Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#17241 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 22 luty 2016 - 18:56

Pszenica Ozima i jara

Ja tam nie wiem ale jak będzie lepsza pogoda w tym tygodniu to będę wjeżdżał z azotem na rzepak. Jakoś wole prędzej wyjechać . Ale początek marca ma być bardziej zimowy i się zastanawiam czy posiać tylko rzepakowi a zboża zostawić kurde już sam nie wiem . Czekać czy tylko jak możliwe jechać ?

Edytowany przez SawekBraczyk, 22 luty 2016 - 19:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:25
  •  

#17242 Share HenrykK56

HenrykK56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OZE

Napisany 22 luty 2016 - 22:32

Pszenica Ozima i jara

ale syngenta wypuscila Moddus Start z nowa formulacja i lepszym pokryciem liscia , która juz nie musi mieć słońca . Ciekawe na ile to prawda, i za jaka cene?

Przy niższych temperaturach to można stosować, szukałem ceny ale jeszcze chyba nie ma nigdzie, nie wiecie czy można już kupić? 

filmik taki znalazłem 

jak mi zagwarantują takie zboże to biorę od razu 

jak pogodę w tv oglądam, to u nas zazwyczaj z 1-2 dniowym opóźnieniem wszystko dociera, w tamtym roku lato dało popalić, ciekawe jak w tym roku 

Ja tam nie wiem ale jak będzie lepsza pogoda w tym tygodniu to będę wjeżdżał z azotem na rzepak. Jakoś wole prędzej wyjechać . Ale początek marca ma być bardziej zimowy i się zastanawiam czy posiać tylko rzepakowi a zboża zostawić kurde już sam nie wiem . Czekać czy tylko jak możliwe jechać ?

no ja tak samo, jak tylko da wyjechac to saletrosan chce dać na rzepak, ale padało cały dzień, teraz też pada, a trochę nierówny teren mam więc strach wyjeżdżać 

#17243 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 luty 2016 - 22:37

Pszenica Ozima i jara

cały czas  jakoś nie moge uwierzyć ze zmiana formulacji pozwoli modussowi przebrnąć przez niższe temperatury

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17244 Share Pawel39

Pawel39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 luty 2016 - 22:57

Pszenica Ozima i jara

Nie musisz wierzyć, bo czemu, najlepiej sprawdzić samemu, ale potem nie zapomnij powiedzieć jak sobie poradził modus start...

#17245 Share HenrykK56

HenrykK56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:00

Pszenica Ozima i jara

Nie musisz wierzyć, bo czemu, najlepiej sprawdzić samemu, ale potem nie zapomnij powiedzieć jak sobie poradził modus start...

też wychodzę z założenia że trzeba samemu przetestować, bo tak to ciężko ocenić. 

A co innego byście polecili? reklamuja może cos innego na niższe temperatury? 

#17246 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:04

Pszenica Ozima i jara

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

#17247 Share HenrykK56

HenrykK56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:14

Pszenica Ozima i jara

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ja np z Moddusa jestem bardzo zadowolony i właśnie wybrałem go po czytaniu pozytywnych opinii w internecie. Teraz mam zamiar wypróbować Moddus Start, a potem starego Moddusa dam w drugiej dawce, co prawda Medax Top nigdy nie próbowałem, może na jednym kawałku dla sprawdzeniam dam, no ale jednak syngenta ma swoją pozycję na rynku i to robi swoje

#17248 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:26

Pszenica Ozima i jara

swoją pozycją jedni jak i drudzy robią na nas ogromne siano, i ciekawe co dalej jak tyle substancji jest pod znakiem zapytania.

Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ja np z Moddusa jestem bardzo zadowolony i właśnie wybrałem go po czytaniu pozytywnych opinii w internecie. Teraz mam zamiar wypróbować Moddus Start, a potem starego Moddusa dam w drugiej dawce, co prawda Medax Top nigdy nie próbowałem, może na jednym kawałku dla sprawdzeniam dam, no ale jednak syngenta ma swoją pozycję na rynku i to robi swoje

1. Start 0,3l + 1l ccc ?

2. Moddus 0,3 l

chyba tak to ma wygladać, gdzieś kiedyś była informacja przez jaki czas działa x g substancji

Edytowany przez Sunf, 22 luty 2016 - 23:30.

#17249 Share Pawel39

Pawel39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:27

Pszenica Ozima i jara

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę
Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

Edytowany przez Pawel39, 22 luty 2016 - 23:31.

#17250 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:29

Pszenica Ozima i jara

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę Emotikon grin
Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

Startu masz dawke 0,3l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17251 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 luty 2016 - 23:46

Pszenica Ozima i jara

swoją pozycją jedni jak i drudzy robią na nas ogromne siano, i ciekawe co dalej jak tyle substancji jest pod znakiem zapytania.

1. Start 0,3l + 1l ccc ?

2. Moddus 0,3 l

chyba tak to ma wygladać, gdzieś kiedyś była informacja przez jaki czas działa x g substancji

Moddus start - 0,3l na ha

Moddus Start 0,2l + 1 l CCC

#17252 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:49

Pszenica Ozima i jara Na mój chłopski rozum, jezeli dana substancja, w tym wypadku trineksapak, działa w roślinie w jakimś tam przedziale temperatur, to zmiana formulacji może jedynie wpłynąć na wchłanianie tej substancji przez roślinę... Mechanizm działania w roślinie pozostaje ten sam..
Więc i wymagana temperatura powinna być odpowiednia dla danej substancji..

#17253 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 23 luty 2016 - 07:18

Pszenica Ozima i jara Odbiegając od tematu. Sprzedam GORCZYCE matwikobojcza odmiana bardena. Okolice Mogilna, kuj-pom. Więcej informacji na priv.

#17254 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 23 luty 2016 - 07:43

Pszenica Ozima i jara

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

#17255 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 23 luty 2016 - 07:53

Pszenica Ozima i jara

Zgadzam się z knoro93 . Po co kombinować , u mnie ten system się sprawdza nawet na intensywnych pszenicach . Wysiewamy 350-400 nasion , terminy siewu raczej październikowe , przedplon najczęściej kukurydza , azot 200-250 na ha , odmiany Arkadia , Skagen , Zeppelin . 

#17256 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 23 luty 2016 - 08:24

Pszenica Ozima i jara

syngenta ma już konkurentów z generykami choćby takie cuadro, czy optimus no i konkurencję zupełnie inną w postaci medaxa

pisałeś o mojej wierze, tam było moje  stwierdzenie retoryczne ,nie przestawię się na moddusa bo stosuję inny środek ,poza tym moim zdaniem formulacja niewiele zmieni

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę

ja z  etefonu zrezygnowałem już dawno ,zastosujesz w roślinie wytworzy się etylen,który szybciej zakończy życie rośliny ,mniej pompowania ,krótszy okres wegetacji mniejszy plon,jak dla mnie cerone dobre do sadów

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

Zgadzam się z knoro93 . Po co kombinować , u mnie ten system się sprawdza nawet na intensywnych pszenicach . Wysiewamy 350-400 nasion , terminy siewu raczej październikowe , przedplon najczęściej kukurydza , azot 200-250 na ha , odmiany Arkadia , Skagen , Zeppelin . 

o kolego 400 roślin metrze  ?????

250 kg czystego azotu ????w zbozach dla mnie hardkor

Thug

#17257 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:50

Pszenica Ozima i jara

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

#17258 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:02

Pszenica Ozima i jara

syngenta ma już konkurentów z generykami choćby takie cuadro, czy optimus no i konkurencję zupełnie inną w postaci medaxa

pisałeś o mojej wierze, tam było moje  stwierdzenie retoryczne ,nie przestawię się na moddusa bo stosuję inny środek ,poza tym moim zdaniem formulacja niewiele zmieni

ja z  etefonu zrezygnowałem już dawno ,zastosujesz w roślinie wytworzy się etylen,który szybciej zakończy życie rośliny ,mniej pompowania ,krótszy okres wegetacji mniejszy plon,jak dla mnie cerone dobre do sadów

o kolego 400 roślin metrze  ?????

250 kg czystego azotu ????w zbozach dla mnie hardkor

Zawsze możesz zastosować medax albo moddus na flage myśle że działanie będzie lepsze jeśli zastosujemy 0.3 moddus + 1 l ccc a potem poprawka moddusem albo medaxem na flage. Grunt żeby z pierwszym skracaniem trafić w termin.

#17259 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:18

Pszenica Ozima i jara Optimus? Ciulstwo jakich mało. Chyba najgorsza wersja t.e.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17260 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 23 luty 2016 - 09:24

Pszenica Ozima i jara

Dlaczego hardcor ? A 400 roślin przy najpóźniejszych siewach . Dawkę azotu dopasowuję do możliwości stanowiska , przy 8-10 t/ha 200-250 n/ha to normalna dawka aby mieć białko na poziomie 14,5% . Nie wiem czy wiesz ale sprzedając do Niemiec płacą Ci za białko , np.: pszenica białko 13,9% cena  642 netto , a  białko 14,5%  682 netto . Tak więc 40 zł na tonie to 300 - 400 na hektarze,  koszt 46 kg azotu 120-130 zł  . A jeśli chodzi o gęstość siewu to siałem już pszenice 250 roślin na metrze i to przez dłuższy czas , ale wydaje mi się że te nowe odmiany jednak przy późniejszych siewach potrzebują większej obsady .