Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:20

Pszenica Ozima i jara Moderatorze pryskałem w dawce 4 litry na hektar i środek zadziałał słabo dlaczego ,wytłumacz mi?też swojego czasu chciałem oszczędzić niestety nie udało mi się , sorki z pośpiechu się pomyliłem z siarczanem :unsure: Teraz minimum daje 5 litrów + siarczan i jest oki.150 litrów wody i 4 litry Tajfuna to się zgodzę. :rolleyes: , tyle że przyjeło się od zawsze na hektar 300l. I jak ktoś idzie do sklepu to sprzedawca zawsze radzi 300 litrów wody na hektar.

Edytowany przez zonk28, 23 czerwiec 2011 - 17:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:05
  •  

#1542 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:27

Pszenica Ozima i jara Bo dałeś za dużo wody - kojarzysz terminy ociekanie, stężenie , różnice ciśnień osmotycznych ?

I nie jedź mi tu od moderatora, bo w ten sposób chcesz zbagatelizować swoje błędy. Ale w tym poście to już przekroczyłeś granice przyzwoitości w pisaniu pierdół. Zresztą w poprzednich postach też se nie żałujesz ;).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#1543 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:42

Pszenica Ozima i jara 3litry glifosatu w 150l wody i nawet perz siądzie. Na 300 litrów by mieć ten sam efekt to niestety 6l ale to mija się z celem. Sam glifosat bez żadnych siarczanów i dobre końcówki, a nie za 50groszy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:05

Pszenica Ozima i jara Dziękuje za informacje, przestraszyłem się już tej ilości glifosatu:p
Zonk24 podrzucam zdjęcia mojej tonacji.
zdjecie !

Kolego Silva wspomniałeś chyba ze z Tonacji osiągnąłeś plon 9t z hektara na 4 klasie gleby. Mógłbyś zdradzić swoje nawożenie i ochronę?

#1545 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:40

Pszenica Ozima i jara zonk28 , ja tak szczerze mowiac mam plony ozimej pszenicy w granicach 6 t/ha no w tam tym roku było troche lepiej. ale pod korzen nie sieje grama nawozu tylko 60kg/ha na sciernisko na lepszy rozkład słomy.i co najgorsze nie sieje pod oziminy nawozów wieloskładnikowych typu polifoska , jednak widze ze musze to zmienic aby plony były lepsze . szczerze mowiac mam zamiar zastosowac taki plan nawozenia na najblizszy sezon.
podaje dawki czystego azotu:
1. mocznik-30kg, bezposrednio na sciernisko
2. polifoska8 - 8kg , saletrzak 27 kg , przedsiewnie
3. saletra 70 kg, na wiosne 1 dawka
4. mocznik 70kg, 2 dawka
5. mocznik 5kg, dolistnie z fungicydem
łacznie 210 kg/ha azotu wydaje mi sie ze jest to wystarczajaco , tym bardziej ze eksperci wyliczyli ze pszenice wymagaja 200-230 kg/ha azotu.

#1546 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:56

Pszenica Ozima i jara hmm... Nie wiem czy mogę się wypowiadać, bo sam z pszenicy osiągnąłem maks 6t/ha, ale...
Dawka 210kg azotu w przeliczeniu na planowany plon pszenicy to wyjdzie około 10t ziarna, myślę ze przy takim nawożeniu azotowym powinieneś zastosować większe nawożenie P i K. wywnioskowałem ze planujesz wysiać 100kg polifoski 8 na hektar. Z tego co się orientuje to na wytworzenie jednej tony ziarna pszenica pobiera 10kg fosofu i 20kg potasu. siejąc 100kg polifoski dostarczasz po 24kg fosforu i potasu. Nie wiem jak bardzo masz zasobna ziemie w P i K, ale 200kg potasu w składniku dostępnym dla roślin to raczej tam nie masz...
Pozostawiam sprawę do przemyślenia Tobie

#1547 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:11

Pszenica Ozima i jara Matyziak też masz ładną pszeniczkę , kłosy dorodne , powinno być nie żle , ja Tonacji nigdy nie siałem wiec się nie wypowiem.Może silva coś doda od siebie.Swojego czasu siałem Mikule , oj sypała ona , mało wymagająca pszenica ale jak jej sie dało azotu to dała piękny plon , ziarno miała grube i była bardzo ciężka.Innej pszenicy było 3/4 worka i było 50 kg a tej mniej i też było 50 kg.Była bardzo ciężka nie wiem czemu.

#1548 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:24

Pszenica Ozima i jara No z moja jest tak jak wspominałem, miejscami jest miotła, no a zdjęcie zrobiłem tam gdzie miotły nie ma:) W tym roku i tak pszenica idzie do obsiania. Aby mi jej starczyło na 12ha do obsiania. Tak się zastanawiam, czy na stanowisku po łubinie siać polifoskę czy jakiś inny nawóz P i K, bo azotu na jesieni to jej chyba nie będzie brakowało...

P.S Tu jest drugie Zdjęcie mojej pszenicy.

Edytowany przez matyziak, 23 czerwiec 2011 - 21:26.

#1549 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:29

Pszenica Ozima i jara Ładna ale mogła by być gęściejsza. ;) Polifoskę jak dasz na stanowisku po łubinie to będzie super.Powinna być piękna.Skracałeś ją ?

#1550 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:37

Pszenica Ozima i jara Skracałem, poszedł jeden zabieg środkiem... kurde znowu nazwy nie pamiętam... wiem ze był firmy bayer. muszę sobie chyba gdzieś te nazwy pozapisywać:) Tylko w tym łubinie to mam skrzypu od cholery i muszę po wapnować, tyle ze wapno w pierwszym roku to i tak nie za bardzo działa.

P.S. Silva, już wiem jakie nawożenie stosowałeś:) Stosowałeś 4 dawki nawozów, czy coś z tej listy było mieszane? Mógłbyś podać przybliżone terminy poszczególnych dawek?

Edytowany przez matyziak, 23 czerwiec 2011 - 22:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 23:37

Pszenica Ozima i jara jezeli chodzi o K to sieje co dwa lata około 100kg/ha soli potasowej , dokladnie nie pamietam jaka zawartosc ale cos koło 50 %.10 ton ziarna nie jest mozliwe na moich glebach poniewaz sa to 3 i 4 klasy , gorzej z fosforem dlatego chyba musze siac wiecej polifoski. pH mam w granicach 6-7 czyli nie najgorsze. a co do zasobnosci gleby w poszczegolne pierwiastki raczej zawartosci mam srednie jak badalem w tam tym roku kilku pól.

#1552 Share H4S

H4S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 08:55

Pszenica Ozima i jara Witam, chciałbym się was poradzic jaka jest optymalna liczba kłosów na m2?

Edytowany przez H4S, 24 czerwiec 2011 - 08:58.

#1553 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:23

Pszenica Ozima i jara To zależy na jakiej ziemi. Na tych lepszych to 800 kłosów, a na gorszych ok.600 kłosów. Wszystko zależy od opadów oraz od tego ile kłosów jest wstanie wyżywić gleba :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#1554 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:41

Pszenica Ozima i jara jeżeli chcesz zasiać 210kg azotu to tak tak wychodzi. Bo pszenica pobiera z gleby 20-23kg azotu do wyprodukowania jednej tony ziarna( i odpowiedniej ilości słomy).

#1555 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:48

Pszenica Ozima i jara Jak dla mnie to trochę przesadziłeś z tym 600-800 kłosów.
Wg mnie z 500 kłosów pszenica jest w stanie dać plon w granicach 10 ton, wszystko zależy ile ziaren jest w kłosie.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1556 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:52

Pszenica Ozima i jara mam pytane kiedy najlepiej pryskać na miotłę na jesień czy wiosnę??
i kiedy pryskacie na chwasty??

#1557 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:54

Pszenica Ozima i jara Ja na wiosnę tylko raz pryskam na chwasty i miotłe i pole czyściutkie.

#1558 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 10:28

Pszenica Ozima i jara a w jakim okresie po sianu? i czym pryskałeś?

#1559 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:06

Pszenica Ozima i jara Ja zawsze Tolurex + Chwastox Turbo.Pryskam wtedy jak chwasty dwuliścienne maja około 5 cm. Albo jak pszenica ma około 10-15 cm wysokości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 14:58

Pszenica Ozima i jara a kiedy siejesz zborze??
a ile kosztuje tolurex??