Polecane posty

greg91    59

Czy można Medax  mieszać z Artea 330 +Plonvit z,w jednym zabiegu na T2 w Arkadi dostała 170 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65
Napisano (edytowany)

Stosowalem ten preparat jakies 15 lat temu. Wtedy efekty byly imponujące w porownaniu do dostepnych w tamtym czasie środków..

Z pewnością. Tylko szkoda, że tocata to nowość i został wpisana do rejestru  09.11.2015. 

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nawet tego samego dnia, pamiętaj tylko żeby zmniejszyć już ilość azotu dolistnego żeby nie było poparzeń. 

Saletry wapniowej jedynie nie można łączyć z siarczanem bo się wytrąci osad z tego co wiem. 

Planuje jechać jeszcze z rana na jęczmień jary 5kg saletry wapniowej na 400 l wody i to na 1,5 hektara a wieczorem 20kg mocznika 10 kg siarczanu i 1 litr micro to też na 400 l wody i na 1,5 hektara, będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Info dla "młodzieży"; ta cala Wasza Tocata, to ponowne wprowadzenie na rynek Juwelu 250, ktory zostal zarejestrowany w Polsce bodajze w 1999r. Slynna "Akcja Jakosc" 1999 T1 Juwel, T2 Tango 500. Wiec jak dla mnie, to nowosc po .uju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

później był juwel tt też świetny środek to tak jakby do tocaty dodać fenpropimorf , ale to dość stare środki

na septoriozę i rdzę tocata to  dobre rozwiązanie , może stare ale epoksykonazol cały czas jest  na topie , do tego jest to markowy produkt i na pewno ma bardzo dobre nośniki substancji aktywnej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Planuje jechać jeszcze z rana na jęczmień jary 5kg saletry wapniowej na 400 l wody i to na 1,5 hektara a wieczorem 20kg mocznika 10 kg siarczanu i 1 litr micro to też na 400 l wody i na 1,5 hektara, będzie ok ?

 

Jeczmien Ci zolknie ? ze probujesz odzywiac, u mnie w tym roku juz na straty w mieszance najpierw zolkl teraz widze czerwony i wokolicy wszedzie to samo jare pszenice widze juz zaczyna tez atakowac wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Też śmiem twierdzić, że Tocata ( Juwel 250, Allegro 250) to skuteczne preparaty, zwłaszcza że Tocata nie ma wygórowanej ceny.. Sam zastanawiam się, czy nie polecieć tym środkiem w jęczmieniu jarym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Koledzy stosował ktoś z was kristalon do oprysku pszenicy ozimej jako odżywka ?
Podobno można podać kristalon zielony i jest super efekt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Fakt, krezoksym nie jest najsilniejszą substancją, ale w połączeniu z oryginalnym epoksy z BASF'u napewno przynosi lepsze rezultaty niz jakies podróby innych strobiluryn rozprowadzanych przez firemki typowo handlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

do epoksykonazolu + azoksystrobiny + cholorotalonilu moge dodać s.magnezu + mangan + molibden + cynk ? z mocznika chyba zrezygnuje bo cieżko go mieszać z czymkowiek i chyba choroby wchodzą po nim łatwiej zauważyłem.... w ogóle ma ktoś wykres jakie mikro w jakiej fazie pszenicy są potrzebne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ccc skraca korzenie jak zmyje go z liścia i przedostanie się do nich, tak czytałem wypociny ekspertów. modus myślę że bezpieczniejszy bo tu słonce ma dużo do powiedzenia jeszcze :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego pomiot czy obornik bo to jest bardzo duza roznica ;)

 

Kiedy dajecie na kłosa na ozima ?

 

Przecież pisze że pomiot kurzy, czesto trafią się same odchody z pod rusztów i nigdy niema problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jeczmien Ci zolknie ? ze probujesz odzywiac, u mnie w tym roku juz na straty w mieszance najpierw zolkl teraz widze czerwony i wokolicy wszedzie to samo jare pszenice widze juz zaczyna tez atakowac wirus

U mnie mocznik+siarczan+micro to standard a saletrą lecę po to ponieważ w paru miejscach zrobił się troszkę żółtawy i na 100% to wina niskiego pH także chce go troszkę "podratować" żeby nie odstawał do reszty :D

ccc skraca korzenie jak zmyje go z liścia i przedostanie się do nich, tak czytałem wypociny ekspertów. modus myślę że bezpieczniejszy bo tu słonce ma dużo do powiedzenia jeszcze :)

Kiedyś rozmawiałem z jednym przedstawicielem i on mówił że aby CCC skróciło korzenie to trzeba podać ponad 4 litry CCC i niby dopiero wtedy skróci korzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak ph .ujowe, to choćbyś nie wiem co cudował, to zawsze w tych miejscach będzie słabsze, tymbardziej taka roslina jak jęczmien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

To ja rozumiem, ale to na pewno nie zaszkodzi jęczmieniowi a może pomóc ;)


smiało 5 kg/ha mozesz sypac go 

Mówisz o saletrze wapniowej? Tam gdzie kupowałem tą saletrę sprzedawca poradził mi 6kg/ha, no nic skoro tak mówicie to w poniedziałek jadę z opryskiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Możesz dac i 50 i g.. da ludzie tonami sypią i dopiero jakieś efekty widać a Ty 5 kg chcesz coś zdziałać wypij piwo lepiej za tą kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamNowik    0

Witam, kolegów Rolników

 

Chciałbym zapytać Was czy na pszenicę JARĄ mogę zastosować Lancet plus + adiuwant?  Jaką polecacie dawkę? Wiem, że to drogi oprysk, ale został mi od oprysku złoża ozimego (wymarzło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Mam problem zboże wykształciło mi już pylnik początek kłosa . Czy w takiej fazie mogę jeszcze zrobić poprawkę na chwasty fiołka polnego który kwitnie i przytulie ? Robiłem dwa opryski i mimo to przepuścił jesienny i wiosenny trochę z mojej winy bo do atlantisa dałem A Sekator i on ma fiołka w średnio wrażliwych lintur sobie poradzi? A druga sprawa mam tak u wujka pole że wylazło pełno wyczyńca polnego da się coś z tym zrobić jak on się już prawie obsypuje czy d*pa zbita a może próbować Atlantis albo ten drugi co jest do wyczyńca proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisek123    0

Witam wszystkich mam problem ponieważ za późno zorientowałem się że powinienem skrócić pszenice. Na jesien pszenica dostala 300kg lubofoski na wiosne 100kg saletrosanu oraz 100kg saletry. W drugim zabiegu doszło 100kg saletry oraz 50 kg mocznika. Pszenica wygladała słabo lecz teraz ruszyła mocno do przodu obawiam się że może ją położyć. I moje pytanie czy mogę jeszcze zastosować jakiś antywylegacz czy już jest za późno?? W tamtym roku po burakach pszenica dostała 120kg czystego N i jej nie położyło lecz była o wiele słabsza niż w tym roku. Dołączam zdjecie pszenicy 

post-150891-0-71783600-1463867560_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam
Panowie czy taki zabieg na T2 bedzie skuteczny
chlorotalonil 1l + azoksystrobina 0,5+ propikonazol 0,5 dam jeszcze w zabiegu siarczan magnezu i Opti zboże 2kg i jak będzie skrzypionka pójdzie markiz 0,5l tylko myślę nad tym propikonazolem na ile jest skuteczny na septoriozy a chcę jego wykorzystać bo mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

Mam problem zboże wykształciło mi już pylnik początek kłosa . Czy w takiej fazie mogę jeszcze zrobić poprawkę na chwasty fiołka polnego który kwitnie i przytulie ? Robiłem dwa opryski i mimo to przepuścił jesienny i wiosenny trochę z mojej winy bo do atlantisa dałem A Sekator i on ma fiołka w średnio wrażliwych lintur sobie poradzi? A druga sprawa mam tak u wujka pole że wylazło pełno wyczyńca polnego da się coś z tym zrobić jak on się już prawie obsypuje czy d*pa zbita a może próbować Atlantis albo ten drugi co jest do wyczyńca proszę o poradę

 

na wyczyńca Axial, a na fiołka Aloksypyr czy inny tańszy zamiennik Starane i chyba nic innego w tej fazie pszenicy. Oba środki w wyższych dawkach, czyli ok 0,7-0,8 l/ha i niestety raczej osobno trzeba by je zastosować.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

na T 2 co będzie lepsze Soligor czy Reveller na T 1 poszedł Wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj