Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27331 odpowiedzi na ten temat

#18741 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1993 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2016 - 12:17

Pszenica Ozima i jara

Jak nie będzie gęsta to powinna stać jak tak.
Andrzej może i masz rację ale z wypowiedzi innych userow a raczej ich doświadczeń wynika ze ccc potrzebuje tych kilkunastu stopni żeby zrobić robotę. Nie patrzylbym na etykiety bo zadziałać może i zadziała w tych 7 stopniach ale w jakim stopniu ? Dobrze ze zwiększyłes dawkę chociaż ale mimo wszystko ja bym o 20 nigdy w życiu nie zastosował ccc chyba że by zapowiadali kilkanaście stopni w nocy. Jutro może tez będę wykonywał skracanie i t1 zabieg planuje kolo 10-12 tak żeby środki zdążyły podziałac w wyższych temp.

Tylko kiedy mam opryskac jak w dzien zawierucha że mało głowy nie urwie a we wczesniejszych dniach padało. Pogoda jest do kitu. Jak nie pada to wieje i jedynie wieczorami jest mozliwosc opryskania. Zacżałem pryskac o 17:30 a skonczyłem przed 20. Nie było innej możliwosci. Pszenica jest wysoka w zaawansowanym pierwszym kolanku. To jest własnie biznes pod chmurką tak zwany. Nie ma człowiek wpływu na pogode. Dzisiaj tez u mnie wieje. Jutro niby ma nie wiac ale zapowiadaja pochmurno. Na jednej pogodzie mowia ze po poludniu moze padac a na innej ze nie i tez ryzyko. W niedziele deszcz zapowiadaja, wiec trzeba było sie jakos ratowac ale myśle że ta mieszanka wzmocni działanie regulatorów poprzez srodki grzybobójcze

Edytowany przez andrzej1988, 22 kwiecień 2016 - 12:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:13
  •  

#18742 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 12:31

Pszenica Ozima i jara No właśnie u mnie też dziś strasznie wieje i mam pytanie czy jak około 17 wiatr ucichnie to jechac z t1 i skracaniem kolanko juz 1.5 cm nad węzłem krzewiennym zadziałaja te sor ??

#18743 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1993 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 13:14

Pszenica Ozima i jara

Substancje ktore znajduja sie w Tilcie i ataku zaczynaja działac od 5 stopni ale optimum to ponad 10 stopni ale chyba dzisiaj nawet zapowiadaja jakies delikatne przymrozki wiec nie wiem. Moze być słabsze działanie. Nie wiem jak u ciebie w podkarpackim ale w lubelskim nadają niby zero nad ranem. Ja jakoś przebidowałem wczoraj. Dzisiaj byłoby gorzej. teraz jest w chwili obecnej u mnie 16 stopni, wczoraj było podobnie ale co z tego jak wieje i trzeba pryskac wieczorem jak temperatura w czasie pryskania jest juz około 10 stopni a dzisiaj wieczorem ma być chłodniej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18744 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 13:32

Pszenica Ozima i jara No taki to biznes pod chmurka. Polecam zakup ezektorow do pszenicy. Rok temu kupilem agroplastu niebieskie za 6.5 sztuka i nie zaluje zadnej zlotowki. Pryskalismy z ojcem pszenice w pon. Gdzie nie bylo na polach zywej duszy a my pryskalismy:) dzis kupilbym zolte bo jednak wyzsze cisnienie byloby lepsze. U nas idzie ok 200l/ha. Jedny ich minus to w buraku jak sie pryska po siewie nie maja takiego pokrycia jak zwykla plaskostrumieniowka. Ale i do tego cos kiedys zakupie.
Ale dzis w zamojskim tak wieje ze lance moze polamac od wiatru

Edytowany przez melon10641, 22 kwiecień 2016 - 13:41.

#18745 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 13:43

Pszenica Ozima i jara

Po 17-18 ma wiatr zelżeć do 4m/s , mam nadzieję, że skończę pryskać u siebie. Przy tym wietrze co w tej chwili, to i saletry nie posieje.

#18746 Share Mlynek_Kawowy

Mlynek_Kawowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 13:53

Pszenica Ozima i jara

U mnie dziś przerwe robię z powodu kiepskich warunków. kilka dni temu jak było cieplej poszedł zabieg regulacji wzrostu ccc z moddusem start w ozimych. w punkcie mówili że ponoć lepiej znosi niskie temperatury i słabsze nasłonecznienie od zwykłego moddusa. Jutro zaczynam oprysk axialem od miotły bo pojawiła się.

#18747 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1993 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 15:21

Pszenica Ozima i jara

No taki to biznes pod chmurka. Polecam zakup ezektorow do pszenicy. Rok temu kupilem agroplastu niebieskie za 6.5 sztuka i nie zaluje zadnej zlotowki. Pryskalismy z ojcem pszenice w pon. Gdzie nie bylo na polach zywej duszy a my pryskalismy:) dzis kupilbym zolte bo jednak wyzsze cisnienie byloby lepsze. U nas idzie ok 200l/ha. Jedny ich minus to w buraku jak sie pryska po siewie nie maja takiego pokrycia jak zwykla plaskostrumieniowka. Ale i do tego cos kiedys zakupie.
Ale dzis w zamojskim tak wieje ze lance moze polamac od wiatru

tez własnie znalazłem z agroplastu ezektory nawet w dobrej cenie rowniez za 6,55 zł tylko szkoda ze nie mają fioletowych 0,25 chyba że kupie z MMAT kompakty za 7 zł, fioletowe. Niby są do 6m/s natomiast tamte do 8m/s. Ja mam obecnie fioletowe antyznoszeniowe z MMAT do 4-5m/s. Bo zwykłe płaskostrumieniówki chyba są do 2m/s

#18748 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 15:54

Pszenica Ozima i jara

pewnie masz az-tki. Nie wiem jak się sprawują maty ale raczej narzekać nie będziesz ;) Które byś nie kupił to z eżektorów będzie Pan zadowolony :) 

Kurde ta pogoda teraz :/ czeka mnie jeszcze skracanie pszenicy ok 0,1-0,15 modus +0,5-0,8 ccc i odżywki. Ale chyba się wstrzymam do poniedziałku bo mają być jeszcze temperatury w nocy bliskie 0 a pszenica u mnie nie jest jeszcze za duża.

#18749 Share kalino30

kalino30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 16:13

Pszenica Ozima i jara

panowie takie male pytanie mam, czy pszenice jara mozna dokrzewic jesli tak to czym i kiedy?  bo cos marnie wyglada

Edytowany przez kalino30, 22 kwiecień 2016 - 16:16.

#18750 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 17:18

Pszenica Ozima i jara

Panowie czego objawem mogą być te jasno zielone plamy, nawożenie na całej działce jednakowe, występują one w różnych miejscach nawet w dolinach gdzie pszenica jest zawsze najmocniejsza. Pszenica była siana po kukurydzy ziarnowej, na resztki rzucony mocznik, a z wiosny poszło 2 razy po 180L RSM 32, DSC_0667.jpg DSC_0668.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18751 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 18:04

Pszenica Ozima i jara

brak siarki/magnezu?

#18752 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 18:29

Pszenica Ozima i jara Tez bym to obstawial. Wczesniej w tym temacie tez ktos sie pytal o przebarwienia to wyszlo albo przymarzla albo brak magnezu/siarki

#18753 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 18:51

Pszenica Ozima i jara

Jest tu ktoś kto praktykował stosowanie mocznika na drugą dawkę w pszenicy jarej? O ile w zimowej wychodzi mi to dość dobrze, o tyle w jarej mam trochę wątpliwości ze względu na mała ilość opadów kwiecień/maj. No ale może ktoś się wypowie, czy stosował, z jakim skutkiem i w jakiej fazie(ze względu na wyższe już temp. chyba trochę później by trzeba sypać jak w zimowej faza 30/31)?? Przedsiewnie poszło 250 kg saletry 34% na przemarzniętą, zlikwidowaną zimową.

#18754 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1993 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 19:25

Pszenica Ozima i jara

dzisiaj wieczorem znowu buszowałem po polu. Rozsiałem saletre w ilosci około 200kg na ha na druga dawke. Jutro albo po niedzieli ciąg dalszy.

#18755 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:08

Pszenica Ozima i jara

Przez tą pogodę nie pryskałem jeszcze Lancetem - ryzykować czy się wstrzymać aż się ociepli

#18756 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:12

Pszenica Ozima i jara

Zapowiadają przymrozki także ja bym się wstrzymał

#18757 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:41

Pszenica Ozima i jara

moddus + mikro + s. magnezu + mocznik można ?

#18758 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1422 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:42

Pszenica Ozima i jara

Myślałem że rozsieję nawóz na drugą dawkę ale wiało że mało głowy nie urwało

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#18759 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3985 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:50

Pszenica Ozima i jara

Jakie nawożenie pod pszenicę jara? Kiedy druga dawka? 

Pierwsza po wschodach ~1-3 liście - 200l rsm 32 

edit \/ wirtuoz (proquinazid) bardziej zabezpieczająco na mączniaka 

Edytowany przez Tomek90, 22 kwiecień 2016 - 21:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18760 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 kwiecień 2016 - 21:06

Pszenica Ozima i jara

Ktoś z Was może zaobserwował kiedyś szybkość działania Wirtuoza 520? Chodzi konkretnie o mączniaka. Arkadia opryskana dwa dni temu wieczorem z przymusu, temperatura w nocy między 1-2 st.C i teraz zastanawiam się na ile skuteczne działanie osiągnie przy takich warunkach, zastosowana dawka to 0,8l/ha. Dziś na jednej działce zaobserwowałem na dolnych liściach i w dolnej części łodygi mączniaka i zastanawiam się, czy nie trzeba będzie robić poprawki