Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1818

Wiesz to bardziej na własne potrzeby niż na zarobek, mam mały kawałek wolnego pola ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dziwne z tym huzarem.Ja w tamtym roku pryskałem 10/ha pszenżyta i bylo ok,zawsze dodaje olej.Nieważne czy producent zaleca czy nie.Może dodałeś mocznik,co w przypadku zabiegów herbicytowych moim zdaniem nie jest wskazane,chyba że raudap.Niewiem przyjacielu co ci doradzić.troche mnie zarzyłeś.U mnie w zachodniopomorskim takie środki jak ;huzar,expert-med,maraton cieszą się dużą popularnością,rzadko się słyszy jakieś złe uwagi.Czasami maraton lubi przepuścic,troszke przytuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No widzisz Ty pryskałaś 10ha a ja przeszo 200ha i na blisko 75% miotły nie ruszyło.

Mocznika nigdy nie dodaję do opryskiwacza bo według mnie to nic nie daje.

Huzara łączyłem z fungicydami oraz Trendem ale to nawet producent Huzara zaleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja w tamtym roku stosowałem Mustang Forte + Atlantis i byłem bardzo zadowolony. Dwa lata temu jechałem samym maratonem ale przytulię mi zostawił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Też bym się wkurzył-przyznaje.Ale tak apropo pryskasz 200/ha jednym środkiem?.Ja gospodaruje na 150/ha w tym 60-70 pszenica,rzepak30,jęczmień jary 30, pozostałe 20-żyto pszenżyto zależy.Nigdy w przypadku pszenicy ,rzepaku i jęczmienia nie sieje jednej odmiany i nie pryskam jednym środkiem,aby uniknąć takich przygód jak opisujesz.Dałbym sekator temu przedstawicielowi i niech ciśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hubercie mocznik czasami może dużo pomóc ale to przy wysokich niedoborach.

U nas w tamtym roku Protugan+Lintur i czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też bym się wkurzył-przyznaje.Ale tak apropo pryskasz 200/ha jednym środkiem?.Ja gospodaruje na 150/ha w tym 60-70 pszenica,rzepak30,jęczmień jary 30, pozostałe 20-żyto pszenżyto zależy.Nigdy w przypadku pszenicy ,rzepaku i jęczmienia nie sieje jednej odmiany i nie pryskam jednym środkiem,aby uniknąć takich przygód jak opisujesz.Dałbym sekator temu przedstawicielowi i niech ciśnie.

Odmian kilka do kilkunastu, a środki zazwyczaj te same. Czy to rzepak to wszedzie idzie np Galera czy qq wszedzi idzie Guardian Complet itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Witam

W tym roku po raz pierwszy posiałem pszenicę Turkis (według opisu nadaje sie do siewu pszenica po pszenicy, parametry i plonowanie też niezłe około 100% wzorca). Na żadnym forum nie mogę znaleść informacji jak plonuje w rzeczywistości, jakie ma parametry, czy warto ją uprawiać ?

W związku z tym moja prośba do bardziej doświadczonych odemnie ( dopiero drugi rok zajmuje się gospodartwem :) i na razie bazuję na wiadomościach z internetu i poradach od sąsiadów).

Czy ktoś z was ma jakieś miłe lub niemiłe (chociaż tych wolalbym aby był jak najmniej :D ) doświadczenia w uprawie tego gatunku pszenicy którymi mógby sie podzilić ?

Witam ja w tamtym roku (2011) miałem Turkisa. Siałem 210kg/ha, pod korzeń dałem 300kg/ha NPK 4-15-30, saletra w dwóch dawkach łącznie 400kg/ha, skracana Stabilan 1l + Moddus 0,25l, fungicydy Alert i Duett Ultra. Całe żniwa padało na przemian ze słońcem, plon to 6t/ha (było zasiane jedno pole o pow. 2,54ha, klasa IIIb, IVa i IVb , a parametry na polu które było koszone w części przed deszczem to wilgotność 14%, białko 11,7, gluten 27,7, gęstość 77,6 i l. opadania 200s, natomiast to samo pole tylko koszone po deszczu to wilgotność 15,2%, białko 9,9, gluten 23,3, gęstość 75,6, a l. opadania nie była mierzona. Na części pola z klasą IIIb wyglądała bardzo ładnie.

Edytowano przez mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Do huberta.Środeczki widze z najwyższej półki,gospodarstwo pewnie duże więc nie można sobie pozwolić na wykonywanie poprawek,dodatkowych przejazdów,czyli podwyższania kosztów itd,Rozumiem twoją złość odnośnie huzara.Ale mam pytanie co do qq.Nigdy nie miałem do czynienia,noszę sie z zamiarem,może przyszły rok [zobaczymy].Nie daleko mnie w Niemczech skupują kiszoneczkę na bio,ci co sprzedają bardzo sobie chwalą.jak się ma 50/ton masy zielonej do ilości kiszoneczki.Wiem że to o pszenicy,ale wybaczcie tylko to pytanie,może komuś też się przyda.pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ja nie widzę sensu i opłacalności siania zbóż jarych na podlasiu. Na qq lepiej wyjdziesz, ceny powinny sie utrzymać na poziomie ubiegłorocznych. Zboża jare w naszym regionie mają strasznie małą liczbe dni wegetacyjnych co przekłada się w istocie na najważniesjza dla rolnika cechę - plon

 

 

Ja pryskałem Huzarem i raczej juz go nie kupię.

1. Że miotły wogole nie ruszył.

2. Że mieliśmy dostać rekompensatę

3. przedstawiciel Huzara zobaczył moje wypowiedzi na Agrofoto o tym jak sobie ten środek z miotłą poradził i wycofał swoje obietnice.

@HuberOjdana. Jaką odmianę pszenicy miał Pan w tamtym roku na Czyżykach?.Chodzi mi o tą niską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Sajgon dobrz znasz okolice :) na czyżykach była odmiana Muszelka. W tym roku wszystko mam obsiane Ostką strzelecką. I Czyżyki i Bielszczyzna

 

@Akacja Jezeli zapewnią Ci zbiór i odbiór to siej qq na kiszonkę. Mało pracy przy tym, zbiór odmada, wczesnie zbebrana stanowi swietne stanowisko pod pszenicę. O uprawie dowiesz się na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

Ja nie widzę sensu i opłacalności siania zbóż jarych na podlasiu. Na qq lepiej wyjdziesz, ceny powinny sie utrzymać na poziomie ubiegłorocznych. Zboża jare w naszym regionie mają strasznie małą liczbe dni wegetacyjnych co przekłada się w istocie na najważniesjza dla rolnika cechę - plon

 

 

Ja pryskałem Huzarem i raczej juz go nie kupię.

1. Że miotły wogole nie ruszył.

2. Że mieliśmy dostać rekompensatę

3. przedstawiciel Huzara zobaczył moje wypowiedzi na Agrofoto o tym jak sobie ten środek z miotłą poradził i wycofał swoje obietnice.

u mnie huzar w 100 % działał :) i jestem zadowolony z niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy kukurydza jest "świetnym" stanowiskiem pod pszenicę to bym polemizował

 

no to polemizujmy.... argumenty przeciw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Po qq to najpierw RSM i talerzówka.

 

Przeciw to

-mankamentem oczywiście zwierzyna, od lat buszująca na plantacjach "pokukurydzianych" w wiadomym celu przy okazji niszcząca poplon

-szczególna uwaga podczas siewu (dotyczy zarówno orkowej jak i bez), spooro resztek trudnorozkładalnych w glebie, w prosty sposób można strzelić babola

-zależnie od roku, ale po qq zazwyczaj mamy "placowy asfalcik" na polu w miejcsach szczególnie "uczęszczanych" przez maszyny do zbioru, wschody mogą odbiegać od normy, przy niedostatecznych opadach śniegu zimą oraz deficycie wody podczas okresowej suszy wiosną z plonu ubywa sporo

-przy odmianach jakościowych, uwaga na fussarium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Hubert a dlaczego nie siałeś Muszelki? Słabo sypała czy miała złe parametry?

Ostka strzelecka jest u ciebie dobrą odmianą?

U mnie na Żuławach jest jedną z najsłabszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przymierza już się ktoś z was do siewu nawozu ? ja mam jutro w planie siew saletrosanu na pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jutro kolego to ty będziesz miał zalew na polu a nie sianie saletrosanu. Zresztą ziemia zamarznięta posiejsze przyjdzie deszczyk wszystko spłynie. I szlak trafi twój saletrosan. Ja jutro wyjezdzam samym rozsiewaczem bez nawozów :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

już jedzcie siać tylko nakręcicie zbyt azotom :lol: ..u mnie śnieg leży pomimo tego że odwilż już od dwóch dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zalewu nie będe miał bo już nie ma śniegu. a jak teraz nie zasieje to przez dwa tygodnie albo dłuzej nie wiade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

ja też mysle jutro o saletrze bo sniegu juz nie ma a to ostatni moment aby wjechac przed duża odwilża potem nie da rady, ale ogladam sie na innych i jeszcze nikt nie siał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Ja w sobote poleciałem 100kg/ha potasiku w formie soli,z saletrosanem poczekam jeszcze z tydzień.U nas średnia dobowa z ostatnich trzech dni to 3 na plusie.

Piotrekja21,.Sprawdz pogode długoterminową może będą przymrozki za pare dni,to wtedy polecisz.Bo te 7% formy azotanowej może nie zdążyć nawet powąchać.U mnie gleba odmarznięta na około 10cm i dziś spadl jeszcze śnieg.Oby nie było jak w tamtym roku,gdzie na koniec przyszły mrozy i wiatr bez śniegu.

Ile planujesz saletrosanu na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert a dlaczego nie siałeś Muszelki? Słabo sypała czy miała złe parametry?

Ostka strzelecka jest u ciebie dobrą odmianą?

U mnie na Żuławach jest jedną z najsłabszych.

 

U mnie najmniej wymagająca odmiana jakościowa. Muszelka była ładna, plon przyzwoity ale z jakością gorzej. Ostka bardzo łatwa w omłocie, plon zadowalający, stoi pionowo do końca.

 

 

Jak czytam wypowiedzi niektórych że juz RSM albo azot rozsiewaja to ręce opadają.... niewiedza? chęć pokazania sąsiadom że są pierwsi na polu? za dużo kasy? nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

 

 

Jak czytam wypowiedzi niektórych że juz RSM albo azot rozsiewaja to ręce opadają.... niewiedza? chęć pokazania sąsiadom że są pierwsi na polu? za dużo kasy? nie rozumiem...

Może już mają wiosnę i bociany przyleciały? Jakoś nie widzę sensu siania nawozu na ponad dwudziestocentymetrową warstwę śniegu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj