Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bocecek087    14

mam pytanie na temat oprysku nie wyrabiam sie  przed rosą czyli koncze pryskac po zmroku czy ma to jakiś ujemny wypływ??? I jak sobie radzą wielcy obszarowcy jak w dzien wieje ze czapke zrywa a tylko wieczorem robi sie cicho ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Raczej inwestują w dysze eżektorowe, a jak jest silny wiatr to nie jadą wcale (z resztą i jedno i drugie robi każdy ogarnięty, bez względu na ilość ha). A Ci co ich naprawdę terminy zawsze cisną i których stać, kupują opryskiwacz z rękawem powietrznym na lancach i wiatr im nie straszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jeśli rosa jest niewielka i zastosujemy małą ilość wody, jeśli nie spłynie działanie jest o wiele silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Panowie poradźcie mi co zrobić.

 

1.5 tygodnia temu pryskałem pszenicę środkiem grzybobójczym Tern Premium oraz chwastoxem.Myślę,że temperatura byłą zbyt niska bo nie widać,żeby chwasty schły.Do tego na liściach nadal widać jest rdzę na końcówkach liści.

 

Jak myślicie powtórzyć zabiegi?Dodam jeszcze,że mam bardzo dużo przytulii w pszenicy.

 

Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Panowie poradźcie mi co zrobić.

 

1.5 tygodnia temu pryskałem pszenicę środkiem grzybobójczym Tern Premium oraz chwastoxem.Myślę,że temperatura byłą zbyt niska bo nie widać,żeby chwasty schły.Do tego na liściach nadal widać jest rdzę na końcówkach liści.

 

Jak myślicie powtórzyć zabiegi?Dodam jeszcze,że mam bardzo dużo przytulii w pszenicy.

 

Pomóżcie.

Chwastox na przytulię nie działa. Pojedź preparatem zawierającym fluroksypyr w dawce 100g czystego składnika /ha.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Chwastox Trio - działa, ale nie jest to 100% skuteczności , no i raczej na małe rośliny 3-4 okółki. Pojedź Starane lub jakimś generykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 @Turbomatiq czyli poleć np.Starane 0,5-0,8l/ha i problem z przytulią minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Z tego co pamiętam to Mustang można stosować do końca fazy drugiego kolanka to wydaje mi się że jeszcze można śmiało stosować. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Ok dzięki wielkie koledzy.A co do fungicydu to co proponujecie?Poczekać do T2 czy powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Daj jak najszybciej 150 kg saletry najlepiej przed deszczem. A jak nie będą zapowiadali deszczu na drugi dzień to wieczorem koło 19-20 nawożenie dolistne w postaci 300l wody na ha 25kg. mocznika 7,5 kg. siarczanu magnezu 2 litry plonowitu zboża i 0,2L tytanitu.

Zrobisz te dwa zabiegi w zależności od pogody to można pomyśleć o środkach na grzyba.

 

Z tym opryskiem na chwasty to spóźniłeś się o miesiąc. pewnie chwasty pobrały z 10kg N. 

 

 

wcześniej było zimno i przymrozki, u mnie wegetacja jest opózniona o 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na przytulię  Aloksypyr/ Starane w dawce 0,4l i po problemie. U mnie rok w rok granstar + aloksypyr i nigdy poprawki nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

hej koledzy pryskałem pszenice puma i granstarem i jego dałem chyba za mało, bo miotłe wyłozyło a  chwasty dwu liscienne sa  , mineło 2 tyg juz od oprysku czy mozna zrobic nastepny oprysk na chwasty dwu liscnienne czy zaszkodzi  pszenicy .  moze zamiast granstaru dam chwastox turbo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

czy to dobre rozwiązanie w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym

t1 tilt turbo 0,8 l

t2 falcon 0,6l

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Panowie dziś opryskałem pszenicę Granstarem Ultra SX 50 SG wraz z nawozem dolistnym zboża forte z ekoplonu.Wszystko było by ok,gdyby nie to,że po opryskaniu przeczytałem na ulotce Granstaru,że nie mieszamy z nawozami dolistnymi.Panowie jak myślicie przypali mi pszenice? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

A jak przypalisz to Ci wypłaci odszkodowanie? Herbicydy zawsze osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Napisano (edytowany)

to że Ci ktoś tam skądś tam pozwolił to wiesz....

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj