Polecane posty

20CBR12    209

Oczywiście że tyle wyjdzie plus np transport ziarna do magazynu zaladunek ciężarówek i transport do skupu to kolejne litry poplony nastepne obornik wapnowanie a przecież często jest tak że trzeba będzie jechać z jakąś uprawa 2x lub wiosną przesiać tu wszędzie też paliwo jest potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Przepraszam ale to jest temat o pszenicy a nie o spalaniu ,gdzie są moderatorzy?!


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to jest spalanie paliwa przy uprawie pszenicy więc mieści się w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cześć.

Policzyłem sobie jesienny koszt uprawy pszenicy, od zerwania scierniska do oprysku na chwasty. Łącznie razem z podatkiem i ubezpieczeniem wyszło średnio 700zł brutto/ha.
A z wapnowaniem 780zł brutto/ha.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no to jesteś super konkurencyjny tacy to się utrzymają na rynku jesteś nawet konkurencyjny dla krajów tz. trzeciego świata

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

no to jesteś super konkurencyjny tacy to się utrzymają na rynku jesteś nawet konkurencyjny dla krajów tz. trzeciego świata

Rozumiem że masz satysfakcję z tego, że naśmiewasz się z innych.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie zaśmiecacie i robicie syf w temacie !


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

nie naśmiewam się tylko podziwiam jakim cudem masz tak niskie koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sam robisz syf.

Ja chociaż napisałem konkretnego posta odnoszącego się do kosztów ponoszonych w uprawie pszenicy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

nie naśmiewam się tylko podziwiam jakim cudem masz tak niskie koszta

 

A widzisz co kula napisal?

"Jesienny koszt uprawy to 700zl "

A wiosna dojdzie pewni do 2000tys wiec nie widzie tu zeby tani koszt byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@Kula07 a nasiona jak liczyłeś? U mnie wychodzi ok. 200 zł paliwo + 300 zl Npk + 100 zł oprysk na chwasty + 150 zł nasiona. Rachunek robiony na szybko i już wychodzi 750 zł bez podatku i ubezpieczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

nie naśmiewam się tylko podziwiam jakim cudem masz tak niskie koszta

Pszosze bardzo.

 

Uprawa po rzepaku Cultus 16l/ha (1l hurtowo kosztował mnie 3,6zł) + amortyzacja maszyn = 70zł/ha. Uprawa Carrier 24zł/ha + rozsiew nawozów i nawóz MacroSpeed 190kg/ha 270zł/ha + siew 140kg/ha (materiał siewny 1700brutto; spalanie podczas siewu ok 7l/ha) daje łącznie 300zl/ha + chwasty, Expertmet 0,35+ Diflanil 0,12l + glean 10g z zabiegiem 100zł/ha. + podatek i ubezpieczenie 50zł/ha wychodzi ok 700zł.

 

Pomyłka. Biję się w pierś, wychodzi ok 930zł/ha jedno zero mi uciekło przy nawożeniu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszosze bardzo.

 

Uprawa po rzepaku Cultus 16l/ha (1l hurtowo kosztował mnie 3,6zł) + amortyzacja maszyn = 70zł/ha. Uprawa Carrier 24zł/ha + rozsiew nawozów i nawóz MacroSpeed 190kg/ha 270zł/ha + siew 140kg/ha (materiał siewny 1700brutto; spalanie podczas siewu ok 7l/ha) daje łącznie 300zl/ha + chwasty, Expertmet 0,35+ Diflanil 0,12l + glean 10g z zabiegiem 100zł/ha. + podatek i ubezpieczenie 50zł/ha wychodzi ok 700zł. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

Uprawa 24 zł na ha to na 3cm uprawiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na 5. Doprawiam po Cultusie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

U mnnie tobak w tamtym roku przezyl bez problemu.

NIby wyglądała jakoś ,ale plon mizerny 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

U mnie sam podatek 100 zł ,a ubezpieczenia w tym roku takie drogie były że nie oplaca się


 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wsio policzone. Ubezpieczenie 50. Podatek ok 120zl/ha.

..


Na poprzedniej stronie opisałem.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie średnia cena podatku rolnego na 1 ha wynosi 92 zł a KRUS w przeliczenia na 1 ha wynosi 165 zł a ubezpieczenie pszenicy od gradu 18 zł 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

70+24+270+300+100+50+120= 934zł.bez wapna. Tyle wychodzi z twoich obliczeń Kula chyba że czegoś nie mogę ogarnąć
Do tego krus i amortzacja. Ale żeby nie było że się czepiam

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tyle wychodzi. Poprawiłem się w kolejnym poście. Źle policzyłem nawożenie,zero mi uciekło stąd ten błąd.

Krusu nie policzyłem. Amortyzację uwzgledniłem przy kosztach uprawy/siewu.

KRUS na ha wychodzi mi ok 55zł/ha.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj