Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#16841 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2016 - 18:20

Pszenica Ozima i jara

Sailor? Cały brązowy, pole wygląda fatalnie, poczekam trochę i się zobaczy

Mewa zieloniutka.

Magic - przeciętnie.

Zmieszane 3 powyższe odmiany (zostało jedno poletko) i nawet to wygląda bo pewnie mewa nadrabia.

Ogólnie - kiepsko to widzę, tym bardziej że połowa rzepaku idzie pod kultywator i j.jary będzie tam rósł. 

jak Sailor wypadł, a muszelka i magic nie które mają zimotrwałość 2,5 i 1,5/9 nie to ten sailor był siany we na początku września, albo był gęsto siany.

Edytowany przez TheBociek1996, 05 luty 2016 - 18:22.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:01
  •  

#16842 Share said

said

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 luty 2016 - 18:53

Pszenica Ozima i jara

Rejon Bydgoszczy i Nakła nad Notecią. Na razie moje KWS Dacanto siane po 25 października zielona i chyba będzie ok. Natomiast KWS Dacanto siana we wrześniu kaplica, żółta, korzenie czarne. Rzepak extrom i visby siany około1 września raczej jest ok i chyba przezyje. Panowie czy zgłaszaliście szkody już do ubezpieczyciela celem likwidacji szkody? A moze sepiliscie i nie ubezpieczyliscie;) chytry 2 razy traci. ja zgłosiłem wczoraj. W jakiej cenie u was nasiona do siewu pszenicy jarej. jaka odmiane polecacie? Pewnie bedzie wariactwo i szybko sie skonczą nasiona z centrali. Zarobia również i rolnicy ktorzy maja jara pszenice do sprzedania. W 2012 r. cena za tone u nas od rolników dochodziła do 2,5 tys za tone, zywcem bez czyszczenia z pryzmy. Jak tam u was farmerzy?;)

Aha, w 2012 r. zywcem siałem agregatem uprawowo siewnym biernym na zmarznietym zbozu, siałem odmiane brawura, stosunkowo wczesnie ale bez mrozu. Plon był okolo 6 ton, jednakże i wiosna była mokra i ciepła. Nie wiem właściwe co siac na wiosne buraki cukrowe czy pszenice jara, nie wiem co lepsze pod wzgledem opłacalnosci. Zaznacze ze buraki gwarantowana cena 95 zł/tone, pozakwotowe.

#16843 Share Balonczi

Balonczi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2016 - 19:14

Pszenica Ozima i jara

Witam. U mnie też padło JB Asano kujawsko-pomorskie. Mam pszenicę jarą Tybalt w zeszłym roku brany kwalifikat. Jeśli ktoś zainteresowany to pisać na priv.

Edytowany przez Balonczi, 05 luty 2016 - 19:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16844 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 05 luty 2016 - 19:43

Pszenica Ozima i jara

Też mam 40 ton Monsuna w C2. Myślisz kolego  zbić w tym roku majątek na jarce :D

#16845 Share Balonczi

Balonczi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2016 - 19:47

Pszenica Ozima i jara Nie myślę zbić majątku na jarce poprostu mogę pomóc komuś w biedzie

#16846 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 05 luty 2016 - 19:51

Pszenica Ozima i jara

kto w Polsce mówi o biedzie, wystarczy popatrzeć w galerie na ciągniki. czy to bieda? :D

#16847 Share Balonczi

Balonczi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2016 - 19:57

Pszenica Ozima i jara Ok złego słowa użyłem powinno być w potrzebie. A na marginesie to waszym zdaniem należało by jednak zbijać majątek na czyichś klęskach?

#16848 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:02

Pszenica Ozima i jara

Panowie, miał ktoś z Was kiedykolwiek zasianą pszenicę jarą Nawra, Werbena, Arabella bądź Tybalt. Wszyscy zachwalają tę ostatnią, pytam, bo nigdy nie siałem pszenicy jarej. Tybalt jest podobno odmianą późną.

#16849 Share Balonczi

Balonczi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

Sieje pszenicę Tybalt i faktycznie jest to pszenica późna ale cechuje się wysokimi parametrami. Jedynym problemem może być wyrównanie ale nie zawsze. W  2015 u mnie miała 78.

#16850 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:08

Pszenica Ozima i jara

Firmy nasienne tak podchodza w tym roku do jarych zbóż.

Dzisiaj pytałem to 190-200zł i facet powiedział wprost że cena taka dlatego że powymarzało i bedzie duże zapotrzebowanie. I gada na koniec jak Pan jestes zainteresowany to bierz teraz bo nie wiadomo do kiedy będzie.

Nie dość że dostaniesz w dupe bo ci wymarzło to zlodziej jeden z drugim jeszcze chcą cię ograbić z tego co zostało. Sk....ele.

I ci wmawiają na różnych spendach że cena ich materiału jest porównywalna z tym z własnego rozmnożenia. Gdzie porównywalna? daj teraz 200, oddadzą może 50 czyli wyjdzie po 150. Gdzie od rolnika po 80 możesz kupic plus zaprawa 15zł.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16851 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

Dokładnie, jesienią materiał chodził po 1700-1800, teraz minimum 200-300 drożej :) 

#16852 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:18

Pszenica Ozima i jara

To chyba u was u mnie najtańsze ozime kosztowały 1800 a lepsze po 2000. ja jarą zamówiłem w grudniu Herende po 2020 i nikt nie wiedział , że wymarżnie.

#16853 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:26

Pszenica Ozima i jara

Panowie, miał ktoś z Was kiedykolwiek zasianą pszenicę jarą Nawra, Werbena, Arabella bądź Tybalt. Wszyscy zachwalają tę ostatnią, pytam, bo nigdy nie siałem pszenicy jarej. Tybalt jest podobno odmianą późną.

Nawra to chyba odmiana stara jak świat, ale wspominam ją bardzo dobrze. Człowiek nie ogarniał jeszcze dobrze tej agrotechniki, a ona  mimo to bardzo ładnie plonowała-bywało że pod 7 ton i parametry rewelacyjne. Ostatni raz ją miałem w pamiętnym 2012 roku. Tybalt w 2012 roku też miałem i wypadła spooro gorzej od nawry pod względem plonu i parametrów(myślę że tak z 700-800 kg mniej z hektara na tych samych stanowiskach oraz parametry tak gluten z 2 mniej i białko o 1 mniej)

#16854 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:27

Pszenica Ozima i jara

Sąsiad sieje tybalta - parametry mu utrzymuje lepsze niż ozima, w każdym razie sprzedaje jako konsumpcję. W ubiegłym roku posiał około 2-5 marca, jak tylko dało się wejść w pole.

#16855 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

Jara przeważnie jeśli tylko ziarno nie jest drobne, to parametry trzyma bezproblemowo. Nie twierdzę, że tybalt miał złe parametry, bo też gluten powyżej 30-stu, ale jednak nawra miała lepsze.

#16856 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:50

Pszenica Ozima i jara

Ja też nie twierdzę , że tybalt jest najlepszy, po prostu piszę, co zaobserwowałem. Sam się zastanawiam, czy nie posiać w tym roku  tybalta zamiast tej jarki, co mam. A na pewno nie posieję owsa, bo sam już nie potrzebuję, a ilości mniejsze niż "wanna" ciężko sprzedać.

Edytowany przez jahooo, 05 luty 2016 - 20:51.

#16857 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 05 luty 2016 - 20:58

Pszenica Ozima i jara

Ja miałem tybalt w 2012 po wymarznięciach plon ok 7 ton z ha w tym rokku też już kupiłem polecam niska zdrowa

#16858 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:05

Pszenica Ozima i jara

jak uprawiacie ziemię do przesiania? orzecie przed siewem, czy od razu agregat siewny i siew?

#16859 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

Agregatem zniszczysz perfekcyjnie zmarznięte zboże. Ja mam zwykły bierny agregacik do zetorka 7711 i po przejechaniu nie było śladu 4 lata temu. Mam nadzieję, żę w tym roku tego nie będę praktykował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16860 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:49

Pszenica Ozima i jara

To chyba u was u mnie najtańsze ozime kosztowały 1800 a lepsze po 2000. ja jarą zamówiłem w grudniu Herende po 2020 i nikt nie wiedział , że wymarżnie.

harenda jest w twoim promieniu 20km od reki po 1900 brutto