Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#17881 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:17

Pszenica Ozima i jara Jednak muszę przesiać pszenicę, powiedzcie mi na jaką głębokość muszę robić orkę. Stosowałem jesienią 4 g glean, 150 ml diflufenikan, 250 g expert met + 1 l chlorotoluronu. 15 cm wystarczy? Chcę posiać pszenicę jarą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 02:01
  •  

#17882 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:26

Pszenica Ozima i jara

Jak najpłytsza uprawa i siew jarej, jak dobrze pójdzie nie trzeba będzie pryskać na chwasty. Przerabiałem w 2012

#17883 Share makiavel8

makiavel8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:41

Pszenica Ozima i jara

Co koledzy myślicie o zastosowaniu mieszaniny Boxer 2L + DFF 0,15L + Glean 4g na wiosnę w pszenicy Arktis? Niestety aura nie pozwoliła wykonać zabiegu jesienią. Pszenica ucierpiała od mrozu, ale odbiła od węzła krzewienia, obecnie 1-2 listki. Dostała 8 marca 75 kgN/ha. Ruszyła. Presja chwastów przeciętna, pole w kulturze. Czy ktoś stosował taka mieszaninę wiosną? Wiem że nie ma rejestracji na wiosnę ale środki kupione i chciałbym wykorzystać. Uprawą następczą ma być rzepak ( z tego tytułu pewnie zastąpię Glean Granstarem) Można stosować Boxera na wiosnę?

Ktoś z praktyków doradzi mi coś w tym temacie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17884 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 138 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:55

Pszenica Ozima i jara Panowie, na planuje pryskać jare mustangiem forte 1l + apyros 13g, dobre rozwiązanie, czy proponujecie coś lepszego ?

#17885 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 07:33

Pszenica Ozima i jara

Jak najpłytsza uprawa i siew jarej, jak dobrze pójdzie nie trzeba będzie pryskać na chwasty. Przerabiałem w 2012

Czyli bez orki zrobić siew? Głębsza uprawa agregatem uprawowym wystarczy? U nas jedni mówią tak a drudzy że przez diflufenikan lepiej zrobić na 15 cm orkę. Tylko że oni znają teorię a wy praktykę, dlatego wolę od was poradę.

#17886 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 25 marzec 2016 - 09:07

Pszenica Ozima i jara

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

pszenicy jeszcze nie posiewałem - 5 u nas było nie wygląda za dobrze jest brązowawa bo późno siana, jutro dostanie 300 kg saletrosanu i chyba siarczan zastosuję w oprysku - ile kg siarczanu podać na ha i czy mieszać jeszcze z jakimiś odżywkami

Daj z  10 % mocznika + 5 % Siarczanu magnezu ( 7 wodny , jesli 1 wodny to daje sie 2,5% ) + P i K + micro , ale temperatura musi byc minimum 8 stopni przez pare godzin , wiec w przyszłym tygodniu zapowiadają ocieplenie to i ja bede ruszał bo chce jeczmien ratowac i jeden kawałek pszenicy dokrzewić , gadałęm ze znajomą z ProCam-u to mówi że dodatkowo do tego co Ci napisałem dać 0,3L Amistaru on ma substancje powodujące stymulacje roslin i spowoduje że roslina powinna bardziej nabrać wigoru po zimie jesli jest w słabej kondycji 

#17887 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 25 marzec 2016 - 10:25

Pszenica Ozima i jara Criskp86 i d4rek o której godzinie rano byliście na polu?Czy nie ma strat azotu przy siebie saletry w czasie przymrozku?Pszenica nie ucierpi?

#17888 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:52

Pszenica Ozima i jara

U mnie woda stoi miejscami, celowalem w ten przymrozek  od dluzszego czasu bo inaczej nie predko wjechac przyjdzie.

Przymrozek dobry ale jak bylo pryskane jesienia w scieżkach. Jak ciągnik tylko spadł z ścieżki to 4x4 ledwo wyskoczyło u mnie  :o

#17889 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 13:03

Pszenica Ozima i jara Nawet Amistar juz potrzebny w tej fazie...? No, no... Pewnie nie zaszkodzi :P

#17890 Share petrus87

petrus87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 13:28

Pszenica Ozima i jara

Panowie, na planuje pryskać jare mustangiem forte 1l + apyros 13g, dobre rozwiązanie, czy proponujecie coś lepszego ?

Mustang u mnie dobrze działał na dwuliścienne. U apyrosem nie wiem, nie mieszałem go z niczym. jeśli chodzi o jednoliścienne to mnie na miotłę szedł axial i czysto sobie z nią radził.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17891 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 25 marzec 2016 - 13:54

Pszenica Ozima i jara

A co sadzicie o herbicydzie Mocarz? Niby ma te same substancje co Lintur ale Mocarz ma wiecej triasulfuronu

#17892 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 14:07

Pszenica Ozima i jara

Mam taką sytuacje - z racji suszy miejscami mam duże bryły ziemi, pszenica jako tako rośnie, ale chciałbym przebronować pole bo nie nadają przymrozku i może troche lepiej się rozkrzewi ( odmiana toras ), tylko jest taki problem, że jesienią pryskałem boxerem w czasie lekkiego deszczu. Czy po bornowaniu moge spodziewać się "ataku miotły", czy raczej środek będzie działał? Ziemie raczej lekkie, miejscami ił i glina

#17893 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 15:11

Pszenica Ozima i jara

Przymrozek dobry ale jak bylo pryskane jesienia w scieżkach. Jak ciągnik tylko spadł z ścieżki to 4x4 ledwo wyskoczyło u mnie  :o

ja siałem o 6 rano saletre, 2 poranki  i rozsiana pryskane jesienią i po ścieżkach idealnie się jechało + napęd :), wjechałem w miejsce to ledwo wylazłem kombajnista jak nie zauważy kosząc to obije twarzyczkę takie koleiny, ale to tylko 5 m  i uciekłem. Dziś ostanie 0.8h ręcznie rozrzuciłem, bo tam to i mróz nie pomagał ludzie przejeżdżając patrzyli z politowaniem myśląc 21 wiek a tu ręcznie sypie hehe

#17894 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 16:22

Pszenica Ozima i jara

Czasami trzeba i recznie. Reka, krupka to najlepszy rozsiewcz na kazde warunki pogodowe. Nawet jak bedzie bagno to tez rozsiejesz hehe

#17895 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2016 - 17:37

Pszenica Ozima i jara

ja bym sie nie podjął ręcznie rozsiewać. Czekałbym aż będą odpowiednie warunki i bym wtedy rozsiał a warunki kiedyś muszą być odpowiednie, a jak ich nie będzie nigdy to po co rozsiewać jak nawet nie zbierzemy tego?

Wiem, że nic nie wiem.

#17896 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 17:59

Pszenica Ozima i jara

ale jest taka sytuacja ze w 80 % masz sucho a reszte 20 % bagnisto ale pszenicy nic np nie jest to wtedy trzeba posiac recznie. Miałem kiedy taka sytuacje ze wszedzie sucho na pierwszy rzut oka a trafiło sie kilka miejsc ze tak powiem zdradliwych gdzie ciagnik grzązł i co trzeba było w tych miejswcach recznie rozsiac. Wczoraj tez przy miedzach na jednym kawałeczku musiałem recznie rozsiac bo rozsiewacz przez wiatr nie mogł dorzucic do miedzy a dodatkowych sladów juz nie chciałem robic ciagnikiem

#17897 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:06

Pszenica Ozima i jara Ja rozsialem to z przyjemnoscia 200 kg saletry nie tragedia, wrocilem do domu ojciec co tak dlugo? ;-) Czekac moglbym z 2 tyg na pogode zeby wjechac ale pszenica po zimie tragiczna a woda na polu miejscami, grzezlem rozsiewajac recznie a zapotrzebowanie azotu jest! Deszcze w ciagu tygodnia temp po 15 w dzien wiec...

#17898 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:14

Pszenica Ozima i jara

W sumie tak ostro z azotem nie ruszyli co niektórzy w okolicy ma 300ha i dopiero leciał kizeryt na blizniakach bez przymrozku. Azot chyba w RSM. Na rzepaki rzucał obszarowiec Saletrosan a pole czarne  :wacko:

Ja o 3 rano jeszcze ciemno, po qq nie pryskane niby twardo bo pięty nie przebije, a żyła idzie i zapada się po sama oś rozsiewacz  :o

Co to za stymulacja strobiluryna pierwszy słyszę @Kamilo1988 

#17899 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:16

Pszenica Ozima i jara

dzień dobry, czy dodawał ktos jakies npk i mikro do huzara aktiv na pszenicę? i drugie pytanie czy do bumpera 250 sc mozna dodać jakies mikro i mocznik? dzieki z góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17900 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 marzec 2016 - 18:33

Pszenica Ozima i jara

niby do herbicydów nie zaleca się dodawać nawozów dolistnych, do fungicydów owszem, można dodawać