Polecane posty

melon10641    1218

Panowie, przypaliłem dość mocno pszenice. Widać to zwłaszcza na słabszych miejscach pól. Mieszanina jaka poszła to Tilt turbo 1l, Monadatak 0,7 l, CCC 1l, Midas 0,25, miedź 1 l, 13 kg mocznika i 6 kg mikrokompleksu. Podejrzewam miedź, albo któryś z antywylegaczy. Doradzi ktoś, coś?

 

Dodam, że wilgoci nie brakuje.

Teraz juz po ptakach. Jak do zniw ci urosnie do kolan to bedziesz wiedzial co bylo przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ona już jest na lepszych miejscach do kolan i tam nie ma przypaleń. Nie powiem żeby mnie to nie przestraszyło. Na początku myślałem, że to grzyb jakiś się rzucił. Wiem, że wszystko opóźnione ale wcześniej było albo zimno, albo lało bez przerwy. W czasie oprysku na na jednej części pól było 12-13 stopni pod wieczór, a na drugiej ok 20 stopni i kropiłem od 11 do 17-18.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

te trawki to wyczyniec polny albo wiechlina na nie działa puma lub axial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie ma pszenice przesiana jeczmieniem jarym ale jednak troche jej zostalo i mam problem ze skracaniem.. Planuje w tym tygodniu opryskac modusem wiec tu jeszcze jest ok bo pszenica ma dopiero lisc przedflagowy ale problem pojawi sie gdy bede chcialpryskac cereone.. Co zrobic teraz na pierwsze kolano jeczmienia modusa i na drugie juz cereone zeby zdazyc przed kloszeniem pszenicy( nie za mocno przychamuje jeczmienia) czy czekac i dopiero na przedflagowy jeczmienia cereone tylko wtedy co z pszenica ktora juz pewnie sie bedzie klosila?? Jakienegatywne skutki beda w pszenicy?? Jeczmien rosnie jak szalony a i dostal duzo azotu wiec 2 razy skracanie raczej musowo..dodam ze tej pszenicy nie jest az tak duzo ale szkoda by bylo ja uszkodzic.. w ostatecznosc zastosuje tylko jeden zabieg ale pewnie mi sie jeczmien wylozy wtedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

 

Axiala można używać do widocznego liścia flagowego więc ja bym pryskał, ale już spieszyłbym się z opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pryskaj smialo ja pryskalem jak pojawialy sie juz klosy i nie widzialem skutkow ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Podpowiedzcie w sprawie T2 - Topsin M 500SC będzie dobrym rozwiązaniem żeby dobić resztki mączniaka i zabezpieczyć flagówkę w Arkadii? Czy może dodać dla pewności trochę tebu? Nigdzie w okolicy niestety nie mogę znaleźć czystego epoksykonazolu, a chciałem na nim opierać mieszaninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Jak to jest z axialem, jak pojawi się flaga to można jeszcze psikać na miotłe ??

Mozesz smialo pryskac. Praktykowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Panowie z jakiej firmy polecacie Bor w formie stałej? , bo chciałbym jeszcze opryskac pszenice ozima.

 

Ktora forma jest lepsza, stała czy w płynie Boru, bo słyszałem roznie jednia mowia tak zas drudzy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kiedy jedziecie z T2? Ja jutro planuje jechac dolistnie z mocznikiem i sierczanem a po niedzieli T2. W tamtym roku pryskałem T2 19.05 i troszke był ten zabieg opozniony. W tym roku pszenice raczej są trosze opóźnione wiec bede pryskał gdzies zaraz po niedzieli. Jutro obczaję w jakiej jest fazie bo kawałeczek do niej mam. No co dzien jej nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

Podpowiedzcie w sprawie T2 - Topsin M 500SC będzie dobrym rozwiązaniem żeby dobić resztki mączniaka i zabezpieczyć flagówkę w Arkadii? Czy może dodać dla pewności trochę tebu? Nigdzie w okolicy niestety nie mogę znaleźć czystego epoksykonazolu, a chciałem na nim opierać mieszanin

 

 

Zamów  przez internet na  stronie  http://www.ampol-merol.pl/  epoksykonazol  jest u nich rubric 125sc zawiera epoksykonazol - związek z grupy triazoli - 125 g w 1 litrze środka w cenie 80zl za 1 L

przesyłka jest darmowa

 

Ja tam zamawiałem śor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafus    1

Witam. Czy jeśli dzisiaj prykałem odżywka ( opti zboża+ siarczan magnezu) to jutro mogę pryskać od grzyba pszenica oraz pszenżyto. Mam reztki mączniaka w pszenżycie a w pszenicy rdza oraz septorioza tak na szybko zauważone w kilku miejscach cop polecacie myślałem żeby dać tilt turbo...  wystarczy czy coś dodac jeszcze nie wiem czy T3 będę wykonywał na pszenicy pewnie tak a na pszenżycie zależy od formy w jakiej będzie.  I czy na gryba można wyjechać np od 14 jak jest gorąco...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golf23    0

Witam! spóżniłem śię ze skracaniem pszenicy z braku czasu a był do tego zakupiony stabilan więc co teraz robić? pszenica ponad 30cm wysokości  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki Panowie jutro jak pogoda dopisze to jade z axialem na całego bo troche za dużo zostało tej miotły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam! spóżniłem śię ze skracaniem pszenicy z braku czasu a był do tego zakupiony stabilan więc co teraz robić? pszenica ponad 30cm wysokości  

Nie stosuj już w  tej fazie stabilanu.Kup cerone które ma rejestracje do liścia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterboss    0

Witam. Mam taki dylemat kiedy ? mogę prysnąć pszenicę jarą od ziela(mustang+atrribut) jeśli pryskałem ją we wtorek wieczorem odżywką(2,5kg intermag phospho+15kgmocznika+5kg siarczanu mg+0,2l tytanitu /// na hektar) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Witam. Mam taki dylemat kiedy ? mogę prysnąć pszenicę jarą od ziela(mustang+atrribut) jeśli pryskałem ją we wtorek wieczorem odżywką(2,5kg intermag phospho+15kgmocznika+5kg siarczanu mg+0,2l tytanitu /// na hektar) ??

Kolego mogłeś najpierw od chwastów, bo po co nawozić chwasty? Ale teraz jest juz po ptokach ;D

Ja na Twoim miejscu odczekałbym 2-3 dni z nastawieniem na to drugie. Niektórzy mówią, że już na drugi dzień można, ale ja bym tak nie robił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

<p>Czy pospieszył em się jak dałem trzecią dawkę N saletrę czy raczej za wcześnie </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Dzień dobry mam pytanie. 2 maja pryskalem na perz apyros z atpolanem następnie 6 mają oprysk na grzyba+mocznik+siarczan magnezu+ odżywka. Był to 1 oprysk na grzyba, czy mogę powtórzyć ten sam oprysk na grzyba + zasilenie jeśli objawy nie ustapia po 14 dniach od 1 oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pytanie, po co chcesz podawać pacjentowi lek który nie pomaga? Czym pryskałeś?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

@mareksko37

a gdzie na stronie ampolu jest ten sklep ?

w  zakładkach znajdziesz   środki ochrony roślin 

 

W zakładce kontakt  zadzwonić pod numer  przedstawiciela handlowego  do tego który jest  z twojego regionu  i zamówić u niego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki środek dać na zakończenie ochrony grzybobojczej na t2 i t3

Falco 460 które ma 3 substancji 300zl na 3 hektary czy

mirador forte 160ec cena 115zl na hektar

T1 bylo capalo 1,6 litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj