Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#18441 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 13 kwiecień 2016 - 05:39

Pszenica Ozima i jara

Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.

Wylegania nie będzie, ale efekty widać. Ja staram się co 2 dni być na polu i kontrolować stan plantacji, podczas tych "spacerow" od razu rzucają się miejsca gdzie zrobiło się nakład albo nie dopryskało. Dodatkowo pamiętajcie, że nie tylko fazy bbch mają wpływ na efekt zabiegu ale przede wszystkim pogoda i jej przebieg.

Pozdrawiam.

Edytowany przez Kula07, 13 kwiecień 2016 - 05:40.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 18:13
  •  

#18442 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 06:25

Pszenica Ozima i jara tak rejon ma tu duze znaczenie, ja dzis bede dokrzewiał jestem z podgorskich terenow, gdzie jak w polsce bylo ostatnio po 25C to u mnie dopiero cos ruszyla po zimie... wiec i mnie 1 kolanko.... hohoho ;)

#18443 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2016 - 06:42

Pszenica Ozima i jara

czy można mieszać Stabilan z mocznikiem , siarczanem i odżywka ?

Można 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18444 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 06:52

Pszenica Ozima i jara Moja arkadia już troche mi uciekła z kolankiem czy mogę dać na nią 0,3 Modusa + 1,25 CCC proszę o szbką odp..

#18445 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 07:08

Pszenica Ozima i jara

O ile uciekła? Troche sporo tego ccc dajesz. Zmniejsz lepiej do 1 l. Rozumiem że masz wysokie nawożenie azotem bo te 0,3 moddusa i 1 l ccc to w zasadzie  takie max dawek chociaż widziałem że niektórzy dawali tak jak Ty piszesz i problemów nie było.

#18446 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 07:13

Pszenica Ozima i jara

ccc z moddusem w ostateczności można dawać do drugiego kolanka ,ale nie będzie juz takiego efektu jak w fazie 30-31

#18447 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 08:34

Pszenica Ozima i jara Pszenica miejscami jest w fazie końca 1- kolanka . Stanowisko po grochu na to 10 t obornika kurzego, a na N 1 poszło 170 l RSM i na N 2 planuje jeszcze raz taką dawkę RSM . Co o tym sądzicie?

#18448 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 08:48

Pszenica Ozima i jara

dużo będzie tego azotu.Azot z obornika kurzego i jeszcze azot pozostawiony po grochu i rsm.Może nie ustać przy mokrym roku.Mógłbyś wstawić fotke tej pszenicy?

#18449 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 09:44

Pszenica Ozima i jara

tto mozlwe zeby pszencia nie wypuscila zadnego pedu bocznego?  rosliny ladnie rosna sa geste i zielone, ale nie widze pedow bocznych!!  w zdzblo chyba jeszcze nie strzela to mzoe cos wypusci

jak wyrwe rosline i ja rozkroje  to widac jakies cienkie zielone nitki  1-2.  ale czy to te pedy boczne czy liscie????

to widac jak rozetne rosline i te zielone wychodza od samego podnoza ale sa w srodku pedu glownego

#18450 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 11:23

Pszenica Ozima i jara

Jak wystarczająco gęsta to po co Tobie pędy boczne? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18451 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 11:24

Pszenica Ozima i jara

Pszenica miejscami jest w fazie końca 1- kolanka . Stanowisko po grochu na to 10 t obornika kurzego, a na N 1 poszło 170 l RSM i na N 2 planuje jeszcze raz taką dawkę RSM . Co o tym sądzicie?

Co to znaczy w końcówce fazy 1 kolanka? Ile cm kolanko jest na glebą? Faktycznie tak jak sławek pisze dużo tego azotu może zmniejsz trochę tą drugą dawkę bo zaraz zacznie kurzak działać. Jaka odmiana? Może warto się zastanowić nad podwójnym skracaniem.

tto mozlwe zeby pszencia nie wypuscila zadnego pedu bocznego?  rosliny ladnie rosna sa geste i zielone, ale nie widze pedow bocznych!!  w zdzblo chyba jeszcze nie strzela to mzoe cos wypusci

jak wyrwe rosline i ja rozkroje  to widac jakies cienkie zielone nitki  1-2.  ale czy to te pedy boczne czy liscie????

to widac jak rozetne rosline i te zielone wychodza od samego podnoza ale sa w srodku pedu glownego

A w jakim stadium jest pszenica i kiedy byla siana? Pędów bocznych nie trzeba się doszukiwać w ziemi one powinny być  widoczne i wychodzić od węzła krzewienia.

#18452 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 11:42

Pszenica Ozima i jara Kolanko jest miejscami 5 cm. nad glebą. Odmiana to Fidelius.

#18453 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 12:35

Pszenica Ozima i jara

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

#18454 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:39

Pszenica Ozima i jara

nie jest az tak gesta , siana byla okolo 400 nasion kielkujacych na metr , wiec jakies 350-400 jest , przydalby sie chociaz jeden ped boczny

siana byla 25-27 wrzesien, warminsko mazurskie

stadium probuje okreslic , nie wiem chyba jeszcze trwa krzewienie,  rozcinalem ped glowny , zalazka klosa nie widze

#18455 Share TurekR

TurekR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 14:28

Pszenica Ozima i jara

Czy na zielsko z przewagą miotły taka mieszanina będzie dobra sekator+lentipur+glean.Co sądzicie może być.

#18456 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 14:34

Pszenica Ozima i jara

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

Propikonazol + mocznik jak mnie pamięć nie myli nie wskazane razem, niech jeszcze stare wygi sie wypowiedzą. Ja w zeszłym dałem propico+corbel + mocznik z 10% to pszenżyto dostało po d*pie, w tym duett star + mocznik pojdzie.

#18457 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2016 - 15:26

Pszenica Ozima i jara Mogę dać na pszenicę ozimą 2,5 l tolurex+ 0,8 l mustang forte razem
?? Czy będzie to za mocne ??
Pszenica w fazie pełni krzemienia

Edytowany przez Seba42, 13 kwiecień 2016 - 15:28.

#18458 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 18:15

Pszenica Ozima i jara

U mnie Bogatka na lepszym stanowisku, siana 3 października, odchwaszczana jesienią, a tydzień temu pryskana ze względu na ostrożeń polny ma kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, a na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej ma 2,5cm. Miałem dzisiaj dodawać do Medaxu Top Antywylegacz Płynny, ale ze względu na te rośliny, w których kolanko już jest ponad 2,5cm nad węzłem krzewienia dałem sam Medax w dawce 1l/ha.

Na drugim kawałku, który ma być jeszcze pryskany na jednoliścienne chwasty, dałem 0,5l Medaxu w przeliczeniu na hektar.

Jak prognozy się nie sprawdzą, to w sobotę pryskam nawozami dolistnymi: siarczan magnezu siedmiowodny, Tytanit i Plonvit Zboża. Do tej pory pryskałem zawsze jednowodnym, ale teraz nie było go w sklepie, więc kupiłem siedmiowodny "Ogród Start" z firmy Ampol-Merol i nie ma tam napisane w jakim stężeniu stosować w uprawach zbożowych. Ale siedmiowodnego daje się 5%, a jednowodnego 2,5.

#18459 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:33

Pszenica Ozima i jara Czy mogę posiać drugą dawkę azotu i tego samego dnia opryskać Lancetem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18460 Share Karol28OZE

Karol28OZE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:odnawialne źródła energii (głównie w rolnictwie)

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:37

Pszenica Ozima i jara

Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.
Odnosnie mieszania, nie spotkalem sie jeszcze z tym, zeby ktos robil osobno zabieg grzybobojczy T1 i regulacje wzrostu...

no niby tak, można i po środku, jakoś nastawiłem się że od miedzy najlepiej by mi było 

czy nie będzie wylegania mimo braku oprysku to już nie byłby taki pewny, to zależy od lata i nawożenia, jak nie będzie ulewy żadnej porządnej to może i nie wylegnie, ale różnice w grubości źdżbła i systemie korzeniowym moim zdaniem będą, no ale zależy jaki opryskiwacz się ma, czy faktycznie nic się na ta kontrole nie dostanie 

no a mieszanie, ja się spotkałem że oddzielnie robią, a mieszałeś np moddus z capalo? ale bardzo chętnie bym mieszał, bo to zawsze mniej kursów się robi. a z herbicydami myślisz że tez można mieszać?