Polecane posty

tomekZ058    135

Ponawiam pytanie - ktoś siał odmianę Natula ?

 

ja siałem Natule przez kilka lat ale w tym roku zrezygnowałem z niej i posiałem na próbę Hondie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Już ze 4 lata stosuje ten Certicor i bardzo dobrze sie sprawdza. Skutków ubocznych nie widze. Posiada 2 substancje i koszt 1l to około 110 zł który starcza na 1 tone ziarna.

 

A poza tym dzisiaj zakonczyłem siewy pszenicy.

Też go właśnie kupiłem i dzisiaj była próba zaprawiania ale jakoś słabo pokrywa ziarno, czy tak jest też u Ciebie ? 

Chyba że za mało daję wody do niego, jak możesz napisz proporcję jaką Ty stosujesz. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

najlepiej zaprawiac małe porcje pszenicy. Jesli wsypiesz 100 kg pszenicy do betoniarki to słabo ci pokryje. Max 50 kg. W tym roku pszenice popakowałem sobie po 30 kg i jeszcze lepiej zaprawia niz 50 kg. A proporcje takie jak producent zaleca czyli na 100kg - 100ml zaprawy i 900ml wody czyli na 30 kg pszenicy 30ml zaprawy i 270ml wody i zaprawia bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

zależy jakiej ja do betoniary 250 ładuje 100-150kg i elegancko zaprawia, kinto duo + jakiś nawóz typu prymus, a jak długo mieszacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

W tym roku zaprawiam scenikiem, nie udało mi się dostać fandango w litrowych opakowaniach, i do tego yara vita zboże, możliwe że 2,5 litra na tonę ziarna. 

Stosowałem stim+ oraz primusa, ale to w zasadzie dawało tylko kolor, więc w tym roku pójdzie zamiast teprosynu cereale ( którego nigdzie nie mogłem dostać) yara vita.

Poza tym mtn torasa z własnego pola wyniosła ok 39g, tylko waham się ile ziaren wysiać na ciężkiej ziemi (borowina) i jak u niego z krzewieniem? Co prawda sieje ją drugi rok, ale zawsze za upartością ojca było wysiewane 200kg, teraz optymalnie wychodzi mi 150-160kg, ale dochodzi ciężka ziemia i mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dlatego Certicor jak dla mnie, to niezbyt przydatny do ozimych zbóż.. Od kilku sezonów stosuje Kinto, w tym roku w okolicy nie mogłem dostać, ale był Real Super + nawoz Seed Star.. Generalnie nie poważam tych wszystkich "nawozów donasiennych", no ale skoro już jest to zaprawimy : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

najlepiej zaprawiac małe porcje pszenicy. Jesli wsypiesz 100 kg pszenicy do betoniarki to słabo ci pokryje. Max 50 kg. W tym roku pszenice popakowałem sobie po 30 kg i jeszcze lepiej zaprawia niz 50 kg. A proporcje takie jak producent zaleca czyli na 100kg - 100ml zaprawy i 900ml wody czyli na 30 kg pszenicy 30ml zaprawy i 270ml wody i zaprawia bardzo ładnie

Wielkie dzięki, ja jednak za mało lałem może tej wody bo tylko 0.5L na 100kg ale trochę się boję lać dużo żeby nie chciało kiełkować z wilgotności bo ostatnia partia pszenicy będzie dopiero siana za miesiąc. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Daro, ona krzewi się ładnie (Toras) ale masz już delikatne opóźnienie w siewie, optimum dla niej to około 170kg , dodaj do tego z 15 na późniejszy termin i 10 na margines kiełkowania własnego materiału, daje to około 190-200kg/ha, chyba, że siejesz kwalifikat, to ja bym zaryzykował 170-175kg

 

Kolego, jak ci plonowała ta Natula i jakie masz ziemie ? Bo nie wiem, jaką agrotechnikę zastosować, czy warto ją intensywnie nawozić, czy zastosować pakiet minimum lub minimum plus.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Wielkie dzięki, ja jednak za mało lałem może tej wody bo tylko 0.5L na 100kg ale trochę się boję lać dużo żeby nie chciało kiełkować z wilgotności bo ostatnia partia pszenicy będzie dopiero siana za miesiąc. 

 

Nie bedzie kiełkowac. Nie bój sie. Ja do Certicora dawałem również nawoz donasienny primus i tez musiałem dac wody do tego nawozy wiec widzisz. Z poczatku ziarno bedzie mokre ale na drugi dzien wszystko wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja też daje nawóz donasienny ale to wychodzi tak że 500ml wody 100ml zaprawy i 200ml nawozu i to wszzystko na 100kg czyli trzeba jednak zwiększyć ilośc wody chociaż do całości na 1L. Dobra dzięki po próbuję, a tak jeszcze zapytam mieszasz nawóz razem z zaprawą czy osobno bo pierwszy rok daje nawóz?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

100 ml zaprawy Vibrance.100 ml Primus i do tego 400 ml wody dawka na zaprawienie 50 kg zboża w betoniarce.Na inne zaprawy tez powinna wystarczyć taka ilość wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

slawek2209 - Mogę zastosować mieszaninę Boxer + Glean do trzech dni po siewie? A dawka to odpowiednio: 2l i 15g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja daje polowe dawki,na 50kg zalozmy scenic 50ml i peridiam 50 ml i leje do 800ml roztworu okolo. Tak wyglada zaprawiona hondia dzis, raczej nie najgorzej, miala byc siana ale wj... deszczu i na zapeawianiu sie skonczylo.

post-69633-0-69462600-1474742250_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Nie jest gornolotne ale 200kg na ha i cos bedzie, a nie to bedziesz napisac cos jakze wnoszacego do tematu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

slawek2209 - Mogę zastosować mieszaninę Boxer + Glean do trzech dni po siewie? A dawka to odpowiednio: 2l i 15g.

poczekaj do pierwszego liścia pszenicy.Będzie bezpieczniej dla zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja siałem Juliusa 290 kg/ha. Obliczyłem że jak rok temu posiałem 200kg i dał 6 ton to za tok da 9 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja siałem Juliusa 290 kg/ha. Obliczyłem że jak rok temu posiałem 200kg i dał 6 ton to za tok da 9 ton.

Ty tak poważnie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Paweł a ja sieję po 140-150kg/ha i zbieram 8-9t/ha - nie rozumiem tych 290kg/ha ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj