Polecane posty

Kula07    163

No i tu masz powód jarki mają słabszą MTZ i to zdecydowanie za dużo. w tym roku siałem 380sztuk= 8t/ha i 450 sztyk = 6,5t. a po wyglądzie odwrotnie bym obstawiał.

A nie zawsze jest to prawda. Siałem Tybalta, 250kg/ha 420szt/m2 plon ok 8t/ha. Wszystko zależy od partii danego materiału siewnego,warunków, gleby itp.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Ukraina ma bardzo dobre pszenicę...Tak pszą...                                                                                                                                                                                                          

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/mrirw-zboze-z-ukrainy-jest-bez-zarzutu,67924.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Normalnie zasiejesz, ruszysz agregatem taką ziemię to zobaczysz jak się rozsypie i będziesz siał jak by były idealne warunki. 

 

Ja już siałem jarą i dziękuję bardzo nigdy więcej bynajmniej na moich ziemiach, wolę późną ozimą niż wczesna jarą. 

Chyba na piachu ,a nie na glinach,a jara w tym roku sypała lepiej od ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zależy gdzie, jaka jara i jaka ozima.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Ja juz widzie ze pszenica siana okolo 15 pazdziernika beda u mnie do przesiania.
Siedzia w ziemi juz prawie miesiac i nic nie schodzi jak rozgrzebalem ziemie to ziarno wogule nie kielkuje.
Pszenice siane okolo 20 wrzesinia wygladaja bardzo ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Nie jest dobrze ;/, 1800kg pszenicy wciąż leży w workach, nie da rady posiać. Jak długo ta zaprawiona pszenica może poleżeć w workach? Zaprawiana KintoDuo+PrimusB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Do przyszłego roku będzie musiała.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Nie jest dobrze ;/, 1800kg pszenicy wciąż leży w workach, nie da rady posiać. Jak długo ta zaprawiona pszenica może poleżeć w workach? Zaprawiana KintoDuo+PrimusB.

 

U mnie czasami i rok leżała..

I różnicy potem nie widziałem we wschodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Spece mówią że zaprawiana powinna być wysiana w roku zaprawiania ,worek dwa to na drugi rok wymieszasz i ok ,jednak masz 2 tony to tylko przed siewem 2017 musisz sprawdzić siłę kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Czy jest taka możliwość, że ziarno pszenicy posianej w błoto, na którą od 2 tygodni pada deszcz może po prostu zgnić? Dziś z ciekawości zajrzałem na pole sąsiada a tam ziarno tak jak posiane tak leży. Ziarniaki na wierzchu trochę kiełkują ale to co w ziemi nie ma nawet chęci puścić kiełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Nie wiem jak z pszenica ale z 7-8lat temu ojciec posial fasole i lalo potem strasznie to powschodzila tylko ta na wierzchu ta co byla glebiej zgnila i przesiewalem ja. Bylo juz za pozno na siew i do pazdziernika byla zielona. I skonczylo sie na talerzowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Kolega stronę wcześniej też opisuje sytuację, gdzie większość ziaren po prostu zgniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przełom luty/marzec optymalny to taki kiedy da się ładnie zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Koledzy się zastanawiaaja czy jeszcze siać czy też nie pszenicę a u mnie mniejsze sasiady jeszcze pszenżyto sieją...
Co do tego czy w przyszłym roku będzie droga pszenica to jeszcze zdecydowanie za wcześnie na takie wnioski ale też myślę że jest to bardzo prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie takie nieurodzaje mieliśmy ostatnimi laty i cena w górę nawet nie drgnęła, a często wręcz przeciwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Niestety dla nas rolników kolega wyżej ma rację ,mieliśmy wymoknięcia wymarznięcia susze ,powodzie i ceny praktycznie stałe ,jak nie na Ukrainie ,to na południu w razie czego zboże czeka na naszych kupców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

panowie co rozumiecie przez wczesny siew jarki?

jest jakiś optymalny termin siania?

Siej jak tylko da się wjechać w pole a i plon będzie duzo wiekszy, w przypadku pszenicy jarej tydzień opóżnienia to nawet tona w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

chlorotoluron jest tolerancyjny na przymrozki. To jest chyba jedyny środek który można stosować nawet podczas przymrozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

A ja pierwszy raz zasiałem w tym roku jarą i bardzo na +,  teraz już się jej bał nie będę i jak coś będzie nie tak bez wahania przesieje...

 

Jedyny problem to że późno z pola schodzi... warto dodać że tniemy koszta na chwasty i grzybówkę 

 

Ludzie piszą że zbierają po 10 ton ozimej a jara im nie wypala... coś tu nie gra

 

 

Jara uprawiam z konieczności na samym końcu. Najwyższy plon w tym roku ponad 6t i to tylko z 6ha po rzepaku, reszta to porażka azotu coś koło 180kg  :wacko: słoma tylko, a ziarka nima. 

 

Gdzie tniesz koszty na chwastach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

chlorotoluron jest tolerancyjny na przymrozki. To jest chyba jedyny środek który można stosować nawet podczas przymrozku.

 

A czy trzeba czekać na 3 liść pszenicy, że by zastosować  Lentipurem? Zależy mi że by zwalczyć tylko miotłę, a sprzedawca kazał czekać aż będzie rozwinięty 3 liść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj