Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#14921 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:18

Pszenica Ozima i jara

Czy stosował ktoś Tolurex 1,5l + Legato 0,1l + Glean 6-8 g.  Co o tym sądzicie ? 

to juz lepiej dac snajper + glean. W snajperze jest Mieszanina tolurexa i legato

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:21
  •  

#14922 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:29

Pszenica Ozima i jara

Dzięki wielkie za informacje a w jakich dawkach najlepiej podać snajper + glean ?

#14923 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:42

Pszenica Ozima i jara

Dołączam się do pytania o trinity, mam zamiar sobie zrobić i dodać kilka gram galmetu.

I czy pryskał ktoś odmiany sailor i arkadia preparatami z chlorotoluronem, czy są one może wrażliwe na niego?? Niby w necie nic o nich nie pisze, ale może ktoś miał jakieś problemy po tolurexie itp z tymi odmianami??

pryskłem Arkadie zaraz po siewie tak do 3 dni Tolurexem 2l/ha i nic sie nie działo z reszta w tym roku tez tak bede robił

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14924 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:43

Pszenica Ozima i jara Po maksymalnej dawce gleanu z przed 2 lat nie wolno stosowac jakiejs grupy opryskow jak mnie pamiec nie myli tylko ktorych?. Tolurex planuje dac glowne chwasty to miotla i rumian. Ktos sie orientuje desamohondia jak reaguja na chlorotoluron bo necie nic nie znalazlem?

#14925 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:50

Pszenica Ozima i jara

to juz lepiej dac snajper + glean. W snajperze jest Mieszanina tolurexa i legato

Snajpera stosuje sie od 1,25l do 1,5 l na ha i do tego 8gram glenu na samosiewu rzepaku, Jak nie masz rzepaku to obejdzie sie bez glenu.

#14926 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 20:44

Pszenica Ozima i jara No i komplet wychodzi drożej jak snajper.

#14927 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 20:52

Pszenica Ozima i jara

dużo ludzi tez chwali snajpera nawet w mojej okolicy i bez poprawek wiosennych. Ja zawsze dmucham na zimne i rozkładam na raty. Jesien lentipur a wiosna lintur.

#14928 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 21:15

Pszenica Ozima i jara

Pytanie w sprawie odmiany o pszenicy Nelson z Top farmsu na ich stronie jest napisane że całkowicie nie toleruje CTU (chlorotoluron)  a włąsnie ja wykonuje oprysk przeciko mitle srodkiem z tym składnikiem i teraz pytanie bo według zalecen oprysk ma byc na rosliny bodajze powyżej 3 liści ale jak każdy wie mozna opryskac zaraz po zasiewie na wilgotną glebe czy to równiez zaszkodzi tej odmianie?

#14929 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:48

Pszenica Ozima i jara

kolego ja mam fideliusa i mnie przedstawiciel tej odmiany ostrzegal ze nieznosi lendipura .. i niewiem czym opryskac co polecacie pszenica zasiana 

#14930 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 27 wrzesień 2015 - 11:35

Pszenica Ozima i jara

kolego zrób to np tak boxer 2 litry plus maraton 2 litry

albo możesz to polecieć boxer 2litry plus stakato 0.15 plus glean 8g glean poradzi sobie z chabrem 

ogólnie kombinacji jest wiele bardzo wiele pytanie dlaczego chcesz stosować chlorotoluron  dlatego że masz chabra czy dlatego że tanio wychodzi 

jeżeli nie masz dużego nasilenia chabra ja polecam te dwie mieszaniny dobrze się spisują

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14931 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 12:34

Pszenica Ozima i jara

Ja zwykle leciałem chlorotoluronem bo idelanie zwalczał mi miotłe a wiosna tylko poprawka na dwuliścienne i dwa opryski wychodziły w okolicach 120 złotych a łan czyściutki tylko że teraz problem z tym nelsonem bo już kupiony i trzeba chyba bedzie go xczymś inym prysnąć bo ryzyko jest a zniszczyc 9 hektarów nie sztuka.

#14932 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 13:16

Pszenica Ozima i jara

Lepiej "stracić" te 120zł/ha i opryskać innym środkiem niż CTU. Przecież oprysk spokojnie poczeka na następny rok. Mój znajomy w tym roku opryskał 5ha pszenicy, to myślałem najpierw, że go mozaika dopadła, a potem, że ma na polu jeczmień jary, tak pożółkła. W końcu nic nie zebrał. Oszczędził ze 20zł/ha na środku kupionym z niewiadomego źródła, a potem stracił cały plon. Ale każdy kombinuje po swojemu.

Ja zastanawiam się jeszcze nad Kompletem, bo zazwyczaj nie pryskam na jesieni. Na 1ha koszt około 120zł. U mnie niestety chaber występuje, jak mam na wiosnę poprawiać, to średnio się to będzie opłacać. ExpertMet też nie ma w etykiecie chabra jako wrażliwy. Glean również.

#14933 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 13:45

Pszenica Ozima i jara

malopolanin64

Jak chcesz tanio załatwić jesienią miotłe to polecam Expert. Sam nie stosuję dość "niebezpiecznych" substancji np. izoproturonu, chlorotoluronu czy chlorosulfuronu w pełnej dawce, jeżeli istnieją inne, do tego skuteczniejsze. Expert mogę polecić na miotłę, jest w miarę bezpieczny, choć jednym razem po zastosowaniu w fazie w fazie szpilki, po intensywnych opadach, pszenica się zrobiła trochę biało-fioletowa (prawdopodobnie po metrybuzynie), ale wszystko minęło.

#14934 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2015 - 13:51

Pszenica Ozima i jara

Jeśli w tym roku w pszenżycie nie wiem z skąd 1 raz miałem masę stokłosy  którą zauważyłem dopiero jak pszenżyto się wykłosiło i nic z nią już nie zrobiłem i teraz na tym samym polu zasiałem jęczmień to czy będę miał tam problem ze stokłosą czy raczej nie ??

Co sądzicie jak bym zrobił w jęczmieniu tak jak pisze @andrzej1988 teraz dać 2l tolurexu a na wiosnę lintur . Da sobie to rade głównie z fiołkiem ,chabrem bławatkiem,przytuliom czepną i tomkom ościstą ??

#14935 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 14:52

Pszenica Ozima i jara

Lepiej "stracić" te 120zł/ha i opryskać innym środkiem niż CTU. Przecież oprysk spokojnie poczeka na następny rok. Mój znajomy w tym roku opryskał 5ha pszenicy, to myślałem najpierw, że go mozaika dopadła, a potem, że ma na polu jeczmień jary, tak pożółkła. W końcu nic nie zebrał. Oszczędził ze 20zł/ha na środku kupionym z niewiadomego źródła, a potem stracił cały plon. Ale każdy kombinuje po swojemu.

Ja zastanawiam się jeszcze nad Kompletem, bo zazwyczaj nie pryskam na jesieni. Na 1ha koszt około 120zł. U mnie niestety chaber występuje, jak mam na wiosnę poprawiać, to średnio się to będzie opłacać. ExpertMet też nie ma w etykiecie chabra jako wrażliwy. Glean również.

Komplet jest niewarty tych pieniądzy. Weź 0,3 Experta i dodaj 0,25l Legato albo Diflanil to będziesz miał to samo + metrybuzyna za ok100 brutto. Osobiście robię 0,3 Expert +0,15 Diflanil = 80 Pln brutto bo uważam że 80% przypadków wymaga i tak korekty, Na wiosne daję 15g tribenuronu i 70-80g fluroksypyru i jest święty spokój.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#14936 Share makqq1

makqq1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 15:32

Pszenica Ozima i jara

Witam co możecie polecić po wschodach pszenicy (nie wyrobiłem się po siewie )chodzi mi o chwasty dwu i jedno liscienne ?najlepiej jeden preparat bez mieszania:)

Pozdrawiam

#14937 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2015 - 15:51

Pszenica Ozima i jara

co roku stosuje maraton 4l/ha + 5gr gleanu i jest czysto do żniw. Lecz w zeszłym roku zastosowałem środek Bizon na jęczmieniu ozimym i też było wporządku. w sklepie sprzedałem bizona na około 50ha i nie słyszałem żadnym zastrzeżeń. Plus że nie trzeba lać litrami jak maraton.

#14938 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 17:21

Pszenica Ozima i jara

koniu

Może w jęczmieniu nie występuje miotła zbożowa, dlatego nikt się nie skarży. Ja Bizona zastosowałem na próbę tylko na 1 ha i jest to pierwszy i ostatni ha na który poszedł ten herbicyd. Jeśli chodzi o dwuliścienne to było nawet ok, ale miotły zostawił zdecydowanie za dużo.

#14939 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 18:29

Pszenica Ozima i jara

co do Bizona z tego co wiem, to w tym roku były z nim problemy, znajomy poprawiał po nim 60 ha, ale ponoć dogadał się z nimi jakoś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14940 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport