Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#18121 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

Ja dzisiaj idę w pole a Arkadia już w fazie strzelania źdźbło. Myślę, że w tym tygodniu na pewno pójdzie t1 i skracanie-co jest dla mnie trochę dziwne, bo ostatnie 2 lata zawsze pryskałem 14 kwiecień w fazie kolanko 0,7-0,8 cm a z tego co pamiętam to wiosny były z lepszą temperaturą niż ten rok.

Co do mondatak+corbel+propico to wyjdzie ci z corbela i propico taki trochę gorszy tilt turbo, więc tragedii nie ma, powiedziałbym że nawet przyzwoicie. Tylko kwestia cenowa jak Cię Chemirol skasował za te 2 środki, bo ja za 5 litrów zenitu czyli tilt turbo dałem 520 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 18:43
  •  

#18122 Share m-93

m-93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:12

Pszenica Ozima i jara

ostka smolicka tak wygląda na dzień dzisiejszy.

W lutym dostała 250kg saletrosanu a dzisiaj jechał w odzywkami z intermagu (molibden cynk miedz NPK oraz plonovit zboża tytanit) i dodałem do tego na grzyba. Za 2 tygodnie muszę dać mustangu bo widzę że trochę ziela jest ;D

Załączone miniaturki

• 20160402_183907.jpg
  • 20160402_183856.jpg

#18123 Share kubasok85

kubasok85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

KULAWA_KOZA ładna, jaka odmiana? Jak działałeś na wiosnę? I co na t1 dałeś? Dokrzewiałeś?

Witam, jaką ochronę na T1 polecacie w pszenicy ozimej na ziemi mozaikowatej, głównie V, IV klasa, miejscami III. Pszenica jest bardzo drobna, ledwo przezimowała. Na start dostała około 67kg N. Będzie to mój pierwszy raz stosowania zabiegów fungicydowych. Nie ukrywam, że ważna kwestią jest cena takich środków. Z góry dziękuję za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, czy warto teraz zastosować zabieg dokrzewiania, oraz jakim środkiem?

Ja miałem dokrzewiać, ale jednak zrezygnowałem, bo azot zrobi swoje, ale znowu po azocie który sypnąłem się raczej nie obędzie bez skracania, a na dokrzewienie to ccc, przynajmniej tyle zdążyłem się dowiedzieć, bo jeszcze nie mam za dużo doświadczenia 

Ja dzisiaj idę w pole a Arkadia już w fazie strzelania źdźbło. Myślę, że w tym tygodniu na pewno pójdzie t1 i skracanie-co jest dla mnie trochę dziwne, bo ostatnie 2 lata zawsze pryskałem 14 kwiecień w fazie kolanko 0,7-0,8 cm a z tego co pamiętam to wiosny były z lepszą temperaturą niż ten rok.

Co do mondatak+corbel+propico to wyjdzie ci z corbela i propico taki trochę gorszy tilt turbo, więc tragedii nie ma, powiedziałbym że nawet przyzwoicie. Tylko kwestia cenowa jak Cię Chemirol skasował za te 2 środki, bo ja za 5 litrów zenitu czyli tilt turbo dałem 520 zł.

a czym skracasz? bo ja nie wiem co wybrać, cuadro, moddus, optimus? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18124 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:38

Pszenica Ozima i jara

Witam, jaką ochronę na T1 polecacie w pszenicy ozimej na ziemi mozaikowatej, głównie V, IV klasa, miejscami III. Pszenica jest bardzo drobna, ledwo przezimowała. Na start dostała około 67kg N. Będzie to mój pierwszy raz stosowania zabiegów fungicydowych. Nie ukrywam, że ważna kwestią jest cena takich środków. Z góry dziękuję za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, czy warto teraz zastosować zabieg dokrzewiania, oraz jakim środkiem?

Wszystko zależy w jakiej fazie masz pszenicę najlepszy moment na dokrzewianie to pełnia krzewienia ,jeśli twoja pszenica jest w tej fazie to śmiało możesz pryskać .Dokrzewia sie ccc w dawce 0,6-0,5 l/ha morzesz dorzucić do tego odżywki miedź,cynk,molibden i pamiętaj żeby średni temperatura była co najmniej 8.

#18125 Share weldmen97

weldmen97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, motocykle

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:44

Pszenica Ozima i jara
Co sądzicie o mojej pszenicy? Odmiana Legenda.

Pszenica ozima Legenda

Jeszcze jedno zdj w załączniku.

Załączone miniaturki

• IMG_0045.JPG

Edytowany przez weldmen97, 04 kwiecień 2016 - 20:11.

#18126 Share m-93

m-93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:53

Pszenica Ozima i jara

Co sądzicie o mojej pszenicy? Odmiana Legenda.

elegancka ;)

#18127 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

o ja pierdaczę ale Wy Pany macie piękne pszenice moja zamiast rosnąć stoi w miejscu dziś pojechałem mieszaniną 

12kg siarczan mg+12kg mocznik+1,5l ccc+ 1,5l plonvit Z

Ale i tak 4 ha przesiałem jarką bo juz dłużej nie mogłem czekać i na to dziadostwo patrzeć

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#18128 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

KULAWA_KOZA ładna, jaka odmiana? Jak działałeś na wiosnę? I co na t1 dałeś? Dokrzewiałeś?

Ja miałem dokrzewiać, ale jednak zrezygnowałem, bo azot zrobi swoje, ale znowu po azocie który sypnąłem się raczej nie obędzie bez skracania, a na dokrzewienie to ccc, przynajmniej tyle zdążyłem się dowiedzieć, bo jeszcze nie mam za dużo doświadczenia 

a czym skracasz? bo ja nie wiem co wybrać, cuadro, moddus, optimus? 

A ja radziłbym osobiście, nic z tych środków które wymieniłeś. Dla mnie nr 1 absolutny to Medax Top. Przede wszystkim nie muszę zwracać tak uwagi na pogodę a i lepiej skraca według mnie. U mnie idzie na całość Medax Top 0,8+1 litr ccc, a z fungicydów pół pola Zenit+Mondatak a połowa Capalo. Do tego jakieś odżywki dorzucę ale nie wiem co jeszcze-na pewno z mikro.

#18129 Share kubasok85

kubasok85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:20

Pszenica Ozima i jara

no u mnie najwieksi rolnicy we wsi własnie moddus polecają że najlepszy, ale trochę drogi to szukałem jakichś zamienników. miałem nadzieje, że pogoda na razie się utrzyma, ale chyba deszcza idą.

a Zenit+Mondatak czy Capalo lepsze? 

#18130 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:24

Pszenica Ozima i jara

no u mnie najwieksi rolnicy we wsi własnie moddus polecają że najlepszy, ale trochę drogi to szukałem jakichś zamienników. miałem nadzieje, że pogoda na razie się utrzyma, ale chyba deszcza idą.

a Zenit+Mondatak czy Capalo lepsze? 

1,5l Capalo lepsze niż 0,8+0,8 atak+zenit, capalo droższe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18131 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:31

Pszenica Ozima i jara

Ja dawkuję właśnie tak jak napisałeś, czasem tiltu więcej jak dużo mączniaka. W teorii lepsze jest capalo, dlatego daje je tam gdzie wypada pszenica po pszenicy a tilt z atakiem po rzepaku,buraku i sprawdza się takie coś bardzo dobrze.

#18132 Share Uaz469

Uaz469

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 20:47

Pszenica Ozima i jara Co to za chwast w pszenicy ozimej?CAM01367.jpg

#18133 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:17

Pszenica Ozima i jara

Chaber bławatek

#18134 Share Raffi001

Raffi001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:38

Pszenica Ozima i jara

Panowie, a ile dać stabilanu na hektar na dokrzewienie pszenicy i kiedy to zrobić?

#18135 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 21:53

Pszenica Ozima i jara

ile zabiegow skracanai stosujecie? przy azocie 170 w czystym skladniku starczy raz skrocic ?  czy przy takiej ilosci azotu stosujecie dwa zabiegi?

#18136 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:00

Pszenica Ozima i jara

Panowie, a ile dać stabilanu na hektar na dokrzewienie pszenicy i kiedy to zrobić?

od 0-5 do 0-7 l razem z mikroodżywką.Faza 4 liść początek krzewienia

#18137 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:04

Pszenica Ozima i jara

moge jednego dnia rozsypać 2 dawke azotu i pojechać mikro+ siarczan? bo jutro ostatni dzien ladnej pogody i mysle zeby uwinac sie z tym przed deszczem

Edytowany przez Mateusz1q, 04 kwiecień 2016 - 22:04.

#18138 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:27

Pszenica Ozima i jara

juz 2 dawka? dopiero 4 kwietnia jest

#18139 Share Yankess

Yankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 06:35

Pszenica Ozima i jara

Witam, pszenica po rzepaku, I dawka saletra 200kg/ha, czy na II dawkę (jak zacznie strzelać w źdźbło) poprawnie będzie sypać saletrzak ? Pytam bo został mi ten nawóz i nie musiałbym kupować. Drugie pytanie to jaki okres musi minąć od zastosowania herbicydu (Lancet plus) od zabiegu na dokrzewianie ? Aktualnie jest w fazie BBCH 22-23

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18140 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2016 - 07:03

Pszenica Ozima i jara @Up
Minimum to 5 dni a idealnym momentem na dokrzewianie jest faza BBCH-25 czyli pełnia krzewienia więc akurat wyjdzie ci dobry odstęp czasu .Co do saleczaku to na upartego będzie ale przez dodatek węgla działa znacznie wolniej od saletry która była by najlepszym wyborem po 2 jeśli będzie such to też nie bardzo bo saletszak będzie się długo rozpuszczał .