Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#15941 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 16:20

Pszenica Ozima i jara

no właśnie jak wypada odm skagen (wiem ze jest już kilka lat w Polsce,ale ja siałem ją pierwszy raz)w plonie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:14
  •  

#15942 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 grudzień 2015 - 16:48

Pszenica Ozima i jara

Też mam w tym roku pszenice linus , do tego tobak i jeszcze jedną ale nie pamiętam nazwy , u mnie też sprawdziła sie pszenica Kuban naprawde bardzo dobra , kiedy ją młóciłem to jeszcze liście miała

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#15943 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 17:24

Pszenica Ozima i jara

Na linusa około 200 N a przedplon rzepak, i na inne też około 200 N.pełna ochrona , 4 x pełne odżywki.

Najlepiej plonowała Arkadia pod 10 t, ale nie przekroczyło 10,  i tu nie spodziewałem się że tak da, Ostroga  jakieś 7-9  zależało od pola, Scagen też mnie zaskoczył, dał pod 9 gdzie  3 raz  był po pszenicy. Ozon ponad 8,5t a też lepiej wyglądał niż sypnął

Ale to są maksymalne plony, nie ma co się sugerować że tak wszystko sypało, średnia   wyjdzie ponad 8, tu niestety susza też zrobiła swoje, w tamtym roku średnia  na pewno była z 1 tonę wyższa.ale i rok był bardzo wyjątkowo sprzyjający.  W tamtym roku wszystkie pszenice po rzepakach sypały minimum 10 ton, nawet taki żwir że jak miałem 5 to się cieszyłem.

Stosujcie Potas  w odżywkach to u mnie już podstawa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15944 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2015 - 17:33

Pszenica Ozima i jara

Ja w tym roku natomiast miałem lepsze plony niz w ubiegłym przy podobnym nawozeniu i ochronie. Jedynie w tym roku poszło 3x fugnicyd a w tamtym roku 2 razy

#15945 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 17:51

Pszenica Ozima i jara Tez mam linusa okaże sie jak wypali, gleba 3a-4a po bobrze i cebuli, na ha dostala 250kg wapmagu i poli 6 200kg, więcej nic nie sypalem bo wczesniej pod cebule i bob poszlo obficie. Udalo sie opryskac boxer legato glean, dalej zobaczymy. Co na nią sypaliscie azotowo i w jakich dawkach?

Edytowany przez bartekd91, 20 grudzień 2015 - 17:54.

#15946 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 grudzień 2015 - 17:54

Pszenica Ozima i jara

Po bobie ;p

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#15947 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 17:55

Pszenica Ozima i jara Moze byc i tak ;P

#15948 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie i Panie,czy ktoś z was może wypowiedzieć się na temat pszenicy ozimej GORDIAN?Posiałem ją 1szy rok i ciekaw jestem np jej plonowania i parametrów.Zakładając wysiew azotu na ha 210 kg ha czy powinna utrzymać parametry?W br  roku pszenica Magic 14,5 białka i 34 glutenu ciekaw jestem czy ten gordian nie okaże się jakoś paszową pszenicą.

#15949 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie i Panie,czy ktoś z was może wypowiedzieć się na temat pszenicy ozimej GORDIAN?Posiałem ją 1szy rok i ciekaw jestem np jej plonowania i parametrów.Zakładając wysiew azotu na ha 210 kg ha czy powinna utrzymać parametry?W br  roku pszenica Magic 14,5 białka i 34 glutenu ciekaw jestem czy ten gordian nie okaże się jakoś paszową pszenicą.

#15950 Share lipos4

lipos4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:02

Pszenica Ozima i jara

Witam. Na wiosnę mam do zasiania jakieś 0.8 ha i planuje kupić pszenicę jarą z centrali. Ziemia klasy 4-5, trochę gliniasta. Czy ktoś mógł by mi polecić jakąś odmianę? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15951 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:54

Pszenica Ozima i jara

ja siałem Tybalta ale na II i III klasie a na twoje ziemie może by się nadawała Harenda lub Lennox

#15952 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:27

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam pytanie z innej beczki. Jak długie działanie mają zastosowane jesienne herbicydy. W moim przypadku był to środek Trinity 590 SC czyli  diflufenikan, chlorotoluron i pendimetalina. Pryskałem w listopadzie w fazie 1 - 3 liści, pola czyste, na jednym kawałku obserwuję kiełkujące chwasty, które od razu giną. Z efektu jestem bardzo zadowolony dotychczas stosowałem sam chlorotoluron i było dobrze, ale teraz nie wiem czego się spodziewać przy takich temperaturach jakie u nas panują np. dzisiaj +12. Czy na wiosnę trzeba będzie poprawiać? Może ktoś stosował ten środek w ubiegłych latach i wie jak się "zachowuje" - działa.

#15953 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

W tamtym roku tez było ciepło i chlorotoluron zadziałał. Miotły nie było, jedynie gdzie niegdzie jakis wystrzał sie trafił ale to bajka. Na dwuliscienne poprawiałem ale po chlorotoluronie trzeba poprawic ale po snajperach znajomi nie poprawiali na wiosne czyli chyba zadziałał.

#15954 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam pytanie z innej beczki. Jak długie działanie mają zastosowane jesienne herbicydy. W moim przypadku był to środek Trinity 590 SC czyli  diflufenikan, chlorotoluron i pendimetalina. Pryskałem w listopadzie w fazie 1 - 3 liści, pola czyste, na jednym kawałku obserwuję kiełkujące chwasty, które od razu giną. Z efektu jestem bardzo zadowolony dotychczas stosowałem sam chlorotoluron i było dobrze, ale teraz nie wiem czego się spodziewać przy takich temperaturach jakie u nas panują np. dzisiaj +12. Czy na wiosnę trzeba będzie poprawiać? Może ktoś stosował ten środek w ubiegłych latach i wie jak się "zachowuje" - działa.

trinity stosowałem w ubiegłym sezonie i w obecnym też.Nie poprawiałem na wiosnę bo nie było takiej potrzeby.Mam nadzieje że teraz tak samo obędzie sie bez poprawek

#15955 Share karol13

karol13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 23:04

Pszenica Ozima i jara Witam otóż 1 raz będę stosował RSM i tu moje pytanie czy mogę zastosować na pszenicę na 1 dawkę 150 l/h RSM 32 tak samo chciałbym dac na 2 dawkę a na 3 myslalem o 100 kg saletry czy to bd dobre nawożenie przedplonem był owies gleby III- IV przedsiewnie 250 kg/h polifoski 6 Odmiana babmberka do tego chciałbym dac jeszxze jakies mikroelrmety czy przy takim nawozeniu moge liczyc na 6-7 t ? czy moze coś zmienić coś dodać

#15956 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 06:59

Pszenica Ozima i jara

Witam. Na wiosnę mam do zasiania jakieś 0.8 ha i planuje kupić pszenicę jarą z centrali. Ziemia klasy 4-5, trochę gliniasta. Czy ktoś mógł by mi polecić jakąś odmianę? 

Arabella się sprawdzi na takiej klasie tylko wczesnie siej

#15957 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 07:51

Pszenica Ozima i jara

Witam otóż 1 raz będę stosował RSM i tu moje pytanie czy mogę zastosować na pszenicę na 1 dawkę 150 l/h RSM 32 tak samo chciałbym dac na 2 dawkę a na 3 myslalem o 100 kg saletry czy to bd dobre nawożenie przedplonem był owies gleby III- IV przedsiewnie 250 kg/h polifoski 6 Odmiana babmberka do tego chciałbym dac jeszxze jakies mikroelrmety czy przy takim nawozeniu moge liczyc na 6-7 t ? czy moze coś zmienić coś dodać

Może być.

#15958 Share hobbysta21

hobbysta21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sporty walki, piłka nożna, muzyka klubowa.

Napisany 22 grudzień 2015 - 08:08

Pszenica Ozima i jara rowniez arabelle polecam w mieszance z owsem i jeczmieniem udala mi sie na piaszczystej V kl jak i twardej IVa

#15959 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 11:51

Pszenica Ozima i jara

jak co roku to samo jak skrócic zeby nie wywrócic pszeniczke :D?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15960 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:12

Pszenica Ozima i jara 1.2 l ccc plus 0.3 modus 10 dni później modus 0.15, można połączyć z zabiegiem T 1. Na doklosie 0.5 medax top :D ale takie skracanie tylko przy wysokim nawozeniu, powyzej 200. Kg N no i gdy pszenica podatna na wyleganie.