Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23071 odpowiedzi na ten temat

#18021 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2499 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:29

Pszenica Ozima i jara Nie podważam tego ponieważ udziela dobrych rad.W ubiegłym sezonie nawet Ci co nie chronili zbyt dobrze mieli wysokie plony.Nie wszystko zależy od nas tylko głównie od pogody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:43
  •  

#18022 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:58

Pszenica Ozima i jara

u Was na Dolnym Śląsku macie prawie że idealne warunki, noce ciepłe już od jakiegoś czasu i w dzień też było sporo wyżej

#18023 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

kurde, ja chyba się pośpieszyłem z pierwszym N, zaraz 4 tyg a efektu zero... wymyło go czy co. Fakt, że później pogoda się popsuła i noce były cały czas zimne

też dawałem pierwszą dawkę 4 tygodnie i dzisiaj na tej najgorzej wyglądającej dałem drugą dawkę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18024 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

Arek co i ile dawałeś na drugą ? ja już nic nie daję, czekam na kolanko

#18025 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

U mnie też prawie 4 tyg i praktycznie brak efektów. Ani sie nie rozkrzewia ani rośnie, może poza paroma działkami pod południe, sam sie zastanawiam czy tą saletrą jeszcze coś pociągnie. A obsada taka licha i bardzo duzo placy wyleciało od mrozu tam gdzie nornice pokopały-wstawie w niedziele zdj to pola wygladają masakrycznie tych gryzoni muszą byc tysiace, ciekawe co zrobią z kartoflami co zasadziłem.

#18026 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 21:21

Pszenica Ozima i jara

Arek co i ile dawałeś na drugą ? ja już nic nie daję, czekam na kolanko

dałem 200kg/ha mocznika, a wcześniej 220kg/ha saletry puławskiej - skagen rośnie - ładnie się krzewi, ale Angelus wygląda słabo.

później nie będę miał czasu i trochę czasu minie zanim mocznik zacznie działać - w sobotę polecę aminokwasami + kwasy humusowe - jak nie zacznie rosnąć to już jej nic nie pomoże

#18027 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 22:00

Pszenica Ozima i jara Panowie a ten azot co był podany prawie miesiąc temu to jeszcze coś będzie działał czy jednak poszedł już w straty?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#18028 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1725 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 31 marzec 2016 - 22:14

Pszenica Ozima i jara

Za szybko dajecie ten azot a pozniej drapiecie sie po głowie ze nie działa w ogole a minął juz prawie miesiac. Ja w lutym nigdy nie siałem i nie bede siał azotów bo to jeszcze zima i roznie moze byc. W tamtym roku 10 marca siałem a w tym w Wielki Czwartek. fajnie ciepło było i jest nadal wiec i beda efekty z tego nawozenia.

#18029 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 23:46

Pszenica Ozima i jara Odnosnie tych Waszych wypowiedzi... to co sie stalo z tym azotem wysianym 4 tygodnie temu ?? "Wyparowal", myszy i nornice "zjadly", czy jeszcze jakis inny "kataklizm" wystąpił..?

#18030 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 06:49

Pszenica Ozima i jara

A gdzie miał się podziać ?

Straty mogą być jeśli spadło dużo deszczu od tamtej pory lub nie było opadów wcale i azot leżał sobie w słońcu i ładnie wyparowywał,

w innych przypadkach czeka sobie w ziemie na rośliny aż temperatury będą sprzyjać wegetacji,

Od czasu rozsiania nawozu w moich stronach(ponad 3 tygodnie), spadł deszcz i tak przez cały marzec po podaniu azotu całe 9mm , teraz po wysianiu przy suchej wierzchniej warstwie i zapowiadanym słońcu jaki efekt bym miał ? dodam że na, kolejne 14 dni nadal nie widać opadów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18031 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 kwiecień 2016 - 07:03

Pszenica Ozima i jara

Za szybko dajecie ten azot a pozniej drapiecie sie po głowie ze nie działa w ogole a minął juz prawie miesiac. Ja w lutym nigdy nie siałem i nie bede siał azotów bo to jeszcze zima i roznie moze byc. W tamtym roku 10 marca siałem a w tym w Wielki Czwartek. fajnie ciepło było i jest nadal wiec i beda efekty z tego nawozenia.

proponuje żeby każdy który pisze  o wczesnym wysiewaniu  N pamietał o swojej lokalizacji bo np dla mnie to nie jest żaden wczesny termin

Thug

#18032 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 07:13

Pszenica Ozima i jara

panowie spokojnie nie martwcie się o ten azot ja mam porównanie względem mojej pszenicy nawożonej 3 marca 200kg/ha saletry a sąsiada pszenicą nie nawożoną wogóle. Różnica jest kolosalna na na początku wyglądały tak samo słabo a teraz moja jest ciemno zielona nie za gęsta bo słabe wschody jesienią a jego jaka była na początku marca taka jest i teraz. więc żadnych dużych strat w azocie nie zauważyłem.

#18033 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 07:15

Pszenica Ozima i jara

RSM  na pszenice 27 II pierwsze dawki i jest OK , ale to Dolny Śląsk.Choć mam pola zimne gliny i tam spokojnie azot 3 tygodnie póżniej .

#18034 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2474 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:30

Pszenica Ozima i jara

widze że już niektórzy zaczynają siać panikę azotową...

Z azotem nic się nie stało. Przyjdą wyższe temperatury, może jakis deszcz i zobaczycie efekty. Połowa jak nie większość azotu który stosujemy to azot amonowy który nie jest wymywany, a i saletrzanego w całości na pewno nie wymyło.

Efekty będą widoczne przy poprawie pogody.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#18035 Share grzesiek1984

grzesiek1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:39

Pszenica Ozima i jara

Kolego Knoro93 pisałeś że do herbicydów z grupy sulfonylomoczników mozna dodać ccc. Mam kiepsko rozkrzewioną pszeniczkę dlatego to rozważam. Będę pryskał na dniach attributem (propoksykarbazon sodowy (związek z grupy sulfonyloaminokarbonylotriazolinonów)). Ten środek też można połączyć z antywylegaczem??? Jeśli tak to w jakich dawkach? Dodam że daje górną dawkę attributu wyjdzie mi jakieś 92-95g/h. Łączył ktoś kiedyś te środki?? Warto czy nie warto? A jeśli tak to jak to się ma do późniejszego skracania które planowałem 1lccc + 0,35moddusa/h. Pzdr!

#18036 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:44

Pszenica Ozima i jara

U mnie dopiero trzecia noc z rzędu z dodatnią temperaturą. Pszenica dopiero zabiera się do wzrostu, dziś w nocy lekki deszcz. Przy niskiej temperaturze bez opadów azot nigdzie nie wywędrował.

#18037 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:47

Pszenica Ozima i jara

ja siałem 12 lutego saletrosan na pszenicę z małymi obawami że jest wcześnie

ale dzisiaj mogę powiedzieć że to był bardzo dobry termin pszenica ładnie się dokrzewiła ma ciemnzielony kolor a i kolein nie narobiłem bo później spadło sporo deszczu i początkiem marca nie udało się wjechać w pole 

czekam aby podać drugą dawkę .Pszenica na ogół ma 3 mocne rozkrzewieia i około 2-4 słabe do zredukowania 

za około 10 dni podam drugą dawkę bo myślę że pojawi się już kolanko

nawóz powinno się podawać w momencie ruszenia wegetacji u nas bardzo powolnie ale wegetacja ruszyła na początku lutego . jeś

dodam że przed zimą pszenica na ogół miała 3 liście do jednego widocznego rozkrzewienia 

#18038 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 10:51

Pszenica Ozima i jara

Mam duży dylemat z pszenicą ozimą - odmiana dakota bardzo słabo przezimowała. Najsłabszą 1/3 ozimej przesiałem pszenicą jarą. Reszta tez jest mizerna, obsada poniżej 100 roślin/m2. Na początku cała była żółta, ale z korzenia część zaczęła odbijać i teraz zieleni się na polu.

Na początku maca sypnąłem 100 kg/ha saletry, wczoraj dorzuciłem kolejne 150 kg/ha. Pszenica w 50% jest w fazie jednego liścia, a reszta ma ok 3 liści.

Co dalej z nią robić?

Zaprzyjaźniony sprzedawca przywiózł modusa i powiedział że jak się trochę ociepli pryskać w tej fazie 0,2 l/ha, że powinno pomóc w krzewieniu. Mówi, że pszenica nie musi mieć fazy 25 dla Modusa. Jak to widzicie?

#18039 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 11:20

Pszenica Ozima i jara

Mając przenice w fazie 3 liści mogę prysnąć CCC na dokrzewianie? Jaką dawkę zastosować? Ile mocznika i siarczanu magnezu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18040 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 11:45

Pszenica Ozima i jara

Mustang Forte z CCC się zgryzie ? mam zamiar dokrzewić jedną pszenicę, tylko w jakiej dawcę CCC ?

Edytowany przez XTRO, 01 kwiecień 2016 - 11:51.