Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#18421 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:45

Pszenica Ozima i jara W kazdej odmianie w jednej sciezce zostawiam kontrole, nie wiecej jak 2 m. szerokoscią opryskiwacza (15m)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:26
  •  

#18422 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:58

Pszenica Ozima i jara

@XTRO Mustang Forte spokojnie się wchłoną, a z siarczanem to nie wiadomo ale też chyba raczej jakoś zdziała. Kiedyś na jęczmień jary leciał zwykły Mustang i po upływie 30 minut przyszedł deszcz i nie było żadnych zastrzeżeń.

#18423 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:59

Pszenica Ozima i jara

Stosował ktoś siarczan miedzi? Macie jakieś doświadczenia z tym nawozem? 

Siarczan miedzi to stosuję ale u gęsi albo kaczek w celu zwalczenia grzybicy w uprawie polowej nie spotkałem się ze stosowaniem tego związku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18424 Share greg91

greg91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:26

Pszenica Ozima i jara

A czy można zmieszać modus+atywylegacz+tilt turbo w jednym zabiegu

#18425 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:30

Pszenica Ozima i jara

Z tym dokrzewianiem tych przemarzniętych pszenic CCC radził bym uważać .

#18426 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:34

Pszenica Ozima i jara

Co do tej Hondii ze zdjęcia, to ja osobiście bym zamawiał siewnik do kukurydzy.  Przecież ona nie będzie się krzewić w nieskończoność, za kilka dni będzie "po ptokach".

#18427 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

Jaka odzywke teraz zastosowac zeby dać jej kopa? Jakies mikro czy moze pk? Pszenica na 1 dawke dostala  200 kg saletry. Ruszac juz z 2 dawka jesli chce zastosowac mocznik? Mam tez basfoliar 36 extra

#18428 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:44

Pszenica Ozima i jara

W jakiej fazie ją masz? Mocznik musisz dać co najmniej 10 dni wcześniej od saletry. Wszystko zależy od pogody.

Pytanie z mojej bajki. Mieszanie Moddusa z fungi  Boggie jest dozwolone? 

KPK KUMURUN TEAM

#18429 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:46

Pszenica Ozima i jara

Pszenica ledwo co ruszyła, dopiero sie krzewi.

#18430 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 kwiecień 2016 - 20:57

Pszenica Ozima i jara

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

śledź mojego bloga. Postaram się w tym roku opisać działanie regulator/bez regulatora. Mam na kilku polach kilka miejsc nie pryskanych także postaram sie to opisać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18431 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

Jaka odmiana i jaka dawka lancetu ?

pszenica odmiana oxal dawka 200 gram na ha 

#18432 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:09

Pszenica Ozima i jara Lider19 dlaczego każesz uważać z dokrzewianiem pszenicę przemarznietych?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#18433 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:18

Pszenica Ozima i jara

śledź mojego bloga. Postaram się w tym roku opisać działanie regulator/bez regulatora. Mam na kilku polach kilka miejsc nie pryskanych także postaram sie to opisać

Ok, jesteś niezastąpiony:) Będę zaglądał regularnie. Jest to dla mnie bardzo ciekawe, bo zazwyczaj dyskusja kończy się na tym czy trafiło się w termin czy nie, a wszystkie interesujące mnie odmiany to oczywiście prawie żyto.

A ty już skróciłeś? Ja jutro ostro wjeżdzam na pozostałe 70% areału.

#18434 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 21:20

Pszenica Ozima i jara Mustang 306 + Atlantis + actirob jedno pole 4 godz drugie 2 godz przed deszczem Atlantis z etykiety 4 godz , ale jak z mustangiem ?

#18435 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 12 kwiecień 2016 - 22:21

Pszenica Ozima i jara

Kolega Koza chyba nie wie ile pszenica jest w stanie wchłonąć azotu w fazie krzewienia i początku strzelania w źdźbło.300 kg saletry na słabą pszenice to przesada a sianie pszenicy 250 kg na hektar nie wiem w jakim celu.Chyba że jest grubości grochu :)

Ziemia ziemi nie równa to raz a dwa to dawałem 250kg/ha saletre i dawałem 300kg/ha saletre i róznica jest.

A co się stanie jak nie będzie tej przerwy między nawozem a opryskiem? :D

I przy nawożeniu nie uwzględniasz ilości rozkrzewień po wegetacji jesiennej? 210 kg/ha? Jakie parametry materiału siewnego?

zdolność kiełkowania 98%

54Mtz.

To już spalony temat kolega kulawa koza twierdzi że w jego regionie takie normy wysiewu są dobre i koniec kropka kiedyś już sie z nim kłócili na ten temat. A 300 kg saletry? Co to jest jakby by była słabsza to i 400 by dał.

Już nie pszesadzaj! nie daje wiecej jak 300kg saletry bo nie ma takiej potrzeby.

Ty dajesz jak dajesz i efekty masz takie ze zboże pozbierać się nie może.Każdy z nas ma inną ziemie , jeden ma glinke inny ma czarnoziemy i ziemie dobrych klas , wtedy sianie i nawożenie jest zupełnie inne  .Ja daje jak daje i efekty są.

#18436 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 12 kwiecień 2016 - 23:23

Pszenica Ozima i jara

czy można mieszać Stabilan z mocznikiem , siarczanem i odżywka ?

#18437 Share Karol28OZE

Karol28OZE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:odnawialne źródła energii (głównie w rolnictwie)

Napisany 12 kwiecień 2016 - 23:30

Pszenica Ozima i jara

no ja na różnych kawałkach nawet inną ziemię mam i widać różnice przy takim samym nawożeniu 

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

dobre pytanie, bo w sumie niewiadomo czy zadziałał, jak niespodziewany deszcz spadł zaraz po oprysku, a zawsze możnaby zadziałać jeszcze w okolicach bbch 37, najłatwiej pewnie zostawić kontrole, jak tak przy moddusie zostawie, tylko najwygodniej od miedzy by było zostawić, ale znowu od miedzy to gorszą zawsze mam pszenice, więc nie wiem czy to będzie do końca wiarygodne 

losktos czekam na Twój wpis na ten temat :)

W jakiej fazie ją masz? Mocznik musisz dać co najmniej 10 dni wcześniej od saletry. Wszystko zależy od pogody.

Pytanie z mojej bajki. Mieszanie Moddusa z fungi  Boggie jest dozwolone? 

wydaje mi się że nie, a czytałem że to różnie z tym mieszaniem może wyjść 

#18438 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 23:50

Pszenica Ozima i jara Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.
Odnosnie mieszania, nie spotkalem sie jeszcze z tym, zeby ktos robil osobno zabieg grzybobojczy T1 i regulacje wzrostu...

#18439 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 01:28

Pszenica Ozima i jara

Witam.czy jest już za późno na dokrzewianie pszenicy??mialem ja leciec 0,5 ccc zodzywkami doradca kazał poczekac i dac 0,1 l modusa też z odzywką a teraz pogoda nie pozwala i boje sie ze faza ucieknie.pszenica dostala 18 marca 85 kg N w postaci RSM 26 stanowiska po rzepaku i pszenicy odmiany Agil Julius Ozon ale wydają mi sie za rzadkie co robic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18440 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 05:24

Pszenica Ozima i jara

nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś kolego, ale na dokrzewianie już chyba zbyt późno. Ja się zaczynam martwić powoli by skracanie wykonać, bo kolanko zaczyna uciekać szczególnie w Arkadii i pszenżycie, a od piątku codziennie deszczowo i dalej deszcze nadają na kolejne dni. Dziś ma być takie dość ładne okienko pogodowe, no ale wczoraj nieźle nam ulało i mokro jest.

Edytowany przez Kamilmkm, 13 kwiecień 2016 - 05:25.