Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

i po 3 dawce N rozsiewacz umyty i czeka do rzepaku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na t1 poszło capalo 1.2 i atak 0.5 od oprysku minęło 30 dni na t2 mam duet ultra i tilt turbo i nie niem co wybrać. czy jakbym dał pół dawki duet i pół tilta czy miało by to dobre działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, czy jeśli dziś opryskam pszenicę ozima Cerone przy temp. 13-15 st to czy będzie dobrze działać jeśli od jutra dopiero będzie słonecznie i temp. 16-20 st. Powoli pokazuje się liść flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Doradca mówił żeby oprysk cerone tak zaplanować aby tak minimum po oprysku ze dwie trzy godziny było słońce bo roślina ma go ładnie wchłonąc ile w tym prawdy to nie wiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

to jest brunatna plamistość liści, może być Duet ultra lub inny z epoksykonazolem

 Mogę zastosować czysty epoksynazol rubric 125 1l/ha + Gwarant 500 1l/ha 

i czy taka sama mieszankę mogę zastosować na pszenżyto ozime?

 Będzie to lepsze rozwiązanie jak Duet Ultra na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Witam; co zastosować w pszenicy ozimej w fazie flagowego.. etefon, etefon+moddus, a moze jeszcze jakas inna kombinacja ? Dodam ze na pierwsze skracanie w BBCH 31 stosowany byl CCC 750 + Medax (1,2+0,6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Bardzo popularne jest zastosowanie np. 0,2L/ha Moddusa lub zamiennik albo taką samą ilość substancji np z Optimusa albo innym środek podać np. 0,5L/ha Medaxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie jak robiłem zabieg na dwuliścienne, skończył mi się mustang i dokończyłem jedno pole chwastoxem turbo niestety przepuścił fiołka, zwalczy coś fiołka w fazie kwitnienia czy lepiej zostawić to. Dodam tylko że pszenica ma drugie kolanko ok. 3cm nad węzłem krzewienia.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam, czy jeśli dziś opryskam pszenicę ozima Cerone przy temp. 13-15 st to czy będzie dobrze działać jeśli od jutra dopiero będzie słonecznie i temp. 16-20 st. Powoli pokazuje się liść flagowy

 

Jeśli ma być ciepło i słonecznie jak najbardziej odpowiedni moment 0.5l to koszt 30zł/ha z siarczanem amonu można zejść do 0,3l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
Napisano (edytowany)

Jeśli ma być ciepło i słonecznie jak najbardziej odpowiedni moment 0.5l to koszt 30zł/ha z siarczanem amonu można zejść do 0,3l/ha

No to fajnie;) chciałem dodać siarczan amonu i mikroelementy. Dawka 0,3 wystarczy? na opakowaniu pisze 0,75 l/ha na pszenice ozimą...

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
Napisano (edytowany)

Problem w tym że nie było :( Dodam ze odmiana KWS Ozon (wyleganie 7,7 na 9) Poszło 150 kg N i czeka na 3 dawke 100 kg saletry na liść flagowy

 

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Cerone bardziej usztywnia jak skraca

Daj w różnych dawkach i napisz po żniwach jak wyszło. 150 kg N /ha jak nie za gęsta w suche lato bez chemii wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

Koledzy, w pszenicy ozimej w miejscach gdzie jest rzadsza (ok 50% pola), trafiają się kłęby trawy (prawdopodobnie życica i wiechlina), a także widzę, że wychodzi teraz jakby chwastnica jednostronna...

Jest sens pryskać teraz Axialem, czy czekać do żniw i w razie konieczności przelecieć wtedy roundapem przed zbiorem...

Pszenica w fazie liścia flagowego. Pryskane było wcześniej Attributem.

 

post-42903-0-82597700-1463579791_thumb.jpg

post-42903-0-53383500-1463579828_thumb.jpg

post-42903-0-19663700-1463579836_thumb.jpg

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Pierwszy i ostatni raz użyłem huzaru. Dziś dokonałem dokładnej lustracji pola i miejscami jest masakra bardzo dużo miotły. Panowie jaki środek zastosować Axial czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Pole opryskane słońce sie schowało ale było 16 st. słońce od jutra. Wyszło ok 0,6 l na ha do tego siarczan magnezu i Suploflo. Nie zaszkodzi jeśli miejscami liść flagowy był juz dosyć spory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

waldek a w jakich temperaturach pryskałeś i jakie były potem ,jak już pisałem kiedyś też po zastosowaniu kilka lat temu praktycznie nie zadziałał i go skreśliłem , jednak trafiłem na przymrozki wtedy ,jednak sąsiad w tym roku pryskał nim kilkadzieści ha i rewelacja, chwasty były bardzo wyrośnięte już, a po 3 dniach już było widać działanie ,teraz pole czyściutkie ale temperatury były wtedy idealne przez kilka dni bo wtedy też pryskałem innymi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Pole opryskane słońce sie schowało ale było 16 st. słońce od jutra. Wyszło ok 0,6 l na ha do tego siarczan magnezu i Suploflo. Nie zaszkodzi jeśli miejscami liść flagowy był juz dosyć spory?

 

Samo Cerone nie zaszkodzi tylko mieszanie z siarczan magnezu i Suploflo nie wiem ?? Próbowałem 0,3l/ha  z siarczanem amonu po CCC na pszenicę bezpośrednio przed kłoszeniem w ubiegłym roku. W miejscu gdzie tylko CCC bardziej gorą się pochyliła.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

i po 3 dawce N rozsiewacz umyty i czeka do rzepaku 

Bez przesady pszenica bedzie się kłosić za 2-3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Danie teraz azotj kiedy ma sie klosic za 2_3 tyg moze pobudzic do rosniecia pedy ktore nie wydadza plonu. Wiec lepiej czekac na pelna flage i dac jak jest sucho albo gdy sie klosi jak jest wilgoc. U mnie saletra stoi na przyczepie, rozsiewacz w garazu i czekamy. Ktos pisal na tym forum bardzo madrze ze najwiekszy problem rolnikow to nie pogoda lecz sraczka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj