Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#17421 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

a jak zbierasz ?

Niskie koszenie ratuje sprawę ale ogólnie wystrzegałbym się tego środka. Wystarczy że zboże się wyłoży, więcej słomy zostanie i masz liściozwój gwarantowany. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:13
  •  

#17422 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 01 marzec 2016 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

Nie wiem czy gdzieś już ten link się pojawił, ale wrzucam go bo można zobaczyć co można uprawiać a co nie po jesiennym zabiegu herbicydowym. http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/czym-przesiac-zboza-ozime-nastepstwo-roslin,62805.html

#17423 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 23:07

Pszenica Ozima i jara witam mam takie pytanie do was : bede przesiewal pszenice ozimom po bokach sirodek zostawie bo dziki skopaly i powiedzcie mi czy bede musial pryskac od nowa na miotle bylo pryskane lendipurem miotly nie bylo dziki zaczely kopac poczatkiem lutego i sie zastanawiam czy trzeba jeszcze raz bedzie pryskac bo zniszczyly stroktore gleby prosze o odp z gory dzieki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17424 Share mat93

mat93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:01

Pszenica Ozima i jara

widzę ,że pogoda ma się powoli poprawiać co myślicie o siewie pszenicy  przewódki (jarej ) 12 marca jak się  trochę ociepli ,miałem siac w tą sobotę ale nasypało śniegu i raczej nie wjadę bo za mokro się zrobiło po jego zniknięciu

#17425 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2016 - 14:28

Pszenica Ozima i jara

Lancet chyba na Litwie ma rejestrację w pszenicy jarej w dawce 150g/ha.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17426 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:16

Pszenica Ozima i jara

Pszenica dobrze rozkrzewiona jesienią została bardzo przetrzebiona przez mróz. Część rozkrzewień szlak trafił. Pytanie czy pszenica pokrzewiona jesienią po utracie połowy krzewinek będzie chciała dokrzewiać się teraz wiosną?

Edytowany przez Cihu, 02 marzec 2016 - 18:17.

#17427 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 02 marzec 2016 - 18:59

Pszenica Ozima i jara

jeżeli nie został uszkodzony węzeł krzewienia to będzie się krzewić

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#17428 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:23

Pszenica Ozima i jara

widzę ,że pogoda ma się powoli poprawiać co myślicie o siewie pszenicy  przewódki (jarej ) 12 marca jak się  trochę ociepli ,miałem siac w tą sobotę ale nasypało śniegu i raczej nie wjadę bo za mokro się zrobiło po jego zniknięciu

12 marca to nie jest jakoś wybitnie wcześnie na siew. Nie musisz tu używać przenicy przewódkowej możesz zwykłą jarą. Siać należy jak najwcześniej wylezie z ziemi po dłuższym okresie aniżeli siew w ciepłą ziemie ale oszczędzasz mimo wszystko wilgoć i z tego co zauważyłem jeśli na zewnątrz jest zimno pszenica nie wyłazi z ziemi ale system korzeniowy się rozwija także same plusy.

#17429 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:52

Pszenica Ozima i jara

zgadzam się z @knoro93 w takim terminie siej nawet zwykłą a gdzie tam przewódka ja swojego Tybalta dwa lata temu posiałem 1 marca jak tylko pogoda mi pozwoliła wjechać w pole nie oglądałem się na nic a w ubiegłym roku 10.03.i było już po siewie

#17430 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:57

Pszenica Ozima i jara

Pszenica dobrze rozkrzewiona jesienią została bardzo przetrzebiona przez mróz. Część rozkrzewień szlak trafił. Pytanie czy pszenica pokrzewiona jesienią po utracie połowy krzewinek będzie chciała dokrzewiać się teraz wiosną?

Ja twierdze że swój potecjał krzewienia już wykorzystała,tez mam taką i nie licze zbytnio na nią wykop ją i do domu ,po 2 tyg ,połowa uschnie albo więcej ,tak jest u mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17431 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:06

Pszenica Ozima i jara

Tak zgadza się, będzie się krzewić ale nie tak samo jak np ta późno siana z szpilki. 

#17432 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:49

Pszenica Ozima i jara

@tomekZ058 a stosujesz jakieś nawożenie przed siewnie w tak wczesnym terminie siewu ???

#17433 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 02 marzec 2016 - 21:17

Pszenica Ozima i jara

Wiosno? Chaber, fiołek, przytulia to standardowe zachwaszczenie. To chwasty jednoroczne ale zarówno ozime jak i jare. Wiosną występują w miejszym nasielniu ale występują. 

Axial super sprawa ale był bym ostrożny co do mieszania go z MPCA, 2,4D, dicamba, a to ze względu na procesy hydrolityczne pinoksadenu który obniża swoje działanie. 

Najbezpieczniej: fluoksypyr, tribenuron, tritosukluron, frolusulam, 

Ja tan modraczka w jarych nie miałem. Uważam że najważniejsze to załatwić lebiodę i osty, a tu Turbo wymiata.

Co do mieszania Axiala i 2,4D to zgoda. Raz zmieszałem z Mustangiem i słabo podzialał.

Chwastoxy z Puma lub Axialem u mnie na jare jeszcze nie zawiodły.

#17434 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:54

Pszenica Ozima i jara

Witam! na jesieni w pszenicy zastosowałem Boxer w dawce 2l/ha z miotłą ładnie sobie poradził ale przepuścił sporo samosiewów rzepaku i trochę przytuli co byście polecili na wiosenną poprawkę?przeważnie używałem Lintur lub Mustang ale teraz chciał bym zmienić tylko nie wiem na co i w sensownych pieniądzach.

#17435 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:31

Pszenica Ozima i jara

Ja bym nie kombinował, te dwa środki co używałeś są dobre. Ewentualnie według mnie bardzo dobrze się spisuje galaper strong i odpowiedniki, ja stosuję tam gdzie pryskałem samym expert met i dwuliścienne znikają. Boxer nie tyle przepuścił przytulię i rzepak, tylko raczej w dawce 2 litry to było do przewidzenia. Trzeba było sypnąć garś galmetu lub granstaru i rzepaku by nie było.

#17436 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:44

Pszenica Ozima i jara

@tomekZ058 a stosujesz jakieś nawożenie przed siewnie w tak wczesnym terminie siewu ???

przedsiewnie daje Polifoske 8-200kg/ha i Salerzak 200kg/ha

#17437 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 23:02

Pszenica Ozima i jara

Ja bym nie kombinował, te dwa środki co używałeś są dobre. Ewentualnie według mnie bardzo dobrze się spisuje galaper strong i odpowiedniki, ja stosuję tam gdzie pryskałem samym expert met i dwuliścienne znikają. Boxer nie tyle przepuścił przytulię i rzepak, tylko raczej w dawce 2 litry to było do przewidzenia. Trzeba było sypnąć garś galmetu lub granstaru i rzepaku by nie było.

właśnie o tym myślałem jesienią ale tak to jest jak się ufa bezgranicznie doradcom który mnie zapewniał że w dawce 2 litry wyczyści wszystko :(

Edytowany przez Piotr291179, 02 marzec 2016 - 23:03.

#17438 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2016 - 09:08

Pszenica Ozima i jara

3l boxera czyszczą rzepak na poziomie 90-95%, 2l w granicach 75-80%. Biorąc pod uwagę presje samosiewów rzepaku to taka dawka może być słaba. 5g gleanu dorzucić i będzie lux.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17439 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 09:10

Pszenica Ozima i jara

Wystarczy do boksera dodać chociaż 0,1l DFF (lepiej 0,15)  i na samosiewy 5-6 g gleanu i pole czyste. Dwa lata temu tak robiłem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17440 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 15:55

Pszenica Ozima i jara

Ja też daje boxer też z dff i glean, ale wielu na słowo "glean" reaguje z małym entuzjazmem. A granstar czy galmet to już ok:) A na samosiewy rzepaku wystarczą te 2 środki w małej dawce, choć 5 gram gleanu z pewnością nie stanowi również żadnego problemu z następstwem roślin. Ogólnie ta mieszanka boxer/dff/glean to chyba najlepsze co można wymyśleć na jesień przynajmniej na moich polach, bo chabru praktycznie nie ma.

Edytowany przez koczas, 03 marzec 2016 - 15:58.