Polecane posty

Gość   
Gość

Styknie, nie styknie, jak posiana to teraz już bez znaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Dodajcie coś do herbicydu na mszyce? Jak tak to co ?

 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Styknie, nie styknie, jak posiana to teraz już bez znaczenia :D

Bez znaczenia to jest Twoj post. Po co piszesz cos takiego? W na co dzień tez tak mielesz jezorem bez sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

krzysztof na etykiecie powinieneś znaleźć informację dot. mieszania środka z nawozami. Pewne środki mogą działać lepiej z mocznikiem, a inne nie koniecznie. Chociaż w większości środki powinny z mocznikiem działać lepiej. Mocznik zakwasza roztwór, dzięki temu jest lepszym nośnikiem dla środka.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to po .uj teraz sie pytasz, czy wystarczy tyle... Jak ktoś stwierdzi, że za mało, to będziesz siał jeszcze raz ?! albo odwrotnie, jak ktoś zasugeruje że za dużo, to będziesz ziarna z ziemii wybierał ?! Twoje pytanie byłoby jak najbardziej na miejscu przed siewem.. I nie rzucaj się jak zdechły pies, bo nie ma o co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zostało mi trochę gleanu z tamtego roku i chciałbym go wykorzystać, pytanie co do niego dodać samo legato (Dff) czy legato 600 (dff+izo), duży problem jest z fiołkiem i przytulią, tą mieszaniną chciałbym pryskac juz teraz czyli od pierwszego liścia. Inne pola z uwagi na chabra chciałbym pryskac dff+ctu tyle, że tam zalecają dopiero od 3 liścia...listopad mnie złapie.

Taka mieszanina może iść nawet doglebowo. CTU to jedyna doglebówka która bardzo dobrze działa również nalistnie w proporcji 70/30 dlatego jest zalecany od 3 liścia, kiedy miotła już będzie wschodziła.

 

Witam,czy taki zestaw legato + lexus mozna zastosować na wiosnę w pszenicy ozimej,bo teraz warunki niezbyt sprzyjają i nie wiem czy uda mi się jeszcze wykonać oprysk

Teraz nie sprzyjają ale spokojnie zabieg zrobisz w listopadzie. Może nawet w grudniu warunki będą lepsze. Temperatura to jedno, za mocno teraz wieje. Przez cały październik albo pada, albo wieje.

Lexus może iść wiosną w pszenicy bo pszenica zazwyczaj mocno nie zasłania gleby wiec lexus ma możliwość do niej dotarcia. Jednak zastosowany jesienią zdecydowanie da lepszy efekt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a co np jak pryskam expert dff glean  i tam jest jakos zalecany 1-3 lisc. co jak poprawia sie warunki ale pszenica bedzie w pozniejszej fazie. co ze skutecznoscia takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zalecany czyli działa najskuteczniej Powyżej 3 liścia spada skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

mraukot gdzie jest napisane, że ta pszenica już jest posiana? Zamiast się mądrzyć bezsensownie odpowiedz jeśli masz spraktykowany opóźniony siew w tym rejonie Polski, jeśli nie to nie pisz nic, bo śmiecisz w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Posiane dzis 340szt Tobaka -153kg oraz 340szt Hondi-161kg

nie zwiększasz jeszcze normy wysiewu o 10%? bo niby po 15 października powinno się już traktować jako siew opoźniony, ja dzisiaj siałem hondie po 170kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

nie zwiększasz jeszcze normy wysiewu o 10%? bo niby po 15 października powinno się już traktować jako siew opoźniony, ja dzisiaj siałem hondie po 170kg/ha

nie ma sensu, wilgosci jest dosc ,przymrozków nie ma.Dwa dni od terminu optymalnego to nic ,przy gestym siewie ciezko na wiosne łan utrzymac w pionie nie wpominajac o chorobach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ejczbio, napewno zasiane.. A jeśli nie, to jesteś leser, który zamiast zająć się siewem, na który jest już "święty czas", siedzi i zadaje pytania na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Expert met+dff lecieć na mokre rośliny ? Czy jednak wstrzymać się aż rośliny obeschną ? a i jeszcze jedno jak opryskam tą mieszanką i po kilkunastu godzinach przyjdzie ulewny deszcz to nic się nie stanie ? Bo jak wiadomo metybuzyna i dff działają doglebowo

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

panowie czy ten expert met można pryskać na pole gdzie są bardzo nie równe wschody- czesc ziarna jeszcze nie kiełkuje, częśc puszcza szpilki a nie które mają już dość spory pierwszy liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

szwagier, Expert Met może być stosowany doglebowo po siewie, ale nie będzie działał tak dobrze.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

szwagier, Expert Met chyba będzie najlepszym wyborem, flufenacet, jedna z substancji Expertu, działa głównie doglebowo, więć to najlepszy wybór.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Chłopy mam pytanko. Mam działkę na której rośliny w części mają 1 liść, a pozostała część jeszcze kiełkuje (nie wyszło z ziemi)- mniej więcej 50/50. Chce wykonać zabieg expertem+ CTU+DFF i nie wiem czy jechać ze względu na CTU. Dobrze byłoby wykonać zabieg jutro, bo trudno jest z dobraniem odpowiednich warunków (przymrozki), a jeszcze jutro ma nie padać. Później nadają deszcze i obawiam się że to już ostatni gwizdek w moim położeniu. Chce wykorzystać kilka zapowiadanych ciepłych nocy. CTU nie zaszkodzi na rośliny które wschodzą? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

panowie czy ten expert met można pryskać na pole gdzie są bardzo nie równe wschody- czesc ziarna jeszcze nie kiełkuje, częśc puszcza szpilki a nie które mają już dość spory pierwszy liść.

 

Jeśli jest wilgotno to masz idealne warunki do oprysku.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

Expert met+dff lecieć na mokre rośliny ? Czy jednak wstrzymać się aż rośliny obeschną ? a i jeszcze jedno jak opryskam tą mieszanką i po kilkunastu godzinach przyjdzie ulewny deszcz to nic się nie stanie ? Bo jak wiadomo metybuzyna i dff działają doglebowo

podpowie coś ??Dziś poleciałem i na dwóch kawałkach rośliny były wilgotne nie od deszczu a od mgły/rosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wszystko zależy od ilości cieczy na hektar, tego czy był dodany adiuwant, stopnia pokrycia wilgocią roślin, wilkosci dysz. Wiosną przy grzybówce powiedziałbym że środek zadziała, ale o tej porze roku przy chwastach to cholera wie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko podziała, jeśli herbicydy mają działanie doglebowe, a większość takowe posiada.
Flufenacet również działa głównie doglebowo.. Mało tego, zalecenia mówią o glebie NASYCONEJ wodą, podobnie jak dla pendimetaliny.. Czyli im bardziej mokro, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Racja, ale podczas oprysku przedwschodoweg, a jaka jest ich skuteczność "do glebowa" gdy chwasty już powschodziły? Wiadomo w normalnych warunkach działają na listnie ale co gdy rośliny są mokre tak jak u kolegi wyżej? Sam tego nie praktykowałem więc nie wiem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj