Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

U mnie siane 20 września w susze po tygodniu już wzeszło ,jednak ok 20 % wzeszło dopiero po deszczach i jeszcze miejscami nie ma 3 listka ale jutro lecę Lentipurem bo już zima puka i tak trzeciego liście się już w tym roku nie doczekam


chlorotoluron jest tolerancyjny na przymrozki. To jest chyba jedyny środek który można stosować nawet podczas przymrozku.

 

Koledze jutro przedstawiciel dowiezie Tolurex i jeszcze jeden środek (kolega zapomniał nazwę) co też nie boi się mroza ,i powinno obyć się bez poprawki tak gwarantował koszt ok 90 na ha
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Chlorotoluronem można na szpilkę jechać to nie rozumiem czemu sprzedawca kazał czekać do 3 liści.

 

Nie wiem jak u was ale u mnie po 16 pokazują po 12 stopni jeszcze tak więc nie panikujcie z tą zimą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Chlorotoluronem można na szpilkę jechać to nie rozumiem czemu sprzedawca kazał czekać do 3 liści.

 

Nie wiem jak u was ale u mnie po 16 pokazują po 12 stopni jeszcze tak więc nie panikujcie z tą zimą. 

 

Jk by nie czytać etykiety Tolurexa albo Lentipura pisze jak byk pryskać od 2 liścia

żle klikłem ,pisze od 3 liścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

U mnie wczoraj była piękna pogoda i prysnąłem Tolurexem. Zakupiony był także Diflanil, ale jako że przez tydzień mają być temperatury minusowe, nie zdecydowałem się go dodać.

 Jako, że areał to tylko 3,5 ha to planuję podczas tego ocieplenia polecieć tym Diflanilem - czy to będzie dobre rozwiązanie czy może czekać na wczesną wiosnę i dopiero ocenić czego nie wziął chlorotoluron?

Na jednej działce jest mnóstwo chabra już w zaawansowanym stadium (tu będzie problem ze zwalczeniem), na pozostałości dużo bratka w fazie dwóch liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Etykiety środków o różnych nazwach ale o tych samych substancjach mogą się zasadniczo różnic pod względem terminów stosowania jak i wrażliwości poszczególnych chwastów na daną substancję. CTU jako środek doglebowy można  spokojnie na szpilkę dać. Kolega wilhelm pisał o doświadczeniach ze snajperem podobno na szpilce najlepiej wychodziły a składową tego oprysku jest CTU...

 

Ja bym do dff dodał jeszcze tribenuronu jakiegoś i powinno chabra załatwić. Chyba że ten chlorotoluron go wyczyści. Ktoś praktykował zwalczanie chabra samym CTU? Da się?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kiedyś juz pisałem. napisze jeszcze raz. http://nufarm.pl/nowe-alternatywne-rozwiazanie-problemow-z-chwastami-snajper-600-sc-10-lha-lentipur-flo-500-sc-10-lha/ . 1l Lentipur + 1l Snajper czyli 1000g chlorotoluronu na szpilke tyle samo co 2l lentipura albo tolurexa. Test wypadł pomyślnie. Tez miałem ochote pryskać na szpilke ale czekałem az bedzie wiecej wilgoci i opryskałem na drugi liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Etykiety środków o różnych nazwach ale o tych samych substancjach mogą się zasadniczo różnic pod względem terminów stosowania jak i wrażliwości poszczególnych chwastów na daną substancję. CTU jako środek doglebowy można  spokojnie na szpilkę dać. Kolega wilhelm pisał o doświadczeniach ze snajperem podobno na szpilce najlepiej wychodziły a składową tego oprysku jest CTU...

 

Ja bym do dff dodał jeszcze tribenuronu jakiegoś i powinno chabra załatwić. Chyba że ten chlorotoluron go wyczyści. Ktoś praktykował zwalczanie chabra samym CTU? Da się?  

Jak będzie dobra zima to go załatwi....

Tak normalnie to ctu co najwyżej mocno go przyhamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

A CTU + diflufenikan? załatwi chabra? bo o ile pamietam w jednym roku odżył. Dawki wówczas to 1,8   = 0,2. W tym roku poszło 2 l CTU i planuję podczas ocieplenia 0,25-0,3 DFF. Może odpuścić DFF i wiosną polecieć Galapperem  jak temperatury będą odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak na moje oko to jest jej za zimno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

I opryskałem pszenicę pełne 3 liście miotły nie widać jakieś dwuliścienne miejscami wschodzą Temperatura podczas zabiegu +8C rano przymrozek -3C

Mieszanka na ponad 6ha Expert Met 2kg=350zł, Legato 1l=150zł, Helm-Tribi 50g=50zł

W sumie na 1ha 90zł Mam nadzieje, że obędzie się bez poprawek Jak już to + 40zł

Zimno, ale dzisiaj widać już efekty. Samosiewy rzodkiewki w fazie 2-4 liści żółte, pszenica nieśmiało się krzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

A u mnie nic się nie pokrzewiło, siane ~20 września 3-4 liście. Śnieg spadł, to pod nim będzie tworzyć się łąka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie też jeszcze krzewienia nie widać. Siewy z końca września 2-3 liście, październikowe (do 10) 1-2 liście


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Moje pszenice jak na razie pięknie wyglądają. 3-4 rozkrzewienia. Te później siane 1-2. Jakby zima szkód nie wyrządziła to wiosną było by naprawdę fajnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

3-4 rozkrzewienia, to u nas na południu musiałyby być w tym roku posiane końcem sierpnia-początkiem września. A u Kolegi na północy takie cuda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica nie rośnie, a chwasty rosną jak nie opryskane. Będzie jeszcze ciepło i się rozkrzewi przed zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja siałem 17-22 października i wszystko stoi dwa listki a chwasty rosną w tym roku już się chyba opryskać nie uda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

3-4 rozkrzewienia, to u nas na południu musiałyby być w tym roku posiane końcem sierpnia-początkiem września. A u Kolegi na północy takie cuda ?

Ot jo. Siewy skończyłem 19 września.

 

Zapraszam do galeri albo na Vlog.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Myślałem że sarny już sobie podarują pszenice, jednak nie  :lol: powygryzane place że goła ziemia, jak pszenica na to reaguje ? 

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Troche bedzie osłabiona ale bedzie rosła tylko aby silnych mrozów nie było bo może ją wykonczyć. U mnie w tym roku jakoś sarny ani myszy nie gryzą liści. Wiem że bardzo lubiały  Jantarkę nie wiem czemu ale wychodzi na to że kazda inna odmiana musi mieć jakis specyficzny sam dla zwierzątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@Kula - widziałem w Twojej galerii pszenice, i przyznaje że doskonale rozwinięte przed zimą. Moje siane 27-28 wrzesień dopiero wypuściły 1 rozkrzewienie, a te siane 10-12 października wypuszczają drugi liść... Jak na Śląsk, to troche niemrawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wychodzi na to, że w tym roku wcześniejszy siew to był strzał w 10. Chociaż z ocenianiem trzeba poczekać do wiosny.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj