Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22560 odpowiedzi na ten temat

#15961 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:44

Pszenica Ozima i jara

jak co roku to samo jak skrócic zeby nie wywrócic pszeniczke :D?

jakie nawożenie N?

ja proponuje taki standardowy zabieg 1 l CCC + 0,2 Moddusa w fazie BBCH 30-31 a przy wyższym nawożeniu Cerone na flage.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:59
  •  

#15962 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:47

Pszenica Ozima i jara

A ja nie będę stosował Moddusa. Z moich obserwacji wynika, że Medax Top jest lepszym preparatem. Działa w niższej temperaturze, nie musi być takie ostre słońce jak na Moddus, cena chyba nawet lepsza. 1 litr ccc i 0,6-0,8 medaxu w zależności od widoków na zboże to według mnie najlepsze rozwiązanie na pierwszy zabieg.

#15963 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 14:31

Pszenica Ozima i jara

Jak masz gęstą to nie trzeba ccc dawać?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15964 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 grudzień 2015 - 15:13

Pszenica Ozima i jara

Mieliśmy pszenice i poszło 0,2 moddusa i 0,4 cerone i potem jeszcze raz moddusem 0,3 l na ha i fatk nie pokładło sie ale nie skróciło łodyg

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#15965 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2015 - 15:30

Pszenica Ozima i jara

bo moddus nie skraca tylko pogrubia i usztywnia. CCC skraca

#15966 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:15

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam pytanko. Czy w pszenicy mogę pojechać takim zestawem: 1,2 litra CCC/ha + 0,2 litra Modusa/ha + 10 kg mocznika/ha + 7 kg siarczanu magnezu/ha + 1,5 litra odżywki? Chodzi głównie o to czy można mieszać tyle środków na raz? I czy te nawozy dodane do oprysku nie obniżą działania Modusa i CCC?  

#15967 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:22

Pszenica Ozima i jara

bo moddus nie skraca tylko pogrubia i usztywnia. CCC skraca

cala rzecz polega na tym ze wlasnie cc skraca zdzblo a sciany pozostaja cieniutkie i w wyniku tym przyjdzie pierwszy lepszy wiatr i gleba , dlatego chyba trzeba dwukrotnie pojechac Trineksapak etylu  albo na flage etefon. w obecnym roku dalem raz 1 l cc + 0,4 optimusu to troche sklonniejsze do wylegania polegly

jakie nawożenie N?

ja proponuje taki standardowy zabieg 1 l CCC + 0,2 Moddusa w fazie BBCH 30-31 a przy wyższym nawożeniu Cerone na flage.

162 N

#15968 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:22

Pszenica Ozima i jara

jeszcze kwestia trafienia w faze.. jednego roku dawałem tylko 1,5 l CCC i tam gdzie idealnie trafiłem z zabiegiem pszenica przy 8 t/ha stała praktycznie w 100 %

Witam, mam pytanko. Czy w pszenicy mogę pojechać takim zestawem: 1,2 litra CCC/ha + 0,2 litra Modusa/ha + 10 kg mocznika/ha + 7 kg siarczanu magnezu/ha + 1,5 litra odżywki? Chodzi głównie o to czy można mieszać tyle środków na raz? I czy te nawozy dodane do oprysku nie obniżą działania Modusa i CCC?  

obniżyć raczej na pewno nie, bardziej bym powiedział że podkręcą.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#15969 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:28

Pszenica Ozima i jara

jeszcze kwestia trafienia w faze.. jednego roku dawałem tylko 1,5 l CCC i tam gdzie idealnie trafiłem z zabiegiem pszenica przy 8 t/ha stała praktycznie w 100 %

ale przy samym cc zapewne scianka cieniutka byla wiec musiala byc bardzo niziutka, przy wysokiej mtz to jest co trzymac, doklosie pozniej robiles?

Edytowany przez Sunf, 22 grudzień 2015 - 16:29.

#15970 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 grudzień 2015 - 17:58

Pszenica Ozima i jara

ale przy samym cc zapewne scianka cieniutka byla wiec musiala byc bardzo niziutka, przy wysokiej mtz to jest co trzymac, doklosie pozniej robiles?

ja tam wolę mieszać medax top z ccc dużo pewniejszy niż moddus jeśli są np chłody i brak słońca

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15971 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 18:03

Pszenica Ozima i jara

no ja medaxu jeszcze nie próbowałem także nie wypowiem się na jego temat

nie, tylko CCC. Zabieg był robiony praktycznie jeszcze w fazie BBCH 30. O dziwo, rośliny nie były niskie, dolna część źdźbła była dość gruba. Odmiana Rywalka

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#15972 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 19:07

Pszenica Ozima i jara

ja tam wolę mieszać medax top z ccc dużo pewniejszy niż moddus jeśli są np chłody i brak słońca

Dokładnie o tym samym pisałem wcześniej. Źdźbło po medax+ccc uważam, że było grubsze niż po moddusie z ccc i widocznie krótsze, około 4  centymetrów. Większa niezależność od pogody, zero problemów z rozpuszczaniem, dość dobra cena w stosunku do moddusa same zalety. Sporo osób chyba boi się zamienić moddus, trochę z przyzwyczajenia i obawy przed tym Medaxem bo to stosunkowo nowy środek, ale naprawdę bardzo dobry.

#15973 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2015 - 19:16

Pszenica Ozima i jara

Czytałem gdzieś że, cerone przyśpiesza proces starzenia roślin. W tym roku stosowałem cerone w pszenicy i ostroga która jest późną odmianą dojrzała równo z innymi wcześniejszymi odmianami. Białko miała na poziomie 12.3-12.5 gdzie bamberka miała 14 białka przy takim samym nawożeniu w 3 dawkach. Wydaje mi się, że do tego faktu przyczynił się właśnie etafon.

Zetor Team

#15974 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

Czytałem gdzieś że, cerone przyśpiesza proces starzenia roślin. W tym roku stosowałem cerone w pszenicy i ostroga która jest późną odmianą dojrzała równo z innymi wcześniejszymi odmianami. Białko miała na poziomie 12.3-12.5 gdzie bamberka miała 14 białka przy takim samym nawożeniu w 3 dawkach. Wydaje mi się, że do tego faktu przyczynił się właśnie etafon.

to prawda cerone powoduje jak to nazwałeś starzenie roślin czyli skraca wegetację dlatego bardzo umiejętnie z terminem

Dokładnie o tym samym pisałem wcześniej. Źdźbło po medax+ccc uważam, że było grubsze niż po moddusie z ccc i widocznie krótsze, około 4  centymetrów. Większa niezależność od pogody, zero problemów z rozpuszczaniem, dość dobra cena w stosunku do moddusa same zalety. Sporo osób chyba boi się zamienić moddus, trochę z przyzwyczajenia i obawy przed tym Medaxem bo to stosunkowo nowy środek, ale naprawdę bardzo dobry.

medax 2 subst aktywne  i w tym roku miałem porównanie  na dokłosiu i ogólnie całościowo medax plus ccc dużo lepiej poza tym  przez pogodę moddus dziwne rzeczy robił z roślinami w połączeniu z mikro w tym roku (przebarwienia , chlorozy itd)

no ja medaxu jeszcze nie próbowałem także nie wypowiem się na jego temat

nie, tylko CCC. Zabieg był robiony praktycznie jeszcze w fazie BBCH 30. O dziwo, rośliny nie były niskie, dolna część źdźbła była dość gruba. Odmiana Rywalka

polecam spróbuj ccc z medaxem  nie zawiedziesz  a tak ogólnie ccc jest bardzo dobrą subst  również w rzepaku a jeszcze na marginesie medax posiada jedną substancję z caryxu także to powinno nam dużo powiedzieć wiemy jak caryx działa w rzepaku (chlorek mepikwatu)

Thug

#15975 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 20:21

Pszenica Ozima i jara

w jakich dawkach proponujesz CCC + medax? Nawożenie ok. 180 kg N

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#15976 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 20:23

Pszenica Ozima i jara

medaxu 0.5-0.7 ccc tak jak przy modussie

Thug

#15977 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 20:29

Pszenica Ozima i jara

medax 0.6 l +1 l ccc i moddus 0.3l + 1 l ccc zadziałały u mnie na takim samym poziomie 2 lata temu podczas mokrego sezonu.Na korzyść medaxu przemawia to że nie ma przypaleń jak to bywa w mieszaninach moddusa z innymi środkami

#15978 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 20:34

Pszenica Ozima i jara

no ja dotychczas nie miałem jakiś przykrych doświadczeń z moddusem. Aczkolwiek przestrzegam pewnych zasad, zbytnio go nie mieszam (z fungicydami sie zdarzało ale nie widziałem niebezpiecznych skutków), a przy rozpuszczaniu zawsze najpierw rozcieńczam w wiaderku a potem wlewam do opryskiwacza. Podobno lubią się dziac z nim różne cyrki. Raz zdarzyło mi się zbytnio skrócić pszenice ale to raczej było spowodowane zbyt małym odstepem pomiedzy zabiegami herbicydem a regulatorem.

W przyszłym sezonie na pewno wypróbuje medax dla porównania

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#15979 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 20:52

Pszenica Ozima i jara

Warto już szukać Medaxu - bo "na 5 minut" przed zabiegiem może być problem - brać sadownicza używa go w zastępstwie Regalisu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15980 Share m-93

m-93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 14:06

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj byłem na polu i zauważyłem że niektóre rośliny pszenicy przewódki ostki smolickiej (kupiony kwalifikat) są całe żółte wyciągam urywają się bez korzenia..

Stwierdziłem że to zgorzel....

Da to się jakoś uratować czy czekać co będzie dalej...

Byłem pytać się w centrali oprysków to powiedział mi że nie warto tego pryskać bo na zarażone rośliny już nic nie da i szkoda kasy na opryski...

i najwyżej czeka mnie orka jak się nie zahamuje choroba;/

i wogóle ta pszenica jakaś dziwna liście jasno zielone listki cienkie jak u trawy w porównaniu do pszenżyta to dno.....

Pytam was koledzy o rade co robić????? Albo co wy byście robili....