Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#17441 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 16:06

Pszenica Ozima i jara

Ja też daje boxer też z dff i glean, ale wielu na słowo "glean" reaguje z małym entuzjazmem. A granstar czy galmet to już ok:) A na samosiewy rzepaku wystarczą te 2 środki w małej dawce, choć 5 gram gleanu z pewnością nie stanowi również żadnego problemu z następstwem roślin. Ogólnie ta mieszanka boxer/dff/glean to chyba najlepsze co można wymyśleć na jesień przynajmniej na moich polach, bo chabru praktycznie nie ma.

ja daje zawsze na samosiewy po 8g gleanu i w nastepnym roku zawsze ida ziemniaki i nic sie dzieje , tak jak mówisz ludzie przewrazliwieni sa na ten srodek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:11
  •  

#17442 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2016 - 16:40

Pszenica Ozima i jara

nie wiem co lepsze czy wozić obornik w sobotę i zaorać czy siać mieszankę pszenica + owies, chyba wywiozę obornik bo jeszcze mam zamiar na części zasiać pszenicę.

Ktoś już po siewach jarki?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#17443 Share mat93

mat93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:29

Pszenica Ozima i jara

ja dzisiaj uprawiłem trochę mokrawo i waham się czy jutro nie zasieję a inni jak stoją z jarą ?

Edytowany przez mat93, 03 marzec 2016 - 19:36.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17444 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:10

Pszenica Ozima i jara

jeszcze  biało na polu nie ma szans na siew

#17445 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:28

Pszenica Ozima i jara

pszenica bohemia z top farms   siana około1.10   łądnie przetrwała grudzień styczeń a teraz zonk ;/ ostanie 3 tygodnie strasznie niknie ;/

#17446 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:30

Pszenica Ozima i jara

U nas biało nie jest ale mokro,ale nie ma co narzekać woda potrzebna to była ostatnia szansa na jej uzupełnienie po zimie no i nie jest jeszcze super póżno

#17447 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:05

Pszenica Ozima i jara

Panowie co do Glenu na jesień uważam że bez sensu ryzykować. Odpowiedniki granstaru można kupić po ok 120 zł za 100g Glean trochę drożej. Granstar działa przy ok 5-6 stopni Glean ok 8.

A następstwa przy Gleanie przy tej dawce niby nie ma ale widziałem po wymarzniętym zbożu z 8g Glenu kukurydzę i tak jakoś męczyła się, i nie chciała rosnąć.

#17448 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2016 - 21:15

Pszenica Ozima i jara

Lider19 nie wiem jak na dolnym śląsku pewnie więcej opadu było ale na śląsku na lekkich piaszczystych glebach można działać, woda tak szybko przesiąka profil glebowy, do tego spory deficyt od ub. r. W sobotę planuję ruszyć z obornikiem. Rzepak  i zboża lekko zasilone jak pobierze choć z 2/3 tego to się mu zaaplikuje kolejną dawkę na razie było chłodno ale już od jutra niby coś cieplej pytanie czy tylko do niedzieli czy coś dłużej.

Edytowany przez proxy8441, 03 marzec 2016 - 21:18.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#17449 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:25

Pszenica Ozima i jara

no i się roślinki cieszą z azotu juz  poszło 350 kg yara mila 25 5 10 na 50 % a na reszte saletra 300 kg na ha wilgoć  taka że teraz 2 godziny traktor myć trzeba będzie 

Edytowany przez maniek20, 03 marzec 2016 - 21:29.

#17450 Share petrus87

petrus87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:40

Pszenica Ozima i jara U mnie jest jeszcze zdecydowanie za mokro. Jak się pogoda utrzyma ładna to może za dwa dni. boję się tylko że na części pól może być problem z miotłą bo jesienią nie udało mi się wszystkich spryskać boxerem. Myślicie że w miare wczesny oprysk Axialem 50 zrobi swoje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17451 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 00:34

Pszenica Ozima i jara Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

#17452 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 marzec 2016 - 08:55

Pszenica Ozima i jara

są fachowcy co zapominają dodać do lancetu adiuwanta (olej) co w przypadku tego środka jest bardzo ważne ,lub popełniają inne błędy np temp w czasie i po zabiegu

Thug

#17453 Share petrus87

petrus87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:43

Pszenica Ozima i jara

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Dobrze wiedzieć że Lancet nie zadziałał, będę go w takim razie w tym sezonie unikać. Dzięki :) Skoro Axial działa dobrze na jednoliścienne, to co na dwuliścienne później polecacie? Lintur, Mustang czy jeszcze coś innego?

Edytowany przez petrus87, 04 marzec 2016 - 09:45.

#17454 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:22

Pszenica Ozima i jara Dawniej, gdy zwalczałem dwuliścienne wiosną, to często stosowałem właśnie Lintur w dawce 180gr/ha z dodatkiem adiuwanta, zazwyczaj był to Trend. Skuteczność zawsze niemal 100%. Jak przytulia wieksza, mozna dodac np. Grodyl, lub wybrac Mustang. Oczywiście jest cała masa innych herbicydow, kombinacji, mieszanin.. Najlepiej dostosowac preparat do rodzaju zachwaszczenia na danym polu. A odnosnie tego Lanceta, to nie wiem czy stosowany byl z adiuwantem, czy bez.. Ale to nie byl pojedynczy przypadek w okolicy w ubieglym roku.. I raczej zakupy preparatu byly dokonywane w tej samej hurtowni, więc kto to wie co bylo przyczyną tak niskiej skutecznosci...

#17455 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:09

Pszenica Ozima i jara

Lancet jest bardzo skutecznym środkiem, kładzie wszystkie ziela (przytulie do 5 okółków jak pamiętam) także jeśli ktoś pryska kiedy popadnie to nic nie zadziała nie ma cudów !. Pryska się jak temperatura dobowa/ nocna nie spada poniżej 5 przez 5kolejnych dni i działa w zeszłym roku omyłkowo prysnąłem 4h środkiem rozrobionym na 3 położyło miotle i resztę jak trzeba !. Koszt 130 zł na ha wiec wiec porównywanie go z axialem za 180 ? , to po pierwsze 2. axialem jedziesz jak nie dało się niczym innym "ostatnia ostateczność " ;) - moje zdanie w tym temacie.

#17456 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:14

Pszenica Ozima i jara Co powiecie na stosowanie Boxera wiosną w dawce 2l ha.

#17457 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:26

Pszenica Ozima i jara Na jednych polach Huzar działa znakomicie na miotłe, a na innych wogóle. To że Lancet w danym przypadku jest rewelacyjny w działaniu, nie oznacza że w każdym tak być musi.. I nie porównywałem Lancetu z Axialem, tylko wysmarowałem moją opinię na temat tego preparatu!! Pytał ktoś wcześniej o zdanie na temat Axiala, to się wypowiedziałem.

#17458 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2016 - 13:57

Pszenica Ozima i jara

Byłem dzisiaj w polu obczaić co i jak... Pszenica KWS Ozon delikatnie zarumieniona a Jantarka jakby w ogole nie widziała tych siarczystych mrozów.

#17459 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:41

Pszenica Ozima i jara

Nie mówię konkretnie o Tobie wiec nie ma co się denerwować ;). Chodzi mi o stosowanie środków nie zgodnie z zasadami które należy przestrzegać przy opryskach a później ze nie działa ten czy tamten. Lancet nie działa tez po dużych dawkach gleanu, ale tu niech się wypowiedzą z większym doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17460 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:45

Pszenica Ozima i jara

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Nie trzeba ale można temp działania od 0*C . Fajna sprawa bo można uniknąć spiętrzenia prac... Co do lancetu dla mnie bardzo dobry środek.