Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#17261 Share Pawel39

Pawel39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2016 - 10:01

Pszenica Ozima i jara

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

Osobiście jeszcze nie słyszałem zbyt pozytywnych opini na temat optimusa wśród znajomych...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 18:08
  •  

#17262 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 luty 2016 - 11:06

Pszenica Ozima i jara

ja stosowałem optimus i dobrze zadziałał tylko zamiast 0,3 to trzeba go zastosowac 0,4 l na hektar z 1 l ccc... bo ma mniej substancji a dlatego go zastosowałem bo jedna butelka litrowa Moddusa byłoby za mało a dwie litrowki optimusa idealnie mi wystarcza na moj areał pszenicy.

#17263 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 23 luty 2016 - 13:10

Pszenica Ozima i jara Fakt, na mniejszą powierzchnię łatwiej dopasowac Optimusa, ale cenowo wychodzi podobnie na ha. Moj najblizszy sklep z Ś.O.R. zawsze głosi, ze Optimus to szajs.. Lubi przypalać roślinę, szczególnie w mieszaninach z ccc, fungi, itp.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17264 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 23 luty 2016 - 15:50

Pszenica Ozima i jara

Z tym Optimusem to faktycznie prawda, na własnej skórze poznałem, że gorzej się miesza i w górnych dawkach potrafi więcej zrobić szkody niż pożytku. Ale i znam panów którzy stosują go umiejętnie rok w rok i są usatysfakcjonowani. 

Tak więc chyba jak trafi  -_-

Edytowany przez major_89, 23 luty 2016 - 15:52.

#17265 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:10

Pszenica Ozima i jara Szukając oszczędności dochodzę do wniosku, że najkorzystniej wypada Moddus..

#17266 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:24

Pszenica Ozima i jara

Heh ciekawe opinie usłyszałem o tym optimusie. Ja w tym roku pszenżyta pryskałem optimusem i moddusem bo nie zależało mi na skróceniu i dużo ładniej mi się optimus rozpuszczał i działanie takie samo tylko 0,3 moddusa to sporo więcej optimusa bo 0,44 litra.

Podsumowując uważam, że moddus/optimus jest dobry na te niższe zboża i gdybym siał muszelkę czy coś w tym stylu na medax wcale bym nie patrzył. Jednak siejąc te "żyta" typu arkadia i sailor, no to niestety zabieg skracania to chyba dla mnie najważniejsza misja w sezonie, i wolę środek lepiej skracający mimo wszystko i niezależny od pogody od firmy BASF.

P.s Na razie więcej się nie wypowiadam na ten temat, bo jeszcze posądzicie mnie o współpracę z tą firmą, choć czytając moje wpisy może się ktoś od nich odezwie do mnie z jakąś propozycją:)

#17267 Share Samcio

Samcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:37

Pszenica Ozima i jara

Koledzy ile pszenica moze miec maksymalnie rozskrzewien ? 

#17268 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:41

Pszenica Ozima i jara

Ja w zeszłym roku stosowałem Modan, zamiennik Moddusa, tańszy ok 50-60zł na litrze. Zawiera tyle samo trineksapaku etylu, ta sama formulacja, więc nie widziałem sensu przepłacać za znaczek Syngenty na butelce. Poszło 0.28l + 1l CCC i zadziałało świetnie, tylko fakt, że wtedy świeciło słonko. Później zdecydowałem się jeszcze na drugi zabieg 0.15 Modanu na flagowy, bo Bohemia rośnie dosyć spora. Ustało wszystko w 100%

#17269 Share Pawel39

Pawel39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 luty 2016 - 18:21

Pszenica Ozima i jara

Szukając oszczędności dochodzę do wniosku, że najkorzystniej wypada Moddus..

Bardzo ciekawa opinia wśród wielu innych gdzie się mówi, że Modus jest najdroższy :o 

#17270 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 23 luty 2016 - 18:30

Pszenica Ozima i jara Sprzedam pszenicę jara. Okolice Mogilna, kuj-pom. Więcej informacji udzielę na priv

Edytowany przez tomi1349, 23 luty 2016 - 18:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17271 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:15

Pszenica Ozima i jara Biorąc pod uwagę przeróżne ryzyka stosowania rozmaitych trineksapakow, to Moddus wydaje się być najpewniejszym rozwiązaniem.. Pozwole sobie przytoczyć pewne "ogłoszenie": "........... sp. z o.o. w Kątach Wrocławskich oświadcza, że wprowadzając NIELEGALNIE do obrotu na terytorium Polski PODROBIONY środek ochrony roślin pod nazwą Modena 250EC bezprawnie opatrzyła go firmą Syngenta Crop Protection AG i tym samym naruszyła prawo do firmy spółki S.C.P. A.g. z siedzibą w Szwajcarii, oraz zasady uczciwej konkurencji w stosunku zarówno do S.C.P. w Szwajcarii, jak i Syngenta Polska sp. z o.o. w Warszawie. Firma ....... Sp. z o.o. wyraża z tego powodu ubolewanie, oraz zobowiązuje się do niepodejmowania takich działań w przyszłości."

#17272 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 luty 2016 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

Nie straci, już nie raz była sytuacja że teoretycznie mają gorszy produkt niż konkurencja a mimo to są nr 1. Jakość produktu to jedno, trzeba jeszcze użyć dobrego marketingu żeby się to sprzedało. A mówienie że nasz produkt jest najlepszy nie przekona rolnika bo każdy tak mówi. Wg mnie meddax nie jest konkurencją dla moddusa, bo oba są porównywalne i na rynku jest miejsce dla obu produktów. Moddus jest długo na rynku, więc żeby meddax żeby go wyprzeć musiałby być znacznie lepszy lub znacznie tańszy przy tych efektach jakie daje. Nowa formacja ma przekonać rolnika że nie warto inwestować w generyki.

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

Z tym też się nie zgodzę. Jeżdżę trochę po kraju i muszę powiedzieć że znacznie tańsze generyki zdobywają popularność. Choć w regionach takich jak Żuławy czy Kujawy gdzie są najlepsze gleby coraz częściej widzę powrót do oryginalnych produktów.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17273 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 23 luty 2016 - 22:16

Pszenica Ozima i jara

Kolego @milanreal1 kiedy ja Cię nie widziałem w tym temacie :) Nie śmiem z tobą dyskutować, myślę że trochę zbyt dosłownie odebrałeś moje słowa, ale taki mam trochę styl, miałem na myśli dłuższą perspektywę czasu niż rok czy dwa a co do sprzedaży w innych rejonach może i tak jest-u mnie inaczej w Łodzi. Paradoksalnie mogę się podpisać również pod tymi twoimi wypowiedziami.

Pozdrawiam Cię serdecznie, bo to głównie dzięki tobie stałem się "lepszym" rolnikiem ;)

#17274 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 luty 2016 - 22:33

Pszenica Ozima i jara

Jak zbyt dosłownie to sorry. Rynek rządzi się swoimi prawami, często bardzo dziwnymi dla normalnych zjadaczy chleba. Żebym ukończył ekonomię lub zarządzanie może prędzej tą specyfikę bym zrozumiał.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17275 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 24 luty 2016 - 09:01

Pszenica Ozima i jara

Koledzy  i koleżanki jak tam na polach wszystkosię odrodziło i nic nie wymarzło ,bo w mojej okolicy rzepaki coraz gorsze ,o pszenicy nie wspomne ,nawet julius i arkadia zrobiły sie tragiczne ,moja hondia ładnie sie zazieleniła ,linus też tylko bardzo rzadki,ale zielono na polu jest

#17276 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:18

Pszenica Ozima i jara U mnie polowa linusa odbija na lepszej ziemi na gorszej sianko nie wiem co bedzie z tego.

#17277 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:44

Pszenica Ozima i jara

U mnie Agil wyglądał tragicznie, a teraz się odrodził i wygląda znakomicie  :)

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#17278 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 luty 2016 - 11:50

Pszenica Ozima i jara

Bo jedynie liscie przemroziło a wezeł krzewienny jak niektorzy mowią na to serduszko  zostało nienaruszone

#17279 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:59

Pszenica Ozima i jara

Z daleka pola mogą się zielenić zwłaszcza u osób które nie zwalczały chwastów jesienią. Przynajmniej u mnie w okolicy pola na których był jęczmień się zielenią nawet byłem zobaczyć u sąsiada ale to jednak tylko miotła...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17280 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 24 luty 2016 - 15:28

Pszenica Ozima i jara

pytanie z innej beczki : Dostał ktoś pismo z arimr o przedłużeniu płatności dopłat nawet do 16 czerwca ? - dziś mi przysłali