Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#15601 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

raczej już nici z oprysków na dolnym śląsku i w opolskim jutro deszcz , pojutrze deszcz , później ochłodzenie . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:53
  •  

#15602 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 20:47

Pszenica Ozima i jara

w jakich temp mniej wiecej wegetacja sie zatrzymuje?

#15603 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 21:18

Pszenica Ozima i jara

@miwigos bo przespali wrześień/październik  :lol: też nigdy nie wjeżdzaliśmy w listopadzie opryskiwaczem i raczej na to się nie zanosi  :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15604 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

-3 - -4 jak się utrzymuje taka średnia temperatura.. na farmerze albo top agrar akurat dzisiaj czytałem, to się pochwalę :P

#15605 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:00

Pszenica Ozima i jara Co ma do rzeczy miesiac ? Wegetacja moze ruszyc w lutym to nawoz dasz w marcu kwietniu bo pare lat wstecz podlasie w kwietniu norma a w zeszlym marzec tak i z opryskiem temperatura nocna decyduje w glownej mierze i w jakiej fazie chwasty i czy w ogole byly ?.Ja pryskalem pare dni wstecz temp w nocy >5 przez kolejne 3 dni i co z tego ze listopad jak w pazdzierniku chwasty nawet sie nie pokazaly. Kazdy robi jak uwaza ;-)

#15606 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 07:30

Pszenica Ozima i jara

@miwigos bo przespali wrześień/październik :lol: też nigdy nie wjeżdzaliśmy w listopadzie opryskiwaczem i raczej na to się nie zanosi :)

a może poprostu sucho było i nie szło posiac? Pozatym kto na Dolnym Śląsku sieje pszenicę we wrześniu?

#15607 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 08:05

Pszenica Ozima i jara

Bardzo dużo  na Dolnym Śląsku we  wrześniu sieję pszenic. Ale według mnie siew pszenicy w wrzesiniu to błąd.  Ja siałem 1-7 październik i po 3 tygodniach dopiero zaczeła wychodzić, w listopadzie miała 2 liście a pryskałem tak jak wszyscy u nas  około 10 listopada.

#15608 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 listopad 2015 - 11:40

Pszenica Ozima i jara

Czasami siew we wrzesniu jest dobry a czasami nie koniecznie. Np w tamtym roku przenice siane we wrzesniu były mocno rozkrzewione, czasami az nadto bo była ciepła zima ale tego człowiek nieprzewidzi. W tym roku pszenice siane po 20 wrzesnia są w fazie 3- 5 liści lub dopiero zaczynaja krzewienie z powodu małej ilości wody w glebie no i chłodna pogoda,

#15609 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 12:56

Pszenica Ozima i jara

Szybkie pytanie koledzy po jakim czasie od oprysku Expert Met mogą wystąpić opady deszczu?

#15610 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 13:09

Pszenica Ozima i jara Jeśli chodzi o przespany wrzesień październik toowszem ale moje pole zasypało zaraz po siewach nie było szans na doglebowo bo popiół później wschody byly do 5 tygodni u mnie i w zasadzie pierwsze rośliny pokazały się jak spadł deszcz wtedy było rzeczywiście okienko na zabieg ale wtedy czas byl na rzepak i żyta bo jedno kiepskie a w drugim chwasty duże na pszenicę już nie starczyło czasu bo na przemian deszcz wiatr i zimno- co do paru ha i się nie wyrabiaja to dla mnie jest logiczne że jeśli ktoś ma właśnie tyle to zajmuje się jeszcze czymś innym i ma dokładnie tyle samo czasu co ten który gospodaruje na 300ha a moje gospodarstwo cóż ..zdecydowanie należy do średnich...choć nie uważam że jest to właściwe miejsce do licytacji kto ma więcej ha. Jeśli zimy nie bedzie widać jak najbardziej można pryskac ale muszą być odpowiednie warunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15611 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 20:00

Pszenica Ozima i jara

Ja pryskam expertem i wiosna mustang według mnie nie drogo i najważniejsze że skutecznie,w inne cuda nie wierze bo na wiosne zawsze coś za grudki ziemi wyskoczy,zawsze siałem do 15 września ,nawet 5do 8 wrzesień,w tym roku po wirusie zeszłego roku po 21 iza wielkie nie jest ,ale jest OK ,a to co siane koniec pażdziernika po burakach ,to po co pryskać na jesień lepiej na wiosne ,

A z tym wiekiem to mam tak pośrodku co napisałeś i życie mnie trochę już nauczyło,że jak jest czas i pogoda to się nie śpi

#15612 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

Bardzo dużo  na Dolnym Śląsku we  wrześniu sieję pszenic. Ale według mnie siew pszenicy w wrzesiniu to błąd.  Ja siałem 1-7 październik i po 3 tygodniach dopiero zaczeła wychodzić, w listopadzie miała 2 liście a pryskałem tak jak wszyscy u nas  około 10 listopada.

Jak ktoś sieje ponad ponad 300szt/m2 na zachodzie to czemu się dziwisz. Posiej 100-200 a zobaczysz różnicę. 

@lonoh siałem przed deszczami, kiedy ludzie czekali na deszcz i zgadnij kto wygrał??

Juz przy rapsie czekałem na deszcz to strzeliłem sobie w kolano. 

Edytowany przez Tomek90, 20 listopad 2015 - 20:14.

#15613 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 22:03

Pszenica Ozima i jara

Kolega siał 25 września a ja 2 października i  tak samo wyszły.

Sąsiad siał rzadko w tamtym roku, ale 10 września, to miał totalne siano w polu a nie pszenicę. Od paru lat sieję na początku października.

#15614 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 22:35

Pszenica Ozima i jara

Jak w sucha glebe sie posieje to bedzie siano. Wzejdzie a po długim braku deszczu zrobi sie siano, uschnie, wiec lepiej w tym wypadku posiac pozniej ale w miare wilgotna ziemię. W tym roku tak zrobiełm ze posiałem w pozniejszym termnie. ponad 2 ha orałem w popiół a nastepne ponad 2 ha orałem juz w miare wilgotne glebe. Siew przypadł akurat na kilka dni przed z miare mocnym deszczem, wiec odrazu ziarniak dostał wilgoci. Wschody były dośc równe i dobre. Wiadomo faza rozwojowa mowi sama za siebie w porownaniu z tamtym rokiem ale moim zdaniem w niektorych rejonach Polski lepeij było opoznic siew i siac w wilgotna glebe niz wysiac za wczesnie w popiół

#15615 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 00:53

Pszenica Ozima i jara W tamtym roku siałem terminowo jak w tym.
@tomek73 wczytać się w mój post. Wiem wie wiesz o co chodzi

#15616 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 18:53

Pszenica Ozima i jara

Rzadko to jakieś 150 kg, u nas poniżej nie schodzi się. Ale 100-200  nasion to jeszcze zależy od MTZ i siły kiełkowania.

Ja sieje 180-300 zależy od odmiany,MTZ i siły.

#15617 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 19:43

Pszenica Ozima i jara

Posiej 100 szt na metr na początku pażdziernika,życze powodzenia,tacy mądrzy to u nas byli i zrezygnowali,taka ilość to na początku września nawet za mało żeby dała 9 ton

#15618 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 19:47

Pszenica Ozima i jara

w takiej obsadzie to zaraz po zniwach hehe

#15619 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 19:53

Pszenica Ozima i jara

Uff.. Pszenica siana 6 listopada szpilkuje rządki już widać codziennie pada od pierwszego dnia po siewie, albo wieje. Jak da się wjechać na pole to opryskam. 220kg mtz52g (na początku 2 października 170kg)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15620 Share pawel177

pawel177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 00:43

Pszenica Ozima i jara

JUż tak się Tomki nie spierajcie,bo to z celem się mija.Jeden z podlasia drugi z dolnego śl.Inne klimaty.Mieszkam parę kilometrów od @tomek73 i wie,że w tym roku u nas wogóle nie padało!Więc jaki sens był siać w terminie? U nas nawet bambry siali w pył ale w połowie października.Pola dopiero się zielenieją.Taki rok-co zrobić?

Ktoś tam wcześniej pisał,że przegapili terminy na pryskanie i mają probleem.Ale co mieli pryskać ?suchą nieuprawioną glebe?