Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#18401 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 10:20

Pszenica Ozima i jara Moja pszenica dostała 340 kg saletry w 2 dawkach dostanie jeszcze 200 na 1 m2 doliczyłem sie 135 roslinek srednio po 4 rozkrzewienia naawet do 8 warto o nią walczyć czy odpuści. Dzisiaj jade jeszcze mocznikiem 10%,5% siarczanu m.i maximmus 5 kg co jeszcze zrobić ??

Załączone miniaturki

• IMG_20160411_120716.jpg

Edytowany przez Rolnik_z_Podkarpacia, 12 kwiecień 2016 - 10:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:27
  •  

#18402 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 10:42

Pszenica Ozima i jara

Nic, czekać aż wreszcie ociepli się i ozime zaczną rosnąć ja dałem też w dwóch dawkach ponad 300 saletry i koniec ,ewentualnie siarczan z lekko mocznikiem prysnę ,jestem z WLKP i większość narzeka na oziminy że słabo rosną trafisz na zimne pole i kiepski gatunek i słabizna całe szczęście mam takie tylko ponad 2 ha

#18403 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 12:54

Pszenica Ozima i jara Mogę prosić o wypowiedz na temat mojego postu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18404 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 14:14

Pszenica Ozima i jara Co do nastepnej dawki N to możesz spokojnie lecieć na drugi dzień po oprysku.

#18405 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 15:37

Pszenica Ozima i jara

witam 

mam mały problem w czwartek opryskałem pszenice lancetem plus dziś byłem zobaczyć co i jak i się troszkę zaniepokoiłem pszenica straciła ładny zielony kolor wyjaśniała zdarzyło się to komuś po zastosowaniu lancetu 

#18406 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 12 kwiecień 2016 - 16:17

Pszenica Ozima i jara

Stosował ktoś siarczan miedzi? Macie jakieś doświadczenia z tym nawozem? 

#18407 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 16:47

Pszenica Ozima i jara

witam
mam mały problem w czwartek opryskałem pszenice lancetem plus dziś byłem zobaczyć co i jak i się troszkę zaniepokoiłem pszenica straciła ładny zielony kolor wyjaśniała zdarzyło się to komuś po zastosowaniu lancetu

Jaka odmiana i jaka dawka lancetu ?

#18408 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:09

Pszenica Ozima i jara

Dokładnie te same pytania miałem zadać.

#18409 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:10

Pszenica Ozima i jara

A co się stanie jak nie będzie tej przerwy między nawozem a opryskiem? :D

I przy nawożeniu nie uwzględniasz ilości rozkrzewień po wegetacji jesiennej? 210 kg/ha? Jakie parametry materiału siewnego?

To już spalony temat kolega kulawa koza twierdzi że w jego regionie takie normy wysiewu są dobre i koniec kropka kiedyś już sie z nim kłócili na ten temat. A 300 kg saletry? Co to jest jakby by była słabsza to i 400 by dał.

Nie podoba mi sie ten rok patrząc po przenicach to szału nie ma u wielu osób. Moja arkadia najlepiej przezimowała ze wszystkich odmian była fajnie rozkrzewiona na jesien siana ok 350 roślin na metr miała po 2-3 rozkrzewienia i niby była po zimie zielona teraz jednak zrobiła się jakaś rzadka i troche chyba odchorowuje te mrozy. Jak będzie pogoda pojadę ją odżywkami gdzie słabsza. Jantarka była w stadium 1-2 liścia podczas mrozów obecnie ma mało więcej nabrała ciemnego zielonego koloru i w zasadzie tylko czekać aż zacznie się krzewić ale nieco jej w tym pomoge na dniach póki co słaba pogoda.
Odnośnie Lancetu nie stosowałem ale kiedyś wiosną zastosowałem huzar actiw fakt ziela nie przepuścił za bardzo gdzie niegdzie miotłe ale w granicach błędu że tak powiem ale po huzarze miałem przebarwienia na pszenicy jak kolega i wydaje mi się że troche chorowała po nim. Potem jednak uważam że spadku plonu jako takiego nie było więc może i lancet powoduje chlorazy podobnie jak huzar u roślin.

Edytowany przez knoro93, 12 kwiecień 2016 - 17:12.

#18410 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:11

Pszenica Ozima i jara

Panowie a ja mam inny dylemat, dzisiaj poszła druga dawka na pszenice, odmiana Jantarka, razem 120kg N (60+0). Bede robił zabieg korekcyjny na chwasty, nie ma tego wiele bo na jesieni wiekszosc zwalczył Snajper, jednak poprawke trzeba zrobic i stad moje pytanie czy mogę połączyć Mustang forte ze stabilanem? Bo już nadaje się do skracania... według etykiety można, a jak wy to widzicie? Rok temu stosowałem w pszenicy Chwastox Turbo+ Stabilan 1,5 l/ha i skutków ubocznych nie zauważyłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18411 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:55

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj mija tydzień jak pryskałem pszenicę ozimą Chwastoxem Trio. Mimo, że w drugą noc po zabiegu było 4 stopnie, a w sobotę może ze 3 godziny było 8 stopni Celsjusza, to efekt jest bardzo dobry. Im mniejsze okazy ostrożnia polnego, tym bardziej ich stan jest ciężki:) Niemniej większe też ładnie "siadają":) Na drugim kawałku, gdzie pryskałem Granstarem Ultra to chwasty pomału robią się jasnozielone.

Drugą dawkę, albo raczej korektę pierwszej dawki, wykonałem w środę.

Jutro jak zboże obeschnie, bo teraz trochę kropi, zamierzam opryskać regulatorami. Na tym Forum wiele razy podkreślano, że najczęściej 15 kwietnia (oczywiście jest to umowny termin) pszenica zaczyna strzelać w źdźbło. W każdym razie, jeśli podczas wykonywania zabiegu skracania, zboże będzie w końcowej fazie krzewienia (lub pierwsze kolanko będzie 1-2 milimetry nad węzłem krzewienia), to i tak pomimo zastosowania regulatora, będzie chciało przejść w fazę strzelania w źdźbło i wykonany zabieg skracania przyniesie oczekiwany efekt. Dobrze rozumiem? Efekt skracania będzie wtedy silniejszy niż w przypadku późniejszego zastosowania. Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie mnie.

Zabieg chcę wykonać jutro, gdyż od czwartku ma znowu u mnie padać i jak doleje za bardzo, to nie wjadę, a później wiadomo - ucieknie mi faza bbch.

Edytowany przez lukaszm, 12 kwiecień 2016 - 18:00.

#18412 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 17:58

Pszenica Ozima i jara

Ogólnie herbicyd jak i regulator wzrostu powodują stres dla rośliny. Kiedyś ktoś już pisał że dokrzewiał pszenice razem z mustangiem bądz huzarem i bez problemu. 

Ojciec parę lat temu 1350g ccc + 3l Aminopielik i  w porządku.

Ja bym pojechał osobno. 

#18413 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 18:05

Pszenica Ozima i jara

Koledzy 14.03 była wysiana pierwsza dawka N na pszenicę ozimą i jak myślicie kiedy można ruszać z drugą?A no i jeszcze kiedy polecacie zastosować zabieg skracania i fungicyd?Wcześniej nie miałem styczności z pszenicą wiec wolę was się poradzić :D

#18414 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 12 kwiecień 2016 - 18:24

Pszenica Ozima i jara

Ogólnie niby te pszenice przezimowały, ale nie są za ciekawe. To nie jest to co zawsze. Jednak mróz dał popalić,

#18415 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 18:59

Pszenica Ozima i jara

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

#18416 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:03

Pszenica Ozima i jara

Odnośnie skracania i herbicydów - znalazłem info, że Apyros jest jednocześnie herbicydem i regulatorem wzrostu dla pszenicy - może ktoś to potwierdzić ? Bo mam zamiar w tym roku dla zmiany środka przelecieć ozimą pszenicę mieszaniną Apyros + Starane + Chwastox Trio  i teraz mam dylemat, czy potem jeszcze lecieć z regulatorem wzrostu i w jakiej dawce ?

#18417 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:26

Pszenica Ozima i jara

Panowie wstyd pokazywać to coś, co niby pszenica, ale uparłem się tą Hondie zebrać bez jakichś większych strat :)

Dostała 23.03 z 80N jak i nie więcej trochę podbiła do góry i tyle.Przed zima była ladna miało byc pieknie a teraz, jest mała obsada rozkrzewienia do 3 miejscami, w innych brak i teraz chce to dokrzewic dając 0.8l stabilanu 750 + 10% mocznika + 5 siarczanu + plonvit z. Pytanie czy można mieszać na do krzewinie stabilan z mocznikiem (wydaje mi się ze wskazane), ale 1 raz do krzewić muszę :/

Załączone miniaturki

• 20160412_102925.jpg

#18418 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:26

Pszenica Ozima i jara

czy do sekatora można dodać izoproturon?

#18419 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:37

Pszenica Ozima i jara

Panowie co lepsze: Huzar czy Izoherb+ Lintur? Chodzi głównie o miotłę i haber.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18420 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:45

Pszenica Ozima i jara

Pryskałem dzisiaj pszenice i jedną pszenicę pryskałem siarczanem po czym po dobrej godzinie zaczęło lać, a dobre 2h przed deszczem pryskałem Mustangiem Forte. Zdążyło się wchłonąć w roślinę ?