Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#18581 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 17 kwiecień 2016 - 11:12

Pszenica Ozima i jara

U mnie wczoraj poszedł Moddus+CCC po ponad godzinie spadło ok 10mm deszczu. Czy choć częściowo środek został wchłonięty? Robiłem w życie więc bezpiecznie będzie chyba zwiększyć drugą dawkę Moddusa za dwa tygodnie.

Co do pszenicy. Nie może się do tej pory jakoś pozbierać po zimie, może po tych deszczach troche ruszy. Ma teraz 5-6 liści i teoretycznie jeszcze jest w fazie krzewienia ale słabo to wygląda. Czy mogę teraz ją "dokrzewić" CCC? Jaką dawką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:47
  •  

#18582 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 11:14

Pszenica Ozima i jara

Można próbować ją dokrzewić 0.7 l ccc ale czy to coś da to nie ma pewności

#18583 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 11:15

Pszenica Ozima i jara

Jak wam potem braknie do opłacenia rachunków, bo w niedziele nie można, bo co ludzie powiedzą, to życzę powodzenia. Patrzeć jaka ma być pogoda i w pole jak np. jutro ma padać. Dzisiaj oglądałem pole, i co, gościu wyrabia i sieje kukurydze, bo na jutro zapowiadają deszcze. A za dwa dni może być podobnie i co wtedy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18584 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 11:39

Pszenica Ozima i jara

Jak to jest z tym krzewieniem zbóż? Nigdy wcześniej na to nie zwracałem uwagi tak dokładnie. To co było widać naocznie wystarczało i człowiek nie główkował. Ale teraz zboża ozime na wschodzie wyglądają nieciekawie. Strasznie rzadkie, żabę z daleka zobaczy w nich. I zastanawiam się czy pojawią się jeszcze jakieś źdźbła kłosonośne czy już pozamiatane. Zrobiłem kilka fotek, mógłby ktoś się określić co na nich widać i czego się spodziewać. Tu jest odnośnik do nich: http://pokazywarka.p...zdjecie17769042

Zdjęcia z zapalniczką to pszenżyto z dzisiaj i odrostek domyślam się da jakiś kłosik. A 3 ostatnie zdjęcia to pszenica z przed kilku dni. Czy ten ,,kikut,, urośnie i da kłos? Ktoś mnie pocieszy bo miejscami to praktycznie 80 % roślin ma jedną łodygę z danego ziarnka. A to tworzy mizerną obsadę. Czy te odrostki ze zdjęć są coś warte, to jest krzewienie się? Oczywiście ich na pierwszy rzut oka nie widać, trzeba obedrzeć pierwszy listek aby zobaczyć te odrostki.

Tak jak u mnie korzenie przemarzły nowych za mało, niby rośnie

#18585 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 12:10

Pszenica Ozima i jara

Skąd to wiesz na pewno??
Prof. dr Roman Czuba dawno temu robił badania z CCC z dawkami znacznie większymi plon nie był mizerny wręcz przeciwnie

Bo w tamtym sezonie zrobiłem tak z jeczmieniem tylko zamiast CCC dałem za dużo medaxu na 1 kawałku pola i plon przy tym samym nawożeniu bez pół. Zresztą bez powodu nie są napisane max dawki na etykiecie.

#18586 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 12:13

Pszenica Ozima i jara

Ile dni musi minąć od pierwszego skracania ?

Drugi zabieg skracania robi się na liść podflagowy.Zazwyczaj wypada po 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu

#18587 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 12:21

Pszenica Ozima i jara

Ja się zastanawiam czy dzisiaj nie wyjechać z t1 na pszenice bo pierwsze kolanko jest tak na wysokości 0,8cm gdzieniegdzie 1cm . Tylko problem że niedziela a drugi problem że duży wiatr i jeszcze czy pszenica nie przerośnie do przyszłego tygodnia i będzie za pózno ze stabilanem . Chyba poczekam do przyszłego tygodnia . Co radzicie ? 

#18588 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 12:27

Pszenica Ozima i jara

Jak jest okazja to pryskaj. Nie patrz na niedzielę. I tak Cię obmówią we wsi, bo jak opryskasz dziś to bezbożnik, a jak nie opryskasz i później przez tydzień nie będzie pogody to będzie rechot, że Ci się pokładło a taki był mądry. Ja na kartki w kalendarzu nie patrzę, nawet jakby cały tydzień miała być pogoda na oprysk czy siew a warunki i faza odpowiednia to jadę i robię. 

#18589 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 12:48

Pszenica Ozima i jara

Ale i tak chyba zrezygnuje bo za duży wiatr coraz to silniejszy . 

#18590 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 13:04

Pszenica Ozima i jara

W jednym kawałku pszenica u mnie jest beznadziejna (siana optymalnie, nie odchwaszczona jesienią). Półtora tygodnia temu pryskana Granstarem Ultra. Wczoraj widziałem, że chwast żółknie pomału. Niemniej jeszcze parę dni poczekam i jak nie będzie poprawy, to chyba zapnę kultywator i zasieję jęczmień jary.

Edytowany przez lukaszm, 17 kwiecień 2016 - 13:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18591 Share dane

dane

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 13:56

Pszenica Ozima i jara

Cz można już pryskać pszenice ożimą linus 03l modus +07l ccc ktura jest przeżedzona przez zime kolanko 6mm od węzła krzewienia .Jestem nowiciuszem i chciałem

dowiedzieć się ile procent musi być roślin z kolankiem i czy dodać oprysk na t1 . Dziękuje za pouczenie

#18592 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 17 kwiecień 2016 - 14:08

Pszenica Ozima i jara

Praca na etacie, praca w gospodarstwie. Praca codziennie nawet w niedzielę. A kiedy czas na odpoczynek? Sam pracuje na etacie i obrabiam kilka hektarów ale w niedzielę to tylko mogę zbierać plony w przypadku gdy w innym terminie cos przeszkodzi. Nie jestem religijny. Po prostu pracuję po to żeby żyć. A niedziela to tylko taki umowny dzień który można spędzić z rodziną z dziećmi czy tylko napić się piwa

Dzisiaj zrobiłem obchód pola. Jęczmień już pokazuje się drugi liść trzeba będzie jechać z azotem, groch pilnować oprzędzików, pszenica T1 i regulatory a jeszcze maliny, truskawki, czosnek.....na wszystko znajdzie się czas

#18593 Share filip14

filip14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 14:18

Pszenica Ozima i jara

Czy mogę zastosować razem taką mieszaninę - siarczan magnezu, ccc medax, duet star prochloraz, bi 58?

#18594 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 15:50

Pszenica Ozima i jara Jak jest do obrobienia ponad 60 ha i dodatkowo praca w systemie 3 zmianowym, to trzeba wykorzystywac sprzyjające warunki pogodowe. Zwłaszcza jesli chodzi o opryski.

#18595 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 16:33

Pszenica Ozima i jara

W pszenicy jarej stosuje się taką samą ochroną grzybową jak w ozimej? Nie siałem wcześniej jarej a w tym roku musiałem po wymarzniętym rzepaku.

W pszenicy ozimej z kolei widze że trafiają sie samosiewy rzepaku. Jesienia dałem ExpertMet, Stakato i 9g Glean ale coś puściło ten rzepak. Co można teraz zastosować czy pszenica go zagłuszy i nie będzie stanowił problemu?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#18596 Share weldmen97

weldmen97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, motocykle

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:00

Pszenica Ozima i jara Panowie jak mam w pszenicy miejscami 2 a miejscami 1 kolanko to mogę jeszcze skracać medaxem czy już za późno ?

#18597 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 17:49

Pszenica Ozima i jara

panowie jęszczę takiego działania lancetu nie widziałem żeby na 5 dzień chwasty robiły się żółte 

#18598 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 17 kwiecień 2016 - 18:15

Pszenica Ozima i jara

moze dobre warunki miał. wilgotno i ciepło i brało je. Tak jak u mnie... opryskałem mocarzem to po 3 dniach zauwazyłem ze są lekko żółte.

#18599 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 18:16

Pszenica Ozima i jara

Maniek, u mnie ponad 10 dni i niektóre chwasty zniszczone, a niektóre bierze ledwo ledwo. Ale zapewne po 2 tygodniach zaczną obumierać, więc spokojnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18600 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 18:18

Pszenica Ozima i jara

ja sie dziwię że tak szybko zadziałał a warunki idealne deszcz co wieczór i temperatura 20+ i noce ciepłe