Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

24202 odpowiedzi na ten temat

#15941 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie i Panie,czy ktoś z was może wypowiedzieć się na temat pszenicy ozimej GORDIAN?Posiałem ją 1szy rok i ciekaw jestem np jej plonowania i parametrów.Zakładając wysiew azotu na ha 210 kg ha czy powinna utrzymać parametry?W br  roku pszenica Magic 14,5 białka i 34 glutenu ciekaw jestem czy ten gordian nie okaże się jakoś paszową pszenicą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:54
  •  

#15942 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie i Panie,czy ktoś z was może wypowiedzieć się na temat pszenicy ozimej GORDIAN?Posiałem ją 1szy rok i ciekaw jestem np jej plonowania i parametrów.Zakładając wysiew azotu na ha 210 kg ha czy powinna utrzymać parametry?W br  roku pszenica Magic 14,5 białka i 34 glutenu ciekaw jestem czy ten gordian nie okaże się jakoś paszową pszenicą.

#15943 Share lipos4

lipos4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:02

Pszenica Ozima i jara

Witam. Na wiosnę mam do zasiania jakieś 0.8 ha i planuje kupić pszenicę jarą z centrali. Ziemia klasy 4-5, trochę gliniasta. Czy ktoś mógł by mi polecić jakąś odmianę? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15944 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:54

Pszenica Ozima i jara

ja siałem Tybalta ale na II i III klasie a na twoje ziemie może by się nadawała Harenda lub Lennox

#15945 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:27

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam pytanie z innej beczki. Jak długie działanie mają zastosowane jesienne herbicydy. W moim przypadku był to środek Trinity 590 SC czyli  diflufenikan, chlorotoluron i pendimetalina. Pryskałem w listopadzie w fazie 1 - 3 liści, pola czyste, na jednym kawałku obserwuję kiełkujące chwasty, które od razu giną. Z efektu jestem bardzo zadowolony dotychczas stosowałem sam chlorotoluron i było dobrze, ale teraz nie wiem czego się spodziewać przy takich temperaturach jakie u nas panują np. dzisiaj +12. Czy na wiosnę trzeba będzie poprawiać? Może ktoś stosował ten środek w ubiegłych latach i wie jak się "zachowuje" - działa.

#15946 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1807 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

W tamtym roku tez było ciepło i chlorotoluron zadziałał. Miotły nie było, jedynie gdzie niegdzie jakis wystrzał sie trafił ale to bajka. Na dwuliscienne poprawiałem ale po chlorotoluronie trzeba poprawic ale po snajperach znajomi nie poprawiali na wiosne czyli chyba zadziałał.

#15947 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2538 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam pytanie z innej beczki. Jak długie działanie mają zastosowane jesienne herbicydy. W moim przypadku był to środek Trinity 590 SC czyli  diflufenikan, chlorotoluron i pendimetalina. Pryskałem w listopadzie w fazie 1 - 3 liści, pola czyste, na jednym kawałku obserwuję kiełkujące chwasty, które od razu giną. Z efektu jestem bardzo zadowolony dotychczas stosowałem sam chlorotoluron i było dobrze, ale teraz nie wiem czego się spodziewać przy takich temperaturach jakie u nas panują np. dzisiaj +12. Czy na wiosnę trzeba będzie poprawiać? Może ktoś stosował ten środek w ubiegłych latach i wie jak się "zachowuje" - działa.

trinity stosowałem w ubiegłym sezonie i w obecnym też.Nie poprawiałem na wiosnę bo nie było takiej potrzeby.Mam nadzieje że teraz tak samo obędzie sie bez poprawek

#15948 Share karol13

karol13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 23:04

Pszenica Ozima i jara Witam otóż 1 raz będę stosował RSM i tu moje pytanie czy mogę zastosować na pszenicę na 1 dawkę 150 l/h RSM 32 tak samo chciałbym dac na 2 dawkę a na 3 myslalem o 100 kg saletry czy to bd dobre nawożenie przedplonem był owies gleby III- IV przedsiewnie 250 kg/h polifoski 6 Odmiana babmberka do tego chciałbym dac jeszxze jakies mikroelrmety czy przy takim nawozeniu moge liczyc na 6-7 t ? czy moze coś zmienić coś dodać

#15949 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 06:59

Pszenica Ozima i jara

Witam. Na wiosnę mam do zasiania jakieś 0.8 ha i planuje kupić pszenicę jarą z centrali. Ziemia klasy 4-5, trochę gliniasta. Czy ktoś mógł by mi polecić jakąś odmianę? 

Arabella się sprawdzi na takiej klasie tylko wczesnie siej

#15950 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3669 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 07:51

Pszenica Ozima i jara

Witam otóż 1 raz będę stosował RSM i tu moje pytanie czy mogę zastosować na pszenicę na 1 dawkę 150 l/h RSM 32 tak samo chciałbym dac na 2 dawkę a na 3 myslalem o 100 kg saletry czy to bd dobre nawożenie przedplonem był owies gleby III- IV przedsiewnie 250 kg/h polifoski 6 Odmiana babmberka do tego chciałbym dac jeszxze jakies mikroelrmety czy przy takim nawozeniu moge liczyc na 6-7 t ? czy moze coś zmienić coś dodać

Może być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15951 Share hobbysta21

hobbysta21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sporty walki, piłka nożna, muzyka klubowa.

Napisany 22 grudzień 2015 - 08:08

Pszenica Ozima i jara rowniez arabelle polecam w mieszance z owsem i jeczmieniem udala mi sie na piaszczystej V kl jak i twardej IVa

#15952 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 11:51

Pszenica Ozima i jara

jak co roku to samo jak skrócic zeby nie wywrócic pszeniczke :D?

#15953 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:12

Pszenica Ozima i jara 1.2 l ccc plus 0.3 modus 10 dni później modus 0.15, można połączyć z zabiegiem T 1. Na doklosie 0.5 medax top :D ale takie skracanie tylko przy wysokim nawozeniu, powyzej 200. Kg N no i gdy pszenica podatna na wyleganie.

#15954 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2526 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:44

Pszenica Ozima i jara

jak co roku to samo jak skrócic zeby nie wywrócic pszeniczke :D?

jakie nawożenie N?

ja proponuje taki standardowy zabieg 1 l CCC + 0,2 Moddusa w fazie BBCH 30-31 a przy wyższym nawożeniu Cerone na flage.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#15955 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:47

Pszenica Ozima i jara

A ja nie będę stosował Moddusa. Z moich obserwacji wynika, że Medax Top jest lepszym preparatem. Działa w niższej temperaturze, nie musi być takie ostre słońce jak na Moddus, cena chyba nawet lepsza. 1 litr ccc i 0,6-0,8 medaxu w zależności od widoków na zboże to według mnie najlepsze rozwiązanie na pierwszy zabieg.

#15956 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 14:31

Pszenica Ozima i jara

Jak masz gęstą to nie trzeba ccc dawać?

#15957 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2744 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 grudzień 2015 - 15:13

Pszenica Ozima i jara

Mieliśmy pszenice i poszło 0,2 moddusa i 0,4 cerone i potem jeszcze raz moddusem 0,3 l na ha i fatk nie pokładło sie ale nie skróciło łodyg

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#15958 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1807 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2015 - 15:30

Pszenica Ozima i jara

bo moddus nie skraca tylko pogrubia i usztywnia. CCC skraca

#15959 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:15

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam pytanko. Czy w pszenicy mogę pojechać takim zestawem: 1,2 litra CCC/ha + 0,2 litra Modusa/ha + 10 kg mocznika/ha + 7 kg siarczanu magnezu/ha + 1,5 litra odżywki? Chodzi głównie o to czy można mieszać tyle środków na raz? I czy te nawozy dodane do oprysku nie obniżą działania Modusa i CCC?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15960 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:22

Pszenica Ozima i jara

bo moddus nie skraca tylko pogrubia i usztywnia. CCC skraca

cala rzecz polega na tym ze wlasnie cc skraca zdzblo a sciany pozostaja cieniutkie i w wyniku tym przyjdzie pierwszy lepszy wiatr i gleba , dlatego chyba trzeba dwukrotnie pojechac Trineksapak etylu  albo na flage etefon. w obecnym roku dalem raz 1 l cc + 0,4 optimusu to troche sklonniejsze do wylegania polegly

jakie nawożenie N?

ja proponuje taki standardowy zabieg 1 l CCC + 0,2 Moddusa w fazie BBCH 30-31 a przy wyższym nawożeniu Cerone na flage.

162 N