Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#17941 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 13:12

Pszenica Ozima i jara

kiedy trzeba ozima pszenice przesiac . bo mamy magic po kukurydzy zasiany i sie trzyma zieleni sie ale sa na grzbietach t owylecialo i rzadka jest a jak nizej jest dobrze jesli w maire ejst t ozostawiac ta pszenice jakies 70 % jest zostalo moze mniej czy lepeij jara przesiac ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:29
  •  

#17942 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 13:54

Pszenica Ozima i jara

Mam Agila pierwszy rok. Masz jakieś zastrzeżenia albo porady odnośnie tej odmiany? Ile Ci oddała przy jakim nawożeniu?

#17943 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 15:05

Pszenica Ozima i jara

Jakbyś nie zauważył to są święta i nie każdy myśli tylko  o polu.Pozdrawiam

Kolega kulturalnie zapytał a ty już ciśniesz... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17944 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 15:10

Pszenica Ozima i jara

Mam Agila pierwszy rok. Masz jakieś zastrzeżenia albo porady odnośnie tej odmiany? Ile Ci oddała przy jakim nawożeniu?

Hmm pilnować terminu siewu bo wigor jesienny ma ostry. Z chorób to liści przypilnować bardziej. 

Nie wiem jaki plon bo jeszcze nie sprzedane, ale pewnie 6-7t. 300 kg saletrosan i 150l rsm 32. 

#17945 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 16:12

Pszenica Ozima i jara

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia? bo widzę że w  okolicy wszyscy przesiewają nie orząc a niestety w etykietach większości herbicydów do stosowania jesienią jest informacja o konieczności wykonania orki.

#17946 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 16:35

Pszenica Ozima i jara Też mam ten sam dylemat wczesniej pytałem ale nikt nie odpowiedział..

#17947 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:04

Pszenica Ozima i jara

panie dziś to sie leje % a nie sieje

w tym wolnym kraju są nie tylko katolicy ale i inni którzy swietują w innych terminach lub nie swiętuja w ogóle i trzeba to uszanować to ich wybór i wara nam od ich wyboru

Edytowany przez icek1, 28 marzec 2016 - 17:07.

#17948 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie, dwa pola, dwa problemy

Pierwsze zdjęcie z czerwonymi liśćmi - ostry niedobór fosforu czy jakaś inna przyczyna?

Mam w pogotowiu fosforan monopotasowy, jeśli się uda wymieszać to dojdzie do tego siarczan magnezu, w drugim oprysku cynk miedź i mangan. Pod korzeń poszło tylko wapno, na przedplon 300kg polifoski 6 i 100 kg soli potasowej.

Drugie zdjęcie - czy w takiej fazie można dać już ccc na rozkrzewienie? Połowa pola, gdzie było cieplej ładnie się pokrzewiła, druga połowa oberwała i wygląda podobnie i czasem gorzej niż tu, nadają już cieplejszą pogodę. Dostała już 80 kg azotu.

I w jakimś artykule przeczytałem, że można startować z dokrzewianiem już po ruszeniu wegetacji o ile pozwalają na to warunki termiczne. A śpieszę się trochę, bo troche dużo oprysków na raz może się nałożyć

Załączone miniaturki

• DSC_0781.jpg
  • DSC_0776.jpg

#17949 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:25

Pszenica Ozima i jara

Raczej było zimno i to bardzo być może dlatego pszenica nie może pobrać fosforu z gleby. U mnie podobnie miejscami ale przebarwienia są bardziej fioletowe, a na zdjęciu są takie bardziej czerwone. Zrobi się cieplej to może to ustąpi.

#17950 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 28 marzec 2016 - 17:42

Pszenica Ozima i jara

Panowie prośba o poradę: w pszenicy roi się od bodziszka i fiołka, miałem już zimą zakupiony na wiosnę Lintur 70WG, na poprawkę po Lentipurze, ale w jego przypadku bodziszek jest średnio wrażliwym chwastem. Znajomy poradził dodać 1l Chwastoxu (niby sprawdzone), stosował ktoś z Was taką kombinację? Skłaniam się też do zakupu Mustanga Forte, a Lintur spróbować solo na pszenżycie (tam tego dziadostwa znacznie mniej a i uprawa mniej "strategiczna")

Edytowany przez lukasz222, 28 marzec 2016 - 17:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17951 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 17:58

Pszenica Ozima i jara

Jakbyś nie zauważył to są święta i nie każdy myśli tylko  o polu.Pozdrawiam

Jakbyś nie zauważył to AF to forum rolnicze więc co tu robisz w dzień świąteczny?

:) :)

#17952 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 18:21

Pszenica Ozima i jara Najbezpieczniej chyba przeorac ta ziemie chociaż tak na 15cm, no bo co.

#17953 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 marzec 2016 - 18:32

Pszenica Ozima i jara

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia? bo widzę że w  okolicy wszyscy przesiewają nie orząc a niestety w etykietach większości herbicydów do stosowania jesienią jest informacja o konieczności wykonania orki.

Orka będzie najbezpieczniejsza, ale jak dobrze przemieszasz gruberem to też powinno być ok. Po dff może się pszenica zrobić biała po wschodach ale nie powinno to negatywnie wpływać na plon.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17954 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 18:46

Pszenica Ozima i jara

w tym wolnym kraju są nie tylko katolicy ale i inni którzy swietują w innych terminach lub nie swiętuja w ogóle i trzeba to uszanować to ich wybór i wara nam od ich wyboru

Sądząc po nicku katolikiem nie jesteś Icek  :lol:

#17955 Share rafal116

rafal116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:29

Pszenica Ozima i jara

witam czy po zastosowaniu agil-u jesienią na chwasty jest potrzeba orki na polu  w celu pszesiania na jarą lub jęczmień na którym wymarzła pszenica czy wystarczy agregat i siew?

#17956 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:38

Pszenica Ozima i jara

siejecie już pszenice jara? Pogody ładne zapowiadaja;)

#17957 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:57

Pszenica Ozima i jara

Jak się uda to pod koniec tygodnia Harende zasieje, prędzej nie dam rady. Najpierw chcieliśmy deszczu, a teraz się trochę wszystko przeciąga.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#17958 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 20:42

Pszenica Ozima i jara

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

@miwigos no miałeś rację trzeba Ci to przyznać. Ja to robię bez bicia, wielu z tych co się z tobą nie zgadzało pewnie się nie przyzna ale tak już jest. Mnie w sobotę tak zdenerwowało, że ludzie będą w święta patrzeć na moje zmrożone pole, że przesiałem jednak jarą pszenicą zamiast jęczmieniem za 10 dni, i chyba nie będzie tak źle, chociaż powinienem to zrobić dwa tygodnie temu tak jak pisałeś.

Ogólnie u mnie na wsi zostało jakieś 3 hektary nieznanej mi odmiany, 2 hektary Tonacji sianej po burakach(a ta wcześniej siana zmarzła!!), i u mnie zostało 100% z 7 hektarów Arkadii nie tkniętej mrozami oraz 2,5 hektara Sailora sianego po burakach. Ten siany w terminie o którym pisałem wcześniej, zlikwidowany-pole 2,5 hektara. Poza tym reszty już nie ma a były przede wszystkim bamberki, linus,potenzial.

#17959 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 21:15

Pszenica Ozima i jara

Koledzy, mam pytanie. Kupiłem jesienią na pszenice ozime zestaw Legato Plus 600SC+ Glean 75WG. Niestety warunki i układ prac jesienią nie pozwoliły mi na wykonanie oprysku. W sumie pogodziłem się z myślą, że środki będą musiały poczakać do przyszłej jesieni, więc zacząłem szukać czegoś do zastosowania na miotłę i dwuliścienne wiosną. Ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że zarówno Glean 75WG jak i składowe Legato Plus 600SC (czyli diflufenikan i izoproturon) mają rejestracje do stosowania wiosennego (np. Difenikan 500SC i Isoguard 500SC).

Stąd moje pytanie - mogę zastosować mieszankę Legato Plus 600SC+ Glean 75WG wiosną? W jakich dawkach? Praktykował to ktoś?

Dzięki z góry za zainteresowanie.

Edytowany przez Marq, 28 marzec 2016 - 21:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17960 Share pele19

pele19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 06:06

Pszenica Ozima i jara Cześć. Mam taki duży problem. Jesienią wziąłem od sąsiada pszenicę na siew ale nie zauważyłem ze była w niej sniedz.
Czym teraz to opryskac żeby tego nie świństwa nie było