Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#17381 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:35

Pszenica Ozima i jara

Moddus_Start_gefolgt_von_Moddus.png

Edytowany przez Sunf, 28 luty 2016 - 18:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 22:15
  •  

#17382 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 28 luty 2016 - 19:45

Pszenica Ozima i jara Ktos zna orientacyjna cene moddusa start?

Edytowany przez d4rek, 28 luty 2016 - 20:32.

#17383 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 28 luty 2016 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

a mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat?? byl widoczny efekt pozastosowaniu Dr Green??? dozy byl problem z rozpuszczalnoscia??? nawet jak by rozmoczyc godzinke wczesniej?? przy dyszach 03 dwu strumieniowych pewnie byla by masakra z tym zapychaniem??

Co do efektów to pewnie musiał bym zostawić kontrolę żeby to stwierdzić a takich doświadczeń nie robiłem. Ale chyba działa bo na lepszej ziemi gdzie susza nie dała popalić plony była dobre. Dużo tego piasku nie zostawało ale jednak zawsze coś. Rozpylacze się zatykały pomimo filtrów na każdej sekcji i indywidualnych na rozpylaczach. Nie wyglądało to tak że kompletnie nie pryskały tylko jedno ziarenko wpadało i już strumień cieczy nie był "ciągły" i na działce 3 ha trzeba było ze 2-3 razy wyskoczyć i przeczyścić szczoteczką...  Może takie rozmaczanie albo rozpuszczenie w ciepłej wodzie coś by dało nie wiem nie próbowałem. Od jesieni testuję yare bo też ma sporo składników i jest w płynie co ułatwia mi robotę...  

Jako ciekawostkę dodam na UP Poznań robili doświadczenia z podawaniem Zn Cu Mn i wyniki były następujące 

Mikro bez fungi 7,7t

Samo fungi 9,5

Mikro + Fungi wynik prawie 10 

Wynika jasno lepiej zrobić dobrą ochronę, wapno kupić, nawozy P i K, jakiś azot z siarą a ewentualnie jak finanse pozwolą kupić dobry produkt z dobrą zawartością mikro(nie koniecznie droższy). Bo na ryku jest mnóstwo kompotów, które kosztują nie mało a po zagłębieniu się w skład okazuje się, że 1000 g zawiera 2 gramy Mn itd...  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17384 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:40

Pszenica Ozima i jara

no jak trzeba by bylo wyskoczyc conajmniej raz na ha czyscic dysze to kiepsko. czaszabiegu praktycznie sie podwai bo na 20 ha to juz min 20 razy. czyli cos DR Green nie do konca wspanialy. tez dziwne ze zaleca sie wsypywac do baniaka prosto a nie przez rozwadniacz bo rozwadniacz przypycha. widocznie to wina slabej rozpuszczalnosci. chyba jednak sie nie skusze  bo oprysk musi isc gladko, szkoda czasu i nerwow na czyszczenie dysz.

#17385 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 luty 2016 - 22:54

Pszenica Ozima i jara

Odnośnie odżywek stosowałem Yare i super koncentracja składników i jakość. Ostatnio namówili mnie na to http://www.scandagra...1.html#nawmikro . Stosowałem Super 5 i tez fajnie skoncentrowane i jakościowo oki (produkcja ADob) a cena lepsza od Yary

#17386 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 luty 2016 - 17:42

Pszenica Ozima i jara

Panowie a co powiecie o odżywce OPTI zboże  stosował je już ktoś jeśli tak to jakie opinie na jej działanie

#17387 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:23

Pszenica Ozima i jara

http://www.flora-pra...2014_calosc.pdf Jeżeli chodzi o to ze strony 127 to dla mnie kiepski produkt. PK powinien być dostarczony do gleby (poza paroma wyjątkami) . Po zsumowaniu zalecanych dawek przez producenta wychodzi 11 kg w całej wegetacji to w tej dawce nawozu dostarczamy odp Cu 33 g Fe 16,5 g Mn 55 g Mo 4,4 Zn 16.5 g. Czyli trochę mało...  Pytanie jaka jest cena takiego nawozu?   

#17388 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 luty 2016 - 18:35

Pszenica Ozima i jara

Polecam chelaty bo są najlepiej przyswajalne dla roślin stosuje proleafmax i prochelatmax. Dodaje do zabiegów grzybowych, wszystko sie dobrze rozpuszcza, wystarczy dać 1l/ha bo maja dobry skład, daję przeważnie dwa razy na wiosnę po 1 litrze.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#17389 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:24

Pszenica Ozima i jara

Na poprawke wiosenna w pszenicy na przytulie co polecacie bo widzialem ze ladnie zielona najczescie po przedplonie rzepaku. na jesieni trinity jednak nie zalatwil jej

#17390 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:30

Pszenica Ozima i jara

Właśnie na jesień warto walczyć głównie z miotłą, dwuliścienne tak przy okazji. A dwuliścienne wiosną w poprawce. U mnie też przytulia zawsze po jesiennym oprysku przetrwała, raz więcej raz mniej ale zawsze była.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17391 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 08:34

Pszenica Ozima i jara

Jakiś fluroksypyr. Najtaniej jakiś generyk Starane w zeszłym roku litr ok 50 zł płaciłem a na poprawkę to 0,5-06 litra wystarczało

#17392 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:15

Pszenica Ozima i jara

A u mnie Trinity w dawce bodajże 2,1 litra w tym roku zadziałało wręcz kosmicznie rewelacyjnie. Nie znajdzie się żadnego chwasta na polu, tylko mam problem z tym że być może nie będzie tam również można znaleźć pszenicy- no i chyba po nim trzeba orać. Stosował ktoś w 2012 roku przesiew bez orki po jakimś środku z dff?? Bo etykiety wiem co mówią ale może praktyka co innego.

#17393 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:20

Pszenica Ozima i jara Przytulia po jesiennych zabiegach raczea nie wschodzi w lutym, ani w marcu.. Najczesciej pojawia sie dopiero w maju..

#17394 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 01 marzec 2016 - 09:43

Pszenica Ozima i jara

Zawsze jakaś ilośc chwastów zostaje na polu , oby ich było jak najmniej , ale to nie jest problem bardziej martwi mnie stan plantacji , Linus na jednym polu roni sie żielony tylko nie wiem czy to wystarczy , inne pszenice są mam nadzieje w lepszej kondycji po oględzinach wzrokowych , jak w waszych rejonach wyglądają pszenice ?

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#17395 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 09:48

Pszenica Ozima i jara Sailor i Arktis pozbierały się już i są w dobrej kondycji.Zadnych wypadnieć nie ma

#17396 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 01 marzec 2016 - 09:57

Pszenica Ozima i jara Lodzkie Bohemia wybrala sie ladnie

#17397 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 10:16

Pszenica Ozima i jara

Na poprawke wiosenna w pszenicy na przytulie co polecacie bo widzialem ze ladnie zielona najczescie po przedplonie rzepaku. na jesieni trinity jednak nie zalatwil jej

Lintur wczesną wiąsną  albo Mustang do fazy 2go kolanka a jak nie zdążysz to Grodyl.

#17398 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 01 marzec 2016 - 10:41

Pszenica Ozima i jara Witam! Niechcący może wtrącam się nie na obecny temat,ale potrzebuje porady na przemarzniętą pszenicę ozimą.
Jest tak w połowie uszkodzona i ma całkiem zdrowe korzenie. Pytanie! Czym ją pobudzić teraz na wiosnę. Jaki nawóz? Saletra amonowa będzie dobra...
Oraz może jakiś oprysk? I jaki?
Coś z biostymulatorów...
Za wszelkie odpowiedzi,dziękuje.

#17399 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 11:44

Pszenica Ozima i jara U mnie wszystkie pszenice się krzewia i zapomnialy już o zimie, najgorzej zimowe przymrozki zniosła u mnie hondia ale już tez sie krzewi - wypadło jej może z 5% wiec została reszta dość szybko się zregenerowala i jest ok, N dostaly moje pszenice dwa tygodnie temu po 300kg saletrosanu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17400 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 01 marzec 2016 - 13:57

Pszenica Ozima i jara

U mnie Tonacja wygląda następująco: zdjęcie z 13.02. O pierwszej dawce N mogę pomarzyć mokro chyba że przymrozki wrócą to może się uda

Załączone miniaturki

• 130220162618.jpg
  • 130220162619.jpg
  • 130220162620.jpg