Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26367 odpowiedzi na ten temat

#17441 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2016 - 21:15

Pszenica Ozima i jara

Lider19 nie wiem jak na dolnym śląsku pewnie więcej opadu było ale na śląsku na lekkich piaszczystych glebach można działać, woda tak szybko przesiąka profil glebowy, do tego spory deficyt od ub. r. W sobotę planuję ruszyć z obornikiem. Rzepak  i zboża lekko zasilone jak pobierze choć z 2/3 tego to się mu zaaplikuje kolejną dawkę na razie było chłodno ale już od jutra niby coś cieplej pytanie czy tylko do niedzieli czy coś dłużej.

Edytowany przez proxy8441, 03 marzec 2016 - 21:18.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1299zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:01
  •  

#17442 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1281 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:25

Pszenica Ozima i jara

no i się roślinki cieszą z azotu juz  poszło 350 kg yara mila 25 5 10 na 50 % a na reszte saletra 300 kg na ha wilgoć  taka że teraz 2 godziny traktor myć trzeba będzie 

Edytowany przez maniek20, 03 marzec 2016 - 21:29.

#17443 Share petrus87

petrus87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:40

Pszenica Ozima i jara U mnie jest jeszcze zdecydowanie za mokro. Jak się pogoda utrzyma ładna to może za dwa dni. boję się tylko że na części pól może być problem z miotłą bo jesienią nie udało mi się wszystkich spryskać boxerem. Myślicie że w miare wczesny oprysk Axialem 50 zrobi swoje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17444 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 00:34

Pszenica Ozima i jara Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

#17445 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 marzec 2016 - 08:55

Pszenica Ozima i jara

są fachowcy co zapominają dodać do lancetu adiuwanta (olej) co w przypadku tego środka jest bardzo ważne ,lub popełniają inne błędy np temp w czasie i po zabiegu

Thug

#17446 Share petrus87

petrus87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:43

Pszenica Ozima i jara

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Dobrze wiedzieć że Lancet nie zadziałał, będę go w takim razie w tym sezonie unikać. Dzięki :) Skoro Axial działa dobrze na jednoliścienne, to co na dwuliścienne później polecacie? Lintur, Mustang czy jeszcze coś innego?

Edytowany przez petrus87, 04 marzec 2016 - 09:45.

#17447 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:22

Pszenica Ozima i jara Dawniej, gdy zwalczałem dwuliścienne wiosną, to często stosowałem właśnie Lintur w dawce 180gr/ha z dodatkiem adiuwanta, zazwyczaj był to Trend. Skuteczność zawsze niemal 100%. Jak przytulia wieksza, mozna dodac np. Grodyl, lub wybrac Mustang. Oczywiście jest cała masa innych herbicydow, kombinacji, mieszanin.. Najlepiej dostosowac preparat do rodzaju zachwaszczenia na danym polu. A odnosnie tego Lanceta, to nie wiem czy stosowany byl z adiuwantem, czy bez.. Ale to nie byl pojedynczy przypadek w okolicy w ubieglym roku.. I raczej zakupy preparatu byly dokonywane w tej samej hurtowni, więc kto to wie co bylo przyczyną tak niskiej skutecznosci...

#17448 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:09

Pszenica Ozima i jara

Lancet jest bardzo skutecznym środkiem, kładzie wszystkie ziela (przytulie do 5 okółków jak pamiętam) także jeśli ktoś pryska kiedy popadnie to nic nie zadziała nie ma cudów !. Pryska się jak temperatura dobowa/ nocna nie spada poniżej 5 przez 5kolejnych dni i działa w zeszłym roku omyłkowo prysnąłem 4h środkiem rozrobionym na 3 położyło miotle i resztę jak trzeba !. Koszt 130 zł na ha wiec wiec porównywanie go z axialem za 180 ? , to po pierwsze 2. axialem jedziesz jak nie dało się niczym innym "ostatnia ostateczność " ;) - moje zdanie w tym temacie.

#17449 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:14

Pszenica Ozima i jara Co powiecie na stosowanie Boxera wiosną w dawce 2l ha.

#17450 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:26

Pszenica Ozima i jara Na jednych polach Huzar działa znakomicie na miotłe, a na innych wogóle. To że Lancet w danym przypadku jest rewelacyjny w działaniu, nie oznacza że w każdym tak być musi.. I nie porównywałem Lancetu z Axialem, tylko wysmarowałem moją opinię na temat tego preparatu!! Pytał ktoś wcześniej o zdanie na temat Axiala, to się wypowiedziałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17451 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2016 - 13:57

Pszenica Ozima i jara

Byłem dzisiaj w polu obczaić co i jak... Pszenica KWS Ozon delikatnie zarumieniona a Jantarka jakby w ogole nie widziała tych siarczystych mrozów.

#17452 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:41

Pszenica Ozima i jara

Nie mówię konkretnie o Tobie wiec nie ma co się denerwować ;). Chodzi mi o stosowanie środków nie zgodnie z zasadami które należy przestrzegać przy opryskach a później ze nie działa ten czy tamten. Lancet nie działa tez po dużych dawkach gleanu, ale tu niech się wypowiedzą z większym doświadczeniem.

#17453 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:45

Pszenica Ozima i jara

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Nie trzeba ale można temp działania od 0*C . Fajna sprawa bo można uniknąć spiętrzenia prac... Co do lancetu dla mnie bardzo dobry środek.

#17454 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:33

Pszenica Ozima i jara Ktoś z powiatu kaliskiego (wielkopolska) szykuje sie z azotem na pszenice? Startowac juz jak bedzie dalo sie wjechac?

#17455 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:52

Pszenica Ozima i jara

Ja mam do Kalisza chyba mniej niż 100 km, woj łódzkie i dzisiaj siałem saletrę. W środę było śniegu, że rośliny całkowicie zakryte a dziś siałem to nawet koleiny się nie robiły. Na polach po drugiej stronie wsi wjeżdżam jednak dopiero jutro, utopić bym się nie utopił ale jakoś mi się nie widziało, wolałem poczekać do jutra.

A we wsi już mają co gadać,śmieją się jaki wyrywny. Zobaczymy w sierpniu :) Ja bym sypał na twoim miejscu, w tym roku i tak mam tydzień opóźnienia w stosunku do ostatnich 2 lat.

@thug ale mi przypomniałeś historię z tym lancetem z tamtego roku. Wujas wysypał proszek i polał adiuwantem na proszek. Wąż z wodą leżał jakoś z boku(tani mały opryskiwacz) i 2 hektary opryskał samą wodą. Ale klnął jak wrócił z pola-otwiera a tam na sitku wszystko leży to jeszcze go w takim stanie go nie widziałem:)

Edytowany przez koczas, 04 marzec 2016 - 17:55.

#17456 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:29

Pszenica Ozima i jara To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??
To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

#17457 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:32

Pszenica Ozima i jara

Ktoś z powiatu kaliskiego (wielkopolska) szykuje sie z azotem na pszenice? Startowac juz jak bedzie dalo sie wjechac?

Ja podałem już jakiś czas temu gmina Koźminek.

#17458 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:49

Pszenica Ozima i jara Dziś przyjrzałem się jantarce sianej obok arkadi. Musze przyznać ze pszenica wygląda dużo gorzej niż miesiąc temu prawie wszystkie liście zrobiły się żółte zielonych jest bardzo mało ale są także pszenica powinna odbic. Za tydzień dwa planowana 1 dawka.

#17459 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

Heh mały to dla mnie jest poniżej 1000 litrów choć ze mnie żaden bamber. nie pierwszy raz się łapię nad tym że piszę coś co dla mnie zrozumiałe, a dla innego niekoniecznie. Popracuję nad sposobem wysławiania :rolleyes: Sorry. Opryskiwacz 600 litrów biardzki, chyba wody lał coś ok 460 zawsze. Nie tyle tutaj woda chyba miała znaczenie tylko wlanie oleju prosto na proszek, oczywiście na końcówce lania wody z czego zrobiła się jakaś plastelina czy coś w tym stylu:)

Heh mały to dla mnie jest poniżej 1000 litrów choć ze mnie żaden bamber. nie pierwszy raz się łapię nad tym że piszę coś co dla mnie zrozumiałe, a dla innego niekoniecznie. Popracuję nad sposobem wysławiania :rolleyes: Sorry. Opryskiwacz 600 litrów biardzki, chyba wody lał coś ok 460 zawsze. Nie tyle tutaj woda chyba miała znaczenie tylko wlanie oleju prosto na proszek, oczywiście na końcówce lania wody z czego zrobiła się jakaś plastelina czy coś w tym stylu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17460 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 04 marzec 2016 - 19:17

Pszenica Ozima i jara przemo ja dzisiaj na jednym kawalku posialem, okolice Blaszek