Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25267 odpowiedzi na ten temat

#15461 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 listopad 2015 - 20:54

Pszenica Ozima i jara

dobrze jest chociaz czesciowo wyeliminowac chwasty jesienią. Po co chwasty maja zabierac składniki z gleby. To co chwasty maja wziasc to lepiej zeby pszenica pobrała czy tam rzepak. Pole wyczyszczone z chwastow równa sie wiekszy plon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:13
  •  

#15462 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 10 listopad 2015 - 07:59

Pszenica Ozima i jara

kolega koczas wyjaśnił to jak najbardziej trafnie  ja z przyzwyczajenia piszę substancjami  bo pracuje w tym fachu poza tym  można skorzystać z podpowiadajki ja korzystam z flamingo ale nie dla każdego to jest dostępne bo to aplikacja płatna dla firm ale mogę polecić to wystarczy wpisać tylko to czego szukamy

http://www.minrol.go...-ochrony-roslin

kolego zwracam się z pytaniem do Ciebie jako experta w tej dziedzinie....

co zastosować na jesienne odchwaszczanie w przypadku gdy miałem tragiczne wschody z powodu suszy... pszenica siana 29 września miejscami ma 3 liście a miejscami dopiero 1 lub wychodzi z ziemi? Szacunkowo tj 2/4, 1/4,1/4....

w zeszłym roku stosowałem:

Izoherb 1,5 Pendigan 1,5 Diflanil 0,1 Helm Tribi 0,011 Gean 0,005

mogę zastosować podobna mieszaninę?

#15463 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 08:38

Pszenica Ozima i jara

Opryskalem juz pszenice od miotly tolurexem. Ale na jednym kawalku, po ziemniakach, zostalo bardzo duzo dwuliściennych chwastow. Czym najlepiej to zawalczyc, zeby bylo dosyc tanio i skutecznie? Pszenica w fazie 3-5 lisci, a ziarniaki przykryte na 1-2 cm ziemia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15464 Share stasiu3512

stasiu3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 09:41

Pszenica Ozima i jara Do ahten.Mogłeś do tego dodać 5 gram gleenu i0,2L.diflufenikanu i miałbyś czysto

#15465 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 10:00

Pszenica Ozima i jara U mnie tez robią sie dwa liście powoli ale jedno miejsce mam takie ze skielkowala ale nie może się przebić po tych deszczach pewnie dopiero będzie miała lżej, tez chce oprysksc miotla kiełkuje, boxer, dff glean przypada na 2-3liscie niby..co robic?

#15466 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 10:52

Pszenica Ozima i jara

ahten jaką dawkę dałeś tolurexu ,pamiętaj że on też ma działanie na dwuliścienne tylko że efekt długotrwały ma po prostu chwasty zielone a nie rosną ,Ja dałem 1,5 l tolurexu i 14 gr Glenu na jedno pole i po 16 dniach coś tam widać na listkach chwastów że bledną Miałem kawałek koło ogrodu jeden przejazd jechałem 1 bieg wolniej więc dawka środka była większa efekt wszystkie chwasty spalone do gołej ziemi a zboże zielone nic nie nadpalone tak więc spokojnie trzeba dać 2 l tolurexu

#15467 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 12:08

Pszenica Ozima i jara

U mnie tez robią sie dwa liście powoli ale jedno miejsce mam takie ze skielkowala ale nie może się przebić po tych deszczach pewnie dopiero będzie miała lżej, tez chce oprysksc miotla kiełkuje, boxer, dff glean przypada na 2-3liscie niby..co robic?

Kto Ci naopowiadał że dwa liście??? Tą mieszanką pryska się najlepiej szpilowanie-1liść. 3 liście to taki termin graniczny, ostateczny.

#15468 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 12:47

Pszenica Ozima i jara Chlorotoluronem zawsze pryskam 2 litry na ha plus najczęściej glean 12g i właśnie na 2-3liście i jak kolega mówi czysto na polu ani jedno ani dwulisciennych do żniw u mnie jeszcze nawet hektar pszenic nie opryskany od chwastów rekordowe działki wschodzily po 5tyg od siewu no ale weszło wszystko nic nie trzeba było przesiewac teraz pszenice są w fazie 1-2 liści

#15469 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 13:50

Pszenica Ozima i jara

Opryskalem juz pszenice od miotly tolurexem. Ale na jednym kawalku, po ziemniakach, zostalo bardzo duzo dwuliściennych chwastow. Czym najlepiej to zawalczyc, zeby bylo dosyc tanio i skutecznie? Pszenica w fazie 3-5 lisci, a ziarniaki przykryte na 1-2 cm ziemia.

Tanio i szerokie spektrum- Trimmer lub inny tribenuron

#15470 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 13:55

Pszenica Ozima i jara No tak od szpilki a jak jest na jednym polu prostokąt 5m na 10m ze nasionko skiełkowało i jeszcze nie ukazalo sie na wierzchu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15471 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 14:01

Pszenica Ozima i jara

To wszystko IPU

Protugan 500 SC Zabieg wykonać jesienią od fazy 3-5 liści rośliny uprawnej
IZOPROTURON 500 SC stosować od 1 do 6 liścia właściwego pszenicy ozimej
ISOGUARD 500 SC Opryskiwać wiosną po rozpoczęciu wegetacji roślin do zakończenia fazy krzewienia.

DFE niby 2-3 liście ale w mieszankach różnie

Legato 600 po siewie, aż do zakończenia wegetacji jesienią, a to IPU+DFE

Flufenacet najlepiej 1 liść pszenicy, ale działa bezpośrednio po siewie i w fazie 3 liści dobry z dodatkami , ale i tak chaber i przytulia może zostać

Chlorotoluron to na koniec jak ktoś się nie wyrobi nawet zimą od 3 liści (faza 3 liści ma miejsce wówczas, gdy
liść trzeci jest dłuższy od drugiego i przestaje rosnąć). Nie szkodzi przytulii a czasem pszenicy Ale można niby po siewie.

Edytowany przez ansu, 10 listopad 2015 - 14:38.

#15472 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 15:16

Pszenica Ozima i jara

No tak od szpilki a jak jest na jednym polu prostokąt 5m na 10m ze nasionko skiełkowało i jeszcze nie ukazalo sie na wierzchu?

Pryskałem swoją jak miała jeden liść i na bruździe miałem takie coś i miejscami. Trochę ziarna na wierzchu nieskiełkowanego, trochę pokiełkowanego ale słabo przykryte. Po oprysku wszystko jest dziś ok zboże rośnie, tylko to co dopiero wschodziło ma dużo białych przebarwień, ale rośnie normalnie. W zeszłym roku miałem prawie całe pole zbielone po tej mieszance, a wszystko wyszło super! Zboże mega, chwastu zero.

#15473 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 15:33

Pszenica Ozima i jara

Tanio i szerokie spektrum- Trimmer lub inny tribenuron

Tak ale ja chcialbym zawlczyc te dwuliscienne jeszcze na jesieni a nie dopiero na wiosen. A przy wszystkich tribenuronach widnieje ze mozna je stosowac dopiero wiosna.

#15474 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 listopad 2015 - 15:45

Pszenica Ozima i jara

Kto Ci naopowiadał że dwa liście??? Tą mieszanką pryska się najlepiej szpilowanie-1liść. 3 liście to taki termin graniczny, ostateczny.

to jest włąsnie etykietowe podejście dff od 2 liścia i glean tak samo a praktyka swoje 

tak jak napisałeś ta mieszanina najlepiej szpilka

tak samo jest z chlorotoluronem literatura podaje od 3 liścia a np preparat snajper z dff i chlorotoluronem pszenicę lecimy od szpilki także mieszaniny to inna bajka 

Thug

#15475 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 896 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 15:52

Pszenica Ozima i jara

Ja  zakupiłem dziś Diflanil i mam problem z dokupieniem na szybko jakiegoś izoproturonu. Czy mogę zastąpić go bez obaw chlorotoluronem? Dawka 2l + 0,2l DFF będzie ok? W piatek może być takie okno pogodowe do wykonania oprysku, a kolejne dni średnia dobowa 8 st. C, więc może się jeszcze uda. Pszenica Sailor na różnych kawałkach od 1 liścia do 3.

Jedno pole jest z wyką, która ciągle kiełkuje i tu zastanawiam się czy jest sens teraz pryskać tą mieszanką, czy lepiej na wiosnę.

#15476 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 16:59

Pszenica Ozima i jara

Dodaj 10g tribenuronu i powinno wykę wyczyścić

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#15477 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 17:33

Pszenica Ozima i jara No to co teraz czekać na pogodę i atak...

#15478 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 17:53

Pszenica Ozima i jara

Panowie, a czy oprysk Glean(20g)+Legato Plus(0,75l) ma sens na szplilkującą pszenicę, czy lepiej wyczekać do 1. liścia?

#15479 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 17:54

Pszenica Ozima i jara

to czym teraz jeszcze mozna opryskac?? Zboza dopiero od fazy szpilowania do 2lisci? legato plus glean czy cos innego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15480 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:26

Pszenica Ozima i jara

Jestem ciekawy jak u mnie wypali expert met w tym roku. Coś tracę wiarę w ten środek, w zeszłym roku poprawiałem axialem bo zostało sporo miotły(dwuliścienne też ale byłem oczywiście na to gotowy). Dziś zależnie od pola 2-3 tygodnie po zabiegach i narazie po boxer/legato/glean jest mega, chwasty praktycznie wszystkie żółte miotła mocno jasna, po robionym trinity wszystko mocno jasne, po expercie+legato 0,1l miotła taka jak była to jest, niektóre nieliczne dwuliścienne robią się jaśniejsze. Trochę mnie to dziwi bo każdy chwali ten środek na miotłę ale u mnie jest nędznie patrząc na zeszły rok i to co się dzieje teraz. Pożyjemy zobaczymy.