Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#18461 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:46

Pszenica Ozima i jara

Witam. Pryskałem dziś pszenicę lancetem jak zaczynałem pszenica była sucha ale jak kończyłem to spadła straszna rosa. I mam pytanie czy środek ten zadziała jak pryskałem na wilgotne rośliny?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:49
  •  

#18462 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:55

Pszenica Ozima i jara

zadziała, może nieco słabiej ale zadziała

Ok, jesteś niezastąpiony:) Będę zaglądał regularnie. Jest to dla mnie bardzo ciekawe, bo zazwyczaj dyskusja kończy się na tym czy trafiło się w termin czy nie, a wszystkie interesujące mnie odmiany to oczywiście prawie żyto.

A ty już skróciłeś? Ja jutro ostro wjeżdzam na pozostałe 70% areału.

ja narazie odchwaszczam. Skracanie na mocniejszych plantacjach od poniedziałku, reszta nieco później. Połowa pszenic u mnie sporo ucierpiała po zimie także nie bedę szalał ze skracaniem w tym roku.

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

mieszałem kiedyś duet ultra + ccc + folicare + mikrokomplex - nie wyglądało to dobrze, rośliny lekko się poprzebarwiały. Dlatego od tamtej pory odżywki daję osobno. Fungicyd z regulatorem - jak zachowasz odpowiednia kolejność mieszania i zabieg zrobisz w dobrych warunkach to raczej nie bedzie problemów.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#18463 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:00

Pszenica Ozima i jara

No to tak jak myślałem, u was zawsze 3-4 dni po centrum z tego co widzę skracanie. Mi został do skrócenia tylko sailor, który zaczyna strzelanie w źdźbło, i bardziej usztywnienie pszenżyta moddusem. Dziś poszło 0,7 Medax+ 1 litr ccc, kolanko 0,6 cm, nawet udało się, że trochę słońce jeszcze z godzinkę świeciło po zabiegu także powinno być ładnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18464 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

Pryskałem dwa lata temu podczas silnej rosy zboże jare Mustangiem Forte i nie byłem zadowolony z jego skuteczności, tzn. zbyt długo chwasty "siadały", a z większymi był problem, gdyż je przyhamowało, ale nie całkiem wyeliminowało.

Już wiele razy na Tym Forum pojawiało się pytanie: czy można wykonać oprysk herbicydem i rozsiać następnie nawóz granulowany na to samo zboże, albo w odwrotnej kolejności. Dwa lata temu tak robiłem w pszenicy ozimej: o 11 rano opryskałem Chwastoxem Trio, a o 16 rozsiałem drugą dawkę saletry. A w tamtym tygodniu pryskałem herbicydami pszenicę we wtorek, a w środę siałem drugą dawkę. Wszystko rośnie. Nic się nie stało:) Tylko chyba inaczej wygląda kwestia w przypadku stosowania herbicydów doglebowych i siania następnie saletry, o czym Jeden z Forumowiczów wspominał wcześniej. Wtedy należy zachować kilka dni przerwy. O ile pamiętam, to chodziło o chlorotoluron.

losktos - Ponieważ widzę, że jesteś, to zadam Ci pytanie. Tak jak we wcześniejszym poście napisałem - Bogatka ma u mnie pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, ale na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej - 2,5cm. Stało by się coś, jakbym zastosował Medax z ccc? Bo miałem właśnie obawy, czy nie zaszkodzę zbożu i pryskałem dzisiaj samym Medaxem.

Edytowany przez lukaszm, 13 kwiecień 2016 - 20:05.

#18465 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:20

Pszenica Ozima i jara witam wczoraj bylo opryskane na przytulie czy moge rano posiac druga dawkeN nic nie bedzie ?

#18466 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:32

Pszenica Ozima i jara

mozesz siać smiało , nawóz mineralny nie wchodzi gryzie sie  z aplikacjami dolistnymi , wiec mozecie śmiało siać nawozy i potem od razu i pryskać od czego tylko chcecie :) 

#18467 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

Pryskałem dwa lata temu podczas silnej rosy zboże jare Mustangiem Forte i nie byłem zadowolony z jego skuteczności, tzn. zbyt długo chwasty "siadały", a z większymi był problem, gdyż je przyhamowało, ale nie całkiem wyeliminowało.

Już wiele razy na Tym Forum pojawiało się pytanie: czy można wykonać oprysk herbicydem i rozsiać następnie nawóz granulowany na to samo zboże, albo w odwrotnej kolejności. Dwa lata temu tak robiłem w pszenicy ozimej: o 11 rano opryskałem Chwastoxem Trio, a o 16 rozsiałem drugą dawkę saletry. A w tamtym tygodniu pryskałem herbicydami pszenicę we wtorek, a w środę siałem drugą dawkę. Wszystko rośnie. Nic się nie stało:) Tylko chyba inaczej wygląda kwestia w przypadku stosowania herbicydów doglebowych i siania następnie saletry, o czym Jeden z Forumowiczów wspominał wcześniej. Wtedy należy zachować kilka dni przerwy. O ile pamiętam, to chodziło o chlorotoluron.

losktos - Ponieważ widzę, że jesteś, to zadam Ci pytanie. Tak jak we wcześniejszym poście napisałem - Bogatka ma u mnie pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, ale na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej - 2,5cm. Stało by się coś, jakbym zastosował Medax z ccc? Bo miałem właśnie obawy, czy nie zaszkodzę zbożu i pryskałem dzisiaj samym Medaxem.

skoro większość roślin ma kolanko ok. 1 cm to nie ma obaw. Im wyzej tym większe ryzyko porażenia kłosa przez CCC ale myślę że do fazy max. 2 kolanka nie powinno się nic dziać. U Ciebie pewnie drugie kolanko bedzie się dopiero "odrywać" także nie powinno być zadnych problemów

witam wczoraj bylo opryskane na przytulie czy moge rano posiac druga dawkeN nic nie bedzie ?

odczekałbym jeszcze dzień

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#18468 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:44

Pszenica Ozima i jara

Co to znaczy w końcówce fazy 1 kolanka? Ile cm kolanko jest na glebą? Faktycznie tak jak sławek pisze dużo tego azotu może zmniejsz trochę tą drugą dawkę bo zaraz zacznie kurzak działać. Jaka odmiana? Może warto się zastanowić nad podwójnym skracaniem.

A w jakim stadium jest pszenica i kiedy byla siana? Pędów bocznych nie trzeba się doszukiwać w ziemi one powinny być  widoczne i wychodzić od węzła krzewienia.

Zdjęcie dodam jutro. Dzisiaj opryskana mieszanką Modusa 0,3 + CCC 1l, Prochloraz 0,75l, Corbel 0,6. Jutro chce dać RSM bo prognozują u mnie deszcz wiec nie będzie popażeń, tylko jeszcze nie wiem ile litrów. Jak myślisz dawka 160 l i później Medax Top na liść flagowy będzie ok. czy zmniejszyć jednak ten RSM.

#18469 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:52

Pszenica Ozima i jara

Dziś udało się skrócić część pszenicy.

I dać azot

#18470 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 13 kwiecień 2016 - 21:38

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanko, w poniedziałek pryskałem na chwasty  camaro+tolurex to po ilu dniach mogę jechać antywylegaczem +fungicyd + mikro??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18471 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 21:54

Pszenica Ozima i jara

Zdjęcie dodam jutro. Dzisiaj opryskana mieszanką Modusa 0,3 + CCC 1l, Prochloraz 0,75l, Corbel 0,6. Jutro chce dać RSM bo prognozują u mnie deszcz wiec nie będzie popażeń, tylko jeszcze nie wiem ile litrów. Jak myślisz dawka 160 l i później Medax Top na liść flagowy będzie ok. czy zmniejszyć jednak ten RSM.

Wiesz co osobiście kurzaka nie stosowałem ale w tamtym roku kolega stosował do tego dowalił sporo azotu i w rezultacie duża część planacji mimo dwukrotnego skracania poległa także ja bym  z tym azotem nie szalał n Twoim miejscu bo azot z kurzaka będzie dopiero teraz dostępny własnie koło drugiej trzeciej dawki wiec możesz ten RSM trochę zmniejszyć. Medax jak najbardziej możesz zastosować nawet na podflagowy bym go dał. Przyjmuje się że każda setka moddusa działa około tygodnia więc skoro planujesz podwójne skracanie i jest Ci obojętny termin więc byłbym przychylny właśnie do tego liścia podflagowego lepszy efekt powinieneś uzyskać niż na flagowym.

Edytowany przez knoro93, 13 kwiecień 2016 - 21:56.

#18472 Share Adam94

Adam94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 22:08

Pszenica Ozima i jara

Witam. Mam pytanie, pryskałem stabilanem po jakim czasie mogę zastosować lancet plus?

#18473 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 22:11

Pszenica Ozima i jara

po jakim czasie widzicie efekty po lancecie?

#18474 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 22:25

Pszenica Ozima i jara

Panowie polecacie dokarmianie mocznikiem pszenicy w fazie około 2-3 krzewienia? pszenica siana 02.11 chce zrobic zabieg dokrzewiajacy CCC i mam zamiar jeszcze własnie dodac mocznik 10% zeby z samym CCC nie jechac

#18475 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 22:34

Pszenica Ozima i jara

masa24  u mnie po 7 dniach widać już wyrazne efekty. Byłyby lepsze gdyby nie ostatnie chłodniejsze dni. Ale dobrze ze jest w miarę wilgotno, bo lancet podobno lubi takie warunki

#18476 Share PaweWgiel

PaweWgiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 22:45

Pszenica Ozima i jara

Witam czy na którymś zdjęciu znajduje się życica?

Czy to wszystko to miotła zbożowa?

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

temporary image hosting

#18477 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 22:55

Pszenica Ozima i jara

Wiesz co osobiście kurzaka nie stosowałem ale w tamtym roku kolega stosował do tego dowalił sporo azotu i w rezultacie duża część planacji mimo dwukrotnego skracania poległa także ja bym  z tym azotem nie szalał n Twoim miejscu bo azot z kurzaka będzie dopiero teraz dostępny własnie koło drugiej trzeciej dawki wiec możesz ten RSM trochę zmniejszyć. Medax jak najbardziej możesz zastosować nawet na podflagowy bym go dał. Przyjmuje się że każda setka moddusa działa około tygodnia więc skoro planujesz podwójne skracanie i jest Ci obojętny termin więc byłbym przychylny właśnie do tego liścia podflagowego lepszy efekt powinieneś uzyskać niż na flagowym.

Dzięki za odp.

Witam czy na którymś zdjęciu znajduje się życica?

Czy to wszystko to miotła zbożowa?

20160413_140505%5B1%5D.jpg

20160413_135911%5B1%5D.jpg

20160412_133320%5B1%5D.jpg

20160405_112532%5B1%5D.jpg

temporary image hosting

Możliwe ale jeżeli to już życica to musiałeś ją jakoś wysiać ze zbożem albo w jakiś inny sposób.

#18478 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 08:24

Pszenica Ozima i jara

Jak dla mnie to wyczyniec polny. 

#18479 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 14 kwiecień 2016 - 08:33

Pszenica Ozima i jara

Co się stanie jak rozsieję saletrę na mokre rośliny, ale tuż przed deszczem? wczoraj nie zdążyłem a za nie długo będzie u mnie padać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18480 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 08:38

Pszenica Ozima i jara Czy mogą być jakieś skutki uboczne po zastosowaniu CCC w pszenicy która się jeszcze nie krzewi??

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!