie przenoszona w nasionach wiec to co zbierzesz mozesz zasiac.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#18913 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:47

Pszenica Ozima i jara

Renault85-15TX - na wszelkie stresowe sytuacje polecany jest Asahi, ewentualnie coś z biostymulatorów z aminokwasami np Terra Sorb Complex

Edytowany przez Agrest, 27 kwiecień 2016 - 20:55.

#18914 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:59

Pszenica Ozima i jara

Być może i przedobrzylem ale czym ją ratować. Zima mi mocno tą odmianę zniszczyła i dlatego tak w nią ładowałem. Pomóżcie coś Panowie bo całkiem mi zginie z pola.

Choćbyś miodem ją smarował i tak nic z niej nie będziesz pewnie miał. Działka obok mnie, dzierżawiona przez obszarowca odm. Banderola, siana 2.10. 15r i mimo że dostała 2 dawki saletry ( pewnie po 200kg) stoi w miejscu i straszy zamiast rosnąć, normalnie zające mogą w niej w piłkę grać. Tak tragicznej pszenicy nie widziałem w życiu. Dziwi mnie tylko że tego nie przesiewa

Edytowany przez robert123farmer, 27 kwiecień 2016 - 21:03.

#18915 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 21:03

Pszenica Ozima i jara To mnie pocieszyles nie ma co. I nic już jej nie uratuje? Niby to tylko 0.5ha ale szkoda żeby pole do żniw leżało i nic na tym nie zarobić a tylko stracić.

#18916 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 21:04

Pszenica Ozima i jara

A może sąsiad przez miedzę ma glebę w lepszej kulturze? Lepsze pH, lepsza struktura, lepsza zasobność w fosfor...  Nie ma co szaleć z żółtą karłowatością bo bez przesady, co roku nie będzie występować z takim nasileniem jak w roku 2014/2015. Zrób zdjęcie żeby można ocenić. Jak masz wyniki badani gleby to je podaj ewentualnie zapytaj sąsiada jak jego się przedstawiają (może jest w porządku i powie jak u niego to wygląda).

Edytowany przez ogar118, 27 kwiecień 2016 - 21:14.

#18917 Share ciapek80

ciapek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 21:18

Pszenica Ozima i jara

miotłe na jesien najlepeij zniszczyc... taniej wychodzi

Oczywiście można pojechać na jesieni np. zastosować boxer, wtedy nie trzeba jechać axialem, ale jeśli ktoś nie dał rady, to axial będzie odpowietni

#18918 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 21:57

Pszenica Ozima i jara

@Renault85-15TX - jak znika w jaki sposób?

#18919 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 kwiecień 2016 - 22:12

Pszenica Ozima i jara

Oczywiście można pojechać na jesieni np. zastosować boxer, wtedy nie trzeba jechać axialem, ale jeśli ktoś nie dał rady, to axial będzie odpowietni

Mozna i lentipurem chyba nawet do -3. Na etykiecie pisze ze nawet bezposrednio po siewie a 1,5 litra niszczy miotłe a 2 litry miotłe i niektóre dwuliscienne. Koszt wychodzi około 60 zł na ha a na wiosne to wiadomo ze koszt jest wiekszy na zniszczenie miotły. Wiec moim zdaniem lepiej tanszym kosztem wytepic ją jesienią niz drożej wiosną. Ja narazie z lentipura jestem zadowolony. Jedynie moze jakies gdzie niegdzie wystrzały wyskoczą które w ogole nie sa groźne dla pszenicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18920 Share adadio

adadio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 22:38