Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#17461 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:33

Pszenica Ozima i jara Ktoś z powiatu kaliskiego (wielkopolska) szykuje sie z azotem na pszenice? Startowac juz jak bedzie dalo sie wjechac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:41
  •  

#17462 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:52

Pszenica Ozima i jara

Ja mam do Kalisza chyba mniej niż 100 km, woj łódzkie i dzisiaj siałem saletrę. W środę było śniegu, że rośliny całkowicie zakryte a dziś siałem to nawet koleiny się nie robiły. Na polach po drugiej stronie wsi wjeżdżam jednak dopiero jutro, utopić bym się nie utopił ale jakoś mi się nie widziało, wolałem poczekać do jutra.

A we wsi już mają co gadać,śmieją się jaki wyrywny. Zobaczymy w sierpniu :) Ja bym sypał na twoim miejscu, w tym roku i tak mam tydzień opóźnienia w stosunku do ostatnich 2 lat.

@thug ale mi przypomniałeś historię z tym lancetem z tamtego roku. Wujas wysypał proszek i polał adiuwantem na proszek. Wąż z wodą leżał jakoś z boku(tani mały opryskiwacz) i 2 hektary opryskał samą wodą. Ale klnął jak wrócił z pola-otwiera a tam na sitku wszystko leży to jeszcze go w takim stanie go nie widziałem:)

Edytowany przez koczas, 04 marzec 2016 - 17:55.

#17463 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:29

Pszenica Ozima i jara To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??
To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17464 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:32

Pszenica Ozima i jara

Ktoś z powiatu kaliskiego (wielkopolska) szykuje sie z azotem na pszenice? Startowac juz jak bedzie dalo sie wjechac?

Ja podałem już jakiś czas temu gmina Koźminek.

#17465 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:49

Pszenica Ozima i jara Dziś przyjrzałem się jantarce sianej obok arkadi. Musze przyznać ze pszenica wygląda dużo gorzej niż miesiąc temu prawie wszystkie liście zrobiły się żółte zielonych jest bardzo mało ale są także pszenica powinna odbic. Za tydzień dwa planowana 1 dawka.

#17466 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

Heh mały to dla mnie jest poniżej 1000 litrów choć ze mnie żaden bamber. nie pierwszy raz się łapię nad tym że piszę coś co dla mnie zrozumiałe, a dla innego niekoniecznie. Popracuję nad sposobem wysławiania :rolleyes: Sorry. Opryskiwacz 600 litrów biardzki, chyba wody lał coś ok 460 zawsze. Nie tyle tutaj woda chyba miała znaczenie tylko wlanie oleju prosto na proszek, oczywiście na końcówce lania wody z czego zrobiła się jakaś plastelina czy coś w tym stylu:)

Heh mały to dla mnie jest poniżej 1000 litrów choć ze mnie żaden bamber. nie pierwszy raz się łapię nad tym że piszę coś co dla mnie zrozumiałe, a dla innego niekoniecznie. Popracuję nad sposobem wysławiania :rolleyes: Sorry. Opryskiwacz 600 litrów biardzki, chyba wody lał coś ok 460 zawsze. Nie tyle tutaj woda chyba miała znaczenie tylko wlanie oleju prosto na proszek, oczywiście na końcówce lania wody z czego zrobiła się jakaś plastelina czy coś w tym stylu:)

#17467 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 04 marzec 2016 - 19:17

Pszenica Ozima i jara przemo ja dzisiaj na jednym kawalku posialem, okolice Blaszek

#17468 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 19:38

Pszenica Ozima i jara

Jak pogoda pozwoli to moze jutro rusze z saletra na zboza bo w jednej pszenicy dzieje sie podobnie jak u Knoro93 ale moze odbije.

Edytowany przez przemo9939, 04 marzec 2016 - 21:23.

#17469 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:38

Pszenica Ozima i jara Jak pogoda pozwoli to moze jutro rusze z saletra na zboza bo w jednej pszenicy dzieje sie podobnie jak u Knoro93 ale moze odbije.
Jak pogoda pozwoli to moze jutro rusze z saletra na zboza bo w jednej pszenicy dzieje sie podobnie jak u Knoro93 ale moze odbije.

#17470 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 22:53

Pszenica Ozima i jara Knoro u nas koniec marca zapowiadaja +10 a przed -4 wiec idealny czas na 1 strzal przynajmniej ja tak celuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17471 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 11:10

Pszenica Ozima i jara

Kiedy panowie ruszacie z siewem pszenicy w Centralnej Polsce

Ja będę  siał pszenicę Tybalt tylko czy nie za wcześnie?

#17472 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 11:14

Pszenica Ozima i jara

Knoro u nas koniec marca zapowiadaja +10 a przed -4 wiec idealny czas na 1 strzal przynajmniej ja tak celuje

Do końca marca to bląd czekać według tych prognoz co ja widzę chyba że masz pszenice w dobrej kondycji bo u mnie albo padła albo takie co przeżyją możliwie. 

#17473 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 marzec 2016 - 11:15

Pszenica Ozima i jara

Na długoterminowej nadaja jeszcze zime i temperatury w dzien -5 ze sniegiem. Warto siac saletre?? Ja bym sie jeszcze wstrzymal. Moze pogoda zmieni sie na lepsze.

#17474 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 13:03

Pszenica Ozima i jara

Tak zgadza się nadają tam 16/17/18.03.2016 jakieś ujemne temperatury ale pogoda codziennie się zmienia i za nimi nie nadążysz....

Jaki dawki zaplanowaliście na pszenice i w jakich stanach?

#17475 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 13:05

Pszenica Ozima i jara Jak patrze kazda pogoda mowi inaczej ale najblizsze dni maja byc cieple wiec ja dzisiaj pewnie bede sypal.

#17476 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 13:14

Pszenica Ozima i jara

Kiedy panowie ruszacie z siewem pszenicy w Centralnej Polsce

Ja będę  siał pszenicę Tybalt tylko czy nie za wcześnie?

Siej jak najwcześniej, ja w przyszłym tygodniu sieję zwykłą jarkę jak tylko pogoda dopisze.

Co do nawozów to u mnie poszło wczoraj i dziś za pół godziny pójdzie

Sailor w niezłym stanie po burakach jakieś 3-4 liście-220 saletry

Sailor siany w terminie w stanie fatalnym-120 kg saletry i jak tylko zobaczę, że coś z niego będzie jeszcze raz taka dawka

Arkadia siana w terminie ładnie rozkrzewiona, stan super- 180 kg saletry.

#17477 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 14:51

Pszenica Ozima i jara

ja pogodę na interii sprawdzam i mały margines błędu, @Tomek90 ja się wstrzymuje - mało ze mokro to i zimno, co tu ma ruszać?, mam zimne ziemie które zawsze ruszają z opóźnieniem. Tydzień temu jeździłem do Janowa 100km około, to stan zbóż niebo a ziemia jak u nas wiec ...

#17478 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 17:15

Pszenica Ozima i jara

panowie co może być przyczyną fioletowo- czerwonych końcówek pszenicy, ewentualnie jak z tym ,,walczyć"?

#17479 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 05 marzec 2016 - 17:22

Pszenica Ozima i jara

Najprawdopodobniej niedobór fosforu 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark