Polecane posty

SawekBraczyk    460

Troszke przedobrzyłem z tym tolurex na wiosne ale wolałem mieć pewność bo na jesień było sucho . I tak koszt nie był duży ale pola czyste . Ale i tak planuje na jesień zastosować znowu ten boxer bo jest naprawde dobry . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

expert met + dff + glean wszystko pięknie ładnie ale przepuściła mi ta mieszanka chabra co dodać albo co zmienić na przyszły sezon żeby nie było problemów z chabrem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja w tym pojade jesienia samym chlorotoluronem 2l a wiosna cos na 2liscienne, srednio sprawdzila sie mieszanina 2l chl + 0,2 legato 500 miejscami zielsko wylazlo ale miotla idealnie pojechana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Owies głuchy obsypie się, zanim będziesz kosić. Jak pszenica jest wykłoszona, to strata raczej nieduża. u mnie tez w jarej wyskoczył w ubiegłym tygodniu owies ponad pszenicę. Generalnie mało kto ma naprawdę czyste zboże, niezaleznie od tego, czym pryskał.

 

Jak się obsypie jak będzie czarno w zbiorniku jeśli jest jego sporo i problemy z sprzedażą. Potrafi się też odmłodzić w pszenicy jarej czy pszenżycie i potrzebna desykacja bo nabija wilgotność. Przynajmniej tak kiedyś u ojca było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a czy jeszcze możno pryskać pszeniće jarą od grzyba by była zdrowa do zniw no bo już chiba przekwitla

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W zeszłym roku poszedł chlorotuluron (lentipur) 2l/ha + dff (legato) 0,2l/ha + glean 5g/ha (na samosiewy rzepaku) i czysto do tej pory, żadnych poprawek, miotły czy głuchego owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

W ozimych i tak nie ma głuchego owsa przeważnie, chyba że mała obsada to cholerstwo wyskakuje, a spadek plon jest (w zależności od ilości sztuk na metrze jak to pokazał ogar118) bo przecież to chwast i to dość uciążliwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi tez mieszanka clorotoluronu i diff pusciła troche ziela. poprzednie lata robiłem chlorotoluron 1,5 + glean 15g i było lepiej moze kwestia pogody. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A co konkretnie wam puścił chlorotoluron? pytam bo mam zamiar oprzeć się na nim w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Pytanie do posiadaczy pszenicy ozimej Arkadii.

Pierwszy raz mam tą odmianę, czy faktycznie jest taka wczesna?

Obecnie juz prawie całość łapie kolor słomkowy, fakt ze po ostatnim oprysku triazolem troche się ich skumulowało na końcówkach liści, i złapały lekko janożółty kolor (pozostała czesc była jeszcze zielona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zgadzam sie ze z opadami jest nie najlepiej jesli chodzi o poplony i wschody. Chodzi mi gownie o ozime. Myslalem o łubinie, zeby zaraz po ścieciu, podorywka i siew, ale czy do zimy zdąży zrobić ładna mase zieloną?

 

Gorczyce sieje pod burak, pod zboża nie stosowałem, duzo niedobrego o tej gorczycy sie nasłuchałem dlatego chcialerm w tym roku coś innego machnąć.....

 

Łubin który kiedys miałem do orania jako poplon gotowy był w październiku a była to wczesna odmiana łubinu wąskolistnego. Łubin powinno się orać jak zawąże strąki wtedy ma najwięcej azotu a nie jest zbyt twardy. Jęczmień jary wychodził piękny.

Każdy poplon przed oziminą wysuszy glebę i jeżeli po zasiewie pszenicy będzie niedostatek opadów to będą problemy ze wschodami.  Miałem tak kiedyś i dlatego zrezygnowałem z poplonów przed pszenicą

Co złego nasłuchałeś się o polonie z gorczycy? Moim zdaniem bardzo dobrze zatrzymuje składniki pozostawione przez pszenice i korzeń melioruje glebę, byle niedopuścić do zakwitnięcia wtedy robi się zdrewniała i długo sią rozkłada bardzo powoli oddając to co pobrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pytanie do posiadaczy pszenicy ozimej Arkadii.

Pierwszy raz mam tą odmianę, czy faktycznie jest taka wczesna?

Obecnie juz prawie całość łapie kolor słomkowy, fakt ze po ostatnim oprysku triazolem troche się ich skumulowało na końcówkach liści, i złapały lekko janożółty kolor (pozostała czesc była jeszcze zielona).

 

Moja siana 3 października i na t2 poszła strobiluryna jeszcze zielona.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

A u mnie julius można powiedzieć że jeszcze zielony ale jakby po trochu żółkneły mu liście chyba to od suszy na dniach już będzie inny miał kolor . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U mnie Arkadia po kukurydzy zielona, po burakach powoli usycha. Wydaje mi się że z powodu wyciągnięcia wody przez burak w poprzednim roku, bo usycha miejscami, tam gdzie miała mniej wilgoci. I miałem podobną sytuację po tebukonazolu, że poprzypalało końcówki. W tym roku duże nasilenie fusarium i mszycy w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zwalcza, zwalcza.. Chlorotoluron chabra też zwalcza, a u mnie w tym roku pierwszy raz zdażyło się, że dawka 1000 g/ha nie poradzila sobie z nim zbyt dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ozona zaczyna pomało brać. Kłosy już są napełnione, nalane ale niektore liscie juz zaczynaja zwijac sie w rurke, natomiast Jantarka świetnie sobie daje rade. Liście zielone i nie zwijają sie w rurke. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Skagen całkiem zielony i zdrowy. Szykują się dobre zbiory jak popada, a jak nie popada to będzie drobnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

<p>Tam, gdzie doglebowe przepuszczają zielsko, pobierzcie próbki i zróbcie badania pH - pewnie wyjdzie, że trzeba wapnować. Niestety, z doglebowymi tak jest - w kwaśnej ziemi obniża się skuteczność, a same dodatkowo zakwaszają glebę.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U mnie w Arkadii po burakach najpierw zaczęły się zwijać w rurkę, a potem zaczęły masowo żółknąć. Ziarno napełnione, więc pewnie przyszedł już jej czas w tych słabszych miejscach, bo na wilgotniejszych ziemiach trzyma się mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Już macie ziarno nalane w pszenicach...? Nalewanie ziarna trwa ok 30 dni od zakończenia kwitnienia... Chyba mylicie wykształcenie sie ziarniaka z jego nalewaniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

U mnie Arkadia po kukurydzy zielona, po burakach powoli usycha. Wydaje mi się że z powodu wyciągnięcia wody przez burak w poprzednim roku, bo usycha miejscami, tam gdzie miała mniej wilgoci. I miałem podobną sytuację po tebukonazolu, że poprzypalało końcówki. W tym roku duże nasilenie fusarium i mszycy w mojej okolicy

 

Dokładnie. Mszyce w kłosach, jak goniłem skrzypionki, jeszcze ich nie było. Biedronki nie dają rady ....

Kwitnienie zakończyło sie jakieś 2 tyg. temu wiec zobaczymy ale chyba rewelacji nie bedzie. Na przyszły rok przy podobnej pogodznie, trzeba bedzie pozostać na mocnym T1 + opóźniony T2 + tebu, zeby nie meczyc tak roślinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj