Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28562 odpowiedzi na ten temat

#17061 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 luty 2016 - 20:57

Pszenica Ozima i jara

pszenica moze byc ruda ale jesli nie jest uszkodzony węzeł krzewienny to wszystko sie zregeneruje. Kiedyś pisałem że miałem podobnie ze skagenem. Była cała ruda. Strasznie to wygladało ale jak wegetacja ruszyła to zaczeła sie zielenić i nic jej nie było.

znam przypadki że jest lekko zielona ale tak jak powiedziałes wezęl krzewienia się ślimaczy i wypuszcza listek z boku

to jest wg mnie wilka kicha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:40
  •  

#17062 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 13 luty 2016 - 21:07

Pszenica Ozima i jara U mnie Arktis zielony jak w listopadzie.. Jantarka troche zżółkła w zagłębieniach, ale to raczej z powodu zbyt duzej wilgotności. Po ostatnich opadach na pola wejść nie można. O wjazdach z nawozami narazie niema mowy.

#17063 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 luty 2016 - 21:07

Pszenica Ozima i jara

panie ja caly czas jestem ze to BYDV ale to jest z listopadowego siewu po kukurydzy i byla zabezpieczona dimetoat'em./

sądzisz że jeden oprysk bi czy danadimem powstrzyma wszystkie naloty mszyc

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17064 Share rolfarm

rolfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 luty 2016 - 21:09

Pszenica Ozima i jara Najlepsza jest reklama Jęczmienia Hywido. POZNAJ SEKRET HYVIDO. Raczej sekret wzorcowego wymarzania, nawet w poprzednich latach jak nic innego nie wypadło.

#17065 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 luty 2016 - 21:41

Pszenica Ozima i jara Witam szukam porady czy te miłe i bardzo pożytecznie stworzenia nie zjedzą mi nasion kukurydzy? Pytam bo pszenice przez nie prześweałem 3 razy ?20160208_102442.jpg 20160208_102442.jpg
dżdżownice, wazonkowce
20160208_102508.jpg
Przenieś do galerii 20160208_102508.jpg
Przenieś do galerii

#17066 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:04

Pszenica Ozima i jara

@ zodiak dzięki, przez twój post chwile się pośmiałem. Dżdżownica to nie drutowiec, larwy sprężykowate, leniowce  czy pędrak  czy łokoś.  Tak więc jeszcze raz dobrze przyjrzyj się co to faktycznie jest. Jesienienio występowało sporo rolnic, to był prawdopodobnie  twoja zadra w oku. 

#17067 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:16

Pszenica Ozima i jara

@ zodiak dzięki, przez twój post chwile się pośmiałem. Dżdżownica to nie drutowiec, larwy sprężykowate, leniowce czy pędrak czy łokoś. Tak więc jeszcze raz dobrze przyjrzyj się co to faktycznie jest. Jesienienio występowało sporo rolnic, to był
prawdopodobnie twoja zadra w oku.

Dziwna ta odpowiedź chcesz powiedzieć że źle sygnalizację przecież to dźodźwnica ? Sam widziałem jak wgryza się w nasiono pszenicy

#17068 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:23

Pszenica Ozima i jara

Twoje zdjęcia mi się nie odpalają. Tak więc widzę jedynie coś podobnego do pierścienicy. Ale przez tyle lat praktyki i zbierania różnych informacji pierwsze słyszę o czymś takim. Moim zdaniem to przypadek, jeśli to pierścienica to żywi się ona materią organiczną ale nie taką. Szukała ona w obrębie czegoś innego a ty po prostu ją przypadkową tam znalazłeś. 

#17069 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:30

Pszenica Ozima i jara

ślimaki też mogły zjeść ziarno lub kiełki 

#17070 Share konio1011

konio1011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:46

Pszenica Ozima i jara Zasiana dzis pszenica jara Harenda przewodka:D(Kuj-Pom) W polu mozna powiedziec ze idealne warunki do siewu. Na glinie jeszcze nigdy tak ladnie sie bryly nie skruszyly jak dzis przy sianiu..Jak tak dalej pojdzie to susza straszna sie zapowiada.. Ciekawe co z tego bedzie.. Ma ktos doswiadczenie z tak wczesnym siewem?? Teoria mowi ze powinno byc dobrze a jak bedzie w praktyce to sie okaze..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17071 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:49

Pszenica Ozima i jara qr**, Mandaryna po 1850 to tanio??? U mnie prosto od producenta mat. siewnego leci po 1500 netto przy zakupie do 1 t. a powyzej tony do negocjacji...

#17072 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów

Napisany 14 luty 2016 - 00:41

Pszenica Ozima i jara

Zasiana dzis pszenica jara Harenda przewodka:D(Kuj-Pom) W polu mozna powiedziec ze idealne warunki do siewu. Na glinie jeszcze nigdy tak ladnie sie bryly nie skruszyly jak dzis przy sianiu..Jak tak dalej pojdzie to susza straszna sie zapowiada.. Ciekawe co z tego bedzie.. Ma ktos doswiadczenie z tak wczesnym siewem?? Teoria mowi ze powinno byc dobrze a jak bedzie w praktyce to sie okaze..

jak będzie woda będzie ok juz nie raz taki siew na naszym terenie

Thug

#17073 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 14 luty 2016 - 08:42

Pszenica Ozima i jara

sądzisz że jeden oprysk bi czy danadimem powstrzyma wszystkie naloty mszyc

To przy siewie 24 wrzesień ile razy mam pryskać 

#17074 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 luty 2016 - 09:56

Pszenica Ozima i jara Zasiej 14 października i sie ograniczy opryski.

#17075 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:09

Pszenica Ozima i jara

To przy siewie 24 wrzesień ile razy mam pryskać 

po pierwsze jesienią fosfoorganiki(Bi,Danadim,pyrinex,dursban ,pyrifos,pirimor)

nie są do końca dobrym rozwiązaniem ze względu na temp ,poniżej 15 stopni  poprostu są nieskuteczne

lepiej wybierać tani pyretroid a jechąć zgodnie z sygnalizacją

Thug

#17076 Share radeklegia

radeklegia

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport

Napisany 14 luty 2016 - 10:21

Pszenica Ozima i jara

Witam czym można podratować pszenice ozimą mam 4 h dzierżawy i obsiałem pszenicą zrobiłem badanie gleby i ph jest 4,3 użytkuje pierwszy rok co posypać dorażnie można pożądne wapnowanie to po żniwach pozdrawiam

kupuj wapno granulowane i tylko bedzie przymrozek rozsiej to jak najszybciej teraz nie wiem jak u Ciebie jest z wilgocia bo to jest ważne jesli jest w miare wilgotno to szybko się wchlonie.duzy nie dobór 600 kg/h i o jeden ph w góre

#17077 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:38

Pszenica Ozima i jara Przy ph4,3 takie ratowanie plantacji wszelkiej masci wapienkami granulowanymi i podobnymi, to robota na .uj biednemu. Juz to przerabialismy. Tylko pieniądz wyyebany i dystrybutor zadowolony.

#17078 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:46

Pszenica Ozima i jara

lepiej poczekać i zrobić wapnowanie po żniwach i na razie rozsądnie inwestować w tą pszenicę przy tak niskim ph.0.5 tony granulatu kosztuje tyle co 2 tony kredy mielonej .Ilość wapnia wprowadzonego w granulacie to 200kg przy 800 kg w mielonej

#17079 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:33

Pszenica Ozima i jara

Panowie a jak to jest z pszenicami typu Ostroga itp?? W tym roku tak mi dziki dokazują, że już nie mam siły na to. Wszędzie napisane o ościstych, że dziki ich nie lubią ale na jakiej zasadzie to działa? Dziki nie szarżują w nich powiedzmy przez cały sezon czy dopiero po wykłoszeniu odchodzi im ochota na zabawy?? No i nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak to się zasadniczo młóci, podobnie jak jęczmień czy te ości odpadają bez problemowo, że można wjechać kombajnem prosto z pszenicy normalnej bez przestawiania ustawień? Ziarno wygląda tak jak normalnej pszenicy, można ją sprzedać na młyn bezproblemowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17080 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2231 postów

Napisany 14 luty 2016 - 11:45

Pszenica Ozima i jara

Ile masz kolego lat że zadajesz takie pytania? Ości są w kłosie i to zniechęca je do jedzenia choć nie do końca bo jeśli nie ma innej do wyboru to zjedzą też ościastą