Polecane posty

slawek2209    161

Trinity daje od dwóch sezonów razem z glenem 7 g.W tym sezonie na jednym kawałku puściło mi chabra sporadycznie .Innych chwastów brak.Poprawek nie robiłem ponieważ nie było takiej potrzeby.Dawka Trinity była 2.35 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

u mnie niema zamienników, do desykacji brałem gallupa po 215/20l wczoraj "z pod lady"bo był z zapisów z łaską sprzedali mi za 280/20l

dziś dzwoniłem do innego sklepu i mają ostatnie 4 bańki 20l oryginalnego po 300 zabukowałem i jutro biorę bo taniej już było........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

legato bardziej kolo 0,2 l , kolego uwazaj zebys nie przedobrzyl:)

koeldze wczesniej chodzilo bardziej  nei o 0,05 l   a   0,1   i  0,2 l.     te 0,05 to przeliczyl dawke czystego dff    

takze legato 0,1-0,2 zastosuj

 0,35 experta + 0,2l legato tylko ? i to tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie wiem ale mzoe ty mylisz srodki 

legato to dff  tego dawkuje sie kolo 0,2 l 

lentipur to ctu  i to juz idzie 1-2 l 

 

ja fachowcem nie jestem ale jak klopot z chabrem to ctu czyli lentipur w mieszaninie z czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zależy od gleby. Na "mocniejszych" ziemiach dawka 0,2 legato może nie poradzić sobie z przytulią, a dawka 0,15 to już chyba tylko na fiołka. U mnie zawsze 0,3 dff (150g. czystego dff) z ctu, lub z expertem, i jak do tej pory, nigdy nie było potrzeby poprawki wiosną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

u mnie niema zamienników, do desykacji brałem gallupa po 215/20l wczoraj "z pod lady"bo był z zapisów z łaską sprzedali mi za 280/20l

dziś dzwoniłem do innego sklepu i mają ostatnie 4 bańki 20l oryginalnego po 300 zabukowałem i jutro biorę bo taniej już było........

 

 

Jak nie ma u ciebie to poszukaj dalej, w wiekszych firmach czy nawet w polsce przez internet. 189/20l glifoherb ale to przed żniwami. 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale tam na górze coś sie odmieniło i glifosat nie jest szkodliwy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Czyli muszę dać 0,35 experta + 0,2l legato + 8g glean

Wystarczą takie ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Mam info z pierwszej ręki, że nawet hurtownie wstrzymały dostawy glifosatu, bo są jakieś przepychanki od 3 tygodni. W sklepach jest jeszcze tylko to, co nie zeszło, a nowych zamówień ani na randap ani zamienniki na razie hurtownie nie realizują.

Przed żniwami sam kupowałem i było wszystko od ręki, ale to już 2 miesiące czasu.

 

Ponawiam pytanie - stosował ktoś "Bizon" na pszenicę jesienią ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Na pszenicę po przedplonie zbożowym starczy 0.35 experta+ 0.2 legato 500? bo z tego co widzę to glean to tylko na samosiewy rzepaku. W jakiej fazie pryskać taką mieszaniną?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Panowie, wszystko zależy od zachwaszczenia na danym polu.. Nikt nie jest w stanie na odległość trafnie doradzić co w danym przypadku będzie odpowiednie.. Jeżeli jest np. chaber, to Expert z dff nie poradzi sobie z nim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ja stosowałem Trinity oraz bizona tylko że one nie szły solo. Szczegółów nie pamiętam jutro sprawdzę i powiem co i jak. Krótko mówiąc Trinity oraz bizon drogo wychodzą, solo u mnie się nie sprawdziły na parskach kontrolnych. Taniej i lepiej wychodzi zrobić sobie własną mieszankę. Od trzech sezonów dawałem na 80 % ozimin experta + chloro + diff + glean. Czyściło wszystko bez konieczności poprawek wiosennych. Stosując experta + chlorotoluron + glean 4 g będę musiał robić orkę? Po tej zimię nie wiem czym jechać. Iść w czystość czy dać coś słabego tak aby w razie co nie trzeba było robić orki.
wilhelm jak dajesz 0,3 l /+ha diflufenikanu to nie działa negatywnie na nastepcze rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie nic sie nie dzieje, a sieję po pszenicach rzepak, a na niektórych polach drugi raz pszenicę. Mam raczej cięższe, ilaste ziemie, wszystko orane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Kiedy prysnąć  Legato 500SC  0,2l + Glean  20g? Mogę zaraz po siewie czy czekać na 1liść? Taka dawka Gleanu może być? Ziemie w większości gliniaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja bym ominął ten glean  zalega w glebie i osłabia działanie innych następczych co poniektórych środków, są lepsze środki.

Zeszłej jesieni hondia opryskana ctu 2l żadnych objawów nie zauważyłem i w tym będzie tez podane ctu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a mianowicie które z tych odmian są wrażliwe na chlorotoluron Dakotana, Angelus, Linus, Balitus, Tobak, Bohemia,Hondia,Arkadia,Kilimandżaro,Elixer proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Mam pytanie a mianowicie które z tych odmian są wrażliwe na chlorotoluron Dakotana, Angelus, Linus, Balitus, Tobak, Bohemia,Hondia,Arkadia,Kilimandżaro,Elixer proszę o pomoc

Tobak i Linus napewno nie sa wrazliwe, bo juz 2 lata idzie Lentipur na jesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Widzę że dyskusja czym ile i dlaczego pryskać na dobre się zaczęła a ja pytam tych co już siali czy w ogóle im wschodzi ta przenica bo ja bardziej bym się tym martwił przy tej suszu zamiast kiedy i gdzie i w jakim sklepie z śor zostawić kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

ja bym ominął ten glean  zalega w glebie i osłabia działanie innych następczych co poniektórych środków, są lepsze środki.

Zeszłej jesieni hondia opryskana ctu 2l żadnych objawów nie zauważyłem i w tym będzie tez podane ctu.

 

Glean i legato już kupione mam, więc muszę dać, tylko jaką dawkę najlepiej w tej mieszance oraz kiedy prysnąć (po siewie czy po wschodach) bo nigdy gleanu nie stosowałem? Legato napewno 0,2l, a Glean myślę że te 20g to max, czy dać inną?

 

Co do wschodów myślę że powinno być dobrze, na DL po ostatnich deszczach ziemia jeszcze trzyma wilgoć.

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Sorry za bardzo trywialne pytanie ale pierwszy raz bede zaprawial w betoniarce i chce sie zapytac jak to ma wygladac. Wrzucam 50 kg zboża i wlewam kupiony Scenic uzupełniony woda?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Widzę że dyskusja czym ile i dlaczego pryskać na dobre się zaczęła a ja pytam tych co już siali czy w ogóle im wschodzi ta przenica bo ja bardziej bym się tym martwił przy tej suszu zamiast kiedy i gdzie i w jakim sklepie z śor zostawić kasę

Tak pSZenica powschodziła, na po 2-3 liście a po wyrwaniu rośliny widać że zaczyna się już krzewic. Miejscami na górkach trochę łysawo. Jeszcze jakieś pytania?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Sorry za bardzo trywialne pytanie ale pierwszy raz bede zaprawial w betoniarce i chce sie zapytac jak to ma wygladac. Wrzucam 50 kg zboża i wlewam kupiony Scenic uzupełniony woda?

Zapewne masz do scenica dołączony peridiam bo w zestawach toi sprzedają, osobiście wlewam 50 scenic i 50 peridiam  na 800ml wody (daje więcej ponieważ słabo się zaprawiało) mieszam i do betoniary, zboże wcześniej trochę kreci się żeby pyl wykręcić (kurz). Wlewam porcjami w rożne miejsca i z małymi przerwami czasowymi dojdziesz do perfekcji z czasem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tak pSZenica powschodziła, na po 2-3 liście a po wyrwaniu rośliny widać że zaczyna się już krzewic. Miejscami na górkach trochę łysawo. Jeszcze jakieś pytania?

No tak u Ciebie to pewnie 5-20 września optymalny termin u mnie do1 października ale póki co jeszcze nie siałem nic i poważnie się zastanawiam czy się spieszyć, w poniedziałek dopiero przyjadą pierwsze nasiona do mnie następnie w środę i czwartek ale raczej będą czekać na palecie na jakiś deszcz bo u mnie to nawet trawy już nigdzie nie ma na trawnikach a gdzie myśleć o jakimkolwiek sianiu zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Tak pSZenica powschodziła, na po 2-3 liście a po wyrwaniu rośliny widać że zaczyna się już krzewic. Miejscami na górkach trochę łysawo. Jeszcze jakieś pytania?

 

kiedy siana ?? u mnie siana dwa tygodnie temu zaczyna dopiero niemrawo kiełkować. niektóre juz są przed powierzchnią


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj