Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

29167 odpowiedzi na ten temat

#15001 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1746 postów

Napisany 04 październik 2015 - 10:09

Pszenica Ozima i jara

5 gram gleanu załatwi samosiewy i nie robi problemu dla roślin następczych wiec nie masz co sie bać. Komplet przepuszczał u mnie chabra napewno i o ile sie nie myle fiołka też. Pojawiała się również przytulia wiec średnio mi podpasował ten środek solo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:17
  •  

#15002 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 04 październik 2015 - 10:53

Pszenica Ozima i jara U mnie bylo dokladnie to samo miejscami mi przeouscil i teraz nie wiem jaka mieszaninę zastosowac..

#15003 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 październik 2015 - 11:43

Pszenica Ozima i jara

Na jakich ziemiach? Przedstaw faktury. Jak sprzedaję zboże to każdy z sąsiadów 7-12t. z ha ma tylko, że niestety w opowieściach.

Na IV klasie. Jedna odmiana już całkiem sprzedałem do wydała 8,1 ton z ha. Mam wszystko zapisane w kajecie. W tamtym roku miałem 30 ton pszenicy. Podziel sobie to przez 4,21 ha to wydzie ci srednia wydajność. Mogę ci też przedstawić faktury z tamtego roku. Nie ma problemu.

Edytowany przez andrzej1988, 04 październik 2015 - 11:45.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15004 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:10

Pszenica Ozima i jara

A jakas sprawdzona mieszanka bez gleanu w tak sporych dawkach boje sie o uprawy nastepcze, expert met 0,35kg legato 0,25l i 4gr gleanu bedzie ok? Czy stosować jak stosowalem wczesniej komplet 560 chociaż pisaliście ze są lepsze mieszanki.

Za dużo Legato i Experta. 0,25-0,3kg Experta+0,2l DFF+4g Glean.

#15005 Share case844s

case844s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 04 październik 2015 - 12:10

Pszenica Ozima i jara

Na IV klasie. Jedna odmiana już całkiem sprzedałem do wydała 8,1 ton z ha. Mam wszystko zapisane w kajecie. W tamtym roku miałem 30 ton pszenicy. Podziel sobie to przez 4,21 ha to wydzie ci srednia wydajność. Mogę ci też przedstawić faktury z tamtego roku. Nie ma problemu.

Według mojego kalkulatora ona dała 7,13 ton z ha, a nie 8.1 tony z ha :D

#15006 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:11

Pszenica Ozima i jara

U mnie bylo dokladnie to samo miejscami mi przeouscil i teraz nie wiem jaka mieszaninę zastosowac..

Daj mieszankę powyżej. Czyli Expert Met 0,25-0,3kg+0.2DFF+ewentualny Glean-nie ma samosiewów rzepaku Gleanu nie dawaj

Edytowany przez Tomazi3p, 04 październik 2015 - 12:13.

#15007 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:13

Pszenica Ozima i jara case844s

w tamtym roku 7.1 Arkadia ze skagenem. a w tym roku Jantarka dała 8.1 ton z ha. wiem dokładnie bo wszystko juz sprzedałem na nasienie. Została jeszcze Arkadia ktora juz widze ze wiecej wydała niz w tamtym roku czyli ponad 7 ton jest napewno

Edytowany przez andrzej1988, 04 październik 2015 - 12:14.

#15008 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:44

Pszenica Ozima i jara Nie, nie bedzie ona po rzepaku, ale zostalo mi 8 gr rozbije na dwa ha, jak kupie met expert 700gr na pól bedzie za duzo?jaki termin najlepszy dla tego zabiegu?

#15009 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 październik 2015 - 14:03

Pszenica Ozima i jara

jaki na plon ma wpływ brak nawożenia pszenicy przed siewne. W mojej okolicy coraz mniej rolników stosuje takie zabiegi. Oczywiście plony mają nie gorsze jak z nawożeniem tak twierdzą. Czy brak składników może być widoczny dopiero po 4;5 latach? 

jeżeli masz załóżmy średnia zasobność w P i K to bez nawożenia przedsiewnego możesz uzyskać wcale nie gorsze plony niż z nawożeniem. Z tym że na dłuższą metę zrobi się problem. Wiem z własnego doswiadczenia. Tata przez parę lat zaniedbał trochę nawozenie P i K i jak teraz robię próby na niektórych polach to włos na głowie się jeży...

Z tym ze są jeszcze rózne systemy nawozenia. Jedni preferują sypanie P i K co roku w nizszych dawkach, inni sypia np. wieksze dawki ale tylko pod np. 2 rosliny w płodozmianie. Ważne oby bilans się zgadzał

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#15010 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 04 październik 2015 - 14:07

Pszenica Ozima i jara

ja własnie pod łubin albo jak siałem gryke to dawałem fosfory i potas a pod pszenice tylko wapno w granulacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15011 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2066 postów

Napisany 04 październik 2015 - 15:08

Pszenica Ozima i jara

gdzie mogę znaleźć normę wysiewu pszenicy KWS Dakota, a może ktoś wie? Bo coś nie bardzo na stronię KWS mogę znaleźć normy wysiewu ich pszenic, a nie chciałbym walnąć byka jak z Juliusem, którego siałem na poziomie 370 ziaren , a podobno dla tej odmiany norma to 300 i faktycznie mocno się krzewi i była za gęsta nieco. Arkadie juz posiałem przyjąłem normę 370 ziaren, mtz 48, a siłę kiełkowania przyjąłem 90% i wyszło mi 200kg materiał swój. Mam jeszcze do posiania Bamberkę no i tą Dakotę kwalifikat.

#15012 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 04 październik 2015 - 15:35

Pszenica Ozima i jara

zadzwon do przedstawiciela KWS

#15013 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 04 październik 2015 - 16:54

Pszenica Ozima i jara Bamberke sąsiad siał ok.300kg/ha bo siał w susze ok. 2 tygodnie temu i dlatego zwiększył normę wysiewu.Ja wysiewałem Dakoty coś koło 190-200kg/ha

Edytowany przez agrolublin, 04 październik 2015 - 16:55.

#15014 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2066 postów

Napisany 04 październik 2015 - 17:08

Pszenica Ozima i jara

No to konkretnie zwiększył tą normę prawie dwukrotnie. Chyba też ustawie na 190kg wysiew Dakoty, bardzo sucho i dużo grud

Edytowany przez grego, 04 październik 2015 - 17:13.

#15015 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 04 październik 2015 - 17:32

Pszenica Ozima i jara No u mnie akurat idealnie się zasiała bo ładnie popadało tylko teraz mogłoby popadać to lepiejby wykiełkowała.Choć mówią na prognozach pogody że bedzie w niedzielę przyszłą śnieg z deszczem.

#15016 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 04 październik 2015 - 19:28

Pszenica Ozima i jara

Ja Dakotę 125 kg/ha siałem czyli 280r/m2 warunki dobre u mnie więc na materiale siewnym można zaoszczędzić . Astoria siana już 150kg/ha 300 roślin i Ostroga nasiona swoje 150kg/ha 320 roślin . Angelus wziąłem na próbę odmiana z grupy E w dodatku oścista zasiana 150kg/ha jeszcze do zasiania idzie jutro Arktis .

#15017 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:22

Pszenica Ozima i jara

jeżeli masz załóżmy średnia zasobność w P i K to bez nawożenia przedsiewnego możesz uzyskać wcale nie gorsze plony niż z nawożeniem. Z tym że na dłuższą metę zrobi się problem. Wiem z własnego doswiadczenia. Tata przez parę lat zaniedbał trochę nawozenie P i K i jak teraz robię próby na niektórych polach to włos na głowie się jeży...

Z tym ze są jeszcze rózne systemy nawozenia. Jedni preferują sypanie P i K co roku w nizszych dawkach, inni sypia np. wieksze dawki ale tylko pod np. 2 rosliny w płodozmianie. Ważne oby bilans się zgadzał

A jak ma się u mnie z P i K na jesień pod oziminy. Badania robiłem 2012r i wszystkie składniki były niskie po ojca gospodarzeniu bo dawał tylko obornik a P i K tylko pod ziemniaki i na łąki. 2013r  rozsiałem wapno na wszystkie działki. Stosuje zmianowanie tylko zboża jare a po jarych oziminy więc wychodzi na to że dwa razy do roku sypie P i K na to samo pole. Po oziminach na jesień kładę obornik i na wiosnę rozsiewam 200kg polifoski6 lub wschodnie npk ale przeważnie około 40kg P i 60kg K.

Przykład 2013rok Wiosna obornik 400kg polifoski6 zasadzone ziemniaki na jesień obornik 400kg polifoski6 zasiana pszenica,po zbiorze 2014 na jesień obornik orka zimowa i wiosną 2015 200kg npk 7 20 30 i siew owsa. Teraz obornik i znowu poszło 200 kg polifoski6 i zasiana pszenica. Sieje tylko owies pszenicę i pszenżyto. Podpowiesz czy coś zmieniać czy robić tak jak robię. Teraz trochę doszło dzierżaw i mogę mieć mniej obornika. Przeważnie kładę około 25 ton na 1ha

#15018 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

Ja sieję około 250kg NPK 6-20-30 co roku przed siewem. Widzę co roku wzrost zasobności gleby, bo w pierwszym roku miałem 3,5t/ha pszenicy, w tym ponad 5,5. Przez kilka lat pole było nawożone ekstensywnie, tylko obornik i trochę NPK pod tytoń. Tam, gdzie nie było tytoniu, praktycznie wogóle poza saletrą. Trzeba kilka lat, żeby zwiększyć zasobność gleby. Do tego mikroelementy dolistnie. Obornik jest bardzo dobry, ale ja nie mam hodowli, ojciec też już zlikwidował.

#15019 Share Bonifacy

Bonifacy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

jakbym tak prysnął 1,5 litry legato plus na pszenicę w fazie 2-3 liści będzie dobrze??? pryskał ktos z was tylko tym? i jak wystarczyło czy cos przepuściło? bo po mieszance z glean nie ma za bardzo pola do popisu z roślinami następczymi :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15020 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1422 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 październik 2015 - 20:56

Pszenica Ozima i jara

A jak ma się u mnie z P i K na jesień pod oziminy. Badania robiłem 2012r i wszystkie składniki były niskie po ojca gospodarzeniu bo dawał tylko obornik a P i K tylko pod ziemniaki i na łąki. 2013r  rozsiałem wapno na wszystkie działki. Stosuje zmianowanie tylko zboża jare a po jarych oziminy więc wychodzi na to że dwa razy do roku sypie P i K na to samo pole. Po oziminach na jesień kładę obornik i na wiosnę rozsiewam 200kg polifoski6 lub wschodnie npk ale przeważnie około 40kg P i 60kg K.

Przykład 2013rok Wiosna obornik 400kg polifoski6 zasadzone ziemniaki na jesień obornik 400kg polifoski6 zasiana pszenica,po zbiorze 2014 na jesień obornik orka zimowa i wiosną 2015 200kg npk 7 20 30 i siew owsa. Teraz obornik i znowu poszło 200 kg polifoski6 i zasiana pszenica. Sieje tylko owies pszenicę i pszenżyto. Podpowiesz czy coś zmieniać czy robić tak jak robię. Teraz trochę doszło dzierżaw i mogę mieć mniej obornika. Przeważnie kładę około 25 ton na 1ha

ile sypie ci owies przy 200 kg npk?

ja posiałem w tym roku 100 kg jakiejś amofoski czy coś w tym stylu, taki tani npk za ok 1200 zł,do tego 100 kg N też w podobnym budżecie. owies dał 4 tony przy czym grad go wybił wcześniej i był siany w ilości ok 100 kg na hektar jako roślinna ochronna do wsiewek.  klasa IV-Vb.  przedplon, pszenżyto z dobrym nawożeniem. gdzieś czytałem na af że pod owies nie ma sensu sypać dużo nawozów bo i tak on tego nie pobierze.