Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#18301 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:31

Pszenica Ozima i jara

Ja mam Proteg ,a słońce chyba będzie w tym tygodniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:53
  •  

#18302 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:38

Pszenica Ozima i jara

Dokrzewianie ccc trzeba wykonać w słoneczny dzien czy aby było te 10 stopni wystarczy? Nic nie ma na etykiecie o nasłonecznieniu. Zastanawiam się czy jutro nie pojechać bo ma byc koło 13 stopn i 7 w nocy ale pochmurno. Mam zamiar oddac dr green zboża siarczan i mocznik

akurat ccc działa w niższych temp bezproblemowo

a oprócz cerone to wszystkie regulatory  medax ,moddus,ccc poprzez nasłonecznienie  ich działanie zostaje wzmocnione

Thug

#18303 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:49

Pszenica Ozima i jara

Np. CCC    8C 1000g   12C  700g     18C 500g    taki sam efekt. 

Modus 8C + słońce 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18304 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:50

Pszenica Ozima i jara

To jak tak to polece jutro na lepiej rozkrzewioną pszenice 0,8 stabilianu a na pszenice w fazie 2-3 liści za pare dni niech jeszcze podrośnie. Panowie jak to wygląda sprawa z tym strzelaniem w źdzbło przyznam że nigdy nie zwracałem uwgi na date ale i mialem zazwyczaj dość dobrze wyrośniete pszenice na jesien i strzelały one w źdzbło w zasadzie koło 20 kwietnia. Jak będzie wyglądała z pszenicą którą zasiałem po kukurydzy i ma własnie 2-3 listki. Będzie ona później strzelać w źdzbło czy w podobnym okresie jak pozostałe? Nigdy nie mialem tego problemu bo pierwszy raz w tym roku siałem pszenice po kukurydzy.

#18305 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:00

Pszenica Ozima i jara

@thug ostatni raz się o to pytam i nie zawracam Ci głowy. Opryskałem w czwartek 0,75 medax+1 litr ccc pszenicę(idealna faza by była dziś jak patrzyłem, ale chyba dobrze że trochę przyspieszyłem bo następny termin z prognozy pogody to środa), pogoda jest jaka  jest, średnia dla regulatorów i lekki wiatr  też był podczas oprysku to z 5% może i poszło do sąsiada.

Ile dać wg Ciebie takiej poprawki Medaxem w fazie powiedzmy drugiego kolanka? 0,25 l wystarczy w połączeniu z odżywkami? Później na flagowy jeszcze moddus lub medax.

#18306 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:04

Pszenica Ozima i jara

Tu masz www.agro.basf.pl Aktualności ,Przewodnik po prwaidłowym skracaniu zbóż.

#18307 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:05

Pszenica Ozima i jara

3 razy skracać chcesz? Nie przesadzaj. Daj na podflagowy ceyrone albo moddus u tyle.

#18308 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Pszenica Ozima i jara

To jak tak to polece jutro na lepiej rozkrzewioną pszenice 0,8 stabilianu a na pszenice w fazie 2-3 liści za pare dni niech jeszcze podrośnie. Panowie jak to wygląda sprawa z tym strzelaniem w źdzbło przyznam że nigdy nie zwracałem uwgi na date ale i mialem zazwyczaj dość dobrze wyrośniete pszenice na jesien i strzelały one w źdzbło w zasadzie koło 20 kwietnia. Jak będzie wyglądała z pszenicą którą zasiałem po kukurydzy i ma własnie 2-3 listki. Będzie ona później strzelać w źdzbło czy w podobnym okresie jak pozostałe? Nigdy nie mialem tego problemu bo pierwszy raz w tym roku siałem pszenice po kukurydzy.

trzeba rozciąć pszeniczkę i na wys 0,5-1cm szukać zalążka kolanka to jest najlepszy czas

Thug

#18309 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Pszenica Ozima i jara

Na flagowy Modus odradzam.

#18310 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:12

Pszenica Ozima i jara

3 razy skracać chcesz? Nie przesadzaj. Daj na podflagowy ceyrone albo moddus u tyle.

cerone to wogóle odpuściłbym sobie etefon powoduje  starzenie tkanek odcięcie powolne od asymilatów dla kłosa

a te 3 razy skracanie to wysokie pszenice np arkadię bardzo dobry pomysł do fazy 2 kolanka 0,2-0,3 medaxu idealnie zadziała

a na dokłosie 0,5 l medaxu info sprawdzone i potwierdzone na poletkach i od kumpla z koncernu

ja tak robię na arkadii i naprawdę jest różnica 

oczywiście na pszenicach genetycznie niskich w ogóle nie ma tematu

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18311 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:12

Pszenica Ozima i jara

Knoro93 czy ja wiem, czy można to nazwać 3-krotnym skracaniem. Tak bardziej chciałbym nadrobić tym zabiegiem, niezbyt korzystne warunki po opryskaniu i jednocześnie słabsze działanie środków zapewne, a i tak muszę polecieć jeszcze raz to zboże odżywkami bo mi nie dowieźli:(

Ok, dzięki thug będę pamiętał, że "ćwiartka" wystarczy. 

#18312 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:47

Pszenica Ozima i jara

cerone to wogóle odpuściłbym sobie etefon powoduje  starzenie tkanek odcięcie powolne od asymilatów dla kłosa

a te 3 razy skracanie to wysokie pszenice np arkadię bardzo dobry pomysł do fazy 2 kolanka 0,2-0,3 medaxu idealnie zadziała

a na dokłosie 0,5 l medaxu info sprawdzone i potwierdzone na poletkach i od kumpla z koncernu

ja tak robię na arkadii i naprawdę jest różnica 

oczywiście na pszenicach genetycznie niskich w ogóle nie ma tematu

Również mam arkadie i jeżeli się nie spodziewam plonu rzędu 10 ton to według mnie 3 krotne skracanie to jednak pomyłka. 1 l ccc + 0,3 moddus trafione w odpowiedniej fazie robi dużą robote. Potem na podflagowy albo flagowy kolejna regulacja pełną dawką któregoś z regulatorów i pszenica rokująca w granicach 7 ton powinna bez problemu stać. Cerone ffaktycznie powoduje starzenie roślin wiem o tym i nigdy nie stosowałem tego środka ale podałem to jako przykład. Na flagowy stosowałem moddus w dawce 0,15 l ale widzłałem słabe efekty w tym roku dam albo 0,3 moddusa albo spróbuje moze medax. 

#18313 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:59

Pszenica Ozima i jara U mnie spadlo na chwile obecną 35 litrow wody na metr w ciagu 36 godz. i na pola nie da sie wejsc. :D

#18314 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 11:40

Pszenica Ozima i jara

W środę pryskałem po 16 pszenicę ozimą Chwastoxem Trio (ze względu na ostrożeń polny). Temperatura wynosiła około 20 stopni, w nocy 9, a w kolejną noc 4. Jedynie wczoraj w dzień 9, a dzisiaj 7 stopni, a w nocy mniej. Ostrożeń na drugi dzień był już zwinięty. Nie dają mi spokoju jednak te temperatury. Na pewno zwalczy ten herbicyd w takiej sytuacji pogodowej ten ostrożeń?

#18315 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 11:43

Pszenica Ozima i jara

Widzę co niektórzy to strasznie panikują w tym temacie. Najpierw dokrzewianie ccc za tydzień skracanie. Sprawdzałem u siebie pszenicę sianą ok 10 października bo takie mamy najwcześniejsze to ma do 3 rozkrzewień obsada jest, azot dany reszta wola Nieba.
Zakładasz 3 razy skracać jak nie wiesz jeszcze co Ci urośnie z tej pszenicy bo kto wie jaki będzie kwiecień i maj? Zrób pierwszy zabieg w odpowiednim terminie a potem ocenisz czy potrzebny jest drugi. Od skracania w zbiorniku więcej nie będziesz miał  ;)

#18316 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:30

Pszenica Ozima i jara

U nas ( poznań) pszenice niby w wiekrzosci nie wymarzły, ale z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej, robią sie żółte, blade itp. nie wiadomo od czego, masakra.

#18317 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:26

Pszenica Ozima i jara

Widzę co niektórzy to strasznie panikują w tym temacie. Najpierw dokrzewianie ccc za tydzień skracanie. Sprawdzałem u siebie pszenicę sianą ok 10 października bo takie mamy najwcześniejsze to ma do 3 rozkrzewień obsada jest, azot dany reszta wola Nieba.
Zakładasz 3 razy skracać jak nie wiesz jeszcze co Ci urośnie z tej pszenicy bo kto wie jaki będzie kwiecień i maj? Zrób pierwszy zabieg w odpowiednim terminie a potem ocenisz czy potrzebny jest drugi. Od skracania w zbiorniku więcej nie będziesz miał  ;)

Do kogo piejesz? To że ktoś chce sobie ułożyć odpowiednią strategie skracania na cały sezon to chyba logiczne w ten sposób dobierasz odpowiednie dawki regulatorów na poszczególne zabiegi a co przyniesie pogoda to pokaże czas. Od tego jest forum żeby sie wypytać i dobrać odpowiednie rozwiązania jeszcze przed sezonem. A kiedy ludzie sie maja pytać godzine przed opryskiem?

#18318 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:28

Pszenica Ozima i jara Zacznie sie.

#18319 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

Szanowny kolego, piać to może kogut. Jak sam stwierdziłeś po to jest forum, żeby pytać, a ja dodam że i pisać a ja grzecznie, nikogo nie obrażając wyraziłem swoje zdanie ;) Być może komuś pomogę a jak głupoty piszę to mnie ktoś poprawi. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18320 Share Tomasz04

Tomasz04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:15

Pszenica Ozima i jara

Witam.Mam zamiar poprawić zabieg na  chwasty,na jesień poszło Glean+Lintepur+Legato dawek nie pamiętam.Jednak trochę chwastów przepuściło widać haberka i ostów trochę.Czy Lintur 70 WG 150g.+ Chwastox Extra 300SL 1,5l dobra opcja?