Polecane posty

knoro93    215

Nie odpuszczaj teraz skracania a podziel je na dwie części medax cxy moddus daj jak tylko pogoda się unormuje a potem na flagowy jeszcze. Andrzej przy tych temperaturach nie polecaj komuś stabilianu bo jeszcze sobie do serca Twoje porady weźmie każdy wie ze nie można go stosować jak występują przymrozki. A Twoje skracanie stabilianem musze Cię z martwić będzie mało efektywne ponieważ ccc tez mimo wszystko potrzebuje temperatury przynajmniej te 3-4 godziny po oprysku a jak pryskales wieczorem i noc tylko 5 stopni to może słabo podziałac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W tamtym roku tez było zimno i wetrznie i pryskałem wieczorem i jakoś podziałało. W czasie oprysku ostatniego pola było około 10 stopni. o połnocy temperatura spadła do +5 stopni. Oprysk zakonczyłem przed 20. CCC działa juz od +7 stopni, więc nie daje go na stracenia. Napewno podziała a pozatym zwiekszyłem dawke medaxu a do tego dodałem Tilt i Atak a jak wiadomo z literatury przy łączeniu fengicydów z medaxem Medax zwieksza działanie przez co wskazane jest nawet zmniejszenie dawki regulatora ale ja nie zmniejszałem tylko zwiekszyłem ze wzgledu na niskie nocne temperatury rzedu 5-6 stopni na plusie.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

@knoro chce odpuścić skracanie bo pszenica jak na szachownicy jest/nie ma część strzela cześc niedawno wyrosła meksyk normalnie hektar tylko tego ale chce na rozmnożenie wiec zaryzykuje i odpuszczę ze względu na mala obsadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Tak czytam niektóre posty i ogarnia mnie zdumienie, ze jeszcze są plantacje nawet nie odwchwaszczone! Poradzicie sobie teraz z tymi chwastami wogóle ?


Mustang i attribut dadza rade. Mustang przy temp. 5 stopni pelny efekt da po 3 tygodniach. U nas pryskana pszenica byla w poniedzialek i dzisiaj zagladalismy na pole to czesc chwastow lekko zbladla. Gdyby bylo cieplo to juz efekt byloby widac. U nas od kilku lat idzie ten zestaw na chwasty i nigdy nie zawiodl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak nie będzie gęsta to powinna stać jak tak.
Andrzej może i masz rację ale z wypowiedzi innych userow a raczej ich doświadczeń wynika ze ccc potrzebuje tych kilkunastu stopni żeby zrobić robotę. Nie patrzylbym na etykiety bo zadziałać może i zadziała w tych 7 stopniach ale w jakim stopniu ? Dobrze ze zwiększyłes dawkę chociaż ale mimo wszystko ja bym o 20 nigdy w życiu nie zastosował ccc chyba że by zapowiadali kilkanaście stopni w nocy. Jutro może tez będę wykonywał skracanie i t1 zabieg planuje kolo 10-12 tak żeby środki zdążyły podziałac w wyższych temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Tak czytam niektóre posty i ogarnia mnie zdumienie, ze jeszcze są plantacje nawet nie odwchwaszczone! Poradzicie sobie teraz z tymi chwastami wogóle ?

Mustang i attribut dadza rade. Mustang przy temp. 5 stopni pelny efekt da po 3 tygodniach. U nas pryskana pszenica byla w poniedzialek i dzisiaj zagladalismy na pole to czesc chwastow lekko zbladla. Gdyby bylo cieplo to juz efekt byloby widac. U nas od kilku lat idzie ten zestaw na chwasty i nigdy nie zawiodl.

 

niestety to prawda u mnie we wsi to tylko ja zwalczyłem chwasty choć po 2-3 dniach rumiany zaczęły żółknąć to teraz widze ze wszystko stoi bo jest za zimno. Na etykiecie pisza ze w niskich temp środek działą nawet po 4-6 tygodniach!!! A jak jade przez wies to na żadnym polu nie ma śladów kół,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak nie będzie gęsta to powinna stać jak tak.

Andrzej może i masz rację ale z wypowiedzi innych userow a raczej ich doświadczeń wynika ze ccc potrzebuje tych kilkunastu stopni żeby zrobić robotę. Nie patrzylbym na etykiety bo zadziałać może i zadziała w tych 7 stopniach ale w jakim stopniu ? Dobrze ze zwiększyłes dawkę chociaż ale mimo wszystko ja bym o 20 nigdy w życiu nie zastosował ccc chyba że by zapowiadali kilkanaście stopni w nocy. Jutro może tez będę wykonywał skracanie i t1 zabieg planuje kolo 10-12 tak żeby środki zdążyły podziałac w wyższych temp.

 

Tylko kiedy mam opryskac jak w dzien zawierucha że mało głowy nie urwie a we wczesniejszych dniach padało. Pogoda jest do kitu. Jak nie pada to wieje i jedynie wieczorami jest mozliwosc opryskania. Zacżałem pryskac o 17:30 a skonczyłem przed 20. Nie było innej możliwosci. Pszenica jest wysoka w zaawansowanym pierwszym kolanku. To jest własnie biznes pod chmurką tak zwany. Nie ma człowiek wpływu na pogode. Dzisiaj tez u mnie wieje. Jutro niby ma nie wiac ale zapowiadaja pochmurno. Na jednej pogodzie mowia ze po poludniu moze padac a na innej ze nie i tez ryzyko. W niedziele deszcz zapowiadaja, wiec trzeba było sie jakos ratowac ale myśle że ta mieszanka wzmocni działanie regulatorów poprzez srodki grzybobójcze

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie u mnie też dziś strasznie wieje i mam pytanie czy jak około 17 wiatr ucichnie to jechac z t1 i skracaniem kolanko juz 1.5 cm nad węzłem krzewiennym zadziałaja te sor ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Substancje ktore znajduja sie w Tilcie i ataku zaczynaja działac od 5 stopni ale optimum to ponad 10 stopni ale chyba dzisiaj nawet zapowiadaja jakies delikatne przymrozki wiec nie wiem. Moze być słabsze działanie. Nie wiem jak u ciebie w podkarpackim ale w lubelskim nadają niby zero nad ranem. Ja jakoś przebidowałem wczoraj. Dzisiaj byłoby gorzej. teraz jest w chwili obecnej u mnie 16 stopni, wczoraj było podobnie ale co z tego jak wieje i trzeba pryskac wieczorem jak temperatura w czasie pryskania jest juz około 10 stopni a dzisiaj wieczorem ma być chłodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No taki to biznes pod chmurka. Polecam zakup ezektorow do pszenicy. Rok temu kupilem agroplastu niebieskie za 6.5 sztuka i nie zaluje zadnej zlotowki. Pryskalismy z ojcem pszenice w pon. Gdzie nie bylo na polach zywej duszy a my pryskalismy:) dzis kupilbym zolte bo jednak wyzsze cisnienie byloby lepsze. U nas idzie ok 200l/ha. Jedny ich minus to w buraku jak sie pryska po siewie nie maja takiego pokrycia jak zwykla plaskostrumieniowka. Ale i do tego cos kiedys zakupie.
Ale dzis w zamojskim tak wieje ze lance moze polamac od wiatru

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Po 17-18 ma wiatr zelżeć do 4m/s , mam nadzieję, że skończę pryskać u siebie. Przy tym wietrze co w tej chwili, to i saletry nie posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś przerwe robię z powodu kiepskich warunków. kilka dni temu jak było cieplej poszedł zabieg regulacji wzrostu ccc z moddusem start w ozimych. w punkcie mówili że ponoć lepiej znosi niskie temperatury i słabsze nasłonecznienie od zwykłego moddusa. Jutro zaczynam oprysk axialem od miotły bo pojawiła się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No taki to biznes pod chmurka. Polecam zakup ezektorow do pszenicy. Rok temu kupilem agroplastu niebieskie za 6.5 sztuka i nie zaluje zadnej zlotowki. Pryskalismy z ojcem pszenice w pon. Gdzie nie bylo na polach zywej duszy a my pryskalismy:) dzis kupilbym zolte bo jednak wyzsze cisnienie byloby lepsze. U nas idzie ok 200l/ha. Jedny ich minus to w buraku jak sie pryska po siewie nie maja takiego pokrycia jak zwykla plaskostrumieniowka. Ale i do tego cos kiedys zakupie.

Ale dzis w zamojskim tak wieje ze lance moze polamac od wiatru

 

tez własnie znalazłem z agroplastu ezektory nawet w dobrej cenie rowniez za 6,55 zł tylko szkoda ze nie mają fioletowych 0,25 chyba że kupie z MMAT kompakty za 7 zł, fioletowe. Niby są do 6m/s natomiast tamte do 8m/s. Ja mam obecnie fioletowe antyznoszeniowe z MMAT do 4-5m/s. Bo zwykłe płaskostrumieniówki chyba są do 2m/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

pewnie masz az-tki. Nie wiem jak się sprawują maty ale raczej narzekać nie będziesz ;) Które byś nie kupił to z eżektorów będzie Pan zadowolony :) 

Kurde ta pogoda teraz :/ czeka mnie jeszcze skracanie pszenicy ok 0,1-0,15 modus +0,5-0,8 ccc i odżywki. Ale chyba się wstrzymam do poniedziałku bo mają być jeszcze temperatury w nocy bliskie 0 a pszenica u mnie nie jest jeszcze za duża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

panowie takie male pytanie mam, czy pszenice jara mozna dokrzewic jesli tak to czym i kiedy?  bo cos marnie wyglada

 

 

Edytowano przez kalino30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Panowie czego objawem mogą być te jasno zielone plamy, nawożenie na całej działce jednakowe, występują one w różnych miejscach nawet w dolinach gdzie pszenica jest zawsze najmocniejsza. Pszenica była siana po kukurydzy ziarnowej, na resztki rzucony mocznik, a z wiosny poszło 2 razy po 180L RSM 32, post-113630-0-91964300-1461341566_thumb.jpgpost-113630-0-34665000-1461341598_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Tez bym to obstawial. Wczesniej w tym temacie tez ktos sie pytal o przebarwienia to wyszlo albo przymarzla albo brak magnezu/siarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jest tu ktoś kto praktykował stosowanie mocznika na drugą dawkę w pszenicy jarej? O ile w zimowej wychodzi mi to dość dobrze, o tyle w jarej mam trochę wątpliwości ze względu na mała ilość opadów kwiecień/maj. No ale może ktoś się wypowie, czy stosował, z jakim skutkiem i w jakiej fazie(ze względu na wyższe już temp. chyba trochę później by trzeba sypać jak w zimowej faza 30/31)?? Przedsiewnie poszło 250 kg saletry 34% na przemarzniętą, zlikwidowaną zimową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj wieczorem znowu buszowałem po polu. Rozsiałem saletre w ilosci około 200kg na ha na druga dawke. Jutro albo po niedzieli ciąg dalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Przez tą pogodę nie pryskałem jeszcze Lancetem - ryzykować czy się wstrzymać aż się ociepli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Myślałem że rozsieję nawóz na drugą dawkę ale wiało że mało głowy nie urwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Jakie nawożenie pod pszenicę jara? Kiedy druga dawka? 

 

Pierwsza po wschodach ~1-3 liście - 200l rsm 32 

 

 

 

edit \/ wirtuoz (proquinazid) bardziej zabezpieczająco na mączniaka 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj