Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#14821 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 07:57

Pszenica Ozima i jara

No mi w zeszłym roku wychodziło chyba 195 kg, więc siałem równe 200 kg. A 100 ziaren to tak myślałem, żeby zważyć ale to chyba do apteki bym musiał zanieść żeby dobrze zważyć, bo te elektorniczne kuchenne wagi mnie nie przekonują.

Pewnie, że nikt mi nie odpowie tak lub nie, bardziej mi chodziło o jakąś poradę typu "mądrości ludowe":) Wykręciłem siewnik wychodzi mi 208 kg i chyba tak zostawię, skoro w zeszłym roku drobnej 200 kg było super to chyba te 208 powinno się łapać w normie.

No my zawsze dosiewamy to co trochę braknie swoim materiałem, bo nigdy nie kupi się tak, aby idealnie starczyło. 
Swoją Arkadię będę siał 220 kg/ha, robiłem próbę kiełkowania i bardzo słabo kiełkuje w granicach 86%. Taką samą próbę kiełkowania i identycznych warunkach robiłem z pszenżytem WITON i kiełkował na poziomie 96%, więc taka słaba siła kiełkowania nie jest winą złej próby.

A materiał kwalifikowany będę siał coś około 205-210 kg/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:52
  •  

#14822 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 10:03

Pszenica Ozima i jara Tak Malo wysiewasz linusa? Jak on się krzewi? Mtz mam 50gr a zdolność kiełkowania 98%, obstawialem kolo 5pazdziernika wysiac kolo 200kgha

#14823 Share damian8070

damian8070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 11:40

Pszenica Ozima i jara

ja wysiałem tydzień temu 100 kg/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14824 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 11:43

Pszenica Ozima i jara

Niedaleko mnie w dużym gospodarstwie (w sumie to jakaś firma produkcyjna) można było nabyć czyszczoną i zaprawianą na profesjonalnym sprzęcie pszenice (kilka odmian) po 850zł oczywiście nie kwalifikat ale z ubiegłego roku bo zawsze sieją część kwalifikatem i na następny rok wysiewają swój. Jak mam się męczyć, czyścić i zaprawiac w betoniarce to za takie pieniądze bym wziął od nich, a swoją sprzedał. Niestety trzeba wcześniej zamówić bo teraz już się nie kupi, nie wyrabiają.

#14825 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 11:49

Pszenica Ozima i jara Kolego Damian uprawisz pszenicę w szklarni czy w rozsadach,bo przy takiej normie wysiewu nie widzę racjonalnego innego wytłumaczenia...jaką chciałeś osiągnąć obsadę na metrze kw 170-200 żywych nasion?no chyba że cioles każde nasiono na pół i liczysz że oba skielkuja..? B-)

#14826 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 12:06

Pszenica Ozima i jara Bizon to dobre rozwiązanie na pszenicę? Czy lepszy będzie komplet? Czy jeszcze inne?

#14827 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 12:51

Pszenica Ozima i jara

........... inne

#14828 Share AdamKuchczyski

AdamKuchczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 13:13

Pszenica Ozima i jara

Bizon to dobre rozwiązanie na pszenicę? Czy lepszy będzie komplet? Czy jeszcze inne?

Bizon znacznie lepiej zwalczy bodziszki i przetaczniki. Ciężko porównać te dwa środki oba są bardzo dobre mają swoje plusy i minusy. W komplecie jest znacznie więcej diflufenikanu za to w bizonie są dwie substancje które dobrze wchłaniane są przez liście i są w pełni przemieszczane w roślinie. Komplet ma dwie substancje czynne, bizon ma trzy w tym penoksulam substancja która nie była stosowana wcześniej. Dobrym rozwiązaniem jest Alister z Expertem jednak nie na pola z chabrem, wprowadzanych jest 5 subctancji.

#14829 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 15:29

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy mieszanka Expert Met 0,3 kg + DFF 0,15 wystarczy aby załatwić przytulie i miotłe oraz reszte chwastów? Jest sens dodawać Gleanu? lub cos innego? Zalezy mi zeby była to mieszanka z Expertem bo zostało mi z tamtego roku. Rok temu dawałem jesienią tylko Expert ale przepuścił przytuli troche i fiołka i była poprawka Mustangiem

#14830 Share makqq1

makqq1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 15:44

Pszenica Ozima i jara

Czy siał ktoś pszenice DESAMO ?,taką własnie zamówiłem. Pan w centrali bardzo zachwalał, a ja chcialem spróbowac czegoś nowego. Macie jakies doświadczenie z ta pszenicą ?,bo parametry ma piękne:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14831 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 16:25

Pszenica Ozima i jara Za rok wymienimy sie spostrzezeniami ja jutro sieje desamo i hondie

#14832 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 16:43

Pszenica Ozima i jara

...ta  hondia wygląda obiecująco ,sam też zamówiłem, mnie  zastanawia suprofos 26 mam ofertę po 1310 zł tona pytanie  czy  nawóz wart tej ceny na  polifoskę 6 najkorzystniejsza oferta dla mnie to 1690zł tona dystrybutor zachwala ten nawóz daje suuuper finansowanie na niego tylko zastanawia mnie  dlaczego nie mogę znaleźć więcej informacji o tym nawozie jak tylko o samym składzie..?

#14833 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 18:29

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy mieszanka Expert Met 0,3 kg + DFF 0,15 wystarczy aby załatwić przytulie i miotłe oraz reszte chwastów? Jest sens dodawać Gleanu? lub cos innego? Zalezy mi zeby była to mieszanka z Expertem bo zostało mi z tamtego roku. Rok temu dawałem jesienią tylko Expert ale przepuścił przytuli troche i fiołka i była poprawka Mustangiem

Ja pryskałem expert 350g+legato 0,18 l w troszkę późniejszej fazie, bo dopiero jak miałem wilgoć w glebie-okolice 2 liścia. Niestety mieszanka ta przytulię może i zwalczyła w jakimś stopniu, bo z początku trochę się skręcała, ale na wiosnę musiałem poprawiać galaperem bo byłoby bardzo źle. Mieszanka boxer 2,3 l+legato 0,18 litra o niebo lepiej, przytulii nie było do zbioru, ale poprawiałem to pole na ostrożeń polny granstarem czy trimaxem(już nie pamiętam) i być może ten środek dobił nieliczne pozostałości, chociaż jak chodziłem po polu to po tej mieszance szczerze mówiąc nie było jej widać w ogóle.

#14834 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 18:39

Pszenica Ozima i jara

u mnie jednak Hondii nie ma, więc wziąłem na próbę Dakote.

#14835 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 wrzesień 2015 - 18:59

Pszenica Ozima i jara

tą hondie to nieliczni bedą bo nowa odmiana

#14836 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 wrzesień 2015 - 19:03

Pszenica Ozima i jara

Bizon znacznie lepiej zwalczy bodziszki i przetaczniki. Ciężko porównać te dwa środki oba są bardzo dobre mają swoje plusy i minusy. W komplecie jest znacznie więcej diflufenikanu za to w bizonie są dwie substancje które dobrze wchłaniane są przez liście i są w pełni przemieszczane w roślinie. Komplet ma dwie substancje czynne, bizon ma trzy w tym penoksulam substancja która nie była stosowana wcześniej. Dobrym rozwiązaniem jest Alister z Expertem jednak nie na pola z chabrem, wprowadzanych jest 5 subctancji.

hmm o do bizona  to różne są opinie potrafi zostawić niektóre chwasty 

co do kompletu to jak to bayerowski środek drogi i bez dodania sulfonylomocznika potrafi zostawić samosiewy rzepaku dlatego dodatek np 8g gleanu robi tą mieszninę  bardzo skuteczną ale cenowo wcale nie tak ciekawie 

Thug

#14837 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 19:04

Pszenica Ozima i jara

witam ponownie forumowiczów jaki polecacie środek do zastosowania na pszenice i pszenżyto na jesień polecacie lancet ??

#14838 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 wrzesień 2015 - 19:07

Pszenica Ozima i jara

nie na jesień lancet nie  polecamy

Thug

#14839 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 20:08

Pszenica Ozima i jara

ąJeżeli przytulii i fiołka było mało to daj DFF 0,15 lub ciut więcej. Co do Gleanu- nie poprawią znacząco skuteczności. Droższa opcja- Expert Met 0,2-0,25kg+1,5l Pendigan+0,05-0,1l DFF. Na przytulię pewności nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14840 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 22:53

Pszenica Ozima i jara

tą hondie to nieliczni bedą bo nowa odmiana

zgadza się tez chciałem kupić ta odmianę ale jest niedostępna może za rok,ale na tegoroczne zasiewy dzisiaj kupiłem też nowosć odmiane Memory ciekawe co pokaze