Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22555 odpowiedzi na ten temat

#15121 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 październik 2015 - 12:38

Pszenica Ozima i jara

no nam zostało właśnie pociągnąć expertmet'em ale zimno jest strasznie. W sumie to zostało mi trochę boxera i się zastanawiam czy nie zużyć resztek boxera a resztę expertmet'em.

Pszenica zaczyna mieć 3 liść a wszędzie ma dwa.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:27
  •  

#15122 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 11 październik 2015 - 13:51

Pszenica Ozima i jara Ludzie są śmieszni. Żadne zabiegi nalistne ba nawet doglebowe jak niskie temp nie wspominając o przymrozkach ludzie.
Pryskacie, w nocy przymrozek i płacz ze miotle przepuscilo, środek do d*py.
Expert jak juz szpilkuje, a nawet jak gole place na polu, podstawa wilgoć i jednolisciene kasuje. Wiosną jak trzeba zawsze można poprawić na dwulisciene głównie przytulia.

#15123 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 11 październik 2015 - 14:51

Pszenica Ozima i jara

Podstawa to wilgoć, jasne, że masz rację ale kolegom niektórym bardziej chodziło chyba o to do kiedy właśnie można czekać na tą wilgoć-do jakiej fazy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15124 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 11 październik 2015 - 18:44

Pszenica Ozima i jara

Jak popada to ruszam ekpertem ,jak nie to do wiosny czekam

#15125 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 11 październik 2015 - 20:15

Pszenica Ozima i jara

wiadomo , skuteczniej jest zrobic zabieg jesienia.  miotla wschodzi tez wiosna, wiec jeden zabieg jesienny nie starcza?  jezeli chemy miec 100% pewnosci nalezy zrobic jeszcze wiosenny zabieg?

#15126 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 11 październik 2015 - 22:03

Pszenica Ozima i jara

Ludzie są śmieszni. Żadne zabiegi nalistne ba nawet doglebowe jak niskie temp nie wspominając o przymrozkach ludzie.
Pryskacie, w nocy przymrozek i płacz ze miotle przepuscilo, środek do d*py.
Expert jak juz szpilkuje, a nawet jak gole place na polu, podstawa wilgoć i jednolisciene kasuje. Wiosną jak trzeba zawsze można poprawić na dwulisciene głównie przytulia.

Wiesz to z teorii czy praktyki?

Czy wczesne stosowanie (przy 1-liściu) w czasie nocnych przymrozków Expert+DFF to według Ciebie bezsens? Expert działa głównie doglebowo, więc temperatura ma mniejszy wpływ na działanie niż w przypadku substancji typowo nalistnych. W warunkach niskich temperatur maleje szybkość pobierania środka z gleby, ale substancja" poczeka" na bardziej korzystne warunki.

#15127 Share skoczmen

skoczmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 październik 2015 - 23:09

Pszenica Ozima i jara

Expertem pryskałem razem z gleanem i dff jak miała pszenica 3 liście i wszystko było elegancko.

A czy ktoś się orientuje dlaczego expertem można pryskać tylko do 3 liścia? -moja idzie już w czwarty liść.

#15128 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 październik 2015 - 07:14

Pszenica Ozima i jara

lancet nie puszcza ostrożnia jest tak jak mówił mu ten duży rolnik  ostrożeń jest likwidowany tylko ten co rośnie później wschodzący lancet nie ruszy bo go nie ma

Lancet puszcza ostrożeń, ba troszkę go poskręca jak jest mały, ale nie załatwia go. Za 2 tygodnie odżyje i lecia do góry.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#15129 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 12 październik 2015 - 07:50

Pszenica Ozima i jara

Wiesz to z teorii czy praktyki?
Czy wczesne stosowanie (przy 1-liściu) w czasie nocnych przymrozków Expert+DFF to według Ciebie bezsens? Expert działa głównie doglebowo, więc temperatura ma mniejszy wpływ na działanie niż w przypadku substancji typowo nalistnych. W warunkach niskich temperatur maleje szybkość pobierania środka z gleby, ale substancja" poczeka" na bardziej korzystne warunki.

Napisałeś właśnie teorie i fajnie, a Ja znam to z praktyki gdzie parę razy nie sprawdziły się prognozy pogody i zabiegi nie podziały jak trzeba. W tym roku widziałem to właśnie w pszenicy, a szczególnie kukurydzy gdzie była właśnie doglebowka.

#15130 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 październik 2015 - 08:14

Pszenica Ozima i jara

u mnie spadł mokry snieg haha. pszenica bedzie miała teraz znowu troche wilgoci na wschody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15131 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 październik 2015 - 08:50

Pszenica Ozima i jara

moim zdaniem jeżeli nie dasz rady jesienią lancet można postawić na równym miejscu a nawet wyżej jak mieszaninę Mustang forte plus atlantis ze względu na cenę lancet jest atrakcyjniejszy na chwasty petarda

Właśnie w tym roku przymierzałem się do jesiennej likwidacji miotły bo całkiem nieźle się uprawiło. Ale co z tego jak pszenica jeszcze nie wschodzi. Teraz sa i raczej dalej bedą przymrozki więc skuteczność takiego zabiegu byłaby licha. Teraz wilgoć będzie bo spadło prawie 20cm śniegu. Choćby temperatura była ok to jak będzie przepadywać to nie mam mowy żebym wjechał z opryskiem bo już nie wyjade. Więc coś czuje, że skuszę się na Lancet, nigdy nie stosowałem, a nie zaszkodzi spróbować. Dla porównania w zeszłym roku stosowałem Izoherb na 1 kolanko z powodu wcześniej wystepujących przymrozków i błota. Spadek plonu był. W inne lata pryskałem jeszcze przed pojawieniem się 1 kolanka, spadku plonu nie było.

#15132 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 12 październik 2015 - 10:05

Pszenica Ozima i jara

Z innej beczki.

Czy ostatnie przymrozki i chłodne dni, spowodowały że przynajmniej problem mszyc będzie mniejszy niż w zeszłym roku??

#15133 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 12 październik 2015 - 10:16

Pszenica Ozima i jara

Właśnie w tym roku przymierzałem się do jesiennej likwidacji miotły bo całkiem nieźle się uprawiło. Ale co z tego jak pszenica jeszcze nie wschodzi. Teraz sa i raczej dalej bedą przymrozki więc skuteczność takiego zabiegu byłaby licha. Teraz wilgoć będzie bo spadło prawie 20cm śniegu. Choćby temperatura była ok to jak będzie przepadywać to nie mam mowy żebym wjechał z opryskiem bo już nie wyjade. Więc coś czuje, że skuszę się na Lancet, nigdy nie stosowałem, a nie zaszkodzi spróbować. Dla porównania w zeszłym roku stosowałem Izoherb na 1 kolanko z powodu wcześniej wystepujących przymrozków i błota. Spadek plonu był. W inne lata pryskałem jeszcze przed pojawieniem się 1 kolanka, spadku plonu nie było.

na lentipurze pisze ze mozna pryskac nawet na zamarznieta ziemię aby tylko sniegu nie było i chyba max  -3 stopnie.

#15134 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 12 październik 2015 - 21:05

Pszenica Ozima i jara

u mnie siewy zakonczone w sobote,odmiany które zasiałem na przyszły sezon to Arkadia,Bamberka,Patras i Memory

#15135 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 13 październik 2015 - 09:22

Pszenica Ozima i jara

A jak oceniacie skutecznośc Bizona? To chyba dosyć nowy środek na rynku i nie miałem z nim styczności. Cenowo ok 120zł/ha wiec do przyjęcia.

W zeszłym roku Komplet 500 (DFF + flufenacet) z Gleanem puściło sporo chabra i szukam czegoś pewnego na ten sezon a ten własnie Bizon ma chabra we wrażliwych.

Niby zimno bo w dzień ok 8 stopni, noce ok 2-3 ale na przyszły tydzień zapowiadają ocieplenie więc DFF zadziała.

#15136 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 październik 2015 - 09:31

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy warto jeszcze siać pszenice ozimom? bo kupiłem 7 ha pola gdzie była monokultura kukurydzy i chciał bym posiać pszenicę zimówkę czy to nie jest za pózno ? .

#15137 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 13 październik 2015 - 09:36

Pszenica Ozima i jara

Czytałem że nie za bardzo chwalony na forum przez tych co pryskali ,a przy okazji zapytam trzy tygodnie od siewu 2 listka sporadycznie trzeci ,teraz pierwsza mała mżawka od siewu jeszcze jutro ma też coś pokropić a czwartek już słoneczny ma być  prysnąć wtedy Tolurex Boxer Glean czy jeszcze poczekać aż bardziej rozkrzewi się zboże jednak chwasty też podrosną pozdrawiam

#15138 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 13 październik 2015 - 10:09

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy warto jeszcze siać pszenice ozimom? bo kupiłem 7 ha pola gdzie była monokultura kukurydzy i chciał bym posiać pszenicę zimówkę czy to nie jest za pózno ? .

Sam nie praktykowałem tak późnych siewów ale wielokrotnie na forum użytkownicy pisali że siali nawet w listopadzie i pszenica  nie odbiegała plonem od tych sianych w optymalnych terminach. Po za tym 13 październik to nie jest jeszcze aż tak późno jak na niektóre regiony Polski wiec myśle że możesz śmiało siać tylko zwiekszyć norme wysiewu o jakies 10-15 %

#15139 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 październik 2015 - 12:27

Pszenica Ozima i jara

Z innej beczki.

Czy ostatnie przymrozki i chłodne dni, spowodowały że przynajmniej problem mszyc będzie mniejszy niż w zeszłym roku??

Dokładnie, dobre pytanie, też się zastanawiam, ja miałem u siebie juz 2-3 przymrozki, i sie zastanawiam czy w zwiazku z tym bd mogł zrezygnowac z zabiegu w jęczmieniu, moze ktos bardziej doswiadczony podzieli się doswiadczeniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15140 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 13 październik 2015 - 12:33

Pszenica Ozima i jara

pszenica u mnie zaczyna juz szpilkowac. Mineło 2 tygodnie od siewu.